Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
30. nov 2009

Hm, to patrí skôr k sokoliarstvu.
To sme jeden semester mali, ale chlapík vravel, že všetko, čo si kupuje, tak sú to chlapi, ktorí to robia ručne doma. Že to je najlepšie.
Skúsim sa ho spýtať.
Nájdem si na neho mail do školy a hádam poradí 😉

maruschka
30. nov 2009

tatolu, ja som porovnávala tie Nordicky s týmito a tieto z halalino sa mi zdajú byť také jednoduchšie a malá by ich asi lepšie vedela pochopiť. Asi jej objednám tie teda..Môj tato vie urobiť vábničku, ktorou napodobní malé srnky /má lesnícku školu-tiež milovník prírody/..asi sa ho spýtam, či by nevedel podľa toho obrázka urobiť a by sme to vyskúšali./lenže absolútne netuším, aký zvuk to má vylúdiť-či pišťanie myši, či čoho, aby to prilákalo toho dravca/. Lebo u nás v poľovníckom obchode vábničky nemajú vôbec, tak musím objednať len cez internet a tu na Slovensku je veľmi ťažko niečo také kúpiť..Vidíš to, keby chcela bábiku, mám to jednoduchšie.. 😀 😀 😀 😀

maruschka
30. nov 2009

tatolu aj som ti zabudla poďakovať za odpoveď...Dííííky 😵 😵

tatolu
30. nov 2009

Maruschka, napísala som nášmu prednášajúcemu. On je priamo sokoliar. Hádam sa zajtra ozve a poradí 😉

maruschka
30. nov 2009

jéééj ďakujem, si zlatá.. 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
30. nov 2009

No mail sa mi vrátil, že som zadala zlú adresu. Ale skontrolovala som ju, je správna...
O inom sokoliarovi neviem 😒

maruschka
30. nov 2009

to neva..skúsim sa spýtať ešte ujca-on je poľovník, aj sused, tak nám budú vedieť niečo bližšie povedať.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 alebo vytlačím tú ponuku z toho halalinoo.sk a spýtam sa tata..Jaj, jaj,...to sú ale problémy, že? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatolu
30. nov 2009

Poľovníci také asi ee, najlepšie by bolo sokoliara zohnať.
Skúsim spolužiakov, či niekoho nepoznajú...

tatolu
30. nov 2009

Maruschka - kuk IP 😉

tatolu
1. dec 2009

A čože, kde ste?
Učíte sa 😕

jalao
1. dec 2009

ahoj Tat, včera sa nedalo prihlásiť na stránku Spolužiaci a tam mame podklady na seminárku, tak som len blúdila po nete a blúdila 😀 😀 Žiadne študentky sa tu nemihali, asi sa spamatávali po náročnom víkende...

tatolu
1. dec 2009

Hihi, ja by som sa mala na ďalší víkend pripravovať. No akosi sa mi nechcel, alebo chce 😝 😀 ?
Drahý mal včera nočnú, takže som mala aspon v obývke ticho. No vládala som prelúskať iba 30 strán. Už iba 50 z jednej knižky a nejaké ďalšie z druhej a potom ešte prezentácie. No stíham nie?
Ak totiž je drahý doma, tak si púšťa bojové filmy a teraz pôjde na nočnú až v sobotu večer, čo mi na úžitopk pri učeni nie je 🤐

jalao
1. dec 2009

ano, suhlasim, aj mna rozptyluje 😀 😀 😀 😀 , musim sa niekedy prestahovat do spalne a tam uz nemam take pohodlie, krcim sa tam, prekladam.... 😒 😒 Ale dnes mu budem na NB tukat pri telke, nech si hovori co sce... 😉 😉

tatolu
1. dec 2009

No hej, lenže mne v spálni spia všetky tri deti 😀 a ich to ruší 🙄 Kuchyňa je vedľa spálne a oddelená iba presklenými dvermi, takže ani tam moc svietiť nemôžem 😔

jalao
1. dec 2009

ved jasne, ja mam decka uz v ich izbe, MM pozera v obyvke a ja sa zdekujem do spalne...mame ju len pre nas po 13 rokoch, nemysli si.... 🙄 🙄 🙄

tatolu
1. dec 2009

No však keď opravíme vedľajší dom, aj deti budú mať vlastné izby 😉 . Viem ale, že dovtedy už do školy chodiť nebudem 😀

jalao
1. dec 2009

ved to nevadi, stale budes chciet svoje sukromie...nie prave na ucenie...na kopec inych veci... 😅 😅
Koncim, idem do skolky a domov, hura... 😀 😀

petrahy
1. dec 2009

Tak ja si nemozem stazovat mam spalnu, kuchyňu, jedaleň aj obyvačku na učenie
deti maju svoju izbu maly spi s nimi od pol roka
aj tak sa vyhovaram ked sa mam učit

tatolu
1. dec 2009

No veď ja tiež každý večer s maminkou hodinu vykeciava - a keď píšem hodinu, tak vážne hodinu. Má akciu, že po 3. minúte do 60 minút je hovor zadarmo, takže si to ešte aj na stopkách stopujeme, aby sme 60 minút neprešvihli 😀 . A učenie je až potom 😀

kulimka
1. dec 2009

ahoj holky, vy jste všechny vysokoškolačky?

