Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

cherries
20. feb 2009

Ahoj dudinka , tak sa pridavam do klubu lebo ja tiez neviem co mam uz robit zo svojim malím čertíkom , so spankom to mame tiez take vselijake a najradsej by sa len mojkal , salkal a blaznil lenze uz napady nejako dochadzaju a ohradka , postielka ?? To by som ho tam musela priklincovat aby tam chcel zostat , hned ked ho tam dam tak spusti rev . Tiez si myslim , ze ked s nim travim tolko casu a ze sa mu venujem tak casom sa to niekde odzrkadli 😉 Ako sa inak hravate ?

alon111
20. feb 2009

tak ja sa pridavam ale ja ich mam az tri.hrat sa normalne nevedia.najprv sa nahanaju potom skacu a kazdu minutu jeden z nich pride s placom ze sa buchol.niekedy som s toho na nervy.spat v ziadnom pripade,rano stavaju uz od stvrtej a o tom kriku a neporiadku ani nehovorim.knihy ich nezaujmaju,a kockami sa radsej ohadzuju.ja stale dufam ze raz sa to zmeni 😉

dudinka21
autor
20. feb 2009

No takže sme mu kúpili koberček do izbičky a tam má milion hračiek z ktorých ho najviac zaujma krabica!!! Tak sa smejeme.. To ho baví asi 5 minút- potom začne zase mrnkat akože nuda tak ho s tou krabicou skovávam a akože hladám a pýtam sa hračiek, či ho nevideli a on sa MI potom ukáže a náramne sa smeja!! Dalej ho baví tancovanie ocino ho naučil pustí mu rádio a ja umieram ako robí hlavou!! Potom sa radi pozeráme z okna a ked už neviem čo, tak zbožnuje vysávač- to ked zapnem ide zošalieť - vieš čo ten robí normálne prekričí aj ten vysávač- alebo mu napustím trošku vody do umývadla aj s tým sa rád hrá..
No a ked sme u babky tak sa smejem, lebo si ho zoberie akože nech si oddýchneme a po 20 minútach nám ho donesie, že to je nenormálne, že nechápe ako to možeme zvládnut.. A to už pre mňa je teraz ako super lebo pol roka do bolo na nervy,.,,, takže sa smejeme. No a neviem si predstavit ho nechat s niekým ked chceme íst do kina alobo pod.. To si nik ani netrúfa- vraj ked bude starší... No uvidíme, inak máš skoro rovnako starého synčeka ako ja... Čo myslíš?? Dokedy to tak bude?? Ja sa začínam zmierovat, že asi vždy a ked začne behať!!!
Ešte sa zapotíme čo?? 🙂

alon111
20. feb 2009

dudinka tak skoro to nebude.este ze bude coskoro jar a budeme moct chodit von lebo vtedy su relativne kludne pretoze su pri inych detickach .oni tiez radi tancuju ale len ked im ide kabat.obcas mi pripadaju ako by boli z inej planety. 😉

cestovatelkaandrea
20. feb 2009

Ahojte, tak ja sa tiez pridavam. Moj drobec ma zatial len 5 mesiacov ale uz teraz je hyperaktivny kym je hore. S nohami strikuje ako o zavody a prevaluje sa len taky fukot. Vsetci mi hovoria, ze sa mam na co tesit, ked zacne sediet a aj chodit. Ved len teraz by sa niekedy najradsej taku hodinu jasil na rukach. 🙂

mamutka
20. feb 2009

aha, toto je o nas 😀 cez den pospi 2 az 3 krat pol hodky a potom mama zabavaj ma 🙂 od narodenia takto ficime, ziadne trojhod.hajkanie. Teraz je na dude, tak 1 ruka volna na chvilu....
no a uz je v lehatku, tam vzdy chvilocku vydrzi, kopa hraciek tam visi. A kupila som mu toto
/link zmazany adminom/

hra to, robi zvuky, ked to maly tlaci a premieta obrazky na strop. to tiez na chvilu zaberie. Ale nikde nepisali, ze stvormesacny to bude vediet o sietej rano zapnut a hulakat s tym na plne kolo 😀 😀 😀

mamutka
20. feb 2009

joj, som to tu tym debilnym odkazom nejak poposuvala, da sa to nejak napravit? uf :o(((

dudinka21
autor
20. feb 2009

no ja som prvé 4 mesiace ani nemala šancu íst na net... my sme tiež mali také lehátko s hrázdičkov- vraj do 4 rokov akurát, že náš asi v 5 mesiaci začal z tadial vyskakovat- a to je tam pripútaný.. no to bolo tiež tak na 15 minút rýchlo som sa osprchovala a bolo po paráde....

