Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
19. apr 2009

Ahojte.
Začínam sa učiť pomaly na skúšky 😉 Ale naozaj iba pomaly 😀 ....

Janulle myslím, že tu viaceré stresujú tesne pred skúškou, vrátane mňa.
Neboj, len sa do toho daj.
Zatiaľ sa dopredu nestresuj a užívaj prázdniny 😉

maruschka
19. apr 2009

tatolu, "pomaly ďalej zájdeš"-veď vieš, ako sa to hovorí 😀 😀 😀

tatolu
19. apr 2009

Však veď áno, ale dva dni pred skúškou začnem stresovať, že som to nestihla ani zopakovať ... 🤐 😀

maruschka
20. apr 2009

toto tu je vysoké štúdijné nasadenie dievčatáááá 😀 😀 😀 😀 je tu ticho ako pred búrkou 😕 😕

bibinka
20. apr 2009

maruschka- veru ticho tichúčko. ale pčkaj, začiatkom mája tu budem stresovať ako nikdy predtým 😀 😀 😀 😀

dievčatá, dnes mi došiel oponentský posudok na diplomovku, a bola som riadne prekvapená, že je veľmi dobrá a že je vhodné prácu publikovať do odborných časopisov 😅 😎 , som netušila ,že to takto dopadne 😅 ale som rada, že to nie je prepadák, to by som šla na štátnice s malinkatou dušičkou....

adetka
20. apr 2009

bibinka... no teeeedaaaa.... smekam klobuk pred tebou... ked taketo prace pises 😕 😵 🙂 ... prajem ti to... a drz sa...

maruschka
21. apr 2009

bibinka...na nič viac sa nezmôžem...len na.....vauuuuuuuuuuuuuu si fakt dobráááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janulle22
21. apr 2009

talou ja vim...ale ja se bojim tak jako celkove... 😅 ale na druhou stranu se strasne tesim a uz bych nejradeji nastoupila do skoly zitra... 😀 sem trdlo...vim ze budu nadavat a rikat ze sem debil ze sem tam lezla, ale snad me nekdo podpori a ja zase dostanu chut do studia... 😅 😀

maruschka
21. apr 2009

janulle, tak týmto si určite prejdeš..ja som to prežívala skoro celý prvý ročník na vysokej.. 😀 Stále som rozmýšlala nad tým,ako mi mohlo byť dobre, keby som si len tak užívala materskú a nestresovala som sa skúškami...Ale uteká to rýchlo, končíme druhý ročník a pomaly to ťaháme do posledného... 😉 😉 😉 A potom nám znova preskočí klapka v hlave a znova pôjdeme ďalej..

Buď rada, že máš v sebe silu a túžbu niečo so sebou robiť a zdokonalovať sa 😵

janulle22
21. apr 2009

marus tak jako to mas pravdu... 😀 ...
ja nikdy neverila ze JA budu nekdy uvazovat o mature a uz ani ve snu by me nenapadlo ze si nekdy podam prihlasku a jeste me vemou...byla sem proste rada ze budu met aspon blbej vyucnak a tim to pro me haslo... 😀 ...
jsem stastna a uz se tesim na ty starosti... 😵

duskaf
21. apr 2009

Bibinkááááá- super 😵

tatolu
21. apr 2009

Bibinka, paráda 😉 😵
Teším sa s Tebou....
Hádam aj mne príčo niečo pekné k bakalárke 😔

Janulle ja si to vravím stále a to som už v 3ťom, že čo tam robím.... Je to ale veľmi zaujímavé stretať stále viac a viac nových ľudí 😎

duskaf
21. apr 2009

Tatolu, aj tebe príde dobré hodnotenie, verím tomu.

janulle22
21. apr 2009

tatolu 😀 ... ja se tesim jak male decko... 😀 ... jste tady hrozne sikovne...me teprve ceka jen maturita... 😖

tatolu
21. apr 2009

tak sa neboj, janulle. Keď si vo šfungu, vyšku zvládneš ľavou zadnou.

janulle22
21. apr 2009

to jako ze budu 3 roky studovat abych mela maturu a pak vysku dalsi 3-5let?to budu studovat do duchodu... 😀 😀

tatolu
21. apr 2009

aj staršie babaenky študujú 😉 😵

janulle22
21. apr 2009

tak ja vim...ale myslim ze budu rada kdyz udelam maturu... 😀 ani nevim kam bych sla... 😅

horallka
21. apr 2009

no áno, nestíham tu ani chodiť, nieto ešte čítať a vypisovať- v piatok máme skúšku zo Znalostného manažmentu - čo mne- vyslovene antitechnickému typu absolútne nič nehovorí- chi.

tatolu
21. apr 2009

horellka ahoj.
budeme držať palúchy.

janka46
21. apr 2009

Bibka,teda 😵 😵 😎 parada!!!

