Mamičky, chodíte sa občas večer zabaviť?

tanja61
28. okt 2008

ahojte baby ja len tak na okraj...chodite sa niekedy vonku zabavit a tak?lebo ja som doteraz nechodila nikde ale uz sme pozvani na nejake oslavy a mam s toho traumu lebo ked pride niekto znamy k malemu tak neviem ked sa v noci zobudi co sa udeje ked zisti ze niesom ani ja a ani ocino 😒

manchiny
28. okt 2008

ahoj, ja tiež nikde nechodím a priznám sa že zatial mi to ani nechýba iba velmi velmi zriedka kedy .no máme len 7mesačné bábo tak ešte si myslím že je nato skoro ale podla mna je ulne normálne že máš starosti o svoje dieta . ked si to predstavím ,ja by som určite tiež každu chvilu myslela len na babyno, či je ok a či mu nič nieje. neviem či by som sa bavila.to je asi tým, že taku dlhu dobu sme fixované iba na svoju ratolest a možno sme si už odvykli od inej spoločnosti. každopádne to treba raz vyskušať.

ankam
28. okt 2008

ja som este tiez nebola-odkedy mame malu 😉

gucz
28. okt 2008

ani ja som nikde nebola, teda večer, s priateľmi sme si sadli aj poobede a aj s malou cez leto. aj by som dakam šla (kino, reštaurácia...), ale nechcem nikoho obťažovať aby mi varovali malú, i keď chodí spávať skoro a nevystrája.... Tak uvidíme, možno neskôr

prasiatko30
28. okt 2008

chodievame - sice teraz menej ale ked bola mensia tak aj castejsie. bud ideme so svagrinou a jej muzom - vtedy mame vo vychadzke aj babysitting lebo pride neter a ta nam ju omrkne a ked ideme s kamaratmi tak dojde nasa babysitter 😀 - ale my chodievme len tak, ze vecera a okolo polnoci sme uz doma len raz sme sa zdrzali do tej druhej - aj to ma uz muz tahal domov 😀 i ked musim povedat ze obycajne pride ta babulka a mala uz spi a nic sa nestane a spi celu tu dobu co sme prec - sice mame mobily pri ruke a auto zaparkovane pri restike - pre vsetky pripady. 😵

medka29
28. okt 2008

ja chodim v primere raz za mesiac s kamoskami, ale do pol noci som vzdy doma. Maly ostava doma s tatinom a su obaja uplne v pohode🙂 Kojila som 13mesiacov, tak do vtedy som nebola nikde, ale potom sa tento jednovecerny ventil raz za mesiac stal pravidlom. 🙂

siuzi
28. okt 2008

ahojte,náš malý má rok a za ten čas som bola s kamarátkou 2x večer vonku,o polnoci som bola doma ,detičky strážili tatinovia,takže pohoda.myslím,že od teraz budeme chodiť aspoň raz za mesiac,lebo nám to super padlo a človek keď sa odventiluje,má zase kopu sily na každodenné starosti.keď ideme von s manželom spolu,stráži drobca babka-tiež bez problémov,je na ňu zvyknutý a má ju rád 😉

ankam
28. okt 2008

ja sice uz by som aj mohla-lebo mala spi celu noc,ale nejak som odvykla-musim sa do toho dostat 😀 raz cas to len cloveku prospeje.Zatial chodi manzel na taky ventil cca kazdy 2 mesiac

lienka55
28. okt 2008

My ideme za 3tyz. na svadbu a este som nebola v noci nikdy bez maleho,hlavne preto ze ho este kojim.Tak si to neviem predstavit ako to bude.Ale urcite sa budem ponahlat domov aby som mu mohla dat papat a uspat si ho.

k.a.t.k.a.
28. okt 2008

ja som bola pred 2 týždňami do rána vonku 😀 Muž sa mi doteraz smeje ako som vyzerala ked som došla 😅 a v piatok sa zase chystám teda rada by som 😀

yesno22
28. okt 2008

...ja som bola 1x von, ked mal mal drobec 10m a potom raz za cas...kojila som 13m ale posledne 2 uz pil vecer UM, takze tatko sa staral a mamka vystrajala...a parkrat sme isli aj s manzelom, ked sme boli u svokrovcov a tiez v pohode...ja si myslim, ze je fajn ist raz za cas von a s malym nech je manzel alebo niekto blizky...nech si zvyka a nie je velmi naviazany na mamku, lebo neskor to bude este horsie 🙂

spantex
29. okt 2008

Ahoj. Náš malý ešte stále vstáva vnoci papať UM. Asi pred 2 mesiacmi som bola s kamarátkami vonku s tým, že okolo pol noci som doma, lebo malý vstával papať okolo 1-2. No nestihla som a prišla som okolo 1. Malý vstal, ocino mu išiel urobiť mliečko, no začal plakať, lebo zistil, že to niesom ja. Vtom som prišla domov, zobrala flašku. a všetko spapal. 😅 Takže iba ja.

