• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máme sa so synom presťahovať do Grécka za otcom?

19. októbra 2009 
Twinflame, ja byt tebou, tak se do recka vydam treba na prazdniny nez by mel maly nastoupit do skoly a uvidis jaky z toho budes mit pocit, tedy pokud ti to tva prace dovoli.
5. jún 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Twinflame, ja bych do recka jela na prazdniny nez nastoupi syn do skoly. Dva mesice neni moc, ale uricite ti za tu dobu dojde co byc chtela. Navic bych se i trochu obavala, zda je otec opravdu pripraveny prijmout zodpovednost, kdyz nebyl pred par lety. Proto tam jed "na zkousku" nez ucinis tak zavazne rozhodnuti.
5. jún 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
twin, co ty citis ku grekovi? teda ci ho lubis...lebo o synovi a pracisa toci dost, ale myslim, ze by si tam sla aj ako partnerka toho greka, nie?
5. jún 2009 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
verulka, ked sme s Grekom boli spolu mala som pocit, ze mam vedla seba muza v tom pravom slova zmysle. Ako ked citis neviditelne ochranne kridla. Ked som bola spokojna ja, bol spokojny aj on, velmi sa snazil aby nam spolu bolo dobre. Je to clovek, ktory dobre vie co je to davat, nielen brat. Ako som uz pisala, nebol po rozvode pripraveny mat novu rodinu, vycitila som to instinktivne, preto som odisla spat na Slovensko. Odvtedy sme za poslednych niekolko rokov vztah nemali, kedze sme komunikovali len sporadicky po telefone. Tazko sa teda teraz da hovorit o citoch, ked vztah nebol udrziavany. Museli by sme vediet nadviazat niekde tam, kde sme skoncili. Vnimam ale jeho reakcie na moju situaciu s rozvodom, podporuje ma, ze nie som sama, stoji pri mne, nemam sa obavat, syn je jeho a mozme ho vychovavat spolu, do nicoho ma netlaci, mam sa rozhodnut sama. Tesi sa na to, ze budeme moct byt vsetci spolu. Jednoznacne je za to, aby sme so synom zili s nim. Pojdem na to ale opatrne, urcite zvolim najskor navstevu sama, potom so synom a az po nejakom case vsetko zvazim.
5. jún 2009 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Twinflame, pokud zvolis navstevu, s cimz souhlasim, asi bych s sebou vzala i syna, jeste porad mas vice nez 2 mesic. Syn v zari nastoupi do skoly a pak uz ho budes tezko brat, to bys ho uplne rozhodila.
6. jún 2009 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzik_p: syn pojde do skoly az o rok, v septembri 2010, este nie tento rok
6. jún 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha :slight_smile: Tak to je jeste lepsi, mas na to jeste rok. I kdyz pokud by ses rozhodla pro recko, tak by zase bylo lepsi jit tam co nejdriv, aby se syn naucil recky nez pujde do skoly. Nemas to lehke, je to opravdu velke rozhodnuti. Myslim, ze jediny dalsi krok je jet na tu navstevu, uvidis, ze spoustu veci se vyjasni a ty budes bliz finalnimu rozhodnuti.
6. jún 2009 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prepáč za úprimnosť,ale zobrala si synovi skutočného otca,mal s ním vzťah a toto malého poznačí,no ale už sa asi nič nedá vrátiť späť,v žiadnom prípade sa do Grécka nesťahuj,tu máš rodinu a zázemie, Gréci neskutočne milujú deti ,ale muž je tam boh a žena ho povinná poslúchať,myslím,že by si tam nemala na ružiach ustlané ,choďte tam s malým na dovolenky,ale ak sa aj rozhodneš,tak mysli na dieťa a presúvaj ho do iného prostredia veeeľmi pomaly,aj tak to preň bude šok...a ako malý vlastne vníma,že jeden ocko ho vychováva a druhý je vo svete,ako si mu toto vysvetlila,držím ti prsty,ale myslím,že s odstupom času budeš svoje rozhodnutie /rozvod/ ľutovať...dieťa totiž nestojí miliony,myslím,že ty si ho mať nechcela a dlhy bol dôvod len pred manželom...