dudinka21
autor
20. feb 2009

alon111 inak máš moj obdiv 3 živé deti... my sme chceli s manželom vždy dve no narodilo sa nám jedno a to je za štyri.. prvé tri mesiace sme si hovorili, že bude asi jedináčik... no mna uz chyta zase chut mat aj druhé a hned nech si to odserkám naraz a potom klud.. no už len prehovorit manžela...

alon111
20. feb 2009

no mi sme tiez neplanovali tri ale stalo sa.obcas som na konci z nervamy ale zas sa doma nenudim.stale dufan ze ono to nebude trvat vecne.ze vraj deti sa menia kazdych sedem rokov tak uvidim

tasha8
20. feb 2009

caute, pridam sa do skupiny 🙂) teraz spime cez den tak 2x po polohodinke, kt.,ujde strasne rychlo ze si myslim ze to bolo len 10min...esteze v noci je to ako tak....a aj ked sa narodil tak tomu spanku moc nedal, vedel byt dlhooo do noci hore, my uz vsetci odpadnuti a maly este vymyslal a nie a nie sa unavit...🙂))

dudinka21
autor
20. feb 2009

No náš aj v noci žije on zo sna kope nohami až sa zobudí on skoro vobec nespí - teda ani ja... Už som si zvykla a ked cez den na chvilu zaspi radšej si nelahnem, lebo ani nestihnem zaspat a on už pozerá, kde sa nachádzam začne rozoberat postielku a vrtí sa.. No on už aj v brušku bol taký on kopal nonstop ked mi niekto hovoril, že čaká kedy kopne"" Ja som nemusela on kopal či bol den alebo noc.. No dost nas je, je dobre vediet, že nie som v tom sama!!!!

stvura
20. feb 2009

Ahoj, tak sa hlasim do klubu, s nami teiz vsetci certi siju, uz sa zacinam bat ci nebude hyperaktivne dieta...

dudinka21
autor
20. feb 2009

ale ako pozerám sú to sami chalani!!!!! Okrem alon111 no podla mna aj keby mám dievčatko tak je takéto živé...
🙂

alon111
20. feb 2009

ja by som radsej este troch chlapcov ako tie dve moje certice 😀

dudinka21
autor
20. feb 2009

No to ti verím, kamoška mala dcéru ked som od nej vždy odchádzala bola som vždy štastná a tešila sa do vlastného kludu a ked som bola tehotná hovorila som si, že keby mám také živé dieta som na práškoch.. No ukludnovala som sa, že prečo práve ja by som mala mať takého živánika a nech sa páči... je to tu a som tu aj ja a dokonca nie som ani na práškoch::::Človek zládne tolko, že by ani nepovedal, ked musí....No nie???

alon111
20. feb 2009

ja som prisla nato ze cim viac som unavena tym viac stiham. 😉

dudinka21
autor
20. feb 2009

a inak ako zvládate varenie a bežné domáce práce popri takých detí?? Lebo ja nesmierne ťažko jednu vec robím aj na 10 krát.... A niekedy mám pocit, že na nás všetko padá a pod... Ale ved som na materskej kvoli dietatu nie kvoli upratovaniu no nie?? 😝

alon111
20. feb 2009

mi stavame o stvrtej tak okolo deviatej mi na hodinu zaspia tak vtedy varim a upratujem ked pride o druhej poobede manzel.a z ranneho upratovania sme si spravili take male hranie,ze kto prvy si uprace moze si vybrat rozpravku ktoru budu pozerat.a zatial to na nich zabera

luciaakubko
20. feb 2009

sa tesim, ze nie som sama 😀

mamutka
20. feb 2009

ja som si kupila aj manducu, ze v nej bude capnuty, kym povesam pradlo, ci povarim daco hadam, len cil mame take obdobie, ze sa do novorodeneckej vlozky nezmesti a nozkami ma este dobre neobide, tak musim pockat, tak sa len prenasame a zabavam ako viem.
inak varenie u mna zatial nehrozi. len si nieco rychlo ohrejem, ale aj tak to zjem potom studene, hned sa lumpikovi zda ze sa nudi, tak ideme menit cinnosti. Ja som rada ked si rano navarim hrniec melty a caj, capnem plienky do pracky a potom aj povesam. Ved aj sem sa malo dostanem, teraz je to uz lepsie, ked ho hracka zabavi, ale predtym to neslo.
ja neviem ako budem o 2 mesiace riesit prikrmy, kedy mu to navarim, ale hadam ho zacne dovtedy bavit pozorovanie cistenia mrkvicky 😀