maruschka
1. dec 2009

tatolu, ešte raz ďakujem...už som objednala 😉 😉 😉

kulimka...sme všetky na VŠ..myslím..čo potrebuješ? 😵

dievčatá, dnes som začala zhromaťďovať materiály na skúšku z azylantov..Už mám asi tak 10 verzií toho, čo sa máme a musíme naučiť a stále neviem presne, čo konkrétne sa máme učiť..Takže alžbeťáčky viete mi poradiť, ak máte niektorá Źákovú na azylantoch-či treba tie materiály od nej a Brnulu-knihu, alebo čo vlastne všetko chcela???

mne už totiž dnes z toho pekne hrabe a neviem to nejako rýchlo a rozumne dať dokopy 😎 😀

tatolu
1. dec 2009

No Maruschka si ma predbehla k odpovedi pre kulimku 😉
Mala som pocit, že sa k nám priadala aj nejaká stredoškoláčka, ale často tu nechodí 😉 , takže tiež mám pocit, že sme tu väčšinou VŠ 😉

No hádam Marusch sa jej bude páčiť 😉 Sú tam aspon dobré ceny? Iba som preposlala, čo kolega napísal a nepozreala som ani 😔

Zháňanie materiálov je naozaj riadna fuška 😒

mamina007
2. dec 2009

maruschka ... ja nemám Žákovú, takže neporadím ... my sme mali napísať referát, kt. skúšajúca oznámkuje a ak nebudeme spokojní so známkou al. bude ona niečo chcieť doplniť, tak dá otázku ... držím palce ...

inak obávaný pán R. bol na skúške vraj veľmi príjemný ... dúfam, že aj na mojej skúške bude mať dobrú náladu ...

jalao ... tiež sa pripájam k samost. spálni po 13 r. ... 😎

janka46
2. dec 2009

Maruschka,zajtra ti doma pozriem....nieco mi to meno hovori,ale mala som tu skusku asi pred 2 mesiacmi 😕 😝

tatolu
2. dec 2009

Ahojte.
Dnes pokračujem v nočnom učení 🙄
Uvidím, či mi niečo do soboty rána do hlavy vlezie 😵

tatolu
2. dec 2009

kto ma nakopne?
Neviem sa od koňa odlepiť 😔 😀

papty
2. dec 2009

Ahoj tatolu, tak prajem nech to ide do tej hlavy ako po masle 🙂 . Dokedy vydrzis v noci sa ucit? A ako fungujes rano? Ja to mam teraz tak, ze sa v noci ucim, cez den vobec, ked maly zaspi - zaspim s nim a budim sa okolo 23:00 a idem sa ucit 😝
uuuplne obrateny rezim
Ale dnes som si spravila volno - voooobec som sa neucila a je to take super 😀

tatolu
3. dec 2009

Papty, cez deň sa nedá. Ak ma niektoré vidí sedieťm už je na mne 😉 a hráme sa, alebo si robia zo mňa iba preliezku 😀
Takže sa učím iba po večeroch, resp. po nociach, lebo deti idú spať o 19tej, kým celkom zaspia, tak je 20 hodín a potom hodinu kecám s maminkou, cez telefón, potom kuknem, čo nové na koňovi a až potom nasleduje učenie 😉 😀 . Posledné dve noci som sa potom vydržala učiť do 24.00. Ale kolo 16tej si musím dať kávu - 3 v 1 + trochu klasickej kávy 😔
Ráno máme budík tesne pred 6.00. Včera o 5.15 (ale to je výnimka). Túto noc sa ani jedno z dvojčiat nezobudilo na mliečko, takže som spala v kuse 6 hodín, čo býva tiež výnimka 😀 😵

jalao
3. dec 2009

Tatolu, dobre ranko, vcera som tu vecer nebola, ani NB som nezapla. Bolas som na nakupoch (tajnych 😉 ) a potom, kym som decka okukla a vecera atd, tiez som so segrou polhodinu volala, lebo nemame akosi na seba teraz cas, no a dostala som cistiaci zachvat v kupelni, tak som fixinelovala, co som nasla 😀 😀 😀 . Vseeetko mozne skratka, len ta seminarka nie a nie... Ja mam najblizsiu skusku az 11/12, takze mam zatial casu a casu 😀 😀 Spat niekedy 6 hodin v kuse je ovela lepsie, ako 9 hodin a 3x prerusenych....to je moja skusenost 🙄 🙄

tatolu
3. dec 2009

Však aj ja mám časuuuuu. Skúška je 5.12 😉 😀 a to budem celý deň v piatok na iných prednáškach, takže prídem vyšťavená ako zbitý pes 😔 . Čo nestihnem dnes v noci asi už nedobehnem 😝