Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

adetka
2. jún 2009

layla... u nas musia mat posudok k dispozicii tyzden pred obhajobou... a zatial sa to nasim pedagogom dari dodrziavat...

nasi maju bakalarske statnice (vsetky okruhy naraz) a obhajoby bakalariek v jeden den... v pondelok to zacina... nastastie zapisujem vysledky do univerzitneho systemu... hrozilo mi, ze by som si musela zopakovat dejiny zurnalistiky... tie som mala pred piatimi rokmi 😅

cirrusa
2. jún 2009

Manžel dostal posudek v podnělí a státnicuje zítra 🙄 Ale pravdou je, že měl oponenta v nějaké firmě a ten byl na dovolené, tak asi proto...Holky, u nás je to teď relativně v klidu - chtělabych být pár hodin před státnicí takhle v klidu. V 11 má být ve škole, ještě navhrl, že ráno zajdem na mši a pak na nákup do Tesca - já budu v ten den s nervama tak v kýblu, že si nějaký nákup nedokážu představit 😅

aktak
2. jún 2009

nestiiiham vas citat, finisujem s diplomovkou, v albume mam model na obhajobu celkom sa nam vydaril 😵
vo stvrtok obhajujem, a potom konieeeeec tak sa tesim 🙂
drzim palce vsetkym, leto sa blizi 😉

mamina007
2. jún 2009

Cirrusa ... tak držím aj ja palce manželovi a potichu závidím ten pokoj ... ja veru takto pokojná o rok iste nebudem ...

aktak ... budem na Teba myslieť ... a vlastne nech nám všetkým vyjdu všetky skúšky na 1.x ...

mňa čaká v sobotu ekonomika ... už som si to raz prečítala ... 😀

ešte som sa chcela spýtať, ako na človeka funguje ten speed ? v lekárni budú vedieť, keď poviem, že chcem speed ? to chcem pre muža ... 😎

tatolu
2. jún 2009

cirrusa, ten kostol je fajn nápad.
Neboj dodá mu síl a bude všetko vedieť, alebo aspon správne reagovať 😉

layla
3. jún 2009

mamina007 jasne v lekarni budu vediet co chces, a ucinok je taky /teda u mna/ ze ma to prebere a min. 8hodin som jak na baterky 😀

a co sa tyka tych posudkov - odpisali mi, ze v piatok si mame pre ne prist do skoly 😠 tak to fakt dost skoro...

adetka
3. jún 2009

ahojte...

akati... budem zajtra na teba mysliet... drz sa...
tatolu... aj tebe nech sa dari
a vlastne vsetkym studujucim... 😉

ja mam uz druhy den chut si do nieco udriet... svagrinka mi hovorila, ze aj ju ako doktorandku chytali raz za cas podobne pocity... na skole som len dievca pre nechcenu pracu a nechcene predmety... a najhorsie je, ze neexistuju rovnake prava a povinnosti pre vsetkych doktorandov... no hold... niekoho maju za intelektuala a osobnost... a niekto iny tam je za pracanta, makaca... asi sa dam na box, alebo karate... nech si mam na com tu zlost vymlatit... 😠

cirrusa
3. jún 2009

Tak právě odešel, holky, vám řeknu, on je fakt asi kliďas... 😅 Já když v listopadu dělala státnici z ekonomie, tak jsem ve 3 ráno se drtila a protože nám zrovna měnili okna, tak jsem ležela u toho ve vaně 😅 A on prospal celou noc a teď sbalil flašku vodky do baťohu a šel...fakt pohoda 🙂

Mamino, taky končím za rok, tak budem stresovat spolu.... 😵

Holky, jak dlouho se může max brát ten speed vkuse? Myslím třeba jestli celé zkouškové nebo třeba jen nárazově den předem...A můžu ho v těhu?A je to tady tohle nebo je to úplně něco jiného?

http://www.lekarna.cz/speed-8-amp-10-doplnek-st...

No, já jdu využít ticha v domě a mizím se zase šrotit, ještě mě čekají dvě zkoušky poslední týden v červnu + ta co jsem ji asi nedala (ještě nejsou výsledky:()

Držím palce všem co teď něco mají....(aktak a spol. 🙂 )

layla
3. jún 2009

cirrusa podla mna ked si tehu, tak nie 😲 potom napis jak dopadol manzelik 😉 juuuuuuuj kiezby som aj ja bola taka pokojna

cirrusa
3. jún 2009

Tak mám doma inženýra 😵 😵 😵 A já mám ze zkoušky za D 😵 Takže už jen 8 předmětů a 3 státnice...

