Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
5. dec 2009

Marusch, tiež gratulujem. B je tiež 1 😉

grettka
5. dec 2009

dievcata gratulujem k urobenym skuskam 🙂 🙂
mne sa vcera stala sialena vec... medzi robotou a skolou som zaskocila za mamou, o pol piatej som mala byt v skole na prednaske a zaroven bol termin odovzdania seminarky.... moja mamus, zvedava, co som napisala, ze rada by si precitala moju seminarku, tak som jej ju dala... ona cita, cita... a potom mi hovori.. no je to celkom dobre, ale nejako ti to tu nenadvazuje... tak som to vzala....a... s HROZOU zistila, ze som si nevytlacila jednu stranu textu, a ze ostatne strany mam zle ocislovane... bolo uz dost neskoro a mala som 40 minut na to, aby som to opravila, hodila na kluc, bezala do mesta, dala to vytlacit a bezala do skoly... ja som to stihla, akurat ze to boli krute behy na elektricku a bus, a to som este prechladnuta... asi si kupim domov tlaciaren... 😀 😀
a mozem pisat dalsiu seminarku.. dufam, ze to bude menej hekticke..
😉

papty
5. dec 2009

grettka jeejda to si viem predstavit presne ten pocit, ked som zistila, ze mam pisat uplne o niecom inom a zistila som to 2 dni pred odovzdanim 😀
Ale vidis, dobre ze ta mamina je taka zvedava 😉
Ja mam teraz dva vikendy volne, citim sa akoby som ani do skoly nechodila 😀

dadulaa
6. dec 2009

Gratulujem všetkým ku skúškam 😉 Inak pekného Mikuláša prajem! 🙂
Grettka, tak to si mala šťastie, že tá mamina to zistila, ale viem si predstaviť, aké to boli stresy.. 😉

tatolu
6. dec 2009

Grettka, ešte dobre že si to stihla 😉
Ja som tiež včera oddychovala 😉 . Dnes by som chcela prečítať aspon raz zákon o ochrane prírody, ktorý potrebujem ovládať od A po Z k skúškam na 16teho. V utorok by mali prísť okruhy otázok na skúšku na 15teho. No hádam sa naučím 3 predmety naraz 😒

maruschka
6. dec 2009

tatolu díky...inak chcela by som mať tvoju hlavu na učenie-že tri predmety naraz..to mne absolútne nehrozí..Fakt obdivujem všetkých vás študákov, že sa dokážete za krátky čas naučiť všetko, čo potrebujete..Ja si to musím doslova a oddrieť, celé učenie.. 😉 😉

tatolu
6. dec 2009

Však ja netvrdím, že to zvládnem 😝 , ale keď ide celá naša partia tak, tak nemôžem byť výnimka 🤐 😀.
Ja vždy potrebujem medzi predmetmi aspon 5 dní, lebo to nestihnem ani prečítať, a keď čítam viac predmetov naraz, tak sa mi to taaaaaaak pokrúti. Takže hádam, že teraz sa mi pošťastí 😀

jalao
7. dec 2009

ahojte studentky, dievcatam gratulujem ku krasnym pismenkam 😉 😉 mna caka tento piatok skuska, uz posledna do sviatkov, takze este odovzdam seminarku a mozem sa vrhnut na zanedbanu domacnost a dat jej trosku sviatocnu podobu a aj daco napiect... 🙂 🙂
Dievcata, citam, ze este mate behacky a ucenie, tak drzim vsetkym palce, nech to dobre zvladneme...Inak, ja stale nemam vysledky zo skusky zo dna 28/11... ☹ ☹ Je to bezne, ze nechava docent takto cakat studentov??? Je to pekne na nervy takto v neistote...opravna ma byt takto o tyzden...a neviem, ci sa to mam nanovo ucit, alebo nie, no fakt blbe takto...
Dadka, vy uz mate vysledky skusok? 😖

maruschka
7. dec 2009

jalao, to je celkom normálne, že profáci pošlú výsledky zo skúšky aj 2-3 týždne po skúške..