6. jún 2009 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
twin, takze ak to dobre chapem, nedala si otcovi ani moznost starat sa, pomoct ti(napriklad ti asi ani neposielal na maleho ziadne peniaze, ze), no je to zvlastny vztah, hlavne prehliadajuci uplne synovu potrebu po kontakte so skutocnym otcom.. taky, len co mne vyhovuje... nejdem sudit, nezazila som, neviem co ta k tomu viedlo, ale mna by k niecomu takemu viedlo len extrem-ak by to bol narkoman alebo nasilnik a mohol by malemu ublizit.:(
6. jún 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
janinah, pises, ze svoj rozhodnutie rozviest sa budem lutovat, musim to poopravit, iniciativa k rozvodu nevychadza odo mna, ale od manzela Slovaka. Mas pravdu, ze dieta miliony nestoji, miliony ale stoji spolu byt, auto, slusny zivot, skolka pre dieta. Manzela som si brala s vedomim, ze ma nejake dlhy. Vzali sme si o to vyssiu hypoteku a vyplatili ten jeho dlh o ktorom som vedela. Tym som sa stala spoludlznikom aj ja, dlh totiz nezmizol, len sa veritelom stala banka. Po niekolkych rokoch manzelstva som sa dozvedela o dalsich dlhoch, o ktorych som pisala vyssie. Dlhy teda urcite neboli mojou vyhovorkou, ale vaznym dovodom, preco dieta casovo odlozit. Pisala som uz aj vyssie o tom, ze som si nemohla dovolit kvoli financiam nepracovat. Jednoducho sme sa hrabali z jeho dlhov spolocne, v tomto som stala pri nom. Clovek si moze povedat, ze su to len peniaze. Ked ale roky pracujete a len cast z tych penazi, ktore vyrobite je Vasich, pretoze stale niekto caka na svoje pozicane peniaze, mali by ste chut mat dieta/deti hned?
6. jún 2009 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
twinflame: wow, tak na toto sa musim vyspat... odpoviem ti az zajtra :slight_smile: Ale zaujimalo by ma este pred mojou uvahou..... rozpravala si sa o tom so synom? Co na to hovori on? A ako sa vysporaduva s rozvodom?
7. jún 2009 o 06:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A čo tak tam zájsť teraz cez leto tak na mesiac? Jednoduchšie ako sa rovno rozhodovať o sťahovaní. Otec by sa spoznal so synom a uvidela by si ako to vníma po čase.........teda či by si "sadli" a aká by bola situácia.

Inak deti sa rýchlo učia jazyky, takže v tomto by som až taký problém nevidela.
7. jún 2009 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vieš čo ma trošku prekvapuje..že píšeš o peniazoch,oboch mužoch a veľmi málo o synovi,ako to všetko on prežíva a pritom on by mal byť na prvom mieste....a pochopila som tvoje dôvody nemať dieťa s manželom,ale nejako málo si pochopila ty jeho-roky sa staral o nie svoje dieťa,ty si vašho spoločného potomka odkladala na neurčito,v tomto som na jeho strane,že chlapovi došla trpezlivosť a rozhýbal sa iným smerom...možno ti to s tým gréckom vyjde,ale som skôr pesimista..a z pohľadu dieťaťa fungovala rodina a teraz čo....nechcem nič vyčítať,to by som si nedovolila,len píšem svoj názor a fakt veeeľmi rozmýšľaj čo urobíš ďalej...
7. jún 2009 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Twin, sla by som do toho. tu mas dovody:
laska s grekom je realna, 10 rocny vekovy rozdiel nie je rozdiel, nad ktorym sa treba zamyslat
tvoj terajsi manzel sa uz k vam nevrati (ty ho synovi neberies, "otec" sa ho vzdal)
rodinu ani kamaratov tu nemas, ostala by si tu bez zazemia
synova skola nie je vobec problem (uz ti to tu kocky vysvetlili, dieta sa nauci dohovorit raz dva tri)
grecka mentalita je o rodine, aj ked su chlapi panbohovia, ale TU je to AKO???? Tu su este vacsi!

Ano, toto leto by ste sa mali pobalit na dlhsiu dovolenku, ale samozrejme aj so synom, nielen ty sa potrebujes presvedcit :slight_smile:

Vyjde ti vsetko. :slight_smile:
7. jún 2009 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja bych tam jela na zkousku, na prazdniny a rozhodla bych se podle toho, jak mi to bude vyhovovat a hlavne, jak na to bude reagovat malej
7. jún 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ráno som sa ponáhľala,chcela som ešte pár vecí,nad ktorými by si mala porozmýšľať :wink:
-si si istá,že Grék nemá vzťah?
