Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

dada1212
26. jún 2009

Hlásila som sa na právo, na UMB, hlavne kvôli tomu, že sa bojím ísť na školu, kde je matematika.
A uvidím, ako to bude v júli, auguste, že aké miesta a kde budú voľné. Ak bude niekde voľné miesto v odbore ktorý by ma zaujímal , nejaký odbor čo ma niečo spoločné s ekonomikou, marketingom, manažmentom a na tej škole nebude žiadne školné prípadne nízke tak to skúsim a uvidím či cez matematiku prejdem.
A ak nenájdem žiadnu odbor, čo by ma aspon trochu zaujímal, tak to skúsim o rok 🙂

bibinka
26. jún 2009

dada- nechcem ti brať ilúzie, ale školné je už na každej škole, teda na externých určite. Výška sa pohybuje od tých 7 tis(sk za semester). Ale čo viem , tak na právo do Slídkovičova berú po ústnom pohovore. Len treba mať peňazí, lebo tie sú prvoradé dokonca aj rped vedomosťami 😒

aktak
27. jún 2009

tak som odpromovana 😵 😵 😵 a slavnostne nastupujem na MD 😀 v albumemam par foto, velmi sa tesime ze je to za nami, tych 6 rokov a hlavne posledne 3 s detmi dali zabrat ale da sa to zvladnut, drzim vsetkym studentkam palce, vydrzte 😉

tami_tami
27. jún 2009

Ahojre po dlhsom case som opat tu... pisala som na studijne ohladom indivd. planu - ci je mozne poziadat, kedy a kde... prisla mi spat od nasej milej tetusky jedna veta - v studijnom poriadku PU nie je individualne studium... to je cele co ona na to napisala som jej znova ako mam postupovat ak potrebujem upravu rozvrhu v pripade ze som tehotna tak som zvedava ci sa ozve... viem ze sa da dohodnut s vyucujucimi ze nebudem v skole na vsetkych hodinach stale no chcela by som o tom vediet viac skor ako v oktobri ked nastupim do skoly... som totalne znechutena z tohto pristupu... mate niektora podobnu skusenost ci ste vsetky studovali esterne ked ste cakali drobcov? ☹

dada1212
27. jún 2009

bibinka Takých súkromných vysokých škôl je viac, kde beru bez prijímačiek. Napríklad ešte aj V BA, potom česká škola BIVS a podobne. Ale tam je školné od 50 000sk do 80 000 za 2 semestre, teda jeden rok a to sa mi zdá veľa. To štúdium by ma vyšlo naozaj draho a okrem toho ťažko môžem mať istotu že každý rok budem mať z čoho také školné zaplatiť.
Predsa tých 15000-20000 skôr človek najde, to sú naozaj len školy len pre tých, čo sú veľmi bohatý.
Napríklad vo Zvolene nie je školné vysoké, mám pocit že niektoré štúdijné programy sú bezplatné, tak ak by tam bolo aj druhe kolo a bol by nejaký odbor čo by ma trochu zaujímal tak to skúsim. Ak nie tak potom o rok.

tatolu
27. jún 2009

Daka, pozerala si Techn.univerzitu vo Zvolene? Je tam tiež odbor ekonomiky a tam školné nie je...
Dokonca kolegyne z roboty prestupovali z UMB BB, lebo skúšky sa robili tým systémom - prednáška a skúška. Ináč na UMB ale aj na našom odbore robíme tak, že najpre všetky prednášky a potom začne skúškové... Je to potom väčší stres - vraj 😒

Tami-tami, aj ja som žiadal individ.štúdium. Tá istá odpoveď 😒 aj s dodatkom, že keď sa niečo zmení, dajú mi vedieť... Zmena o 1/2 roka nastala, ale mne vedieť nedali. Ale to aj tak už bolo pasé.
Nemyslím, že by Ti to dala na papier, že sa dá dohodnúť s vyučujúcimi. Papier je papier a potom sa nedá odškriepiť nič...
Najlepšie by si urobila, keby si si to išla vybaviť priamo s vyučujúcimi osobne.

mamina007
27. jún 2009

aktak ... gratulujem .. krásna si na tých fotkách a máš peknú rodinku ... 😉

ja mám ďalšiu skúšku úspešne za sebou ... už len vyhodnotenie praxe, ale to je pohoda ...

baby ... ako ste si hľadali konzultanta na bakalárku ? vyberiem si tému a neviem kde zoženiem človeka ... aj keď už mám 2 tipy ...

a ozaj ... mám doma bakalára ... 🙂

tatolu
27. jún 2009

mamina gratulujem ku skúške aj k bakalárovi 😉
U nás bola téma aj s konzultantom 😀

