Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

patricia1971
26. feb 2009

ja uspávam v kočíku,to zaspí....a večer zaspí pri kojení,alebo v postieľke s dudkou,ale to musí ešte logať čajík...ale zaspí sama,ale to trvá asi 5 týždňov,čo sa tak naučila..... 🙂 🙂

mamutka- čo je to manduca???? neviem,čítam to tu viackrát,ale neviem,čo to je ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

beelinka
26. feb 2009

Tak my buvame pred obedom asi hodinu, lebo ked nie tak je taky zly-unaveny, ze ani neje, potom sa naobedujeme kym ho obleciem tak nacvicuje pavarotiho-urcite si susedia myslia, ze ho z koze deriem. Potom buva v kociku niekedy aj dve tri hodiny, a potom este pol hodku okolo siedmej. Ked nespi tu pol hodku tak ho pekne ulozim o osmej buva tu pol hodinu potom a zobudi sa a ze hrajte sa so mnou tu som 😀 a trva to potom aj do pol noci ☹ A stale len na rukach. Ale teraz ho skusam davat do postielky ked uz je tak v polospanku aby vedel ze je tam a postupom casu mozno aj sam zaspal. Uvidime ako nam to bude fungovat. Kazde dieta sa vie naucit spat len moje nie 😉

alon111
26. feb 2009

presne tak mamutka.dcere som nedavala dudu lebo mi nakukala jedna mudra zenska aka je duda zla tak teraz dcera cmula palec.syn ma uz tri roky a este stale ma dudu a ta najmensia je prisata na mne.viem ze to nieje ani jedno idealne ale su moje a pokial im to staci k zivotu aby boli stastne tak nech si to uziju do sytosti 😉

martao
26. feb 2009

Mám 3 deti. Každé je iné. Najstarší bol číslo. Chodiť začal od 9 mesiacov. Jednoducho si treba na to zvyknúť a brať veci ako prídu. Keď som išla von a vedela som, že má problém byť pozorný. Zobrala som autíčko na šnúrke, ktoré za sebou ťahal. Na dlhšiu vychádzku, vždy s kočíkom. Von sme brali aj komplet náhradné oblečenie, vždy vliezol do fontány, alebo spadol do jedinej mláky v celom meste. Pri jedle sme museli zabávať- to ale neradím robiť. Zaspávanie prebiehalo, tak, že bol hore dokedy chcel. Ak som bola unavená, lahla som si s ním a zhasla, za 10 minút spal ako poleno. Spoločné nákupy, na tie zabudni. Najviac ho bavilo ak mohol robiť, to čo ja- upratovať, variť.....

Má to jednu výhodu, vyrastie z neho určite veľmi inteligentné dieťa. Moj najstarší syn vedel všetko oveľa skor ako iné deti.

Mladší syn to bola malina. Pri ňom som vymalovala celý dom, umyla okná. Zaspával sám. Ale nieje taký šikovný. Plienku mal takmer do 3 rokov.

Teraz mám 4 mesačné bábo. Zatiaľ je dobručký. Ale uvidíme.

patricia1971
26. feb 2009

beelinka-to si fakt do pol noci hore???....naša chodí spať okolo 19.3O...poobede spí do takej 16 hod.,už dlhšie ju nenechávam,pretože by mi večer nezaspala....prečo ho večer už rovno neokúpeš a nedáš spať???... ☹

mamutka
26. feb 2009

patricia kuk http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca
je to super nosic a zdravy pre chrbatik babatka. aj pre moj 😀 maly ma 8 kg ako stvormesacny....
a mozem s nim vesat pradlo a tak a kludne tam zaspi, sam proste bude len chvilonku, takze toto riesi vela veci, je stale "na rukach" a aj do obchodu lahsie behnem ako s kocikom

a do polnoci hore...normalka, nie? 😀

mamutka
26. feb 2009

martao, ved na to sa tesim, dufam, ze svojou zivostou a zaujmom o vsetko bude taky inteligent patravy a vnimavy 😉

patricia1971
26. feb 2009

baby,to fakt ste do pol noci hore???no mńa by asi vystrelo....to aspoň u nás sa do 20 hod.spí,ale zato sme ráno už okolo6.30 hore,ale to i nevvadí,aj tak musím vstávať,robiť ´deťom raňajky,desiatu.......

