Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

zuzula28
9. mar 2008

aj mne toto iste povedal moj zlaty Dr. Holub, ze az ked bude jasne, ze to stihneme az potom sa prihlasim, lebo ak by sa to do roka nestihlo, tak prepadu prasule... 😠 Akoze nechapem preco...asi kvoli peniazom z grantov 😅

sonoga
9. mar 2008

no, ja si najprv skocim sa Luknarovou, pri ktorej som mala diplomovku. ale viem, ze ona nemoze byt boja veduca na rigorozku, tak ma posle dalej. aspon tak sme sa dohodli. asi najskor za Foltanom alebo Majtasom. tak teraz neviem. robila by som si aj niekde inde doktorat, ale ja nechcem byt zatvorena niekde v labaku a z celej farmacie ma bavia asi tie veci z lekarenstva a tak. tak uvidime. este skusim splasit Alenu (sestru) ci si nechce aj ona urobit. ale pochybujem, ked si ide robit teraz atestaciu.

susik77
10. mar 2008

zuzi: skor aby tebe neprepadli tie peniaze-vsak to neco stoji-teraz tusim 6000 SK? 😕

keity
10. mar 2008

s detičkami to bude náročnejšie..teda-čo sa týka organizácie času,hlavne aby ste mali niekoho spoľahlivého na varovanie...vtedy sa budete vedieť dobre sústrediť na doktorát či atestáciu a pôjde to ako po masle...takým šikulkám ako ste vy... 😉

keity
10. mar 2008

s detičkami to bude náročnejšie..teda-čo sa týka organizácie času..halvne aby ste mali niekoho spoľahlivého na varovanie...vtedy budete kľudné,že drobci sú v poriadku a pôjde vám to ako po masle...veď ste šikulky 😉

keity
10. mar 2008

supeer,najskôr sa tvári že príspevok vymazal,ja sa tu snažím druhý krát a....
nevadí,tak to bude dvakrát

keity
10. mar 2008

kočky ,a ako riešite zbieranie kreditov vrámci ďalšieho vzdelávania?
ja to totál flákam,musím už konečne niečo rozbehnúť...

zuzula28
10. mar 2008

susik, vsak prave to nechapem, ze clovek popri praci a detoch sa s tym chce lopotit, tak preco je podmienka, ze to musis stihat do roka? A ty si napr. este aj dost daleko... 😠 Ved sa moze vselico prihodit. A naposledy to bolo 10.000sk, tak asi menej to nebude 😒

soni, Alen ide robit cesku atestaciu, ze? Tak jej drzim palce, ale ako ju poznam, tak to nebude potrebovat...pohodka, jazz 🙂

luknarova, foltan, majtas, to je zostavicka ako lusk... 😉

zuzula28
10. mar 2008

keity, nestras!!! Hadam na materskej mi netreba kredity zbierat? 😕

susik77
10. mar 2008

vy sa poznate?
inak, 10000 je dost 😎 to som nemala byt leniva po skole 😎

zuzula28
10. mar 2008

susik, hej pozname...Ja som bola v rocniku so Soninou segrou Alenou, aj sme spolu byvali na intraku....baaajecna leeeta....a Sonka prisla o dva roky... 😀 Robia mamke radost 😉

j.a.k.a
10. mar 2008

keity, ja okreditoch ani radsej nehovorim 😀
apropo, hlasili ste na komoru, ze ste na materskej?

susik77
10. mar 2008

jaka: ja zijem v cr, a musela som to nahlasit este min.rok, inak by som platila plny prispevok-takto som platila len 600 kc

sonoga
10. mar 2008

ja som na komoru nahlasila, ze som na materskej az teraz, pred tyzdnom, lebo sme posielali peniaze a ked som na materskej, tak je to za 300Skk. hadam by som mala zvladnut doktorat s dvomi detmi, ked takmer celu skolu som zvladla s jednym (a ked pociatm aj manzela, tak s dvomi 😀 )
Alena si robi atestaciu v cechach. a ja robim fakt mamke radost. som ladsia a uz mam dve deti 😀 Ale zas, este nie som rozvedena a skoncila som skolu. a pracujem u nej v lekarni, takze ona tam nemusi byt, ked som tam ja. tak sa nema na co stazovat.
a ako riesim zbieranie kreditov? asi tiez nijak. ked je nejaka akcia blizko BJ (beriem tak Presov, Kosice), tak sa tam vyberieme cela rodina aj s mojimi rodicmi, ja s mamkou sa zapiseme a ked je to zaujimave pre ocka, tak si to odsedi za mna on.
v juni boli v bardejovskych kupeloch lekarnicke dni. ked som tam prisla tehotna, tak domov som si priniesla asi dvadsat jednorazovych podbradnickov sunar, rovnaky pocet vzoriek Hero aby Lactum, ale kedze to bolo potrebne spotrebovat do konca jula, tak to pil Mirko. potom plno vzoriek Balneum Hermal Plus, Multivitaminove sirupy pre deti, opalovacie mlieka pre deti s vysokym faktorom atd. atd. Aspon niekedy to ma vyhodu byt tehotna.

zuzula28
11. mar 2008

caute, dievcence 😀

pocuvajte, tak zbieraju sa na MD tie kredity ci nie? Nasa sefka je velka komornica, je v prezidiu SLeK, takze my sme chodili vzdy na vsetky skolenia, co sa kde suchli na okoli, vsetky info zarucene z prvej ruky, s Valjanom kazdy den zhavia net...Ona za nas vsetko hlasi, co treba, este aj tu komoru mi zaplatila, tak som potom ako taka huska... 😅 Ale vlastne ich idem dnes pozriet, tak sa popytam....