Lay, já koukala na ten příbalový leták co je v tom odkazu a nic jsem tam nenašla, že by se to nedoporučovalo, ale asi to nebude to pravé ořechové, máš pravdu 😒 A kdo to používáte, kojíte ještě? Jestli třeba pozorujete, zda to má na dítěti nějaké účinky...

tatolu
3. jún 2009

Cirrusa, hneď mám krajší deň 😉

K tomu prípravku. Myslím, že tak ako sa cíti mamina, cíti sa aj bábo. Bábo v brušku 2 x tak.... Napr. ak piješ niečo z alkoholu, tak bábo je opitejšie viac a dlhšie - vraj.
Neviem, ja som nepila ani nefajčila 😉
Ak teda budeš brať niečo na prebratie, aby sa Ti aj malý neprebral a nekopal - napr. 😉

janka46
3. jún 2009

😕 😕 TO CUMIM AKO SA TO TU ROZBRHLO 😀 😀 super,vsetkym drzim palce a posielam vela síl do učenia...
Petrahy,gratulujem a vityj medzi nami studentkami!!!

cirrusa
3. jún 2009

Tat a při kojení by se to asi dostalo do mléka a byl by moc aktivní, co? 😒 Tož tak to raději ee, já bych byla raději, kdyby to bylo spací mimčo než uřvaný aktivista... 😅

Ale pravda je, že to tak nějak vnímám už teď. Tomáš ještě nekope, ale už vím, když mu něco vadí. Hodně to jde poznat u stravy, já se stravuji celkem zdravě, ale o víkendu se střídám s vařením s tchýní a když uvaří něco "problémového" /v mém případě to jsou třeba fazole/ , Tomáš to dá najevo tím, že je mi pak dost špatně...Motám se, břicho mám jak balon, je mi na zvracení a zároveň to ze mne nejde...Takže určitě máš s tím vnímáním pravdu 🙂 Ale víno mu chutná 😀 !! (teda ne že bych ho pravdielně pila atd., ale jsem vinař a na začátku 4. měsíce jsem neodolala jedné skleničce archivního 😵 )

tatolu
3. jún 2009

cirrusa, ja som vlastne zabudla zagratulovať 😔 😵 vám obom

K tomu alkoholu... Mala som kolegu, ktorý bol striktne proti. Mne sa zdá, že to až taký prehrešok nie je
😔

cirrusa
3. jún 2009

Tat, díky... 😵

No já do konce 1.trimestru se toho alkoholu ani nedotkla, teď jsem si dala max. 2 skleničky za celou dobu, ale přehánět to fakt nechci... Přeci jen, zda se mi, že to není taky úplně ideální, pít stejně v těhu jako před...Ale přiznám se, že je mi to občas líto, tvrdé nepiju, pivo minimálně (tak dvakrát do roka si dám malé), ale víno,to je moje 😵

maruschka
3. jún 2009

VŠETKÝM DRŽÍM PALCE 😵 😵 😵 Už strácam prehľad, kto kedy skúškuje..

Vidím, že sa SPEED ujal medzi vami-ja mu už na tento rok dám pokoj. Už len Pediatria-teraz v sobotu a odovzdávačka Psychiatrie, na konci júna nezamestnaní..

janka, mali ste na Psychiatrii MUDr. Mikloška?? 😕

petrahy parááááda, vitaj u nás v "študentskom kumbále".. 😀 😀 😀

cirrusa, tak budeš mať veselý budúci školský rok 😵 😵 budete mať radosť s manželom.. 😵 A ak sa pýtaš na ten Speed, tak určite nie..je to koncentrácia kofeínu a ja ešte neviem, akých povzbudzujúcich látok a to bábätko musí byť totálne mimo, keď to vypiješ..Daj si radšej kávu/mliekó neznižuje obsah kofeínu v káve/ alebo horkú čokoládu-tiež obsahuje kofeín, čaj-zelený alebo čierny.. 😉 😉 😉

mamina, do soboty času habadej..ja si to nechávam na piatok 😕 😕 som lajdák, ale píšem ešte seminárku a decká mi skáču po počítači.. 😉

aktak: a koniec...to je zázračné slovené spojenie, ktoré nás čaká budúci rok a už teraz sa mi trasú kolená 😅 Ale držíme ti palce o sto šesť, len dopisuj, dopisuj..

ešte tento rok vyprevadíme tatolu k Bc. a potom .... hádam na Ing. 😀

petrahy
3. jún 2009

dakujem mam z toho sice strach ale ked vas citam ako to zvladate snad to nevzdam

maruschka
3. jún 2009

petrahy, jasné že to nevzdáš... 😉 😉 😉 😉 pekne sa tu budeme povzbudzovať.. 😎 a neboj sa-síce sme sa všetci zo začiatku báli, ale na konci zimného semestra v prváku to bude už študentské lážo-plážo..Budeš ostrieľaný študent zo všetkých smerov..Druhák je absolútna pohodička na psychiku-síce viac prednášok a učenia, ale nevadí, všetko už poznáš, veľa vecí ti je známych z iných predmetov, všetko dostáva jasnejšie kontúry...A potom príde začiatok tretieho a začína panika...už sa fakt teším 😅 😎 😀

mamina007
3. jún 2009

som tu len na skok ...

cirrusa ... super správy ...