a mňa čaká tiež ešte jedna skúška-v sobotu a potom bude hádam trocha vianočného pokoja 😵

dadulaa
7. dec 2009

ahojte, Jalao, my sme doteraz vždy vedeli výsledky skušok ešte v ten deň alebo na druhý, len písmenká nie...vás teda dobre napínajú 😒
Mňa čakajú 2 skúšky v sobotu a potom by som mala mať do januára pokoj, ak spravím... 😅 😉

jalao
7. dec 2009

marus, ale to je uplne neprijemne takto cakat, ja som to totiz dost dovrzala, tak preto som v neistote, ci tych povinnych 63% nazbieram, aby som presla...ked si predstavim, ze sa to mam nanovo ucit, prichadza mi zle od zaludka... 🙄 🙄
Vcera prisiel synovec a ucil ma MAT, tak som uprostred varenia nedelneho obeda vytiahla zosity a podho na to 😀 😀 , lebo nemal na mna inokedy cas, tak som MM poverila pracami v kuchyni, no co narobim??? 😀 😀

majka35
7. dec 2009

ahojte baby ... ja sa znovu k vám pridávam, nenašla som si absolútne čas ... máte môj obdiv a to taký, že sa nedá ani opísať, že stíhate školu, detičky, domácnosť a ešte aj povzbudzovať ostatné študentky ... 🙂
ja mám 1. zápočet za sebou, zvládnutý a v piatok mám 1. skúšku z makroekonómie ... 🙄
jalao, tebe ďakujem za povzbudivú IP ... len sa ospravedlňujem, že som ti ešte nestihla odpísať ... 😒 🙂
a všetkým držím palce, aby ste zvládli skúšky ... 😉

maruschka
7. dec 2009

jalao, tak to máš super synovca 😉 ja viem, že je to hrôza čakať-pre pri skúškach, kedy som si nie istá s tým, čo som tam popísala, tak materiály nechávam na stole - pre prípad, že by som sa musela učiť na opravák-síce som ešte nikdy nedostala FX, ale istota je istota-človek nikdy nevie, ako skúška dopadne...My s manželom sme mávali také bruchabolenia v prvom ročníku-keď som sto krát za deň otvorila školskú stránku, či nám už zverejnili výsledky zo skúšky..A akosi nás to časom prešlo a teraz mi to je už jedno kedy to tam dajú.. 😕 😅

majka, tak sa pridaj a píš, píš, píš...Tak sa teda veľmi pilne učíš na skúšku, že? Držím ti palce 😵

dadulaa, no pekne, dve skúšky za jeden deň-máš to veselé, ale hlavne, že bude do konca roka pokoj. Môžeš si oddchnuť a načerpať nové sily 🙂 🙂 🙂

jalao
7. dec 2009

Ahoj, stratena Majka 😀 😀 😀 , no a ako zapasis s matikou? Ja zubami aj nechtami 😀 Ten moj zlaty synovec chodi do 1.rocnika na VSE, takze daco vie, daco ale nie, tak mi celkom pomohol a skonstatoval, ze taky material, ako som ja, sa dost tazko douca, kedze mi chybaju (resp. som uz pozabudala) elementarne upravy a kroky... 😠 😠 , ale bol trpezlivy a robil so mnou v primeranom tempe, nie ako vyucujuci na tabuli rychlostou 100km za hodinu 😠 😠
Dadula, no to je zaujimave planovanie od tych ucitelov, dat 2 skusky na jeden den... 🙄 🙄
maruska, ja robim to iste, co si pisala, idem kazdu polhodnu na stranky, ci to uz nenajdem... 😝 😝 (ale v prehlade IP adries to vidim, ze to robia aj ostatni spoluziaci 😀 😀 😀 )

tatolu
7. dec 2009

Marusch, Ty si ešte nedostala FX 😕
No u nás bežne také písmenká lietajú 😔 Teda ja som raz nespravila skúšku ani na druhý krát, dekanský som si minúť nechcela, tak som prenášala do ďalšieho ročníka 😔

komisakpd
7. dec 2009

ja tiez studujem..ale mam prerusene..som na doktorandsom tesne pred obhajobou, takze uz len napisat pracu a PhD. obhajit..ale táááááááák sa mi nechce ☹

maruschka
7. dec 2009

tatolu, vždy som sa tomu bránila zubami-nechtami..Keď som nevedela nejakú otázku, tak som tam bola schopná napísať obkľukou celé litánie, len aby sa mi nejaké percentá zarátali 😀 😀 😀 Ale už som dostala E-tuším 2...Ale tak sa mi zdá a vidí, že tento rok ma to FX neminie-máme naozaj veľmi ťažké skúšky a hlavne nechápavých profesorov, ktorí si na nás niečo dokazujú...

