Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tami_tami
29. jún 2009

no u nas to tiez bolo najprv jedna varka potom druha rychlo po nich obliekat talare a ist... ja som koncila bakalara predskolsku a element. pg

ramzesa
29. jún 2009

tami-tami a preco by si nemohla mat individualny v poslendom rocniku? Mne to tiez niekto vravel, ze ho nemam kvoli tomu, ze koncim,ale na studijnom povedali, ze ho mam vzdy. 😒 ved dieta sa Ti nevypari tym, ze uz si v poslednom rocniku nie? 😖

tami_tami
29. jún 2009

no v poslednom rocniku ano ale nie v poslednom semstri a odbili ma zo studijneho uz aj tak ze individ. plan nie je v studijnom poriadku a ked som sa pytala na nejaku upravu kvôli tehotenstvu tak zase jedna veta ze nevie kedy mam termin ze inac prerusenie... proste na nich nemam nervy... napisala som posledny raz - a to ze nepotrebujem prerusit len skresat rozvrh v mesiacoch oktober a november lebo termin mam v decembri... tak som zvedava na dalsiu veticku ktorou ma odbije... ale ked tam nabehnem tak za seba nerucim potom 😠 😠 😠 😠

ramzesa
29. jún 2009

tami-tami, a máte diaľkové? ak máte, tak bude problém v tom. My ho nemáme, tak preto nebol problém s individuálnym. 😖 A máme ho v školskom poriadku 😒 .

tami_tami
29. jún 2009

no vies tu je problem so vsetkym nemozes prestupi k externistom, zo studijneho poriadku vyhodili individualne studium... a ked sa spytas tak ta na studijnom odbije taka jedna krepa co by som ju kopala uz len ked ju vidim normalne mi stupa z nej tlak...

ramzesa
29. jún 2009

a prečo by si nemohla prestúpiť na externé keď individuálne nie je? 😕 čo sú fakt nesvojprávni tam, či čo? 😕 A čo vlastne študuješ?

adetka
29. jún 2009

aj u nas nie je individualny plan... mame externe studium... ale vacsinou tehotne dievcata... ak su na rizikovom... prerusuju... aj na dva roky... ale behaju nam po chodbach aj tehotne v 8. mesiaci... a aj s detickami... dokonca aj interne studentky si pocas skuskoveho nosia so sebou babatka... pocas prednasok sa pri babatkach striedaju... nemame takych vela... ale je to krasne pozerat na to...
mne... ak sa podari otehotniet a rodit pred ukoncenim doktorandskeho... urcite prerusim... na rok (ale az od porodu)...

tami_tami
29. jún 2009

neviem preco na prestup sme sa pytali uz ked sme tento rok na magisterske nastupovali pri zapise... priste nie ked ta raz prijali na denne tak si na dennom az do konca... studujem ucitelstvo pre primarne vzdelavanie... uz aby to bolo za mnou... inac aj ja som videla plno dievcat s detmi ci bruskom v pohode da sa to len ta krava na studijnom asi nema chut komunikovat len potrebujem vediet kedy a za kym to ist cele dohodnut a je to.

tatolu
29. jún 2009

Hm u nás bežne prechádzajú z denného na diaľkové.

Mne sa zdá moc, keď si dotrepem 5 detí - najstaršie má 6 rokov a najmladšie moje dvojky (ak nerátam ešte jedno, ktoré je v švagrininom brušku 😉) a 7 dospelých a pritom bývam iba 8 km od školy 😔

tami_tami
29. jún 2009

no kym som chodila na bakalara na inu univerzitu tiez sa to dalo v pohode a v priebehu roka kedykolvek...

maruschka
29. jún 2009

tatolu a prečo by to malo byť moc? Veď to je tvoja slávnosť a prečo by to nemali vidieť tvoje deti? 😕 A čo si ich odložíte na tú hodinu k niekomu na merkovačku? 😕 Ak ich tam chceš mať, tak si ich zober-mne malá sedela na kolenách, takže nikomu miesto nezaberala 😉 😉Veď keby veľmi vystrájali, tak s nimi pôjde niekto na tú polhodinku von a vybavené.. 😉 😉

bibinka
29. jún 2009

tami-tami- pozri si u vás, kto v pedagogickom zbore je vyčlenený ako konzultant pre vzdelávanie. U nás je to jedna docentka, ktorej som ja osobne volala ohľadom individuálneho plánu na externom štúdiu a ku nej som si aj podávala žiadosť o odloženie termínu pre odovzdanie dipl.práce. Tak si myslím, že každá fakulta má takúto styčnú osobu . Na študijnom by ti to mali povedať,alebo si to pozri v manuáli čo si dostala pri zápise. Teda aspoň my sme dostávali takú informačnú brožúru.

