Máme doma škrečka, tečka. Poznáte to?

ricky
6. okt 2008

Mame problem, nevieme si spomenut ako bola ta sranda co sa rozpravala- mame doma škrečka tečka, škreček škrábe, štípe, šteklí...a dalej???? skrabkame dceru po chrbte a strasne sa jej to paci a nevieme to dalej, este my ked sme boli malí tak sme si tak pisali po chrbte...pospominajte a kere viete, pliz napiste...dikes...

listicka77
6. okt 2008

ricky, cokoliv si vymyslíš. já si teda vybavuju už jen "tahá za vlasy". 😀

duskaf
6. okt 2008

Jéééj to je milé.

bledulka
6. okt 2008

no já si pamatuji jen matně,verzí ale možná bude více

Milá teto.Tečka.Máme doma křečka.tečka.Křeček škrábe,štípe,lehtá, kouše, už se těší na Fanouše....dopis dáme do obálky (kreslíme obálku) dáme na ní známku(prsty lepím známku),razítko (dlaní lehce napodobujeme razítko) a pošleme (dopis byl jakoby vhozen za oblečení u krku...)

🙂)

duskaf
6. okt 2008

bledulka, tak to je úžasné, moje deti majú také veci veľmi radi, ďakujem.

bledulka
6. okt 2008

není zač,verzí bude určitě víc..ještě tam nějak bylo,že křeček hladí,utíká.. asi jsem ještě na něco zapomněla....

andulkaavetrelec
6. okt 2008

kouše, tahá za vlasy, stahuje kraťasy

zuz11
6. okt 2008

LIST BABKE
Píšem, píšem babke list (prstom na chrbát)
Tečka (päsťou do chrbta - jemne)
Máme doma škerčka (prstom na chrbát)
Tečka (päsťou do chrbta - jemne)
Škrečok
Škriabe (škriabať po chrbte)
Štípe (štípať)
Šteklí (štekliť)
Ťahá za vlasy (stiahnuť gate)
Sťahuje kraťasy (vyšticovať)

Píšem, píšem babke list (prstom po chrbte)
Dám pečiatku (päsťou do chrbta)
Môže ísť (kopnúť do zadku)

List putuje, putuje (držať za plecia a kývať na obe strany)
Lebo babka býva ďaleko, ďaleko

Babka list otvorila a číta: (rozhrnúť golier)

Píšem, píšem babke list (všetko opakovať ako prvý raz)
Tečka
Máme doma škerčka
Tečka
Škrečok
Škriabe
Štípe
Šteklí
Ťahá za vlasy
Sťahuje kraťasy

Babka list pokrčila (pokrčiť šaty na chrbte)
Hodila do záchoda (strčiť ruku za golier)
A spláchla (potiahnuť vzadu za vlasy)

Upozorňujem, že všetky činnosti treba vykonávať jemne, aby boli chápané ako zábava, nie ako ubližovanie!

maja22
6. okt 2008

Jééééééééj, toto mi niečo matne pripomína... 🙂 🙂 🙂 To si musím zapamätať, to je super 🙂

duskaf
6. okt 2008

Ja si spomínam, že podobne sme sa zabávali, ke´d sme na základnej škole stáli v dlhokánskom rade a čakali pred jedálňou na obed.

maja22
6. okt 2008

Mnesa zasa marí, že nám (mne a sestre) túto "hru" ukázala sesterka z Blavy. Ale bolo to tak dávno... 🙂

duskaf
6. okt 2008

Veľmi dááávno.

kozinka
6. okt 2008

😀 tak já to znám takhle:
Milá babičko tečka (přikaždém dalším slově tečka prckovi dloubnete do zad 😀), posílám ti křečka tečka
Křeček škrábe (poškrabete prcka), kouše (kousnete prcka), lechtá (polechtáte prcka),
zalepím jej do obálky(na zádíčkách jako by lepím), nalepím tam 4 známky (pěstí jemně jako že dáváte razítka)
a vhodím do schránky (jemně žďuchnete) 😉

emily333
7. okt 2008

babi my sme este spievali ,,bol jeden cinanek mnel dlouhy copanek ,,no uz dalej si nepametam ☹ fakt to bolo uz davno

eleonora
7. okt 2008

byl jeden číňánek a ten měl copánek, nasednul na tramvaj a zpíval si baj baj baj, chytnul ho policajt, zatahal za vlasy a řekl kluku číňanská ty pujdeš do basy, basa se zbořila číňanka zabila a číňanka na hrob napsala
mam pocit že to bylo takhle nějak, ale nejsem si jistá

emily333
7. okt 2008

jej ano tak to bolo a furt sa to opakovalo 😀 😀 😀

emily333
7. okt 2008

a este ma napadlo ze sme si s kamoskami tlapkali dlane o dlane tak vseliak a spievali take daco ako anari juri ...boze ja uz mam si sklerozu ja si to uz nepametam ale hrali to len dievcata 🙂

adina22
7. okt 2008

jeeej take mam velmi rada aj mala...ozaj ja si spominam ked som pracovala v CZ a mali sme nocnu a ku koncu,ked sme uz nevladali spievali sme si pesnicku 10 malych cernousku.....(a nepamatam dalej)viem ze potom vzdy bolo o jedneho menej a ked ostal jeden nasiel si cernosku s ktorou mal 10 dalsich cernousku.Mozte mi to napisat,kto si pamata?