Aktak - Gratulujem 😉 Pekné fotečky
🙂

dada1212
27. jún 2009

Tatulu Pozerala, skúsim nabudúci rok alebo tento, ak bude druhé kolo. 🙂 Ekonomiku som študovala aj na strednej, celkom ma zaujímala akurát tá matematika je trošku problém ale uvidím.
A s tými skúškami ťažko povedať ktorý systém je lepší. Ja som chodila na pomaturitné, tam sme to tak tiež mali, že najprv prednáška a o týždeň- dva týždne skúška a nebolo to bohviečo, hlavne kvôli tomu že to bol stres po celý rok a ťažko si bolo najísť pár dní, počas ktorých by som sa nemusela učiť.Ale je tiež pravda, že ked sú všetky skúšky v jednom mesiaci je potom toho naraz veľa.

enilora
27. jún 2009

Ahojte neštuduje niektorá s vás na SPU NITRA záhradníctvo?? Ak áno ozvyte sa mi prosím chcem to študovať externe a chcem nejaké info oštúdiu.Vďaka..

bibinka
27. jún 2009

aktak- Gratulujem!!!!! Tak už si aj ty "za vodou" 😉 😉 😉 uži si to dosýtosti a konečne si vydýchni a budeš uvoľnená mamina 😉 krááásne foto, sekne ti to 😉

mamina- aj tebe gratulujem ku skúške a aj bakalárovi 😉
ja som hľadala konzultanta po známych,mala som ho sprostredkovane, keďže som osobne nikoho nepoznala a z fakulty už boli rozchytaní.

dada- hm, tak ti ostáva to druhé kolo, no a ak nie, ved nič ti neujde. aspoň sa trebásr lepšie pripravíš na prijímačky, už čo to máš odskúšané, tak budeš na popredných miestach. len nepoľavuj.

tami tami- čo ja viem,tak v prvých ročníkoch zvyčajne nieje možné mať individuálny študijný plán. písala som už o tom niekoľkokrát, ale v tých vyšších semestroch to ide. ale neboj, aj s drobcom sa to dá zvládnuť, skúšky si porobíš na psledné termíny, na prednášky pôjdeš trebárs aj s maličkým a tak. nevešaj hlavu, veď dáko to urobíš, prípadne donesieš ospravedlnenku. Už som zabudla, ty chceš ísť na externé?

aktak
27. jún 2009

dakujem 😉

s odstupom casu nechapem ako som tu skolu skoncila, ale viem ze zena a uz duplom matka zo seba vedia dat aj 200 percent tak vam drzim palce aby ste to zvladli aj s detickami 😉

sisark
27. jún 2009

ahojte, aj ja sa pripájam ku študujúcim mamičkám..gratulujem čerstvo promovaným - závidím. Ja končím na rok a malý bude mať rok. To som zvedavá, ako to idem zvládnuť...predpokladám, že malý už bude behať a ja asi s knihami za ním 😅

tami_tami
27. jún 2009

bibinka - ja nechcem ist na externe ani nepotrebujem individ. plan na obdobie ked bude male na svete potrebujem nejaku ulavu len na zimny semester kym sa male narodi -cize kym budem tehotna pretoze dochadzam do skoly denne 2 hodiny busom tam a dve spat... no a teraz mi nie je dvakrat dobre pri cestovani + cestovat 4krat do tyzdna je dost risk... a ja som v poslednom rocniku cize aj keby som chcela na letny semester individ. plan tak by to nebolo mozne aj keby na skole cosi take ako je individ. plan fungovalo...

mamina007
28. jún 2009

ahojte ... mali ste všetky na promóciach aj deti ? neviem sa rozhodnúť, či vziať aj malého na mužove promócie ... budem tam naňho sama ... na jednej strane si hovorím, že z toho aj tak nič mať nebude a na druhej strane by mi tam chýbal ... na mojich promóciach už bude starší ... neviem, či tam vydrží ... čo by ste urobili ? pa

tami_tami
28. jún 2009

ahoj mamina007 ja by som maleho vzala... momentalne male cakam v decembri a o rok koncim skolu cize ja mam v plane mat na promociach polrocneho drobca... na mojich bakalarskych promociach bol synovec, ktory mal v tom case 4 roky a zvladol to v pohode... tak si to pekne uzite 😉

aktak
28. jún 2009

ja som mala na promociach obidvoch, zvladnli to super len ked ma Adelka videla a nemohla ist za mnou tak spustila rev a museli ist s nou von 😅 ale podla mna urcite maleho zober 😉