Vieš čo povedal v sobotu na prednáške jeden profesor??? Že mamky na materskej nič nerobia, len deckám utierajú sople a okakané zadky..Takže majú vlastne dosť času na to, aby si oddýchli...No po tomto výroku to v triede zašumelo-je nás tam asi 15 na materskej a máme tam aj tehulky, takže som sa po takej hodine predýchavania postavila a odišla som domov..Ja takéto drísty počúvať nemienim-učivo si vytlačím zo školskej stránky a naučím sa to..Aj tak celú prednášku rozprával len o sebe, svojom dome, svojom psovi, rodine,atď...Ale skúška u neho je veľmi,veľmi,veľmi náročná, tak sa fakt teším, ako vyletím.. 😎 😎 Jednoducho nám chcel dokázať, aké sme chudery, čo aj dával dosť najavo 🙄 🙄 🙄 🙄

maruschka
7. dec 2009

práve odchádzam do Banskej Bystrice..Idem už konečne za konzultantkou..Už sa teším, v telefóne mala veľmi milý hlas, tak hádam to dobre dopadne.Ešte som do bakalárky ani nepichla, nie je na to čas 😖 😖

komisakpd...nejako sa do toho dokop..Veď si pred cieľom. 😵 😵 😵 😵 😵 Musíš byť šikuľka, keď si to dotiahla až sem, tak sa nevzdávaj.. 😵 😵 😵

majka35
7. dec 2009

matiku si zatiaľ nepozerám, keďže sa učím na skúšku zo štátnicového predmetu, tak som si povedala, nech mám aspoň 1 skúšku za sebou, či to vôbec zvládnem a potom sa pustím do matematiky ... 🙄

ináč ja neviem, či mi to vôbec nepáli, ale som sa nabiflila vzorce z inflácie a dookola som si ich opakovala asi 100 krát, mala som tušák, že toto bude na zápočte a aj bolo a mne normálne vypadli z hlavy a ani za svet som si nemohla spomenúť ani na jeden ... úplný výpadok pamäte 🙄

ale mali sme šťastie, lebo sme mali rozdané testy a po 20 minútach profesorka odišla z triedy, takže si viete predstaviť, čo sme začali robiť ... no a včera sme dostali mailom od nej oznam, že všetci sme urobili zápočet až na jedného, tak nechápem, čo ten dotyčný robil ... veď sme mali všetci rovnaké odpovede ... 😕 😕 😕

tatolu
7. dec 2009

Majka, aj tak gratulujem k spravenému zápočtu 😉
Nikedy veľmi dobre padne, keď skúšajúci na pár minút vypadne z triedy😀

josie3331
7. dec 2009

ahojte
vramci "robim vsetko ine, len aby som sa nemusela ucit" som niekolko tyzdnov citala tuto temu uuuplne od zaciatku, takze mam vas vsetky zmapovane 😀 ale nieee, len som potrebovala vediet, ze niekto, kto ma toho ovela viac ako ja, to zvlada s prehladom 🙂
ja este ziadne dietatko nemam, len sa pomaly zacinam snazit, tak snad nevadi, ze medzi vas pribudne bezdetna 😉
studujem germanistiku na UMB v BB a mam tri skusky za sebou, bohuzial skor lahsie...a prvu som hned nespravila 😅 isla som na nu ako majster sveta a hned ma cakalo FX.....a u nas to funguje tak, ze ked nespravim na riadny termin tak mam iba jeden opravny, takze si neviete predstavit tie stresy pri tom opravnom..nastastie som dala na C, takze si tento predmet nemusim prenasat do dalsieho roka... a z ostatnych predmetov mam C a D, takze cerveny diplom na konci studia istotne nebude 😀 ani si z toho nic nerobim, samozrejme ze si clovek povie, ze predsalen to mohlo byt lepsie, ale po zazitku z prvej skusky som si myslela, ze aj z tych dvoch dalsich pojdem na opravny...nastastie nie
teraz ma caka tesne pred vianocami tazka skuska z fonetiky....chcela som ist aj na skusku z teorie literatury, ktora mala byt 6 dni predtym, ale absolutne nestiham, v robote som 12 hodin denne a teraz si kolega berie dovolenku, takze budem cely tyzden tahat v praci.....tak rada by som bola nezamestnana, ale samozrejme plat by mi stale chodil 😀 😀

teraz mam volno, tak sa idem ucit, uvidim kolko....priatel sa vracia o 10 vecer z roboty domov, tak to uz by som sa mu chcela venovat 😎

jalao
7. dec 2009

no genialna profka...taku by bral kazdy... 😀 😀 😀 😀 O vypadkoch pamate tu uz pisali viacere Majka, nic si z toho nerob...A clovece, vzorec na inflacie sme mali len jeden...ste tam nejaki lepsi... 😝 😝
Baby, na stranke centrum.sk je velka diskusia ohladom detasovanych pracovisk VS, vraj ich idu vsetky prelustrovat, lebo je tam chaba uroven vyucby...uplne ma vytocili a to si pozrite tu diskusiu k tomu, kolko primitivnych nazorov tam clovek najde... 😖 😖 😖 😖

tatolu
7. dec 2009

Jalao, videla som tému, ale nekukla som sa 🤐
Hádam to napraví, ale teraz idem čítať s deťmi knižky 😵

petrahy
7. dec 2009

josie3331 vitaj a velmi si ma pobavila
zajtra idem na skusku a myslim ze určite vyletim lebo som sa nič nenaučila ale možno sa bude dat opisovat idem vecer robit tahaky.
chcem sa spytat v indexe mam predmet anatomia a fyziologia, oni nam ale dali robit skusku z kazdeho predmetu zvlast takze musim spravit obidve aspon na E ak chcem mat E? budu nam to davat ako jednu znamku? neviete mi niektora povedat? Mali ste to aj vy tak?

