Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

alon111
25. feb 2009

oliverkovi stale beru len z hlavicky pretoze mu na rucke nemozu napichnut zilku tak viem ze je to o zivot ☹

beelinka
25. feb 2009

Alon uslo mi co mu beru len s hlavicky ? Znie to strasne ☹

wien
25. feb 2009

no u nás fitlopta na spanie - to si ani neviem predstaviť 😅
my na nej totižto už asi 2 mesiace skáčeme ako o závod 😉

alon111
25. feb 2009

beelinka krv

mamutka
25. feb 2009

boze ten nas je naspeedovany dacim........manzel ho vzal do spalne, bo uz maly bol az cerveny ako nahlas hracke vysvetloval dajake dolezite veci, drzal ju hore, aj ruka ho musi boliet. hadam ho este dajak unavi, dam mu dudu a mozno zaspi........no, nejake rehoty odtial pocujem, takze asi este nic 😅
ja som fitloptu este neskusala, ja som teraz taka unavena, ze by sme sa z nej asi zvalili obaja. ale hadam ju vytiahnem, a neviem co je na nej zle, ked to tu spominate, ze sa dakto pohorsuje, sak sa nebudem na nej natriasat jak na trabante, pomaly sa pohojdame a hadam mlady pan pochopi co mu chcem vsugerovat.

beelinka
25. feb 2009

Alon citim s tebou, nam raz brali krv z obidvoch ruk, mna poslali von, trvalo to asi pol hodinu, maly straaaaaaaaaaasne plakal, a mna poslali von tak ja som revala ako o dusu pred dverami. Moje chudatko. Deticky by nemali trpiet. Nie je nic strasnejsie ako ked dietatko srdcervuco place a este ked to je tvoje vlastne !!! 😢 NO nic drzte sa. Wien u nas to funguje ako super ukludnovak. Ked je po stojacky tak salieme a ked ho naklonim tak buva 😀

oli1
26. feb 2009

Ahoj, no u nás fit lopta nezaberá, lebo ked je drobec na rukách, chce sa prechádzať a keď zastaneme, amen tma a nie to ešte sadnuť, jednoducho sa teším 😵, ked bude väčší, bude si loziť sám. Už ho musím dávať na rukách v smere jazdy, inak si vytáča tu malinkatú hlavinku. Jednoducho nie je rád dlho na jednom mieste s jednou hračkou.

alon111
26. feb 2009

ja som ju chcela ale sestra ju ma a moj syn bol ako vysinuty ked sa k nej dostal.co ten na nej robil tak ma az srdce bolelo. 😉

dudinka21
autor
26. feb 2009

oli 1 to poznám ja som tiež behala ešte donedávna po izbe na rukách, ale kedže už má stále viac kg tak sme museli vylepšit.. aj som sa bála, že bude problém ale bolo ok...tak fitka super vec.. a myslím, že tak ako sme sa naučili na toto sa naučíme postupne aj bez nej a aj bez vyplakania.. moj syn on totiz neprestane... jednoducho plače plače potom sa nadýcha a znovu, ale nie pomalšie alebo slabšie nenormálne hlasno..
mamutka dúfam ste potom zaspali aspon na hodinu...

zveron
26. feb 2009

pridavam sa do fanklubu fitlopty ako pomocnicke s detmi

ja vacsinou fungujem s pc tak, ze maleho uhojdam, zaspi na rukach a ja mam cas pre seba

patricia1971
26. feb 2009

no my fit loptu nemáme,ale preto,že mne je z nej zle ☹ ...nejako sa mi na nej točí hlava ☹....naša zaspáva večer v pohode,vv poslednom čase už pri kojení,potom šup do postielky,keď s náhodou prebudí,tak šup trošku čajíku,no moje všetky deti to takto robili,takže u nás fičí čajík a dudlík......a cez deň spí dosť, 2krát,konečne sa to naučila,ale to spí na balkóne v kočíku....