olise- super ti to pristalo v tom talári. a tvoje vnúčence sú ako cukríčky, sladké 😉 😉

tami_tami
29. jún 2009

bibinka skusim sa posprtat na stranke skoly vdaka za radu - bruzuru som tiez dostala len na katolickej na bc. teraz v presove nic :D

layla
29. jún 2009

kocky, ja mam promocie 10.jula a na promocie si mozme pozvat iba 5ludi 😒 co je podla mna dost malo, ja som pocitala s takymi 8mimi minimalne. asi to budem musiet vyriesit tak, ze ostatni ma pockaju v restike... skoda, no ☹
dneska som si kupila saty, moooooooooc sa vytesujem, pretoze aj cena bola celkom dobra 🙂 to som sa chcela len pochvalit 😎

tatolu
30. jún 2009

Layla, dúfam, že hdíš foto, lebo tie šatky a teda aj Teba chcem vidieť 😉

olise69
30. jún 2009

chceme fotky- pochváľ sa ! 😝 😝
bibinka- to sú naozaj také moje cukríčky, aj by som ich spapala. Je to iné ako vlastné deti, ale vnúčatká sú na rozmaznávanie, nie? Z promócii veľa nemali- páčila sa im čiapka, hlavne ten brmbolec, ale bola som šťastná, že ich tam mám.A vlastne všetkých najdrahších. Juj, som sentimentálna.

maruschka
30. jún 2009

layla, tak to máte fakt malý počet ľudí..Paráda, tak si to uži.Je to tvoj veľký deň 😵 😵 😵

olise,krásne fotky... 😉 😉 😉 Ten talár ti fakt sekol 🙂 😵 😵 😵

Naša dnes docupitala domov s vysvedčením-samé jednotky
😵 😵 Dostala knihu a hrozne sa z toho vytešuje..Takže slávime samé študijné úspechy 😀 😀 😀 😀

adetka
30. jún 2009

😅 😖 😨 😒 😠

adetka
30. jún 2009

ked sme dnes dokocili bakalarky... z 24 ide na dalsi termin 10... a konecne som si mohla vydychnut a mysliet na dovolenku... tak mi tajomnicka nasej fakulty medzi recou spomenula... ze sa bude menit externy rozvrh... 😠 😖 ... ze sa bude prisposobovat zakonu o vysokom skolstve... ze externe studium ma byt organizovane formou konzultacii a samostudiom 😲 😅 ... styri dni prace budu v xxx kybliiiiii... 😢 ...snad pockaju do tvorby rozvrhu na koniec augusta...

bibinka
2. júl 2009

všetkým študentkám prajem krááásne prázdniny 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

.....................a dúfam, že cez prázdniny aspoň niekto do tejto témy nakukne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ............... 😎

maruschka
2. júl 2009

ja tiež všetkým prajem super-slniečkové-fantastické prázky 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Veľa krásnych zážitkov a aspoň trocha relaxu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ak sem ešte niekto príde: Moja otázka: Je ešte skoro, aby som sa teraz profesora spýtala, či mi nebude robiť konzultanta pri bakalárke??? Mám naňho kontakt a nechcem niečo prepísknuť, lebo nás je len v PN 500 a tak s tým bude menší problém-myslím niekoho zohnať 😕 😕 😕

tami_tami
3. júl 2009

maruschka - nie je to skoro ak mas niekoho konkretneho koho chces za kontultanta a mas moznost tak sa kludne spytaj cim skor tym lepsie

maruschka
3. júl 2009

tami díky. Idem mu napísať mail. 😉 😉

bibinka
3. júl 2009

maruschka- určite si ho zabešteluj už teraz, lebo potom budeš mať problém niekoho zohnať. U nás boli konzultanti rozchytaní už na začiatku zimného semestra v prvom ročníku(teda na mgr.). a ja som mala s tým kardinálny problém, musela som ju zháňať cez xy ľudí... 😠 , našťastie som zohnala 😉

bibinka123
6. júl 2009

Ahoj Maruschka, chcem sa spýtať, že koho si si vybrala za konzultanta. Ja som práve ukončila BC štúdium v PN, tak by ma to zaujímalo.

miroslava89
6. júl 2009

ahojet
chcela by som sa vas opytat ci je lepsie zacat studovat na VŠ pocas tehotenstva alebo to nechat radsej tak a nastupit na VŠ neskor?

bibinka
6. júl 2009

miroslava89- záleží na tebe ako si trúfaš. Ja som napríklad na vš otehotnela aj porodila dve deti a to všetko bez prerušenia štúdia. Ale robila som externé št. Prednášky na externých nie sú povinné, ale skúšky sa dajú plánovať. A vždy sa dá s pedagógmi dohodnúť. Ale najdôležitejšie je rodinné zázemie. Na prednášky sa dá chodiť aj s deťmi, u nás bolo veľa bábetiek v autosedačkách pri prednáškach . Všetci to tolerovali.
Takže ja na tvojom mieste by som do toho šla. 😉

miroslava89
6. júl 2009

praveze ja externe studium nechcem nemozem.. a zasa zacat studovat zaciatkom oktobra Vš a potom hned v decembri mat (dufam) dve babetka neviem ako by som to zvladla.. ale zas nechcem zahodit sancu ist na Vš.. a potom na buduci rok robit prijmacky opet..absolutne netusim ako sa rozhodnut

petrahy
6. júl 2009

ahojte chcem sa spytat ci pri externej forme osetrovatelstva musim pocas studia chodit na nejaku prax k prihlaske som davala potvrdenie o praxi

maruschka
6. júl 2009

bibinka123, véééľmi chcem doc. Oláha...Zajtra mu idem písať s malou dušičkou, či mi bude robiť konzultanta 😕 😕 😅