Mamičky, externé alebo denné štúdium?

dahlia23
28. jún 2008

čaute baby, určite sa medzi vami nájdu mamičky - študentky. môžete, prosím, pridať svoje postrehy, chystám sa od septembra na VŠ a chcem vedieť čo ma čaká. ďakujem!!!!

lasenka
28. jún 2008

dahlia
ja som prave skoncila vysku a poviem ti, ze ti nic nezavidim 🤐
no neber to tak tragicky 😉 obal svojho muzika maximalnou toleranciou a vsetko bude v pohodicke 😉

lasenka
28. jún 2008

jaj - studovala som externe 😉

etuska
28. jún 2008

ja som studovala denne , dcerka sa mi narodila po 4-tom rocniku VS a bola to riadna fuska,najma po veceroch pisat diplomovku a potom statnice 😒

horallka
28. jún 2008

Ahoj dahlia23,
čo ťa čaká, keď sa dáš na štúdium? Nuž, len učenie po nociach, písanie seminárok a strach pred skúškami. A v nemalej miere aj finančné suchoty.Ale aj veľa nových zážitkov, nových spolužiakov, nový vietor do plachiet a rozšírenie obzoru po každej stránke.A či denné alebo externé? Ja by som volila externé - predsa len , sme už mamičky,staráme sa o domácnosť,a pri externom to nie je až také zaťažujúce.

dahlia23
autor
28. jún 2008

Aby som vysvetlila, mám hotové skoro 3 ročníky stavebnej, dala som si prihlášku aj na denné aj na externé (jedno je v BA, druhé v ZA a ja v TN) 😎 . Takže ak mi uznajú to, čo mám urobené, nebude to zlé ani tam, ani tam. Čakajú ma ešte 2 roky materskej, tak prečo to nevyužiť? 😉 Asi som doooosť veľký optimista, že? 😅

horallka
28. jún 2008

Pozri dahlia,
ja som študovala počas tehotenstva, malý sa mi narodil dva týždne pred štátnicami, išla som tam aj s ním, medzi obhajobou a štátnicami som ho kojila, celý zbor aj spolužiačky mali vzrušo a zábavu, a podávali si malého prcka z rúk do rúk. Ale až taká zábava to nebola, to uznávam. Ale vyšli mi vo všetkom maximálne v ústrety. No a čo som sa natrápila s bakalárkou, lebo som na ňu mala len mesiac. A teraz idem tiež ešte dva roky ďalej - na magisterské. A trúfam si a verím, že to pôjde aj pri deťoch.

dahlia23
autor
28. jún 2008

Ja si tiež myslím, že ak človek chce, tak sa dá.... Uvidíme, možno si fandím, ale za pokus to stojí. Horalka, ale to si mala naozaj veselé. 😉

etuska
28. jún 2008

Dahlia-tak tie 2 rocniky by som si teda dorobila,to je uplne ine ako od zaciatku celych 5 rokov,ale skor by som sa dala na externe-byt tebou.Podla mna pri externistoch aj oko zazmuria...

horallka
28. jún 2008

Ja som to mala naozaj hektické. Do toho sme ešte dorábali byt a sťahovali sa. Ešte mám dcéru v puberte, potom môj pôrod, následne štátnice - no ešte že mám v sebe toľko energie. A vôbec ma to neodradilo od ďalšieho štúdia. ide sa ďalej. Ale veď mi aj pomáhali to sa musí uznať- moja mama a priateľ. Treba si fandiť a veriťž, prečo nie? Ináč by človek nikdy nič nedosiahol. A čo som sa ešte nabehala aj na študijné, kvôli kadejakým papierom a tak. A za školiteľkou ohľadom bakalárky.

matja
28. jún 2008

Ahoj Dahlia, ja už študujem druhú školu externe. Vo štvrtok mám bakalárske štátnice a ak mi uznajú žiadosť o odpustenie školného (musím platiť, lebo som už raz študovala na výške), tak budem pokračovať. Zatiaľ tú odvahu mám, aj keď čakáme bábätko. Manžel tiež študuje externe a vzájomne sa podporujeme. A vzhľadom na to, že máš dieťatko, tak by som ti odporúčala externé štúdium, nebudeš musieť tak často od neho odbiehať, aspoň tie školy, kde som chodila ja, sa chodilo na prednášky iba soboty. Na denné by som šla v tom prípade, keby som sa rozhodla pre výšku hneď po strednej škole. Ale zvykla som si na prácu a na pravidelný príjem a toho by som sa pri dennom štúdiu musela zrieknuť.

jaduska
28. jún 2008

ja osobne som sa tiež rozhodla pre externé štúdium. Denné si predstaviť neviem, keďže do školy by som musela dochádzať a malú nemám kde nechať...

sylvie
28. jún 2008

aj ja som studovala externe.. nemusela som chodit cez tyzden do skoly, takze cez tyzden som mohla normalne pracovat.. jedine ked boli skusky, tak ma z prace uvolnili.. niekde som si musela brat dovolenku.. mali sme len prednasky v sobotu od 8:30 do 17:00, ale ani tie neboli povinne.. podla mna, je externe studium super..
nasla som si tam vela kamaratov a boli sme ovela lepsi kolektiv ako hociktori denni studenti.. doteraz sa stretavame, je to uz 9 rokov co sme skoncili..

