Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

dadulaa
12. okt 2009

Zatial o.k., aj prednášajúci bol v pohode, uvidíme akí budú ďalší.. 😉 A tebe sa ako páči? Aj ja mám v sobotu doobeda. To máš super, že nemáš nedele, my budeme mať dve 😒

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grettka
13. okt 2009

dmonikad, ja sa neviem k tym heslam dostat... ☹ niektore sa daju stiahnut bezplatne a niektore za poplatok... zial.. u nas to vzdy stiahne jeden spoluziak a bud davame si to na usb kluci...

jalao
13. okt 2009

ahoj Gr, tak co, zarezavas v praci? 😉 😉 😉

grettka
13. okt 2009

jo, zarezavam... roboty jak nasr****.... a vo stvrtok idem na sluzobku.. busom, cez pol slovenska, kvoli hodine na mieste... kolegyna vymyslela 😠 ... a stretneme sa az tam..jedine pozitivum vidim v tom, ze po ceste sa budem ucit, a ked nie ucit, tak aspon citat.. mam toho fakt dost prestudovat... no nejako to budem musiet natlacit.. zrejme prvu skusku budeme mat uz pred vianocami.. a druhu tesne po novom roku.. no "tesiiim" 😝

jalao
13. okt 2009

a necestujes nahodou do PB, keby nahodou?
no ja mam prvu skusku uz koncom novembra, ak ta to ukludni... 🙄 🙄 🙄 , su to 150 stranove sylaby, co sme si "museli-nemuseli" kupit priamo na hodine 😖 😖 , ale sak ok, aspon viem presne, co sa mam ucit. Ale mne sa zda zbytocne to ucit teraz...ved to este aj 3 razy zabudnem dovtedy....Mat budeme mat tiez este pred Vianocami...inak dokopy mam 8 skusok, ak ratam aj jpovinne aj pov. volitelne...Ja fakt neviem, kde, ako a kedy sa to mam uz zacat ucit...porad! 😉 😉 😉

grettka
13. okt 2009

jalao, nie, ja cestujem az Rim. Soboty 😝
CO sa tyka ucenia, tak to neporadim.. ja si to zatial len citam, akonahle mam chvilku casu, nosim v taske texty, a citam, nech sa to dostane aspon "do oci"...ja mam 5 skusok, z toho zatial vyzeraju dve byt len pisomne + jedna seminarka, a dalsi predmet pisomna skuska + ustna skuska do troch dni po pisomke + seminarka... takze preto zatial iba citam... neucim sa nasilu..to nejde, tiez to zabudnem...

grettka
13. okt 2009

a dalsie dva predmety neviem, pretoze sme ich este nemali

ludka_r
13. okt 2009

Baby, ja sa asi zbláznim. Vo štvrtok mám skúšku.. Nič neviem.. Musím sa ísť učiť.. Držte mi prsty, budem to potrebovať..
Semináriek mám plnú hlavu, už len si ich postupne začať robiť.. A skúšiek ani neviem koľko dokopy mám, ale je ich dosť. Navyše, keď zimný semester je taký krátky, no, máme čo robiť, babenky...

papty
13. okt 2009

ahojte, citam, ze uz to naozaj naozaj zacalo 😉 . Alika 54 my sme nemali tento vikend skolu ani buduci, teraz mame dva tyzdne volno. A potom zasa dva piatky a dve soboty za sebou. Ja som si vcera uz tiez nieco zacala citat, ale musim sa do toho vazne pustit. Inak profka nam mala poslat na mail temy seminarok, ale asi na nas zabudla 😒 😠 potom nas sfukne ako male deti, ze co sme jej to nepripomenuli 😀

jalao
13. okt 2009

Ludka, bozinku, ako zavcasu uz skusku... Prezrad nam, neskusenym, ako sa to ucis...vecer si potichu citas a opakujes...po troske, alebo co najviac naraz? Vlastne, ty si na MD, co? To je na nieco vyhoda, na nieco ani nie, poznam to... 😉 😉 😉

tatolu
13. okt 2009

No ja ešte stále neviem rozvrh a dokonca ešte ani zápis sme nemali z pedagogického minima a vy tu už aj skúšky máte porobené 😉

tami_tami
13. okt 2009

ahojte mam na vas otazku - neviem ci niektorej sa to tiez tykalo - viem ze na matersku narok nemam kedze som denna studentka ktora nepracovala ani nebola dobrovolne nemoc. positena - to je jasne - tak teda: po vypisani na MD - mam povinnost to niekam hlasit? - myslim soc. poistovnu alebo niekam - lebo do socialky sa to hlasi u zamestatnych -vacsinou to robi zamestnavatel ale ja ako studentka? vdaka...