-cítiš vo vzťahu s Grékom istotu,ale je tam aj láska resp. bola alebo mohla by byť?
-máš odvahu a silu začať odznova v cudzej krajine a nechať tu istotu /práca,starí rodičia,príbuzní...
- nechcela by si sa poradiť s detskou psychologičkou o možnom dopade celej situácie na synovu dušičku /stratil ocka a ešte stratí aj kamarátov,domov-z jeho pohľadu
-škola nebude problém,ale minimálne spočiatku tam budete cudzinci /kým sa nenaučíte reč
- nepadla myšlienka dotiahnuť Gréka na Slovensko,bol tu vôbec niekedy?
- jedna dovolenka na rozhodnutie nestačí,aj keby ste tam boli celé leto
-poznáš Grekovu fin. situáciu?
z toho mi vyplýva,že skús chodiť ty s malým tam a grécky otec tu,nechaj všetkému čas,ale neponáhľaj sa so sťahovaním
7. jún 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
twinflame, dufam, ze mas len nemiestny zmysel pre humor a tu otazku nemyslis vazne :confused: Tvoj syn ma SKUTOCNEHO otca tu. Grek je tak maximalne darcom spermie, nie otcom, tym sa muz nestava splodenim dietata, ale jeho vychovou a denno-dennou starostlivostou. Tvrdit, ze milujem niekoho, koho som videl raz na fotke je zvast hodny nasladleho filmu nizkej kvality a je na mile vzdialeny realite. Nevies, co sa u Greka dialo poslednych sest rokov, nevies ako zije, nevies, ci sa nezmenil, skratka sa zenies za chimerou. Tvoj syn tu ma kamaratov, starych rodicov, zname okolie a zazemie. To vsetko si ochotna riskovat len pre fixnu predstavu, ze mozes znovu nadviazat stary vztah.... Vidim minimalne tisic dovodov, preco sa nestahovat, ale ani jeden preco tak urobit. Chod do Grecka na dlhsiu dovolenku, zisti, aka je naozaj situacia. Az potom by som ho pomaly a in natura zoznamovala so synom. Lietadla premavaju oboma smermi, ak sa chce so synom zoznamit, nech prileti na Slovensko... A az potom, ked uz naozaj budes mat nejaku perspektivu by som zacala uvazovat nad moznym ¨zlucenim domacnosti¨ Zatial mi pripada uvazovanie o prestahovani sa kamkolvek ... no... prinajlepsom nezrele.
7. jún 2009 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vroni, mas pravdu, ze moj syn ma svojho otca tu. Zaujima sa o neho, denne mu telefonuje, kupuje mu darceky, brava ho na par hodin na vylet. Nie je uz ale tu, ked by tu ako otec mohol byt. Ked syn chodi spavat, ked rano vstaval a nosieval ho do skolky. Ked sme spolu cez vikend obedovavali, robili veci spolocne. Dnes sme ja a syn boli vonku a moj syn si pol hodinu kopal loptu s uplne cudzim muzom, ktory tam bol s rodinou. Zacalo mi byt smutno, v takychto chvilach cloveku dojde ako sa rodina rozpadla. Uz som viackrat pisala, ze sa nechystam spravit nic nahle, najskor navsteva, navstevy a az potom si dam cas na rozhodnutie. Manzel si zariadi zivot o par rokov po svojom, myslis, ze syn ktory ani nie je jeho bude mat popri jeho vlastnych detoch to iste miesto ako mal doteraz? Som presvedecena ze nie. Manzel moze byt pre neho uz len hodinovy, vikendovy otec. Musim sa pozerat do buducnosti nie o mesiac, ale o niekolko rokov.