tatolu
28. jún 2009

A koľkých ste mali na promóciách?
Ja som mala v pláne zobrať manžela a mojich rodičov.
Na opekačku prídu aj brat s manželkou a dvoma deťmi a svokrovci.
Myslím, že ja asi deti nechám doma s niekým. 😒

tami_tami
28. jún 2009

Na mojich boli rodicia, sestra so svagrom a synovcom... promocie sme mali v levoci, potom do velkeho slavkova na obed a do popradu domov... vsetko bolo super len bolo sraaaaaaaasne teplo a mali sme talare takze trosku utrpenie ale inac krasny zazitok buduci rok talar uz mat nebudem 😖 -v PO nemaju ☹ tak som rada ze aspon na bakalarskych promociach som ho mala na sebe

bibinka
29. jún 2009

ja som mala na bc.promockach aj môjho vtedy 10 mes.syna, a v pohode, spinkal v aute, moja mama ho varovala, ale na samotný akt sa prebudil. bolo veľa rodiny, svokrovci, švagriná s deťmi. a na mgr.promóciách boli obidve deti, strší (skoro 4 r) pekne sedel v hľadisku ,pozeral po celebritách v talároch a bol úplne fascinovaný tou atmosférou. Bála som sa lebo on je také žihadielko, ale zvládol to na výbornú. a mladší ten behal po aule s mužom, ale zase na samotné odovzdávanie tam boli aj oni.a opäť celá família 😀 😀 😀, si to encheli nechať ujsť.

Takže ja doporučujem vziať celú rodinu, je to aj také zadosťučinenie pre nich, že všemožne vypomáhali s varovaním detí ako mohli. a páčilo sa im to. 😉 😉

maruschka
29. jún 2009

tatolu, mne sa nezdalo, že by to trvalo nejako dlho. Bol slávnostný nástup,nejaký prednes,slávnostná reč,zhodnotenie,poďakovanie profesorom,odovzdávanie diplomov,hymna,odchod..cakum-prásk to trvalo tak určite do 45 min..Malá to vydržala /síce sa mrvila,mrmlala,..a mňa už ku koncu pot oblieval/-mala 2,5 roka-to sme boli sestre na promóciach... 😉
Od nás boli všetci-rodičia,starí a krstní rodičia,ja s manželom a malou,brat..Bolo nás 10 a mohla mať tuším do 15 ľudí..

😉

adetka
29. jún 2009

ahojte.... ja som Mirku tiez mala na promociach... v mojom brusku 😉 ... pod talarom 😵 ... bola som v 7. mesiaci tehotenstva... a celkom sa jej to pacilo... uspavalo ju to 😉... na promockach som mala rodicov sestru s manzelom, krstnu, svokrovcov a svagrovcov... vcelku pekna skupinka (devat ludi)...

uff... dokoncujem externy rozvrh... je to nieco neskutocne... tam sa zladit s jednou katedrou... tam z druhou... nevychadza mi to s jazykovym centrom... a potom zafrfle nieco dalsi pedagog... uaaaa 😲 ... a zajtra druhy termin bakalariek... 24 ludi (z toho 15 idu na druhy, resp. treti krat 😅 )...

u nas berieme bez prijimaciek 🙂 ... ale uz sa neda prihlasit... tusim... a bez prijimaciek zobrali tento rok aj na filozofiu... a prepocitali sa... hovorili, ze sa aj tak k nim hlasi malo ludi... a tak ich zrusili... a na miesto klasickych 30, sa im prihlasilo 300 😀 ... prepacte.... som skodoradostna 😅

maruschka
29. jún 2009

adetka, tak rozhodne sa nenudíš..a ževraj prázdniny 😖

olise69
29. jún 2009

ja som mala na promociach početnú rodinu (rodičia+ deti +vnúčatá)
Drobci vydržali aj pospinkali. Mali sme promócie v talároch, mne sa to páčilo. Hodím do alba zopár foto, pobavte sa ako promujú babky! 😀 😀

olise69
29. jún 2009

tami- kedy si mala promócie?

tami_tami
29. jún 2009

olise - no v sobotu to bol rok - 27. juna 2008 v Levoci... pozeram do albumu - talar ten isty 😉

olise69
29. jún 2009

aha, ja som mala teraz 25.6. tiež v Levoči

tami_tami
29. jún 2009

tiez to bola taka rychlovka ze kym si dostala do ruk diplom uz si musela utekat lebo citali dalsie meno? 😀

olise69
29. jún 2009

rychlovka to bola predtým- rozdelili nás na dve skupiny, druhej nezvýšili taláre, takže po ich odpromovaní sme sa v rýchlosti prezliekli a utekali . Samozrejme, ponadávali sme si, ale konečný výsledok bol pekný.

olise69
29. jún 2009

aký odbor si študovala?