tá maduca nie je klokanka??? mne to tak pripadá,ale nevidím v tom žiadny rozdiel...hlavneže vám to pomáha....

mamutka,tak to máš čo nosiť,takého sloníka 🙂 🙂 🙂 🙂...moja má 8 1/2 mes. a to má 7 kg a niekedy mi pripadá ťažká....ale ja z nej chcem modelku,preto taká nízka váha 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

beelinka
26. feb 2009

Patricia uz teraz nie. Ja somho pekne okupala nachovala a on nic. Aj teraz ked sa ho snazim uspat pred deviatou tak strasny cirkus. Ked ho dam do postielky on neplace ale vyslovene vrieska. Najskor sme si mysleli, ze sa jeduje tak sme ho aj nechali podla mudrych knih, ale on neprestava krici az do zmodrenia. Tak sme to vzdali. Postuom casu som mu znizila hranicu max22.00, apomaly znizujeme ale nic moc ☹ Ale aspon uz lepsie buva. Niekedy aj do rana. A ziadne rituali u nas nezaberaju 😕

mamutka
26. feb 2009

manduca vobec nie je klokanka, tam dietatko je tusim od mamky otocene, kuka dopredu a u tych lacnejsich si doslova sedi na genitaliach 😒 tu je pekne ulozene, ritka podsadena, chrbatik odlahceny, akoby ho clovek drzal v naruci ked sa pohodlne ulozi

patricia1971
26. feb 2009

mamutka dik za vysvetlenie,ja som sa tým nikdy nezaoberala,takže som v tom nikdy nevidela rozdiel 🙂 🙂

beelinka a koľko hodín pred večerným spanim je maličký hore????....našu držím pri živote 3-4 hodky,je už unavená,ale sme s ňou spálni na posteli,má len body,holé nohy a behá tam...tak sa jašíme každy večer,inač neviem,to by bola mrzutá....potom do vane...potom kojenie a spíme.....ale my sme to mali od malička tak,ona sa sama takto naučila... 🙂

mamutka
26. feb 2009

daco sa deje, maly spal zvycajnu pol hodku, napapal sa a znova odkvecol.......dufam ze je OK 😨

bubinka
26. feb 2009

Jooj dievcata, toto je super tema, este som sa nestihla prepracovat vsetkymi prispevkami, ale stacili mi prve aby som vedela, ze nie som sama s takym zivym striebrom doma 😅 . Moja dcerka mi teda dava riadne zabrat, ma pomaly 10 mesiacov a este nebola noc, co by som si pospala. Vzdy sme tak 5-6 x hore, najnovsie sa o druhej v noci chce hrat a dve hodiny ju nie a nie uspat. Potom uz od siestej rano strasi a spi max. hodku denne. Ja uz neviem co jej vymyslat, stale potrebuje nejake aktivity, chvilu neobsedi v klude. Ale presne ako ste pisali, uz v brusku bola taky divoch, vsade na mna ludia pozerali ako sa mi vystrkovalo brucho, v noci kopala ako diva. Ona ked pokojne sedi viac ako 5 minut uz mam strach co jej je. Cumel od malicka odmieta, tak ani s nim sa nezabavi. Ja uz niekedy nevladzem, vsetci sa mi smeju, ze som matka na 24 hodin doslovne 😀 .