jalao
14. okt 2009

Dobre rano studentkam...Tatolu, akosi vam to viazne na dom PM, ale na to dalsie studium si uz po zapise, nie? Tak ty mi povedz, ako si sa ucievala na skusky, ako som sa pytala vcera 13.06. Diky!
Tami - ja ti v tomto neviem poradit, toto je pre mna spanielska dedina... 😉 😉

jalao
15. okt 2009

No ale dievcata, to tu uz fakt nikto nestuduje??? 😉 😉 😉 😉 😉

adetka
15. okt 2009

ja studujem... teda ucim 😀 ... vcera som mala malilinku depku... lebo som stravila pripravou na moju prvu tohtorocnu prednasku jeden cely den... a potom som ju odprednasala za polovicu casu... ako som mala a chcela... 😢 ... a teraz sa pustam do pisania clanku z Brusselu (pre univerzitny casopis) a prispevku na konferenciu...

jalao
15. okt 2009

No adet, ja som si uz myslela, ze vsetky studentky odvialo, alebo zapadli snehom, ako my tu dnes rano!! 😅 😅 😅 Rozumiem tvojej depke...nabuduce musis pridat este nejake omacky k tomu...alebo vyzvat aj studentov, ze aky maju na to nazor 😉 😉 A clanky isto zvladas lavou-zadnou, nie, mas uz prax 😉 😉
A co mala zabka, ako sa mala bez maminy? Gazdovali s tatinom, co? Aj ja sem-tam takto vypadnem a tesim sa na navrat...ze ako to doma zvladli... 😉 😉

adetka
15. okt 2009

Zvladli to super... aj ked sa moj muz celkom sikovne vyvliekol 😀 ... ale nieeee... mal vela prace... takze slecna bola od 8. do 20. hod u babky, dedka a svagra...
potrebujem, aby ma muza trosku kusla 😀 ... aby ten text nebol prilis suchy...

a ako sa tebe dari ucit pri roch detvakoch? 😅

jalao
15. okt 2009

adet, musim sa priznat, ze sa zatial neucim...najblizsi test mame az koncom novembra, takze sa mi zda zbytocne to teraz zacat memorovat...ved to este 3x dovtedy zabudnem! 😀 😀 Ale ako to budem vlastne robit, sama este neviem, davala som tuto otazku do fora pred par dnami, ale nikto sa nevyjadril...ze ako to robia pred skuskou, ci zapnu na plne obratky na poslednu chvilu, aleabo nad tym sedavaju priebezne??? to vies, ja som do 4 v robote, potom skolka, nejaky nakup, jedlo, decka ulohy, takze asi az potom sa dostane narad ucenie...Ale kamosky, co chodia mi vravia, ze maju domacnost prirodzene zanedbanu v stadiu pripravy na skusky 😉 😉 😉 😉
A BTW... pojem "MM vyvleceny z povinnosti" poznam dokonale 😠
😀 😀 😀

tatolu
15. okt 2009

Jalao ja som sa učila skoro stále. Latináky som mala rozložené všade. Keď som roznášala letáky tak som sa pristavila pri každom strome a opakovala.
Byliny som sa učila len z počítača, keď som zistila aké byliny najviac na poznávačke dáva 😉 , no bolo ib iba asi 200. Stále menej ako 800.
Omáčku som sa učila po nociach a párkrát cez skúškové (asi 2x) som deti dala na prázdniny na mesiac. Hlavne vtedy, keď boli skúšky obzlvášť ťažké.
Niekedy veľmi pomohlo, keď niekto išiel na skúšku skôr, lebo poslal otázky aké išli a to sa už učilo lepšie, keď vieš, či profák chce všetko, čo je pod nadpisom (ako básničku), alebo vypichuje iba niektoré poučky a rozdelenia, ktoré bolo treba vedieť tiež skoro recitovať.

