Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

horallka
28. feb 2009

No, ja som zakladala novú tému s podobným obsahom- Ako ustriehnuť malého šibala, ale to som mohla rovno aj bez toho písať sem. Môj malý je tiež extrémne živý, stále je v pohybe, či už na štyroch, alebo po dvoch okolo nábytku, všetko sťahuje, otvára, ničí, nemôže byť ani sekundu bez dozoru, lebo keď ho nechám čo i len na chvíľu samého, vždy niečo vyškvarí. A toto mi robí od šesť a pol mesiaca, keď sa prvýkrát postavil v postieľke. Nedokážem sa s ním baviť a venovať sa mu celý deň a na večer už moja pozornosť rapídne klesá, z celého toho denného kolotoča- lebo navyše si ešte robím školu, takže mám toho dosť, a tak môj syn sa v kuse kdesi otlčie alebo doškriabe.Vie mi niekto povedať, kedy toto obdobie prejde. Mala som síce dcéru, ale teraz má 13 a ja si už nepamätám ako to bolo pri nej, to už bolo dávno.

alon111
28. feb 2009

no horallka ja tiez dufam ze to uz konecne skonci ale marne mam ich tri 5roc.3.roc. a 1roc.a este stale nad nimi musim stat ako policajt aby sa nepozabijali 😅 ale aspon sa nenudim tak dufan kazde rano uz bude lepsie a zatial to neprislo ale nadej zomiera posledna 😉

horallka
28. feb 2009

Teda alon, máš teda čo robiť, ja by som to asi nezvládla a už by som bola z nich šedivá. To musí dať teda zabrať ustriehnuť všetkých troch. Obdivujem.

alon111
28. feb 2009

horralka ja som si zvykla a uz mi to nejako pride take normalne.stavame o stvrtej a uz o osmej mam vsetko spravene tak potom sa uz len im venujem cely den.je zvlastne ze su stale v pohybe ale rozpravky vedia pozerat bez pohnutia. 😉

cipca07
28. feb 2009

ahojte ja mam ties doma 3 rocnedo nezdednika ked sa narodil tak mespaval ani vnoci ani cez den mala som pocit ze sa zdlaznim energie mal za celu rodinu do vsetkeho sa hrnul ako mali blazomko chvylku nedokazal byt v klude a ostalo mu to do teraz a mam pocit ze tej energie ma coraz viacej nedokaze opsediet ani sekundicku cim viacej sa snazim ho unavit tim sa mi to meniej dari 😀 ale ties si nedokazem predstavit den dez todo neustaleho zhonu 🙂

alon111
28. feb 2009

je zvlastne to ze cim viac chcem zmorit a unavit tym viac tej energie maju 😀

megi93
1. mar 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, od kedy sa táto hyperaktivita detí začala prejavovať u vás? Naša malinká má síce len niečo cez dva mesiace ale keď je hore, neustále niečo zo sebou robí. Kope nohami, akoby utekala, zametá rukami, vrtí sa, vydáva všakovaké zvuky a doktorka povedala, že je skoro ako trojmesačná, lebo z bruška sa už vie takmer pretočiť na chrbát. Neustále so sebou narába aj pri papaní, hlavne s nohami neustále trepoce, ako by utekala. Dokonca aj keď zaspáva, tak hýbe s hlavou zo strany na stranu až kým nezaspí. Našťastie v noci spí, aj cez deň si pospí, ale keď je hore, je to šialené. Je to v jej veku normálne? Alebo je to už prejavujúca sa hyperaktivita? Ono už keď bola v brušku, tak to bolo šialenstvo, lebo už vtedy kopala tak, že to bolo volným okom pozorovateľné.

alon111
1. mar 2009

megi93 to nie hyperaktivita skor su prilis zive, ale od narodenie 😉 .nikdy neboli kludny ,nic ich nebavilo dlhsie ako desat minut.tak sa priprav nato ze to bude dlho trvat.a to ci je to v jej veku normalne?moja odpoved je ano .