jaja257
26. feb 2009

Ahojte babenky,
pridavam sa k vam. Moja ma sice len mesiac a dva dni ale sije to snou vsetkymi smermi. A spinkat? Mama zabudni, teraz po hodinovom uspavani spinka, ale dnes zistila ze vie past baranceky, tak pre istotu sa aspon 100 krat zdvihne zo spanku a skontroluje okolie a najnovsi spas je zdvihnut pri tom aj nohy, spravit kolisku a hojdat sa na bruchu. Skoro som z koze vyletela, bola som na wc, ved spi, a ked som sa vratila, tak som ju nasla v tejto polohe. No proste kalamity jane je proti nej nic. Aj vy ste mali take zazitky este ked boli uplne malicki?

mamutka
26. feb 2009

jaja, ja som nenechavala spat na brusku, tusim sa to nema, tak som ho takto nenasla, ale teraz sa skor patickami poposuva a najdem ho v uplne inom mieste ako som ho v postielke nechala. a hlavne mu je tusim mala, on musi spat rozvaleny ako kral, ruky od jedneho kraja po druhy, no labuznik, treba mu letisko 😀

alon111
26. feb 2009

mamutka taka ista je aj moja mala skoro ju nevidno ale ked spi tak jej treba celu postel ja uz spim tak ze mam hlavu na nocnom stoliku 😉

alon111
26. feb 2009

je a ja ten nosic mam a nepouzivam ho lebo po tom vsetkom co citam tak neviem co a ako.tak mi od dnes na nom ficime 😉

patricia1971
26. feb 2009

no neni to sranda s takýmito živými deťmi....mne malá neobsedí nikde...dám ju do stoličky,to sa akurát napapá a už sa tam mrví a nebaví ju to tam....teraz loží po koberci a padá na hlavu,je ešte taká nemotorná,ale čo je 3 hodky hore,tak v kuse v pohybe....aj keď sedí na deke,alebo na posteli,neviem sa v kľude hrať s hračkou...to už musí loziť....no závidím mimičkám,čo dieťatko posadi a ono sa pekne prehrá,to ja nepoznám... 🙂

anelehka
26. feb 2009

Ahoj a co hracky?Bavia vase zive deti klasicke hracky?Moje sidlo ma rado nap.ruzicu zo sprchy,tu miluje,obal z teplomeru,papierovu plenku,prazdny obal od cohokolvek,varesku a s nou trieska na stenu,alebo na stolicku,moju penazenku,ale len moju,taku na hranie ma a ta ho nezaujima.Starsiemu synovi berie nabijacky,kable to su jeho oblubene veci.

bubinka
26. feb 2009

Martinka bola presne taka uz ako novorodenec, spala mi pol hodinku cez den, to mi nikto neveril, ze taka mala a tak malo spi a v noci buntosila tiez. Teraz este horsie, lebo sa v postielke posadi alebo postavi a robi ramus, v najlepsom pripade kulnicku na drivi z celej postielky. Ale ako sme sa asi vsetky zhodli, zas je taka sranda s tymito dietkami a su taak zvedave, sikovne, vnimave...no ked nespia, tak za ten cas vsetko spoznavaju 🙂. Musime sa nejako utesit 🙂 Tinka od narodenia ani v kociku nemohla mat pokoj, musim s nou chodit a hybat, vdzy som zavidela maminam na lavickach, ktore si citali a ja som mala v nohach desiatky kilometrov 🙂.

alon111
26. feb 2009

u nas nebezime na klasickych hrackach.syn tak ako u vas anelehka varesky,hrnce srubovaky a trieskat po vsetkom co mu pride do cesty a ta najmensie momentalne fiči na vsetkom co najde v odpadkovom koši.najradsej ma krabicu od mlieka 😀

patricia1971
26. feb 2009

analehka mi fičíme na hračkách ako vy...káble to vyhrávajú...a ešte kabelky....a mobil,to keď jej pustím pesničky,tak ho vydrží držať aj 5 min. a nehýbe sa....ale to asi len pri jedinej hračke,teda super hračke 😀

baby a chcem sa opýtať,tie ktoré kojíte,deti vám ležia v kľude,??? tá moja sa v kuse mrví,či ruky,či nohy,to sa na nej nasmejem,lebo v kuse je v pohybe....musím kojiť len po ležiačky,lebo na rukách by mi aj spadla od tolkého mrvenia..... 😵

mamutka
26. feb 2009

momentalne sen nepatrim...on stale spi...........