adetka ... vytrieskaj al. sa vykrič do vankúša ... vraj to pomáha ... 😎

maruschka ... ja som mala v 3. smemestri Mikloška a bol úúúžasny ... aspoň na mňa zanechal výborný dojem ... ako človek, kt. tomu rozumie a baví ho to ... mal nás na projektovaní ... teda ak je to ten z Úsmevu ako dar ...

paa ... malý ma už odtiaľ ťahá ... 😉

tatolu
3. jún 2009

Petrahy, každý semester som sa zľakla a mala som sto chutí zdupkať. A teraz stojím pred poslednou skúškou na Bc. a tými záverečnými.
Mám úžasný pocit. Cítim, že zvládnem 😉
Teda hurááááááááá do učenia 😵

Marusch, tak Ty ma vyprevádzaš? ☹ 😀 😀 😀

maruschka
3. jún 2009

mamina ja som chcela vedieť aký je pri testoch-či prísny, odpovede aj vlastnými slovami? ale na Projektovaní ste písali projekt,že?nie test... 😕

cirrusa
3. jún 2009

manžel se ještě neuráčil dojet domů ze školy, samozřejmě k námuž nic nejede (bydlíme na vesnici), tak pro něj tchýně musela zajet... 🙄 😅

mamina007
3. jún 2009

maruschka ... 1/2 prednášky mal on a 1/2 jeho brat ... tiež pohoďák ... máš pravdu --> písali sme projekt a hodnotil nám to jeho brat ... takže nemám s ním skúsenosť na teste ...

a koho ste mali na ekonomike ? my máme Balážovú ... som zvedavá ...

aktak
3. jún 2009

zajtra mam obhajoby, este nemam dokoncenu prezentaciu, dufam ze to dobre dopadne, snad dnes aj pojdem spat, drzte palce vdaka 😉

maruschka
4. jún 2009

mamina--Balážovú sme mali aj my...Na prednáške bolo dobrá, ale všetko čítala a tak sme odpadávali od nudy...A na písomke bacha!!!! Je ako sekera...Prísne dbá na rozsadzovanie, u nás pobrala ihneď písomky všetkým, čo si napísali rovnaké skupiny a sedeli vedľa seba...Ťahák-nehrozí, oči má ako orol, takže to bolo dosť..Mali sme Keynesa, nezamestaných, čo je trh, trhový mechanizmus, definovať ekonomiku...Tí predstavitelia z histórie tam neboli vôbec ani v jednej skupine..Len tie poučky-čo je..., definuj....Dá tuším 4 otázky a píš.. 😉 😉 😉

aktak držíme na dnes silno palce 😵 😵 😵 😵 😵

cirrusa
4. jún 2009

Aktak, držím palečky🙂

eho
4. jún 2009

Ahoj, můžu se přidat? Studuju navazující, jsem v prváku, takže pokud všechno klapne, tak bych za rok měla končit ing. Vymyslela jsem taktiku udělat si teď v letním osm předmětů, abych toho příští rok měla minimum a měla čas na diplomku a přípravu ke státnicím, ale asi jsem trochu přecenila svoje síly. Mám hotových šest předmětů a nějak mi došla motivace. Zítra jdu na statistiku a oproti všem zásadám to jdu jenom zkusit, prostě to neumím. Malý je teď hrozně aktivní a já jak lítám za ním, tak večer odpadám a hlavně se mi prostě nechce. Domácnost nevypadá tak jak bych chtěla, nic nestíhám, ale nechci šidit malého. Chybí mi dvě nějtěžší zkoušky - statistika a makro, ale mám na to tři měsíce, tak to musím dát. Taky se někdy potýkáte s nedostatkem motivace?

cirrusa
4. jún 2009

Eho, ahoj🙂

Já naprosto chápu jak se cítíš...Já trpěla nedostatkem motivace na konci druháku a na zaátku třeťáku na bakalářovi. Výsledkem toho je, že o rok ho prodlužuji 🙄 Nevěděla jsem proč tu školu ještě dokončit, nic mi nedávala, vše mne tam štvalo. Ale manžel mne nějak vykašlat se na to a teď zpětně jsem zato ráda. Chybí mi ještě statistika, ÚčetnictvíB, Daňová evidence podnikatele, 3 semetry němčiny, Trestní právo a jeden diplomový seminář. Čas mám na to ještě celý rok, tak si myslím, že to bude v klidu a budu mít dost času na psaní bakalářky. Ale pro jistotu jsem se přihlásila ještěna jinou výšku a tam se vyloženě těším... 😵

Když už si tak blízko, zkus se přemoci 🙂 Vím, že je to těžké, ale brzo to bude za tebou;)

maruschka
4. jún 2009

eho vitaj 😵 😵 😵 😵

tatolu
4. jún 2009

Eho ahoj.
Keď deti začnú chodiť, učí sa horšie 😉 , ale zvládneme to. Všetky a Ty tiež
😉
Si šikulka robiť si vlastne 2 ročníky naraz, ak som to správne pochopila 😉

Aktak, myslím na Teba. Daj čo naskôr vedieť ako si dopadla 😉