vandas
29. okt 2008

ahojky, nas drobec sice spava pekne, ale uspat ho mozem iba ja. von chodime na striedacku, raz ja inokedy tatuldo. uz by sme radi aj spolu, ale asi si este pockame....

tanja61
autor
29. okt 2008

no hej ale niekde nam maminam padne vyhodit si s kopytka a odreagovat sa ...moj maly je na mna tiez zatazeny pretoze sme stale spolu samozrejme ale nemyslim ze je to az tak dobre...mal by si zvykat aj na inych ludi nie?ja chcem ist do prace tak som naozaj zvedava ako to bude 🙂

nika000
29. okt 2008

ahojte .mňa segra vytiahla von keď malá mala si 10 mesiacov .nechala som ju pri mamine a boli sme dohodnuté že keby dačo tak mi zavolá a ja nasadnem na prvý taxík a prídem.malá sa nezobudila ani raz ale ja som si to ani moc neužila lebo som stále myslela len na malú .

edita33
29. okt 2008

myslim ze raz za cas neskodi vypadnut,,,ja som prvykrat bola od starsieho ked mal 4 mesiace,,boli sme na svadbe,a maly ostal z mojim bratom vtedy 25 rocnym,syna som nekojila tak mal brat napisane ako urobit mlieko,atd,,,a predstavte si ze sa postaral zvorne,aj sa mu pokakal,no to ho zaskocilo ale zvladol to, 😀 v noci som odbehla na kontrolu,spali,,, boli v pohode,,ked maly plakal uspal ho na rukach,,a prezili tu noc obaja 😉 a toho mladsieho som nechavala pri mame dost casto, lebo sme zacali chodit na plesy a toho som kojila 2 roky,odsavala som mlieko.,,teraz ked su väcsi je problem ich nechat lebo uz vnimaju a su rozumnejsi,vsade chcu ist s nami,,,takze si uzite pokial nevnimaju co sa deje,je pravda ze niektore deti visia na mamkach ako uteraky,,dobre sa radi ,ja viem ze niektore z vas neodlozia deticky len tak,,mne to vyslo,,,predtym,,teraz uz kam ide jeden ,ide druhy,, 😢

veronikap
29. okt 2008

keď sme my boli prvý krát bez malej, tak jasné, že to bolo o ničom.. stále sme len mysleli na to, čo teraz robí a pod. ale postupne sme si zvykli.. s babkou si tak úžasne rozumejú, že k nej chodí na víkendy 😵 keď ju k nej odvezieme, tak ledva sa s nami rozlúči, hneď uteká za hračkami a nás si nevšíma.. odkedy ju máme sme boli už toľko krát v kine, že za "mladi" sme toľko nechodili 😀
my sme mali a stále máme takú zásadu, že sa treba s malou rozlúčiť a povedať jej kedy prídeme a ona si už na to tak zvykla, že nemáme najmenší problém, lebo vie, že sa vždy vrátime...
ja som sa snažila, aby bola zvyknutá na iných ľudí už od narodenia, sme relatívne veľká rodina, tak aby nebol probém.. a našťastie nie je (ťuk, ťuk, ťuk) 😎

jaduska
29. okt 2008

Bez detí nechodievam, priznám sa, že ani nemám chuť, aj bez takýchto posedení mám deficit spánku 😀

roasha
29. okt 2008

jadus.......nápodobne. 😀

danulka2
29. okt 2008

ja si chodim s kolegynami raz za 2mesiace sadnut na pizzu, pivko a slahackovy pohar a to asi od 16h do 18h.Raz sme dokonca boli hrat kolky 😀 , a aj to som bola do 21,30doma. Ale aj taketo mini ,,vylety,, mi robia bobre 😉