jeana
28. jún 2008

ahojte. pripajam sa do klubu externistiek..
teraz v pondelok mam bakalarske statnice a termin porodu za dverami 😀 zatial to vyzera ze vsetko sa da..
ale priznam sa ze si neviem predstavit studovat denne, nekolko som od 16 zvyknuta na vlastne financie..
takze urcite externe!
ma vela vyhod na ktore sme prisli az neskor.. takisto su prednasky len v soboty, a aj to je nepovinne.. 😉
takze ak sa podari v pondelok uspesne odstatnicovat, priviest malinku na svet a v septembri prijimacky na Ing, tak mam teoreticky "volno" az do decembra - do skusok.. 😉
PS: byvam v BA a skola je v TN a aj to sa da zatial zvladat 😉

maca793
28. jún 2008

ja by som bola za externé štúdium

lenocka6
29. jún 2008

Ja by som bola tiez za externe. Mam s tym skusenost, vo stvrtok som ukoncila bakalarske studium a popri styroch rokoch som porodila dve deti. Jedno hned ako sa mi zacalo prve skuskove a druhe pred jedenastimi mesiacmi. Je to zaberacka, ale externe je len v sobotu a je to o trochu jednoduchsie. Ja idem dalej na Ing., s malym budem este dva roky na materskej a prave skoncim studium. Drzim ti palceky, aby vam to dobre dopadlo.

maruschka
29. jún 2008

ja mám dve malé detičky a chodím aj s manželom na externé.Zvládnuť sa to určite dá-aj keď niekedy je to ťažké..Takže ja som za externé 😉 😉

dahlia23
autor
29. jún 2008

No, totiž ja som si tiež externé predstavovala, že to budú soboty. Lenže už je zverejnený rozvrh - druhý septembrový týždeň od pondelka do piatku, každý deň od 7.00 do 19.00. Potom je všetko na princípe konzultácií. A to si skutočne neviem predstaviť.
Na denné by som musela chodiť cca 2krát týždenne TN-BA. Čo sa týka financií, z toho si nejak ťažkú hlavu nerobím, som na materskej, takže či budem doma alebo v škole je to v princípe jedno. A po materskej si zvolím pohyblivý pracovný čas, takže tiež to nebude také zlé.
Neviem, chcela som ísť radšej na externé, ale za predpokladu, že to budú soboty. Toto ma vyľakalo.... 😅

dadka
1. júl 2008

dievcata, ktora skola je najlepsie zvladatelna? tiez by som chcela zacat, ale neviem si to s dvojrocnym dietatom predstavit a tak sa atale odhovaram, ze to musi byt narocne...

womenne
1. júl 2008

Ahojte moj manžel ide študovat do ZA na Stavebnu fakultu,ide na externe.Dufam že to zvladne ma velmi naročnu pracu,a ktomu študium dufam že to zvladne,je hlavička o študium sa nebojim je hlavička ale skor sa bojim o ten stres.Ako ho odburavate?mame dvojičky a ja som po tyždni hotova a vikendy mi velmi pomahal a teraz no neviem.Na jogu ho nenahovorim,akoi je pre vas najlepši relax ked mate skuškove?dikes 😉

dahlia23
autor
3. júl 2008

womwnne, máš IP, aj ja idem do ZA na stavebnú. teda, ešte som sa nerozhodla, zápis mám 23.7. 😎

womenne
3. júl 2008

dahlia a prišli ti nejak papiereo prijati lebo nam nie ale povedali mu že prijmaju všetkych

horallka
3. júl 2008

Dadka,
nebola by si jediná, ktorá by študovala s dvojročným dieťaťom. Ja študujem s mesačným bábom - štátnice som robila keď mal dva týždne a v septembri, keď začne škola, bude mať štyri mesiace. Najlepšia škola je tá, ktorá ťa aj baví - to znamená, že to čo študuješ aj tomu trochu rozumieš. Takže podľa mňa je najlepšia tá moja, ktorú som si vybrala - ŽU - DKD. Ale je tam aj príbuzný odbor- Mediamatika a tam sa hlási viac študentov. Prajem správnu voľbu.

mata35
4. júl 2008

Ak máš chuť, choď do toho. Uvidíš, že to zvládneš. Ja mám dve deti a čakám tretie, a študujem. Je to zaberačka, neviem tiež, ako to zvládnem s troma, ale budem robiť všetko pre to, aby som to zvládla, lebo ma to baví. Treba rátať s tým, že nebude všetko tip top upratané, budú chumáče prachu v kútoch, muž nervózny, ty tiež, ale za ten úspech na skúške to stojí. Aspoň ja som tam omládla, teraz mám prázdniny a už zháňam literatúru pre 2. ročník, čo by som si to najradšej čítala. Asi som šibnutá? Že?

tomika
9. apr 2011

@mata35 Ahojte mamičky,už všetky to máte za sebou?? 😎 Ja sa teráz chystám na maturitu,externe.Doteraz na to nebola priležitosť 😝 .

tomika
9. apr 2011

@dahlia23 ahoj 🙂 ,ako dopadla VŠ? @dadka ako sa dari?Začali si vtedy VŠ?

dahlia23
autor
12. apr 2011

@tomika dobre. Bc som doklepla, teraz mám na 2 roky prerušené (v 4. roč.), ale už sa to kráti, v septembri zarezávam znova 🙂 a veľmi sa tešííííííím 🙂

dahlia23
autor
12. apr 2011

@tomika a veľa šťastia pri štúdiu želám 🙂

fifonel
5. okt 2013

štúdium pedagogiky externe???

samaneviem2
31. aug 2015

ahojte baby, zvazujem externe studium na nejakej VS - max hodina dochadzania, cize moznosti su obmedzene... Neviem vsak ci do toho vobec ist, predsa ide o 5 rokov studia hlavne pocas vikendov, odlozenie babatka na neskor, studium by bolo popri praci...je tu vela pre aj proti, ale mam taky pocit, ze by som do toho mala ist.... len ked 5 rokov je 5 rokov.... 😒

jani_uk
31. aug 2015

@samaneviem2 Chces ist na nejaku vs? Hociaku?