duskaf
21. apr 2009

Horallka- držííííme palce, aj ja sa hlásim do klubu technických antitalentov 😀

bibinka
21. apr 2009

babuľky, ďakujem, hoci beriem s určitou rezervou tie posudky. Ono to je to hodnotenie veľmi subjektívna záležitosť, myslím, že spokojná budem až 6.5. keď budem prácu obhajovať. 😅 Tam sa ukáže "moja pravá tvár" 😀 😀
ďakujem vám všetkým za podporu, ja som už ani nedúfala, že to takto dotiahnem, teraz sa "len " učím na štátky, aj keď mi to ide pomalšie ako som si myslela-tých 5-8 otázok denne dá veru zabrať. A najhoršie je, keď večer si chcem opakovať a zistím, že mi všetko uniklo.... 😕 ale viem, že to v závitoch kdesi je a že stres to "vyloví" v pravú chvíľu. Veď to všetky poznáte, že stres je úžasný v tom, že človek netuší aké rezervy sa v ňom skrývajú 😅

janulle22- ty si naštartovaná na dve vysoké a nielen na maturitu!!! 😉 😉 😉 zvládneš to neboij sa, ked to ostatné zvládli, tak ty určite. Mne pomáhalo počas štúdia občas si pomyslieť na niektorých mojich spolužiakov, ktorý to moc nepálilo a predsa to dotiahli k titulu a robia v tom čo vyštudovali. Takže aj ty si zvoľ nejaký hnací motor.... 😉

tatolu- uričte ti príde krásne "pohladenie po duši", neboj, veď keď si to mala skoro ako diplomovku a nie ako bakalárku, tak neočakávaj ani nič iné ako perfektnú známku.

horallka- ani mne ten menežment moc nehovorí, jedine oblasť personalistiky a vedenia ľudí....dúfam, že mi na štátniciach príde do ruky takáto otázka,juj.

adetka, maruschka- na vás dve nemám, ty si už "jednička" aj ako študentka aj ako profesorka, a maruschka ťa dobieha, hoci stále vraví, že jej to nepáli (pred skúškou) a má stále obavy. A pritom jej super páli tá socka a vidno, že sa v tom našla 😵

duskaf- vďaka, ty si mi pomohla ani netušíš ako. a rozprávočka je krásna, normálne sa mi o nej snívalo 😉

janka46- a ty si ako dopadla,mala si tú ekonomiku, či?

janulle22
21. apr 2009

bibi- no ja nevim na dve asi ne ale aspon mozna vosku 😅 ale kdo vi jestli udelam maturu a jestli me to studium nebude stvat... 😀 se znam, takze pocitam s tim ze bude a hodne brzo... 😀

bibinka
21. apr 2009

janulle- tými všetkýmištádiami prešla každá z nás, od pocitu hrdosti, že ťa vzali,postupne bude nadšenie slabnuť primerane požiadavkam školy a skúškam,ktoré sa ti budú zdať nemožné, hlúpe, zbytočné a ťažké, až po pocit víťazstva keď ukončíš polrok či semester. Takto sa to bude opakovať tie tri roky, ale ver, že ťa to bude poháňať vpred.to ubehne veľmi rýchlo a ani nebudeš uvažovať či si dáš prihlášku na vš alebo nie......automaticky si ju podáš. načo strácať čas na voš-ke? učiť sa treba tam aj tam a bc.titul je lepší ako voš.,lebo ti podľa mňa viac zvýši kredit a budeš mať aj možnosť získať lepšie zamestnanie. Aj ked sa to teraz zdá ako nedosiahnuteľný sen, ver, že si urobila veľmi správny prvý krok. 😉

janka46
21. apr 2009

Bibka som pisala,ze fajn,profka sa zachovala uplne ustretovo 😵 😵 😎 och,kedy boli vsetky take 😀

Stvrtok mam dalsiu skusku,no baby obdivujem,ze sa dokazete ucit,ed vonku je tak krasne a vecer uz zaspavam nad tym 😖

maruschka
21. apr 2009

janka, to chce pozitívny pohľad na vec..Ja som takouto fázou prešla pred SPOaSK, keď ma moril pocit beznádeje..A vidíš, už to máme za sebou a je už lepšie..

Mňa čaká ešte Soc.prac.s nezamestnanými, Pediatria,Soc.prac s teles.postihn.,Psychiatria a prax a budú prázdniny-huráááááááááá 😎 😎 😎 😎 A budúci rok - to radšej ešte nerozmýšlam nad tým....pohoda,klídek..

tatolu
21. apr 2009

bibnka aj Ti tíško závidím, že sa už ideš učiť iba otázky na štátnice...
U nás je to tak, že ešte musím najprv spraviť 4 skúšky za leto. Skúškové začína 1.5. a štátnice mám 15.6. a to sa stalo už aj tak, že niektorí išli v jeden deň na dekanský a na ďaľší na štátnice 😝
Dúfam, že nebudem musieť niečo také zažiť... Ale bojím, bojím...

bibinka
21. apr 2009

janka46- áno, dík, už som sa dočítala 😀 .

ja sa cez deň akosi neprinútim, skôr mi pustí kanál až večer keď je doma tichúčko a všetko spí 😉 . Vtedy si uvarím kávičku(moja droga) a tlačím do hlavy , do takej 1-2h. je to síce smrteľná doba,ale mne sa tak dobre učí. a cez obed potom dospávam s mladším synátorom. Keď svieti krásne slniečko a je teplo, akosi sa nemôžem donútiť k ničomu. 😒 čo sa týka školy.

tatolu- no ,máš to teda perné, ale vieš čo, na tie štátnice si vlastne všetko len opakuješ- už kdesi v závitoch to máš, treba to len systematicky oprašovať. Neboj, pokiaľ máš štátnice zo všetkých predmetov v jeden deň, treba sa učiť informatívne, pretože v malom časovom rozsahu, ktorý budeš mať na jednotlivé odpovede sa ani viac do hĺbky nedostaneš. My to máme fajn, že ten posledný semester bol iba semminár o diplomovke- t.j. už sme do školy nechodili ,každý si písal prácu.

tatolu
21. apr 2009

Mne sa ťažko v noci učí.
Deti sa po hodine od polnoci prebúdzajú na striedačku, takže musím iba do 22.00.
Aj tak bývam cez deň niekedy ako vo snách...