Baby,chcem sa opýtať,či vám detičky,tie čo už sedia,vydržia sedieť aj vonku v kočíku.....moja malá nechce,vydrží 15 min. a musím letieť domov,lebo reve ako pavián.....ale keď ju dám do šporťáku a idem do nejakého hypermarketu na nákup,tak to vydrží.....neviem,ona asi nemôže a nechce sedieť taká zakliesnená vo fusáku,lebo keď má voľnosť,tak je dobre.......

a ja malú nenechávam plakať,nepomohlo by mi to, v noci by sa zobudila, čo nechcem a cez deň by mi jej bolo lúto...snažím sa jej tak venovať,aby nemala dôvod plakať..... 😵 😵 😵 😵

petruci6
26. feb 2009

tak sem patrime aj my aj ked sme este malicky 😝 v jednom kuse hybe rucickami,nozickami,spat nepotrebuje vobec,"tesim" sa co bude neskor 😝 😀

alon111
26. feb 2009

patricia1971 mne v kociariku aj spali po sediacky a aj ked som ich dala lahnut tak sa mi zo spanku posadili.ale len tie mladsie ta najstarsia nechcela byt v kociariku vobec. 😉 a to ked citam ze nechavaju deti vyplakat aj dve hodiny tak mi je zle.moje z placu chytali zapal hlasiviek.to ja zasadne odsudzujem.dieta ma zaspavat kludne a z unavy a nie z placu,ale to je len moj nazor

patricia1971
26. feb 2009

no niekedy plače,ale mne to tiež nedá,ešte nikdy som ju nenechala plakať,vždy škočím k nej.....áno,raz takto plakala,asi 40 min.,mala 4 mesice a ja som odišla na oslavu 4O ku kolegyni...varovala ju moja mama...ja som len tak zavolala a malá vrieskala,tak som letela domov a to sme ju 2 hodinky nevedeli utíšiť....a ja som plakala s ňou...ale my sme dosť trpeli na koliku do 12 týždňa,takže plakali sme spolu,to bolo hrozné...... ☹ ☹ ☹

alon111
26. feb 2009

jedna vec je to ze place pretoze mu nieco je a aj ked robis co mozes tak place a druha vec je nechat deculo plakat ked ho chce napriklad naucit spat v postielke.to mi pripada bezohladne

danielkapo
26. feb 2009

Ahojky...
k sedeniu v kociariku, u nas to vyzeraa tak, ze teraz v tejto zime je mala dost naobliekana, takze velmi sa hybat nemoze v kociku 😅 no ale vydrzi spokojne tak 15 minut a potom vacsinou zaspi...dam ju potom do lahu a zvkne prespat celu prechadzku, akonahle vojdeme do vchodu, je hore 😀 ale ked bola mensia, tiez sme obcas s placom utekali domov...
a k vyplakaniu, alon plne suhlasim, najma s tym zaspavanim, nemohla by som ju nechat "vyplakat sa"....

patricia1971
26. feb 2009

veď áno....ale ja plakať malú nenechám,lebo ju poznám a viem aj keby mi večer plakala,tak mi aj tak nezaspí,musím prísť a ukľudniť ju.....a to by sa tak akurát dobre vyrevala a bolo by to ešte horšie.....ja viem,ako na ňu a tak to aj robím,i keď by mi niektoré mamičky napísali,že to nemôžem,že je to zlé....malá zaplače,tak idem k nej a snžím sa urobiť niečo pre ňu,aby sa ukludnila a pekne bez stresov zaspala..... 😵

alon111
26. feb 2009

ja obdivujem niektore ktore napisu ja si jeho plac nevsimam.pricom viem ze plac neskodi pretoze je dobry pre pluca pretoze zvysuje kapacitu,ale mne trha srdce ked ju napriklad vidim celu uslzenu a az hika .pricom nechcem povedat ze su zle mamky ale asi ja som prilis citliva 😉

danielkapo
26. feb 2009

patricia ved to je aj tak vzdy najlepsie....ty ju poznas najviac a vies, co potrebuje a co zaberie 😉

mamutka
26. feb 2009

joj, to bola noc, odkvecli sme 23.30 a spal do 04.00, och aka som bola rada a vdacna bumbikovi 😀 pekne potom po kojeni a prebaleni este zaspinkal do nejakej siedmej a odvtedy sa pri mne v posteli vyvaloval a obcas si cucol 🙂
zas je mudry pred hrackami, tak dostavaju prednasku, aspon mam cas na cajik a net