tatolu
15. okt 2009

No dnes som už konečne na nete našla, že druhý zápis je 24.10 o 10.00. Ostatné veci, rozvrh a postup platenia vraj ešte príde poštou 😉
No v tej prvej škole už zápis prebehol. K veľa predmetom však nie je literatúra. Nie je ani napísaná 😒 . Som zvädavá na otázky a okruhy, lebo zháňať niečo, kde ani myška netuší čo, je dosť blbé 😖 . Učenie sa teda odkladá na neurčito 😀

martinka1704
15. okt 2009

ahojte 🙂 prispevam sem malo,ale uz mam prvu prednasku za mnou 😵 Zajtra ma caka cely den Odborny cudzi jazy mam z toho trosku strach,bo v informacnych listoch je napisane,ze je to priebezne hodnotenie,takze zajtra by som mala asi vediet ci som to spravila,bo inokedy tento predmet nemame 😒 obavy su velike,bo ja na cudzie jazyky antitalent 😝
inak gratulujem k prvym uspesne zvladnutym skuskam 😵 🙂

jalao - ja sa ucim priebezne po nociach,ked maly zaspi okolo 21:30,ale kedze som na MD a maly lubi spavat do deviatej tak sa aj vyspim 🙂ale mozno je to tym,ze som este len prvacka a musim si najst neaky system v tom 😉

adte - ty mas moj obdiv,ked citam tvoje prispevky ako super zvladas robotu a k tomu este aj Mirku 😅neviem ake to bude u mna ked este aj do roboty nastupim 😝

ale samozrejme ze aj pred ostatnymi sa sklanam,bo vidim,ze vacsina je tu pracujuca a mate deticky 😵 😉

jalao
15. okt 2009

martinka, ved ja som tiez student zaciatocnik, preto sa pytam, ako sa ucia ostatne.., ci narazovo, ci postupne...uvidim, tuto sobotu mame anglinu, ja mam opacny problem, AJ sa nebojim, skor sa tesim, tu som doma, horsie je to uz s obavanou matikou, to sme tu uz spominali...ucitel je mlady, novy, ambiciozny...to bude este pruser... 😖 😖 😖 😖

martinka1704
15. okt 2009

jalao - tak tu matiku ti nezavidim 😝 😝 😝 nastastie ja matiku nemam,lebo myslim,ze v tom pripade by som dostudovala 😝

tatolu
15. okt 2009

Jalao, ako si sa naučila tak perfektne anglinu?
Ja som furt začala, ale stále mi nešla. Síce som sa v zahraničí dohodla, ale na čítanie knihy nemám 😒

jalao
15. okt 2009

Tatolu, cez poslednu MD som si spravila statnice...dostala som nejaku sajbu a sla som do toho! 😉 😉 😉 a aj ma to pravdaze bavilo. Vobec netvrdim, ze ju viem perfektne...to isto nie, ale mam aj robotu s AJ ohladom marketingu, takze som v tom stale. Keby som mala este viacej priestoru to stale udrziavat, bolo by to fajn...lebo tu robim uz len veci rutinne a nerozvijam to, to ma stve, ale panbohzaplata aspon za to 😉 😉 😉
A co sa tyka tej MAT - ine mi nezostava, len sa s tym popasovat...sme tam viacere taketo "mlade zabky" (35,38,40,45 r. 😉 ), takze nie som v tom sama 😀 😀 😀

tatolu
15. okt 2009

Jalao, žeby som sa na ďalšej materskej pustila znovu do AJ 😀

jalao
15. okt 2009

tato, ved zase nemozes studuvat na 3 skolach naraz!! 😀 😀 😀 😀 😀 Secko s mierou!! 😀 😀 😀

tatolu
15. okt 2009

však nie naraz, ale pri ďalšej MD 😉

jalao
15. okt 2009

To som brala ako preklep.. 😀 😀 😀 😀
Ale nie, radsej o jedno viac, ako o jedno menej, ze? 😉 😉 😉