mamutka
1. mar 2009

ja neviem megi, nasho som sem zaradila, lebo nechce spat a od narodenia spaval 10-13 hod denne a to vsade citam ze aj 18 prespia babatka. On schrupne pol hodku a fici pol dna stylom mama zabavaj, stale sa nudim. ale nejake skore pretacanie nebolo.
Pri kojeni sa zvykol mykat a metat ked bol nejaky problem s mlieckom, asi slabo tieklo, obcas laktacna kriza a aj prdiky, tak s nim certi sili aj pri papani. Teraz len tak jemnucko si hybe nozkami aj ruckami pri kojeni, hladka si ma 😀

cipca07
1. mar 2009

tento nas sa preistotu hrnul do vsetkeho okrem sedenia ked mal 9mesiacov tak zacal behat sam a od vtedy si poriadne nesadol 😀 stale v pohybe este aj ked spi tak zbeha celu postel hore dole 😀

megi93
2. mar 2009

No naša Barborka sa začína poriadne rozbiehať. Od včera, ako som vám to sem napísala, tak riadne pokročila. V postielke už do rána riadne cestovala, počas nočného kŕmenia, som ju aj v noci aj nad ráno a aj ráno našla úplne inde, ako som ju uložila. Začala sa už dokonca aj sama pretáčať na chrbát, keď sme ju večer kúpali, takmer som ju 2x utopila, čo so sebou hádzala a pri obliekaní ju musela ocino držať, lebo som ju nemohla natrieť ani obliecť. No a dnes počas dňa spala dokopy asi 4 hodiny za celý deň. Tak dúfam, že je to len dočasné 😅

alon111
2. mar 2009

megi93 tak to mas doma malu sikulu.to kupanie u vas musi byt zaujmave.moja najmladsia si kupanie nikdy neuzila lebo ked som ju dala do vody tak bola tak sokovana ze dokedy ju presiel ten sok uz bola vonku 😀 a obliekanie ani jeden nema rad dodnes tolko kriku a placu kolko je u nas nieje ani v celej skolke.ja ich obliekam minimalne hodinu a pol pred tym ako niekam ideme aby som nesla ako s malou ZOO 😉

megi93
2. mar 2009

Alon111, fuha, takk to klobúk dolu. Ja tú našu síce zvládam, ale neviem si predstaviť, že by som mala tri. Ešte nešedivieš? Neviem si predstaviť ani tak jednoduchý úkon ako je kŕmenie tej tvojej najmladšej, ak si sama doma... ved tie dve väčšie ti nenarobia zatial z domu kôlničku? Fakt ťa obdivujem 😎

alon111
2. mar 2009

megi93 zo zaciatku si starsie urobili z kojenia male divadielko tak nejako nestihali robit neporiadok lebo kojenie ich priam fascinoval.musim poklopat odstavenie malej prebehlo bez ujmy na zdravy.do troch dni mala zacala pit z flase .tak uz pekne papame spolu v kuchyni ako dokonala rodinka,len kuchyna je za ten cas v katastrofalnom stave 😀 a niekedy som radsej ked manzel nieje doma lebo to mam namiesto troch az styri deti 😉

samuelson
2. mar 2009

Ahojte, tak ja sa k Vam tak isto pridam. Moj 10 mesacny Samko toho nikdy vela nenaspal. Do jeho 7 mesiacov sme chodili spat o 11-12 v noci a to dieta stale fungovalo ako cez den. Teraz spi 1 hod doobedu a 1 poobede. Stihnem ako tak upratat ten bordel co narobi. Najhorsie je, ze uz chodi a vsade lozi. Ak nanho chvilu nepozaram vylezie mi sam do kociara, na policu s knihami, na gauc no proste vsade kde sa da. Hraciek mame kopec a rozne interaktivne, zahra sa tak 10 min a to sa normalne uzgrna popod nos, ha urobim mame radost, a potom sa z nicoho nic vychyti a uz trieli do kuchyne pre vysavac. Prosim pekne to su nase ,,hracky,, zehlicka, vysavac, a nic ine ho nebavi, len to co moze dvihat nad hlavu. Uz nech pride ta jar a budem cele dni stravit vonku nech sa vyblazni. Lebo nam asi z bytu ostane len kolnicka. 🙂

katkabod
2. mar 2009

Ahojte, no tak my mame doma to iste, nasa mala nezbednica taktiez vsetko robi tak nanajvys 15 minut a uz vykrikuje, ze sa nudi, decibely ma ako operna diva! Tiez sa nam uz 2,5 mesacna veselo pretacala z brucha na chrbat a od 3,5 mesiaca aj z chrbta na brucho pri kazdom prebalovani. Asi od 2 mesiacov nam ozrejmila, ze ona uz lezat cez den nebude a museli sme ju davat do sedacky ked bola hore lebo jacala ako najata. No dnes sme so sedackou nadobro skoncili, lebo sa tolko naklanala nabok za hrackami, az z nej vypadla na gauc a o polhodiny to urobila znova!!! A to ma necelych 5 mesiacov. A ked zacne debatovat, tak to naozaj nema chybu :o) A s tym spankom, ach jaj, teraz asi tak 1-2 hodky dokopy cez den a v noci tiez nic moc, proste ma nevycerpatelne zdroje energie. No prave teraz spinka, musim poklopat...Tiez nasa pediatricka nad nou zasne na kazdej poradni. Ale uz si neviem predstavit, ze by taka nebola. A to najvacsie plus, tehotenske kila su daaavno prec a idu dolu aj dalsie, zatial este k mojej spokojnosti, xixi.