petruci vitaj, moj sa len v porodnici tvaril ako spave babatko, jak dosiel domov, tak je riaditel vesmiru a pridruzeneho okolia 😀

prajem krasny den so zlatusikmi, asi si s nim dnes trosku zatancujem, potrebujem rozhybat, stale vsetko boli po porode, on sa rehli, ze ake fajn hojdanie a musim dajaky kurz plavania najst pre neho, to by sa mu lubilo 😀

no ale uz pisti jak o dusu, nenormalne ho zerem jak to s tymi hrackami vsetko riesi, zase sa ma pred kym hrat na bossa

pri kolikach som si aj ja poplakala, keby radsej ne bolo zle, jak jemu, ten jeho plac, chudatko moje 😢 sa nalievam feniklom este stale pre istotu

patricia1971
26. feb 2009

sme sa tu ale našli...veď každá sme iná a každá predsa vieme,že čo je pre naše detičky najlepšie....tie dve staršie sú v pohode a tiež som mala k ním taký istý prístup....akurát oni v noci trošku lepšie spali a nemusela som k nim vstávať 10 krát za noc...ale snáď sa to upraví

a mne malá spí v pohode v kočíku,len ja som chcela,že sa budem s ňou aj prechádzať a nech si pozerá krásu sídliska,nech sedká,ale ju to nebaví,ona musí byť v pohybe....no nie je to sranda... 😉

mamutka
26. feb 2009

jo krasu sidliska 😀 nebyvas v Dubravke nahodou...

alon111
26. feb 2009

ja mam taku smolu pretoze byvam v takom malom meste ze mi ho treba 5 krat prejst cele tam aj spat aby mi mala zaspala 😀

mamutka
26. feb 2009

ale alon ty zas mozes navrhovat GPS uz lokalne 😀

moj zlatusik sa vyskiera na dudke, viac sa rehli ako pije a prave nalozil do plienky, joj poklad moj

patricia1971
26. feb 2009

mamutka nie, v Ružinove na Pošni..... 🙂

alon tak to je nič moc, ja tu aspoń mám kam chodiť

alon111
26. feb 2009

ono v lete je fajn mame park kde je detske ihrisko tak sme tam v kuse aj letne kupalisko mame, ale v zime je to ako nocna mora

beelinka
26. feb 2009

Kocky a musitedeti stale uspavat ? Myslim aj poobede vecer a tak, alebo zaspia vam sami ? Ja furt na rukach.Vsetci radia aby som ho naucila zaspat vpostielke ale ziadna mudra dusa nepovie ako 😕

mamutka
26. feb 2009

beelinka, ja musim uspavat na dude, aj teraz odkvecol, na obed da pol hodku a potom v kociku od pol tretej asi pol hodku, potom uz na mna kuka a doma fici do takej siedmej, zase duda a pol hodka a potom uz vydrzi vykonavat do noci 🙂

alon111
26. feb 2009

mi to mame tak ze najstarsie ked je unavena tak ide sama,syn mne na bruchu pri pozerani rozpravky, a potom je na rade mala ktora zaspava pri mne lebo ona zaspi len ked ju kojim. 😉 tak od osmej do pol desiatej mam o pracu postarane

mamutka
26. feb 2009

mne sa zda, ze zaspavanie na dude je prirodzene, ved to aj vacsina babatiek vyzaduje. To uz rovno mozme tvrdit, ze trojrocne deti maju zaspavat bez rozpravky a patrocne posleme na nakupy 😒
Radsej ho teraz v klude bez nervov uspim na dudke a potom ked bude vacsi budem riesit ako ho naucit zaspat sameho - ak sa to prirodzene nenauci sam ovsem, akoby som teraz mala male babatienko trenovat.
Ved ani male trojtyzdnove stena sa neberie od matky a neda sa same strazit dom, ked to tak mam prirovnat.
Ja byt babatko, tak najviac na svete chcem byt nacapena na mamu a zaspavat na teplej dude. O toto dietatko oberat nemienim.