monkula
7. okt 2008

akafuka fundaluka ,fundakava kevenduka, ak fuk, fundaluk, ´funda kava kevenduk... 😀 😀 😀
tot osme hrávali my, na základke a křečka ,tečka ,nám robial mama, keĎ sme boli malé 😵

bibula
7. okt 2008

😀 😀 😀
super,nam zase otec skrabkal chrbat a robil JRD .-))))
poorieme pole,ide traktor s pluhom-valcuje chrbat
posejeme zitko-jemne prstami klopka kadetade po chrbte
je teplo-ducha nam na chrbat
prsiiii-vydava ten zvuk -prrr-pri ktorom striekaju sliny🙂
potom pride vietor -fuka
snezi-je tu fujacvica-zase klepka a fuka a vydava smiesne zvuky🙂
zase sa oteplilo-jar🙂
zitko rastie-stipka
a rastie-a vietor fuka a zitko sa naklana-masituje do stran a fuka
zase vijde slniecko-ducha
zitko puci,vyvija sa-jemne beha po chrbte
pridu kombajny-nahusto prstami skrabka
zitko do mlyna-gniavi dlanami

a tak vseeetko presne az je chlebik upeceny v obchode a musi sa po tolkej drine zjest
🙂

byyz
7. okt 2008

byl jeden číňánek a ten měl copánek, sedl si na tramvaj a křičel ajajaj
viděl ho policajt, chytil ho za vlasy, ty kluku ušatá, ty pudeš do basy,
basa se otvírá, číňánka zavírá, číňánek ajajaj, pusťte mě na tramvaj

a u toho křečka, jsme ještě na dopis psali adresu... (ve frontě na oběd 😀 )

žili byli tři Japonci - Jak, Jak drak a Jak drak drony
žily byly tři Japonky - Pipka, Pipka dripka, Pipka dripka lampamponi
a ti se vzali - Jak s Pipkou, Jak drak s Pipkou dripkou, Jak drak drony s Pipkou dripkou lampamponi
a měli děti - Jak s Pipkou Jávu, Jak drak s Pipkou dripkou Jávu pávu, Jak drak drony s Pipkou dripkou lampamponi Jávu pávu drony
ještě měli syny (Puka, Puka muka a Puka muka lampamponi....ale tím si nejsem jistá

zuz11
7. okt 2008

tu sa riesil a riesi skrecok, vsetko ostatne sa riesi tu:
Riekanky, uspávanky a pesničky pre naše detičky. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mysinka
8. okt 2008

Adina: 🙂
Deset malých černoušků mělo rádo med, jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět.
Devět malých černoušků mělo rádo rum, jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum.
Osum malých černoušků stavělo si dům, jeden z nich spad do malty, zbylo jich sedum.
Sedm malých černoušků šlo na medvěda, medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva.
Dva malí černoušci pajdali světem, jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden.
Jeden malý černoušek vzal si černošku a pak měli spolu zas deset černoušků...

atakdálestáledokolečka 😀 😀 😀

mirka414
8. okt 2008

mne robila skrecka moja maminka a teraz to robim a ucim po slovensky ja moju dcerku...ma to rada a robi to aj ockovi na chrbte 😵 alebo este na rucicke VARILA MYSICKA KASICKU...tomu dala tomu dala a vsetkym dala 😀 😀 ja jej hovorim myska prostitutka jednoducho vsetkym dala 😀 😀

rozela
8. okt 2008

ještě taky: pes jitrničku sežral, docela maličkou, kuchař ho při tom chytil, praštil ho paličkou. plakali všichni psové,když kopali mu hrob a na pamětní desku mu napsali těchto pár slov - pes jitrničku sežral, docela maličkou.............taky se opakuje pořádk dokola. i když je to krapet morbidní 🙂

adina22
8. okt 2008

mysinka dakujem 😵 😵 😵 😵

vojtisek2007
8. okt 2008

tak my to říkali takhle:

milá babi, tečka,
posílám ti křečka - tečka,
kreček kouše, škrábe, lechtá, tahá za vlasy,
zabalím ho do obálky /kreslí se na zádech obálka/
dám na něj dvě poštovní známky /dva ž´duchance/
a šup s ním do schránky /mrňouse "povalíš"/

skuli
8. okt 2008

Milý strýčku-tečka,posílám ti křečka-tečka,křeček kouše,štípe,škrábe,lechtá,pozor ať tě nevylechtá,strčíme ho do obálky,dáme k němu 4 známky a 2 razítka a šup s ním do schránky. Toho jsem se něco nadělala.Ta 7 letá se toho ještě teď dožaduje.Směje se u toho tak,že začne vždycky škytat. 😀

zuz11
9. okt 2008

tu sa riesil a riesi skrecok, vsetko ostatne sa riesi tu:
Riekanky, uspávanky a pesničky pre naše detičky. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ricky
autor
10. okt 2008

ZUZ11- vrela vdaka za skrecka, idem sa to ucit na spamat🙂)) aj ostatným ktorí prispeli s inými verziami škrečka🙂)))))) paapa

jdfnhjesbfkrwfberkjbfj
13. nov 2012

milá babi, tečka,
posílám ti křečka - tečka,
kreček kouše, škrábe, lechtá, tahá za vlasy,
zabalím ho do obálky /kreslí se na zádech obálka/
dám na něj dvě poštovní známky /dva ž´duchance/
a šup s ním do schránky /mrňouse "povalíš"/