megi93
2. mar 2009

Fiha, tak to chudnutie je výhoda, dúfam, že aj u mňa sa to naštartuje 🙂 My tiež nemôžeme byť len tak na chrbte. To ziape ako pavián. Jedine v perinách na vyvíšených vankúšoch, alebo v takom skoro vajíčku, kde sme dali dosku, aby bola viac na rovnom a nie v sede alebo potom na podložke čo je na kúpanie. Kúpili sme takú z umelej hmoty, ktorá je dosť šikmá, aby z nej videla kam potrebuje dookola. A pritom je pohodlne usadená a môže slobodne mávať rukami a kopať nohami. No a popritom sa prihovára koníkovi na obraze, alebo mackovi pu po novom. Tí dvaja už vedia všetky jej tajomstvá 😀 A zaspávame tak, že o 22:00 ide do postielky a do tej 23:30 ešte vysvetluje a prerozráva celý deň mackom na kolotoči, takže spať nehrozí. A o 06:00 pri nadraäajšom kojení máme šou, ked sa smeje, vymýšla a robí ksichtíky. To tiež zaspí až okolo 07:30, lebo ved prečo nechať rodičov spať nie? Aj momentálne leží v postielke a prevelmi sa na niečom kosí...

dudinka21
autor
3. mar 2009

Tak ja si tiež hovorím, že aspoň som schudla hneď momentálne mám o 9 menej ako pred tehotenstvom... No a to som bola vždy chudá!!! Teraz sa teším, kedy prestanem kojiť, že snáď priberiem...
Človek si musí vyzdvihovať tie dobré veci a stránky..
A ked skoro celú noc nespí a ja ho hojdám na tej fitlopte, hovorím si, aspoň nebudem mať celulitídu... Mám takú masážnu fit loptu a prekrvuje sa mi tak pokožka... No čo potom už synátor bude ok a ja budem mať postavu ako by som ani nerodila...
Veď toto nebude trvať navždy.. Inak sme mu namontovali hojdačku a čo robí, keď ho hojdáme... Takže už ked nič nezaberá tak ide na rad: Vysávač, mixér, púštanie vody, alebo hojdačka.. Ale inak sme v celku normálna rodinka...

alon111
3. mar 2009

tak kila aj mne isli do dvoch mesiacov dole tak teraz vyzeram ako vytrasena detva ale aspon sa nemusim gulat po byte ako snehova gula.tak tym mojim drobcom mam byt za co vdacna.ale mam novinu moj maly bol dnes bez plienky a uz je velky chlap.tak sme dnes oslavovali a s tej radosti ze snad s tymi plienkamy uz konecne prestaneme som mu kupila tortu a maly sa niesol po byte ako velky boss a na ninku s plienkou uz ani nepozrel pretoze uz nieje na jeho urovni 😀

dudinka21
autor
4. mar 2009

alon111 gratulujem!!!!
Ja som zvedavá dokedy my budeme mať plienky..
Syna už dávam na nočník, lebo kaká raz za 3 dni a to už ked sa pozre pohladom chcem kakať, tak ho tam položím a on tlačí a kaká, tak sme tiež šťastný... Aj ked viem, že to nebude ešte také ľahké máme len 8 mesiacov, ale čo sa v mládi naučí!!! No nie?
Tak pekný dník...

megi93
4. mar 2009

Aj ja sa pridávam ku gratulácii Alon 111 🙂
Dnes nám pani doktorka na gastroenterológii (boli sme tam lebo malá neznáša mliečko akosi) povedala, že aby sme sa pripravili, lebo malá je a bude veľmi hyperaktívna. Lebo že má nejakú citlivú, či dráždivú nervovú sústavu či také niečo. Tak sa teším. Aj keď sa mi nezdá, že gastroenterologička sa rozumie do nervovej sústavy.... ale tak dnes je medicína na inej úrovni asi 😉

alon111
4. mar 2009

megi93dufam ze to nebude az take zle a mala bude len velmi ziva a hlavne bude veeeeeeeeeeelmi zdravucka.tak sa drzte 😉

dudinka21
autor
5. mar 2009

megi93 nám to tiež povedali asi ked mal mesiac...boli sme u doktorky a sa pýtala, že ako bábatko a ja, že vymyšla a ona sa tak pozrela, že to asi všetky... a potom ako mi ho doniesla mi hovorí, že no máte pravdu, strašne živé dieta a velmi komunikatívne.. poviem vám mate čo robit a aj ked vám to teraz nepomože takéto deti bývajú velmi inteligentné a uvidíte budete mat z neho obrovsku radost...ale ved ja už mám aj teraz...
presne tak ako povedala alon111 hlavne je zdravie...