patricia, kojim a maly sa pekne napapa, par minut a potom uz mi uprene kuka do oci, zacne sa usmievat, ja to nevydrzim, sa rehlim a takto to ide, to je nadhera 😀 potom mava ruckou, prituli sa a hned sa vyvali dozadu, kebyze ho nedrzim, tak mi capne, ked bude starsi, asi to bude ako u vas. Aj ked pritom lezim, tak aspom stale kruti chodidlami, beha mi po stehne, zlatusik 😀
no a ruckami strikuje v jednom kuse, od narodenia. uz aj drieme pri kojeni, ale rucicky strikuju 😀

alon111
26. feb 2009

uplne kludna je len tesne pred odpadnutim inac sa zahryzne a otaca sa a poviem vam ze taku bolest neprajem nikomu,ked ma k spanku daleko tak sa toci vylieza na mna smeje sa sada si a pozera reklamy bez zapnuteho televizora ju do postele ani nedostanem.tak to zaspavame uz od troch mesiacov 😉

beelinka
26. feb 2009

Tak my sme uz zaspavacimi ritualmi presli vsetkym. Ani sa m to nechce opisovat. Uz som sa s tym zmierila. A moj maly uz namaca hracky do vedra(ked zmyvam tak je v bezke) zak uz namaca hracky do vedra a taha ich po stene. Maliar z neho bude 😀 Inac najoblubenejsie hracky - kabel od zehlicky, zaclona a prsty do zastrcky 😝

patricia1971
26. feb 2009

no kočky kde ste????...uspávate bábatka??????...tá moja potvora už zaspala....a tí dvaja puberťáci sa už uložia sami.....

a tá v kuse od 16 hod.bola v pohybe,tak som to sledovala,ani na chvíľu sa nezastavila.... 😵 😵 😵 😵 😵

alon111
26. feb 2009

moje tiez uz konecne zaspali bol to tvrdy boj ale ja som vyhrala 😉

mamutka
26. feb 2009

nas nedavno dokoncil vecernu polhodinku a teraz uz santi, takze este par hodin zabavy 😀

alon111
26. feb 2009

joj mamutka to ti nezavidim.najmensia este bude dvakrat hore ale to by som nepovedala ze santi len vypije flase mlieka aspime dalej.ty starsi budu spat do stvrtej dlhsie sa im to este nepodorilo.tak ja som na tom asi lepsie ako ty 😉

patricia1971
26. feb 2009

mamutka-no keď bude väčší,môžete aspoň chodiť spolu na diskotéku,keď má tak rád nočný život..hehehe...

no ja by som to už nemohla,keby mi tu ešte skákala,mám jej od ráno od pol 7 dosť......ja musím mať už od 20 hod. kľud...ale zas kamoška má malú,ta chodí spať o 22 a jej to vyhovuje,lebo spolu spia ráno do 10 hod....no ja ráno musím fungovať,preto mi to takto vyhovuje 🙂 🙂 🙂 🙂

alon111-niekto okopíroval tvoju debatu s dudinkou do chodítiek,neviem ako,ale je to tam ....urobila som tam len kuuk 😠 ....ale kašlať už na to.... a napísala tam aj kisska,má dobré rady,ktoré som už čítala v niektorých témach ohľadne príkrmov,pripadá mi veľmi šikovná a tiež tam píše,ako používa niekedy chodítko.....no ale už tam neurobím ani kuk.... 😵 😵 😵 😵 😵