soni, to je jasnacka, ze robis starkym radost...Este teraz si pamatam, ako Alena prisla kus bledsia, ze si tehotna a ze asi ide byt svadba. Ked som videla maleho Mirka, ked uz bezkal, to bolo najkrajsie decko ake som dovtedy videla...ved to sa aj hovori, ze neplanovane babatka [hlavne, ked su fotrovci v miernom soku 😀 ] su tie najkrajsie, nie? 😉 Krasna rodinka ste...a hlavne vam to strasne prajem, ze vam to s tatkom klape...a ta obdivujem, ze si to takto vsetko dokazala...parada. Budes Mirkovi na stuzkovej mlada mamca, to ja budem mat na maleho stuzkovej 46...stara rachetlica 😀 😀 😎

keity
11. mar 2008

že "velká komornica" to sa mi páči... 🙂

zuzi,tak keď to všetko vyzistíš poinformuj nás prosím...

to je fajn,že máš takú akčnú a prajnú šéfku...v našej lekárni sa všetko tajilo,lebo potom by nemal kto robiť a na školenia chodilo len šéfstvo...

podla mojich infošiek zháňanie kreditov nie ja viazané len na obdobie "zamestnanosti",je alebo bolo stanovených 5 rokov počas,ktorých si treba daný počet nazhromaždiť,inak beda nám 😀

ešte,že sme začali túto tému...idem cinknúť na komoru a oznámiť svoj momentálny "stav"...

j.a.k.a
11. mar 2008

ja tiez musim zavolat do komory, ze som na materskej a popytam sa aj na tie kredity,
mne sa zda, ze pocas materskej sa ten 5 rocny cyklus prerusuje 😉 ,ale nie som si ista

sonoga
11. mar 2008

ja som to musela oznamit pisomne, ze som na materskej.

sonoga
11. mar 2008

ale inac si myslim, ze tak ako sa nam materska nepocita do praxe, tak ked sme na materskej, nie je povinne zbierat kredity.

keity
13. mar 2008

volala som na sekretariát a je to tak,že počas materskej sa nemusí kreditovať....ale keď niečo absolvujeme zaráta sa nám to... 😎 ....a nástup na materskú sa má oznámiť písomne...

zuzula28
13. mar 2008

keity a za diskusiu vramci oboru na MK, za to asi nedaju nist, co? 😵 😵

sonoga
16. mar 2008

tak som sa rozhodla. atestaciu si robit nebudem. budem rada, ked zvladnem doktorat.
Z ktorych predmetvo budete robit skusky, ked uz budete robit? pretoze mne vychadza lekarenstvo a druhe si neviem vybrat. z hladiska praxe by som si mala vybrat logiu, ale ked si tak matne spomenie na statky (zevraj matne, doteraz sa mi sniva, ze mam ist statnicovat a nie som pripravena), tak sa mi galenika zdala byt lahsia. alebo som mozno divna.

j.a.k.a
17. mar 2008

sonoga, ja som mala logiu a radiofarmaka, kedze som robila doktorat s radiofarmak
logiu chceli len tak strucne, nie tak podrobne ako na statniciach
galeniku som velmi rada nemala 😖
tak sa drz, kedy chces zacat?

sonoga
17. mar 2008

joj, tak to veru neviem, kedy chcem zacat. musim skocit do BA a dohodnut sa. dufam, ze do konca tohoto semestra to stihnem. myslim, nie urobit skusky, ale ist sa dohodnut 😀

j.a.k.a
17. mar 2008

no mas tazke,kedze nie si z Ba a to este z riadnej dialky 😀, plus dve deti a este zastupovanie mamky v lekarni

zuzula28
17. mar 2008

caute babky, tak ja atestaciu asi tiez nejdem robit...Vcera som volala s kamoskou spoluziackou [soni, s lujzou] a vraj je teraz dokonca zmena, ze nie 5 rokov praxe sa berie ako dostatocna prax na odborneho zastupcu, ale ze dokonca uz len tri? Takze to som uz ako keby zatestovana a mozem robit veducu lekarne? Lebo takto mi to povedala... 😕 A svoje vedomosti si nepotrebujem potvrdzovat tym, ze sa budem cela zelena ucit niektore otazky z analyzy 😝 alebo take ORF sa teraz ani ucit neda...Ved na skusku sme sa ucili zakony...na statnicu uz bola polovica novelizovana a plus
dalsie nove 😝
Bola som pozriet baby ale sefka bola komorovat v KE, tak sme ani nemohli pokecat, ale toto sa jej ani pytat nebudem, radsej zistim inak, lebo sa bude bat, ze ci uz sa nechcem k nej vratit po materskej...

zuzula28
17. mar 2008

soni, treba krstnu zapriahnut... 😀

j.a.k.a
17. mar 2008

ano je to tak, ze na odborneho zastupcu staci vydokladovana 3-rocna prax, takze teraz atestaciu netreba
len pri zmenach, ktore sa neustale deju v lekarnictve nie je nic iste 😠

zuzula28
17. mar 2008

ozaj a na doktorat ja mam teda farmakologiu, tak to naisto a k tomu teda neviem, ci galeniku alebo lekarenstvo, ale asi lekarenstvo...mna galenika bavila, ale bolo toho hrozne vela...hlavne, ked si predstavim, ze by som si vybrala taku hovadinu, jak boli tie vytesnovacie koeficienty na formy na capiky a globule, pomoooc 😝 😀

zuzula28
17. mar 2008

j.a.k.a., toto presne mi sefova stale prizvukuje, ze zuzka, ale tu je vsetko mozne, dobre si to rozmysli, veru mas pravdu... ☹