verulka
29. okt 2008

joooj, tak ja uz len cakam kedy zaberu prikrmy a prespi viac ako 2h bkuse a padam 😀 uz mam riadny deficit...a ked dokojim, tak to bude parada 😀 spanok, ten nemam bez ohladu na to ,ci som doma alebo vonku, lebo pred pol nocou nezaspim...
kati, jaaaaj, ja amm a fotodokumentaciu ako som vyzerala, ked som sa vratila z 1. ozajstnej zurky potom, co som nemohla 😅
teraz mi to etse nehrozi, ale dufam ,ze coskoro...mne stacia aj 3hodky volna a som ako znovuzrodena....takze hned ako sa bude dat, tak padaaam
a aspolu s manzelom planujeme v lete pekne oslavit 10.vyrocie sobasa 😉 to bude mat krpec rok a stvrt, tak to zvladne 😉 ja mam babysitterku permanentne v byte- ajka sa uz dokaze krasne postarat 😉

miskinadamko
29. okt 2008

ahojte moj maly ma takmer 10 mesiacov. do 6 mesiacov som nebola vobec nikde, ale v lete som zacala chodit s kamaratkami pravidelne kazdy piatok von, mam to jednoduchsie nakolko byvame v centre mesta tak mi staci zist dole a hned som v cukrarni , oproti mam restauraciu asi 200 metrov bar atd 😀 , vzdy som chodila az okolo 21vej ked uz maly spinkal a vsetko bolo doma tak ako ma byt. teraz uz nechodim kazdy piatok lebo uz aj tma je hned vonku ani uz sa neda tak vonku sediet ako v lete ale este raz za cas vybehnem s kamaratkov. mam 22rokov cize to povazujem aj za nieco normalne a nemam nejaky zly pocit, lebo maleho nekojim uz, prespi skoro celu noc, muza mam tiez spolahliveho a hlavne vzdy som nebola dalej ako 200 metrov od domu 😅. ja si myslim ze kazdy clovek ci uz mamina alebo tatino potrebuju raz za cas vypnut a ist aj so svojimi kamaratmi 🙂

addaa
29. okt 2008

Ahojte kojila som len 8 týždnov a to sme aj dokrmovali. Od konca druhého mesiaca spinká malý celú nôcku. Takže ja vybehnem s kamoškami hocikedy po osmej von. Takisto aj manžel s kamošmi, tak sa prestiredame. Bývame v centre, takže domov je len kúsok.

Boli sme už viac krát aj spolu s manželom, koncerty, oslavy, svadba. Pri malom boli u nás obe maminy...Najdlhšie sme sa zdržali na svadbe, prišli sme o štvrtej ráno a naše bábenko, ešte sladko búvalo. My máme aj monitor, takže o jednu starosť, aj ked sme preč máme postarné 🙂 .

dai
30. okt 2008

ahojte,
ja som bola velmi spolocensky aktivny clovek pred porodom, po porode ma zial chytila laktacna depresia, takze asi 3 tyzdne po porode sa naskytla jedna spolocenska udalost a manzel ma priam vyhanal aby som prisla na ine myslienky... nakojila som vecer malu a isla som - 1x vtedy prespala 4 hodiny 😉 nebavila som sa vobec, ale pomohlo to...
- odvtedy som chodila tak 1x za tyzden , dva, potom ako malicka zaspala na nejake 2 hodiny von s kamaratkami, manzel bol pri malinkej... bolo to celkom v pohode...
s muzom sme boli prvykrat vonku ked mala mala asi 2 mesiace - tiez na svadbe kusok od nas. pri malickej boli moji rodicia a ja som bola malu asi 4x kojit - jednoducho som odbehla zo svadby... celkom sa to dalo 🙂
- odkedy mala papa kasu na veceru a v noci uz neje sme boli casto s muzom vonku - chodime do kina a tak, pri malickej, ktora obycajne spi ( ja ju uspim , az potom ideme ) je bud svagor s priatelkou alebo moj brat, takze sa celkom da

addaa
30. okt 2008

Inak babule jasné je, že keď ideme preč malého si okúpeme nakŕmime, pomojkáme a uložíme spinkať. Nikomu inému okrem mňa a manžela by som to nedovolila vykonať, to by som NEPREŽILA, keby som si ho večer neuložila...A z tej svadby, čo som písala, som si k nemu odbehla na 2 hoďky, aby som si ho okupkala, pomasírovala, nakŕmila, potuľkala a uložila spinuškať. 🙂

monika15
19. nov 2012

@tanja61 nope... mi nikde 🙂)))))