alon111
20. feb 2009

tak pokial nespia tak to pri vareni u nas je pekne veselo.starsie dve pomaly ze mi do hrncov nevlezu a to najmensie je zavesene mne na nohach a place ako keby ju z koze drali.vtedy im dovolim hrad sa s malymi loptickami ktorych mam asi sto a oni ich rozhadzuju po celom byte,ale aspon stihnem navarit 😉

viktoriakarin
20. feb 2009

Tak ja sa tiež pridávam do klubu. Od narodenia je to poriadny záber. Malá sa vôbec nechcela sama prehrať.... a keď sa to neskôr už zdalo byť lepšie a trochu sa aj prehrala v postieľke zase pokračovala. A teraz už vôbec nechce cez deň spať. A aj keď zabuvá stačí jej pol hodinka a je čerstvá na 3 až 4 hodiny. Celý deň by sa iba bláznila, blabotala a ja aby som bola celý čas pri nej, lebo akonáhle ma nevidí alebo nepočuje už aj reve 😀

cuchre
20. feb 2009

nas hrosulo je zive stvorenie, to ej pravda. a je strasne zvedaby, kym bo krpec, tak bol stale na rukach, aby vsetko videl. teraz je velmi samostatny, mna ani nepotrebuje🙂 ale povahovo je dobry, len je zivy a mmusim davat pozor, kam vlezie a co hodi do kosa na smeti 🙂
pochvalim sa, nasa oslava:

kym sme prichystali tortu, maly vyliezol na nocny stolik (tam je stale a lezie na postel)...potom sfukol sviecku- rukou, ked sa ukludnil, rozmetal tortu po okoli (smotanovu), vybili sa baterky vo fotaku.no a kym sme to upratali, pobil sa s kocurom, tak ma sram na cele..
co vieme robit po roku:
chodit, vyliezt na postel, zliezt z gauca, vyliezt z gauca na zehliacu dosku a na akvarko, nahanat kocura, vie, kde su granulky a ze macicky treba krmit, kde maju klucku od dveri a ze nou sa otvara...rad cita knizky, pozera elma a sasam street, uz pil sprchovy gel, vie sa potapat a robit bublinky do vody....

zveron
20. feb 2009

hm? u mojho prveho to bolo v prvych mesiacoch tiez podobne a pokracuje do teraz. je spokojny, ked sa mu venujeme uz nie tak priamo, ale musim sa tak zucastnovat - aspon rozhovorom, lebo mi dava kontrolne otazky 😀

dudinka - všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

pravda, sama si si odpovedala, nelutuj tento cas, co investujes do dietatka, aj ked niekedy by si sa najradsej niekedy schovala ☹

aj my raz budeme otravne stare baby, co budu takto revat, aby si ich deti a vnucata vsimli - myslim to obrazne 😉

drzim palce, do vybesnenia 🙂

alon111
20. feb 2009

cuchre tak to je u vas tiez veselo.ja som sa minule zobudila na to ze je pri mne akosi veselo,otocim a moje vsetky tri nasackovane v postielke priniesli si jogurty ,piskoty tycinky caje.najmensej dali cokoladovy jogurt takze bol vsade len nie v puse.no co uz aspon som ich naucila ze ranajky su zaklad dna. 🙂

zveron
20. feb 2009

😕 😕 😕 😉 😀 😀 😀
sak zlatee

monkula
20. feb 2009

pridávam sa...
tí moji sa nedokážu normálne hrať.. stále sa naháňajú na odrážadlách, o všetko sa bijú, Chiara bije krpca po hlave, alebo mu šklbe vlasy a keď ich rozdelím, tak malá plače, de je moje Jako... 😅

macaeliska
20. feb 2009

baby,toto je super téma. pridávam sa. Eliška od malého malička nechcela byť sama ani na chvíľu. Teraz už vydrží aspoň 5-10 minút, kým si stihnem aspoň zuby umyť. Je to malá koťuha. Pri ostatných mrnčí a keď si ju vezmem na ruky ja, tak na každého hádže pohľady:"haha, aj tak som dosiahla čo som chcela!" niekedy mi to poriadne lezie na nervy, ale milujem ju a to je to najdôležitejšie. Som zvedavá, čo bude o rok.

mamutka
20. feb 2009

nas maly uz zacal robit brusaky ci co to nacvicuje, akurat fici na nasej posteli s MM, a to sme chvilu uz zaspavali okolo 22.00, nuz mame naspat stare casy ze pred polnocou sa do horizontalnej polohy nedostaneme 😀 neviem kde berie eneriu ked cez den takmer nespi