josie3331
7. dec 2009

ja som tomu uceniu zatial moc nedala, ja som taky lenivec, az sa hanbim 😅
petrahy ja som mala teraz skusku zlozenu z dvoch znamok a z jednej som mala B a z druhej E, takze konecna D....ale ked mal niekto z jednej casti FX, tak tu skusku musel opakovat, ale iba tu cast, z ktorej mal to F-ko

tatolu
7. dec 2009

Petrahy, tiež som mala minulý rok skúšku u dvoch odlišných pedagógov. Potom sa zo známky urobil priemer a zapísala sa iba jedna známka 😔

ludka_r
7. dec 2009

Ahojte..
Jalao, ďakujem za gratuláciu.. No, zle mi našťastie nebýva,ale unavená som stále.. Veď tak to aj vyzeralo.. Konečne som sa odhodlala k učeniu, a zobudíla som sa o štyri hodiny na Vilkov krik... 😀 Takže žiadna sláva, to moje učenie...
V piatok som bola aj v tej škole.. Práca síce nedopadla najlepšie, ale spravila som, čomu som fakt rada, lebo tú prácu robila väčšina po dvojici, kým ja sama a niektorí aj tak nespravili.. 😉 Tak som vysmiata, len neviem, čo s tou nemčinou. Vôbec sa mi na ňu nechce ísť, rozmýšľam, že pôjdem až v januári, ale neviem,či sa jej to bude páčiť.. Ešte nám aj indexi vzali, tak sa mi moc nechce potom zháňať vyučujúcu..
Josie, my sme to tiež takto mali, jeden zápočet z dvoch častí a opakovať sa malo len ta nespravená.. Ja som mala šťastie, spravila som obe.. Keby mi všetko tak pekne išlo, ako vtedy tá štatistika.. 😀

papty
7. dec 2009

josie3331 vitaj 😀 aj ja som lenivec velkyyyyyyy, 18. mam odovzdat dalsiu seminarku, este som nezacala
a nic sa neucim...ale ved ja sa zacnem, alebo nezacnem? 😀 ale ano od zajtra 😀

mamina007
7. dec 2009

ahojte ... nám doma blbne net a v robote nestíham sa sem prihlásiť ...

jalao -... ja som si pozrela tú diskusiu a niektoré príspevky sú veru úbohe ...

maruschka ... aj my čakáme niekedy aj 2 týždne na výsledky ...

ludka_r ... gratulujem ...

vítam nové mamičky-študentky ... 😉

a ozaj ... z dnešnej skúšky mám A+ ... som v povznesenej nálade, ale mala by som sa učiť na štvrtkovú skúšku ... ach jo ... aspoň si napíšem ťaháky ... ja sa tak učím ... lepšie si to zapamätám ...

maruschka
7. dec 2009

jalao, ktosi dal link na to Hrozenkovo na naše fórum..A ja som sa tam chystala na Mgr 😠 😀 😀 😀 A teraz to stopnú...Pekne, pekne, ma napálili...

😀 😎 A prosím vás, všetci tí, čo idú lustrovať vysoké školy-externé štúdiá majú diplomy kúpené..Veď akou vzácnou rýchlosťou vo vláde a vo vedeniach rôznych inštitúcií všetci prišli k rôznym titulom-až po doktorandské..Tak mi to je strašne smiešne, keď sa teraz začal hon na čarodejnice a každý ukazuje prstom na externistov...A nikoho nenapadlo, že sa tam niekto prihlásil aj z toho dôvodu, že na vysokú školu nemal peniaze, keď mal 18, že to potrebuje k práci, že má aj svoje dôvody na štúdium...Každý poukazuje na to, že chceme mať titul pred menom a podobné reči...Áno, chceme, veď na to si tú školu robíme..kto by nechcel byť Bc,Mgr,Ing a viac..No nie? Či tituly sú iba pre vyvolených???Iba pre členov rôznych strán? Ako to bolo za komunizmu? Jaj, jaj...Rada by som si preklepla napríklad takého Mikolaja, či má vôbec niečo v tej hlave.. 🙄 🙄 😕 😕 Ale je zbytočné sa rozčuľovať, nám to pekne polopate vysvetlila jedna naša zlatá pani profesorka.Ešteže naša škola akreditáciu získala