Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

dudinka21
autor
21. feb 2009

Mamutka neboj ja som sa tiež bála ako to bude, ked mu budem musiet variť a po 6 mesiacoch to už začne byt o niečo iné...
No mne ten náš pripadá ako herec... Všade hovoríme aký je a predstavte si prídeme niekam na návštevu, alebo do obchodú on na každého hádže pohlady a úsmevy, každy sa pristaví, že aký zlatý smejko.. Potom ho priputám do autosedačky ešte počká kým sa zatvoria dvere aby ho nepočuli druhý a kým ideme domov tak plače o sto dvesto a v tom uzavretom priestore.. No už sme si celkom zvykli.
No a toho mojho aspon baví pozerat sa na mna ako si umývam zuby a vysávam... Takže to je u nás bez problémov. Inak prvé 3 mesiace som tiež nevarila... Každý den cestoviny aj to nechápem ako som stihla.. Potom som si kúpila klokanku a aspon som mala ruky volné...
Alon111 sa nasmejem ked si čítam tvoje príhody fakt musí byt u Vás veselo...
No my napr. dnes ráno sa nám nechcelo vstat z postele, tak sme Miškovi zapli vysávač taký malý máme a on pri tom kkričí škrieka, ale neplače.. No druhá vec- čo si myslia susedia... Ale hlavne, že je drobec spokojný no nie?? 😠

dudinka21
autor
21. feb 2009

No mamutka to ani ja neviem, po kom tie detí sú???
Asi po nás no nie?? Ale zase fakt sa aspon nenudíme a kolko krát sa tak nasmejeme, že až.. To čo už on vystrája...a to má 8 mesiacov,

alon111
21. feb 2009

zienky to je fakt aspon je u nas veselo.minule ked som cistila chladnicku tak mi do nej syn vliezol a ja som ho tam zavrela.chvala bohu bola vypnuta 😀 a najhorie bolo to ze som si ho tam nevsimla a potom som chodila po byte a hladala som ho,uz som chcela volat policiu ze mi ho niekto ukradol a on si zatim v chladnicke jedol jahodovy dzem a bolo mu dobre 😉

mukky
21. feb 2009

alo...to fakt...aj je to smiesne 😀 ale este stastie ze si ho nasla a sa neudusil ☹ to fakt treba davat taky pozor na tie malinkate nase....

dudinka21
autor
21. feb 2009

Pekne alon111 bože robia riadne vrásky však?? Ale stojí to za to...

majsan
21. feb 2009

ahojte mamicky tak aj ja sa pridavam do klubu moj ma 6 mesiacov ale je to poriadne sidlo a niekedy sa cudujem ako to zvladam.byvam vo svajciarsku ani ja ani muz tu nemame nikoho.mam este 7 rocneho syna ktory je tiez akoby nabity s elektrinou.nevie posediet ani 5 minut na jednom mieste ale aspon je samostatnejsi.nestiham nic ani varit ani upratat.nemozem sa vzdialit od maleho ani na par sekund inak je plac akoby ho parali a tak mi nic neostava len tiez ho dat do klokana ale chudak moja chrbtica kedze som chudej postavy 🙂 este aj na wc ho musim mat so sebou.cez den mi spi najviac pol hodiny hodinu a to som cela stastna ze mam chvilu cas aspon kavu vypit.vecer mi zaspava okolo jedenastej ale to mam stastie ked vydrzi spat do rana.prvy syn sa s nim nechce hrat on ma svoje a muz pride taky unaveny ze ostava vsetko namne.ale som aj tak stastna ze ho mam a viem ze vekom sa to bude menit 😀

alon111
21. feb 2009

ja by som tie moje nevymenila za nic na svete aj s tymi ich lotrovinamy 😉 ja by som ich chcela mat trosku kludnejsie ale take deculo ktore kde ho posadis tam sedi a ani sa nehne by som nechcela ved by som po rokoch nemala na com smiat 😀

anelehka
21. feb 2009

Ahoj,tak sem pridam nasho Samka,on sa narodil o osem tyzdnov skor.Je ako sidlo,mrvil sa uz v inkubatore.Cez noc je aj sest krat hore,cez den spi spolu asi dve,tri hod.Ja musim za tu dobu upratat,navarit,niekedy to u nas vyzera ako po vybuchu,polozit ho niekam,to ani vo sne,lebo ma taky prenikavy hlas,ze mi az v uchu zvoni,je proste hyperaktivny,niekedy som taka unavena,ze ani neviem,aky je den.

tasha8
21. feb 2009

teda, celkom vtipne prihody, neuveritelne co tie sidla dokazu porobit...ja zase toho mojho neosalim hrackou e ktora niekde je a ja cakam sa zacne za nou plazit, jeho zaujimaju vsetky ostatne veci co mame po gauci, posteli, stole...ovladace, pohar s vodou, dneska rano sa sam obsluzil chrumkami, uz raz zuzlal aj inzertne noviny, tak potom clovek lieta a vsetko to zachranuje...a najlepsie je ze si zacne suchat oci a vsetci su v tom ze je unaveny a pojde cochvila spat...🙂))) neuveritelne dokaze bojovat s unavou a zaspi az ked je uplne vymordovany 😀 😀

zuza.m
21. feb 2009

no ja sa pridavam do klubu živych deti ale mam ho takeho živeho že ani nestiham čitat tieto vaše prihody. 😅

marianeta
21. feb 2009

Tiez sa pridavam.
JA nevarim,iba malemu ked spi doobeda.na nase nezostava cas a ak sa aj pustim varit tak to stoji za prd lebo sa ponahlam.
MOj syn uz v 9 mesiacoch vedel vyliezt do polovice rebrika sam 😅 a otom,ze si otvori skrinu a lozi po policiach ako po schodoch uz nehovorim.
Proste hracky nepotrebuje,staci mu smetny kos, kable, vypinac na telke a leziaci psici ,ktorich chudakov nenecha vyspat.
Ale aspon lepsie spava do obeda hodinu niekedy 2 a aj poobede.Ked bol malicky tak to boli tiez 30 minutovky.
Niekedy som naozaj s neho na prasky.

tomaslavka3
21. feb 2009

Najmladsia z trojciat sem patri tiez.Zacalo to pchanim si zemiakovych listov do usí,lezením po rebríku,,,,,,,a teraz to pokracuje lezenim do skrine s oblecenim,kazenim hraciek.No zato vie urobit krasne kotul,skace do bazena so studenou vodou,vlezie do vane/vydriape sa po stene vane/...a teraz mi zhodila notebook,utiekla a ja som vynadala jej sestricke,ktora s placom mi povedala,ze to nie ona ale Slavka,odskocila som si skontrolovat,co robia ostatni a ona vyuzila minutku mojej nepritomnosti.A cim si ma vie ziskat?,no predsa tou nevinnostou a usklebom,co urobi,ked ju karham.

alon111
21. feb 2009

tak to vedia najlepsie usmiat sa ako anjelik.ja som tiez na skok odskocila od pocitaca a bola som na mimiaukciach a moj maly mi za ten cas stihol kupit spaci vak ktory nepotrebujem .ale co uz ved on mozno vie lepsie co nam doma chyba.ale ten stastny pohlad unho vidim len sem tam .ten usmev stal za ten nepotrebny spaci vak

dudinka21
autor
21. feb 2009

No ja tiež mám problém s časom, ale raz ked si túto tému nájdem o nejakých pár rokov, ked bude relatívny klud aspon sa pobavím, že aké problémy sme mali... A fakt sa nasmejeme, ja by som ho tiež nevymenila za také dieta, kde ma dáš tam budem... S takými je nuda.. No niekedy by som pristala na trošku kludu, ale ved chceli sme ich a preto sa tešme z každého dna .. Dnes sme boli na výlete a skoro vobec cez den nespal tak hádam si to v noci vynahradí, aj ked pochybujem, ale každú noc dúfam, že práve tá bude znamenat ten zlom....
Už ho hádže no idem sa mu venovat... 😝

katka.m
21. feb 2009

Tak sa pridávam aj ja. Starší chlapec je typu malý medveď, pomalý, stále mudruje a všetko mu tak dlho trváááá. Ale ten druhý 😝 Spáva 2x denne po pol hoďke, v postieľke cez de) neexistuje, chodí od 10.mesiaca(sám) a neposedí... Kým ho dám sadnúť do stoličky, tak stiahne kvetináč alebo klietku s andulkou. Stoličku sme kúpili, pretože sa nemá čas ani najesť, ale aj tam obsedí tak pol čajovej šálky polievočky.

dudinka21
autor
22. feb 2009

no ten moj je jedák, takže na jedenie si čas nájde, akurát ani pri tom nieje v klude skáče v tej stoličke trieská .. no a ked jeme my hned je pri nás a musí dostat aj on.. prvé slovičko, čo povedal bolo HAM...

alon111
22. feb 2009

pre mojich je hlad na poslednom mieste,ale ten vreskot teraz lebo kazdy jeden chce pozerat ten isty album z fotkami. 😉 maju asi osem albumov ale len tej jeden im teraz padol do oka vsetkym trom

zveron
22. feb 2009

dudinka pise:

No mne ten náš pripadá ako herec... Všade hovoríme aký je a predstavte si prídeme niekam na návštevu, alebo do obchodú on na každého hádže pohlady a úsmevy, každy sa pristaví, že aký zlatý smejko.. Potom ho priputám do autosedačky ešte počká kým sa zatvoria dvere aby ho nepočuli druhý a kým ideme domov tak plače o sto dvesto a v tom uzavretom priestore.. No už sme si celkom zvykli.

inak to poznam doverne 😝

svokra sa ma stale pyta, ze co o nasom vacsom hovorim, ze je sinter - ked je s nim chvilocku, sinter to vie uhrat 😉

alon111
22. feb 2009

moja mama mi tiez vie povedat ze mam tu najstarsiu ako anjela,ale to je s nou vzdy sama bez olivera.ked su spolu tak po 15 min.ma uz moja mama velmi na ponahlo.odrazu ma vela roboty alebo nieco zabudla kupit 😀

dudinka21
autor
22. feb 2009

No tie naše maminy sú také... Mojej neviem vysvetlit, že v noci nespí.. Raz som u nej spala.. U nás je to tak, že Miško v noci neplače, lebo ho hojdám, ale viac je hore ako spi. No a mamina všade rozprávala, že prespal celú noc a fakt som jej to nevedela vysvetlit.. Som jej hovorila, že som ho mala na rukách a ona že: Ved neplakal.. No comment.. Mala som ho nechat s nou v izbe!!!!
Raz s ním bola vonku a on ked sa v kočíku zobudil tak to bola hanba na celé mesto... No ja už zvyknutá a mamina velká frajerka, že ona s ním ide a ja teda že ok... Po pol hodine mi volala, že ju mám príst zobrat a ked som prišla dole a videla ako hojdá kočik, ktorý sa hojdat nedá normálne mi to prišlo tak do smiechu, že až...

stvura
22. feb 2009

No nasmiala som sa, presne ako pisete...nas Alex je tiez vyskereny od ucha k uchy, usmevy, gogologo na vsetky susedy a kamosky = to moze byt ustaty kolko chce i tak sa smeje.
Doma potom randal. Nikto mi tiez nechce verit ze ten vecne usmiaty chlapcek vie byt aj extremne zivy, neposedny so zlatom v hrdle.

dudinka21
autor
22. feb 2009

to by človek ani nepovedal, ako tie deti už rozmýšlajú čo?

mamutka
22. feb 2009

nase zlaticko sme dnes krstili, tak sa tam zahladel na jedno svetielko a daco mu rozpraval a bublinky robil, zlatusik. ale uz narocny den dospal, uz je zase nadupany, tak ja idem, uzivajte si certikov, veru budeme raz s usmevom spominat 😀

dudinka21
autor
22. feb 2009

no ja som sa tak bála krstu, že ked tam spustí! aj farara som sa pýtala, či tam deti plaču... No a predstavte si, on jediný neplakal celý čas ticho spinkal, pozeral.. No a zase aký anjelik!!! Ale ved aj je...

dudinka21
autor
22. feb 2009

dnes bol celé poobedie hore, vobec nespal.. bola nás pozriet kámoška s dcérkou tak zase bol šéf!! Ale inak on má veľmi rád deti, vtedy sa prehrá ... no tak dúfam bude dobra noc!!!

alon111
22. feb 2009

dudinka aj do teba sa pustili v teme choditka 😉 ja som ta najhorsia mama 😉

dudinka21
autor
22. feb 2009

aj ja!! Vraj nemám rozum...Ale už som tam skončila.. S mamičkami dokonalými!!!
Nedám si pokaziť večer..

alon111
22. feb 2009

ja som s tym uz prestala pretoze su ako vysinute. 😉 kasli na nich chcem ich vidiet ako chodia cely den s tymi drobcami za ruky po celom byte a ako varia 😉

dudinka21
autor
22. feb 2009

vieš ono je to o tom, že možno robia sto iných vecí zle ale túto jednu robia možno dobre a pretože majú deti: kde ma dáš tam budem tak sa im hovorí, no nie? No ja byt dieťaťom radšej chcem byť v pavúku ako mať mamu xantipu, čo sa háda cez internet, lebo to je pre mňa úbohé!!!

alon111
22. feb 2009

uz tam vytahuju odborne clanky.ja svoju radsej dam do chodaka ako mi ma vrieskat v ohradke a ma mi chytit laringitidu.a aj keby sa postavili na hlavu aj tak tam malu dam pretoze ona ma musi vidiet a v detskej toho vela asi nenavarim.a ostatne mam doma zavesit na klince? 😉