katkabod
5. mar 2009

No podla mna tu inteligenciu vidiet uz teraz, aspon podla toho co hovoria kamosky, ktore maju normalne babo, nie takeho divocha ako my, tak nasa je teda hodne popredu vo vyvoji, co si porovnavam, no a aj na poradni nasa doki je z nej sem tam hotova :o) Tak uvidime o par rockov, ked pojde do skoly... Mne urcite staci, ak bude ako bezne dieta, vobec nemusi byt hyperinteligentna, ako hovorite, hlavne nech je zdravucka a nech napreduje, ako je potrebne. Aaaach, uz debatuje, krasny monolog, ale vidim ze je zaspata v tomto pocasicku uprsanom. Inak, zvyknu Vam byt deticky tiez take nervoznejsie, ked prsi, proste, ked je nizky tlak, tak ja pozorujem, ze mala je taka rozladena, viac mrnci, nema naladu.

alon111
5. mar 2009

tak moje su mrzute pravidelne 5 krat na den tak ani neviem ale moje su mrzute uz ked dva dni niesu vonku.uz len nech pride jar a budeme v pohode.teraz su ako tigricata v klietke 😉

megi93
5. mar 2009

No naša Barborka je dosť živá a v porovnaní s jej sesternicou, ktorá je staršia o 5 dní je to neporovnatelné. Tá je kludná, len leží, spí a papá a nič. A všetci hovoria, že je pozadu, lebo ešte si neudrží hlavičku tak pekne ako naša, ešte sa nepretáča a nerozpráva si.... Takže asi to bude skôr tým, že ona sa vyvíja normálne a naša ide kusok popredu, keďže je taká živá 😅 Je to síce super, ale ak by bola menej aktívna, tiež by to občas nebolo na škodu....hlavne o takej 06:00 :D

dudinka21
autor
5. mar 2009

No my sme taký umrčaný veľa od narodenia... Ale teraz je to už pre mňa prechádzka ružovou záhradou akurát kámošky, čo prídu s ich detmi nechápu.. Oni nemajú také detičky oni majú takých kľuďasov.. Mne tiež stačí aby bol normálny.. Nám tiež povedali asi ked mal 3, alebo 4 mesiace, že je vývojovo ako polročné dietatko. .. On tiež pozerá na nás tak chápavo, teraz všetko opakuje, smeje sa... Proste není v klude ani sekundu!!! Ja už niekedy fakt nechápem kde sa v ňom berie toľko energie!! On fakt ani spať nepotrebuje a je čerstvý!! No a ja sa to už učím od neho.. Tiež nespím a som čerstvá.-. Síce nemám na drobca aLE snažím sa dobehnut ho!!!

patricia1971
5. mar 2009

no ahojte maminy tých naších živých detí....dlho som tu nebola,tak som to tu musela rýchlo čítať....ale vás tu pribudlo 😵 😵 😵

tak tá moja už lozí po štyroch, stavá sa všade,tak som úplne v strehu,pretože je ešte taká trošku šmatlavá a padá...no je to horor,tá je v kuse v pohybe....v utorok ideme na poradňu,určite mi doki vynadá,že málo pribrala,ale veď jej ukážem,že ona nemá ani kedy pribrať,keď v kuse sa hýbe....no maminy,čo máte eššte tie maličké,čo nelozia,si to vychutnajte,lebo keď budú mať 9 mesiacov,tak sa zbláznite....no ako dá sa to prežiť,ale moja malá nevie sedieť v kľude s hračkou...to ju posadím,vydrží 10 sekúnd a už behá....a ja za ňou.... 😵

wien
5. mar 2009

patricia, mne tak behá už od 8. mesiacov 😅
dnes sme boli u zastupujúcej doktorky ( naša mala dovolenku ) a ani ho pomaly popočúvať nemohla, lebo sebou stále hádzal, všetko chytal, ohmatával, lozil po celom lehátku, no des. ešteže mi dovolila mu nechať bodyno, lebo by som ho určite ani neobliekla 😅 asitakých živých detí veľa nemá, lebo úplne žasla, aký je chlapec aktívny 😝

megi93
6. mar 2009

Ahojte, chcem sa ešte spýtať, kedy asi tak normálne začínajú deti hovoriť? Alebo kedy padne prvé slovo? Vôbec neviem, kedy to očakávať a som zvedavá 🙂 Ďakujem