7. jún 2009 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To mi je jasne, ze syn v podstate otca ¨stratil¨ (a mozno ani nie, to sa ukaze casom, ale spoliehat sa na to nemozes), lenze.... neviem, ako to povedat, lebo sa ta nechcem dotknut... nuz, pripada mi to ako keby si chcela zalepit vzniknutu dieru: jeden chlap nie je, tak vytiahneme zo skrine stareho a pouzijeme toho.... Snad to tak nemyslis, ale nikde nespominas, ze by ste sa stretli, obnovili sa stare city alebo take nieco, len proste je biologicky otec, tak som sa mu po case x ozvala, on mi telefonom nebuchol, mam balit kufre? Ano, pre dieta je kompletna rodina idealna, ale len za podmienky, ze funguje. A ty momentalne nevies, ci budete s Grekom naozaj fungovat. V tejto situacii jednoducho nemozes uvazovat o tom, ako to bude vyzerat o rok, lebo to vediet nemozes (to je rovnake, ako keby si povedala, ze do mesiaca musis rozhodnut, na aku vysoku skolu tvoje dieta pojde) Sustred sa na to, aby si TY a TVOJ syn mali dobry zivot, aby ste boli spokojni a stastni, nehladaj zachranu v muzovi. Nic ti nebrani, ozivit stary vztah, ak to naozaj tak velmi chces, ale nepovazuj ho za spasitela. Super, ak vam to vyjde, ale zivot si na tom nezakladaj. Prestahovat sa mozes kedykolvek a kamkolvek, ale za kazdu cenu - a v tomto pripade aj za chimerou - to rozhodne nie. Aj ked syn bude chvilu bez muzskeho vzoru.
7. jún 2009 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vroni, vztah s Grekom nebol skonceny, bol len preruseny. O dovodoch preco som noeostala v Grecku pred rokmi som napisala vyssie. Otec mojho syna cele tie roky cakal, pokial mi dojde, ze som spravila chybu, ze som sa usadila na Slovensku s niekym inym. Dufal, ze moje manzelstvo nebude vecne a bude moct byt opat s nami. Neviem ci to dava zmysel, ale verim za ano ... Nevytahujem stareho chlapa, aby som zalatala dieru, len mam pocit, ze syn a jeho otec maju na seba pravo. Maju pravo sa mat radi a mat vztah. Postoj Greka ku mne je stale velmi pozitivny, preto premyslam tymto smerom ...
11. jún 2009 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Twin, evidentne nehovorime recou jedneho kmena :grinning: :grinning: :grinning: Nerozumiem, ako mozno prerusit vztah. A ¨ta prava¨ (v tomto pripade ty), na ktoru chlap roky-rokuce caka, kym jej to dojde..... Ja ti neviem, mne to znie ako z cervenej kniznice, nie ako z reality.... Velmi ti prajem, aby to bolo naozaj tak ako si predstavujes, ja si to predstavit neviem :wink:
Pravo rodica na lasku dietata a dietata na lasku rodica neexistuje. A neda sa privolat len preto, lebo je tam biologicka pribuznost... Slovom a jasne, ja by som sa na tvojom mieste nikam nestahovala, ale ty vyzeras uz rozhodnuta a hladas len odobrenie svojho rozhodnutia... Celkom ti rozumiem, preco chces ist tymto smerom, ale za dobre rozhodnutie to nepovazujem napriek tomu....
11. jún 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suhlasim s vroni,tiez mi to pripada,ako stavanie si vzdusnych zamkov... :zipper_mouth: :wink:
11. jún 2009 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nemyslim si, ze som ta prava, ak vobec nieco take existuje. Pre mna su len vztahy medzi ludmi s dobrym a zlym potencialom, podla toho ako sa chceme ku sebe spravat. Rozhodnuta nie som, mam velky strach a respekt pred tym co sa bude diat. Ked otec mojho syna o neho a o mna stoji, chcem tomu dat prilezitost, to je vsetko.
11. jún 2009 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Hlásim sa z Grécka, pricestovala som pred pár dňami. Rozhodla som sa nakoniec, že sem prídem najskôr sama bez syna a niekedy na konci leta prídem na návštevu na pár týždňov aj so synom. Cítim sa tu zatiaľ veľmi dobre, otec môjho syna sa ku mne správa veľmi pekne, má ma rád, dáva mi to najavo. Všetci v jeho rodine, vrátane jeho dvoch tunajších detí o mojom príchode vopred vedeli. Zájdeme na návštevu postupne ku každému. Pýta sa ma každý deň ako si plánujem zariadiť život po rozvode na Slovensku, veľmi by chcel aby sme so synom prišli žiť sem. Mám trochu obavy urobiť to rázne rozhodnutie, presťahovať sa sem, no na druhej strane si uvedomujem, že syn nás potrebuje oboch. Zatiaľ sa nijako o plánoch nevyjadrujem, dávam tomu čas, snáď mu nedôjde trpezlivosť a budem mať šancu urobiť rozhodnutie ktoré neoľutujem. Nijako ma zatiaľ k ničomu netlačí, vidno ale že mu je veľmi smutno, že syna ešte nevidel.
8. júl 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
twin ...... čo máš nove? :dizzy_face:
19. okt 2009 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok