Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

sisa.b
31. jan 2010

ahojte,

vidim, ze sa tu nespi, ale poctivo studuje 😀 ja som sla v noci malu uspat a samozrejme som vytuhla s nou 😝 tak idem teraz dobiehat. dnes by mali zas vypadnut vsetci z domu, tak sa snad konecne cosi naucim. radsej ani na zumbu nepojdem, lebo minuly tyzden som po nej vecer lahla a spala 😅

sneh je pekny, ale ked nan z okna pozeram 😝 ked som sla vo stvrtok na skusku, tak sa mi ohromne jazdilo 🙄 cestari zacali jazdit az poobede... fakt to zboznujem 😠

petrahy
31. jan 2010

ahojte gratulujem k spravenym skuskam a k ukoncenemu semestru, my sme boli vcera cely den v Hodonine mm chcel ist na vystavu a potom sme nakupovali vsak bolo to vysvecko a zakoncili sme to v plavarni mm bolo zima a ja som si s detmi poplavala 🙂
a co sa tyka tej skusky z decembra po piatkovom dopisovani s nasim vztycnym dostojnikom vcera prisla odpoved celkovo vam bude uznana jedna znamka a to z anatomie a v letnom semestri to bude naopak z fyziologie znamky si mame ist dat zapisat ked budeme v skole, dotycna tam robi v nemocnici 😖 ale vysledky zverejnene nikde nemame no co tak sme spravili asi vsetci

maruschka
31. jan 2010

dievčatá ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

čo ste dnes ráno nemohli spať???Tak skoro hore..Ja som dospávala do 9,00-čo je malý zázrak..Ale tento týždeň som toho moc nenaspala..A už na mňa doliehajú tie roky ponocovania nad knihami..Ale čo je zaujímavé, že tento pocit máme všetci v triede-syndróm vyhorenia, pesimizmus...Fakt, keď si čítam naše fórum a keď sme sa včera rozprávali, tak to takto pociťujeme všetci-je to vyčerpanie a vôbec tie roky zladiť rodinu,prácu, školu, skúšky, to je psychická záťaž nielen pre nás študentov, ale hlavne pre rodinu..Ale už to nejako prekonáme a keď príde jar, hádam to bude veselšie.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
31. jan 2010

Maruschka tajne v to dúfam aj ja - že bude veselšie 😉
I keď viem, že v lete sa študuje ešte horšie ako teraz v zime 😖

Mm ma prekvapil 😉 Deti nechcú už druhý deň poobede spať a on vybral kocky a hrá sa teraz s nimi. Musím to využiť a ísť sa učiť. Zajtra budem zas celý deň s nimi doma a v utorok je skúška. Mne sa už posledný večer pred skúškou učiť nedá, lebo stále rozmýšľam, čo tam asi budú chceť...

Takže pa 😉

grettka
31. jan 2010

presne to povedala aj moja spoluziacka, ze v majii bude teplucko, slniecko a nebude sa nam chciet sediet nad knihami, a teraz, boli aj vianoce, aj zima, aj to skor tahalo sediet doma 😀
Baby drzim palce vsetkym co este maju volajake skusky. 😉

sisa.b
31. jan 2010

baby, ja sa neviem prinutit sadnut si k tomu uceniu 😠

maruschka
31. jan 2010

ja si dám večer dokopy materiály ku skúške-je to fakt hrozne veľa a zajtra sa začnem učiť-do 18.2 to musím stihnúť..A zajtra si chcem dať dokopy veci, čo už mám k bakalárke a aj niečo čo už mám napísané..V sobotu máme seminár, tak nech to mám pokope. 😉

dadulaa
31. jan 2010

maruschka, aj ja gratulujem 😵 a držím palce všetkým, ktoré čaká ešte nejaká skúška 😉

josie3331
31. jan 2010

ahojte, tak skusku co som minule nespravila, tak som v piatok opravila na D a teraz idem na cely tyzden do skoly na blokove vyucovanie ale uz letny semester, takze pekne bez prestavky...ale potom si uz pekne oddychnem
este mam poslednu opravnu skusku, mala byt v stredu ale od kohosi som pocula ze uz zajtra, ale to teda nedavam, kedze som este v praci....no co, pozrem otazky ktore by tam teoreticky mohli byt a uvidime....

inac studujem germanistiku v BB, prekladatelstvo a tlmocnictvo
vcera som sa dozvedela, ze v praci so mnou ukoncuju pracovny pomer, tak uvidim, mam este dva mesiace na najdenie novej prace...najradsej by som nieco v oblasti ktoru studujem, ale uvidim ci budu mat o mna zaujem 😅

mamina007
31. jan 2010

a mne sa taaaak nechce učiť až hrôza ... takú polovicu už viem ... teraz som sama doma a miesto učenia robím všetko možné ...

josie ... gratulujem k opravenej sk. ... a s prácou - držím palce nech nájdeš čo najlepší job ( po všetkých stránkach) ... ja si hovorievam, že všetko je ako má byť ... bude lepšie ... a v kt. si ročníku ?

sisa.b
31. jan 2010

josie, gratulujem 😵

kiez by som aj ja ten opravak zvladla ☹ no naucit sa 610 stran naspamat z takeho predmetu je riadny zabijak 😔

mamina, ani mne sa nechce 😝 uz si ani neviem najst pracu, tak tu sedim. dosli nasi domov, tak ma telka a ich rozhovory vyrusuju 😒 asi to necham zas na noc, len aby mlada spala 🙄

tatolu
31. jan 2010

Josie gratulujem 😵
Ja budem mať v utorok jednu z opravných. Už som si dnes aj poplakala, že to neviem a zajtra sa nebudem mať kedy učiť 😔

sisa.b
31. jan 2010

tatolu, tak aj ty taka depresivna? ☹ neboj, zvadnes. ja si to tiez stale opakujem, mozno tomu za chvilu uverim 😅

jalao
1. feb 2010

ahojte baby, ste sa rozpisali cez vikend 🙂
marush, trasiem pravicou, josie dtto 🙂 🙂 Tlmocnictvo bol vzdy moj sen, ciastocne si ho plnim, ale nie je to ono...
Tatolu, zajtra sa drz a aj ostatne, co vas este cakaju posledne prekazky, prajem vela energiu a zdarne zakoncenie semestra. 😉 😉
Sisa, nenasla som nic...co si to myslela?
Baby, ja som vyplesana na ultimo 😀 😀 , az do dalsej sezony. Som sice nedospana, ale stalo to za tu srandu a zabavu 😉 😉 Kto tu ma zaujem a chut tancovat, na rok vas beriem!

majka35
1. feb 2010

ahojte ... josie, ja som tiež chcela študovať prekladateľstvo, tlmočníctvo, ale vtedy sa dalo len denné štúdium a to som si ja dovoliť nemohla ... chcela som študovať taliančinu ... 😵
ináč baby, dnes som bola na 3D ultrazvuku, tak klop, klop, všetko je v poriadku a na 70% to bude pipík 😀
no idem sa ja učiť, zajtra mas časksjú dve skúšky a ja som samaaaaaaaaaa domaaaaaaaaaaaa .... huráááááááááá 😀

maruschka
1. feb 2010

dievčatá, dnes začínam naostro..Idem napísať niečo k bakalárke-predsa len som sa rozhodla pokračovať, po tom vyhorenom počítači už nevymýšľam s novou témou a pokračujem v ročníkovej. 😉 😉 Zháňam stále literatúru, blbé je, že musí byť po roku 2000-02, čo je absolútne umenie zohnať..

mamina, janka..dá sa vám zohnať 25 zdrojov k bakalárke???Ja to veľmi ťažko škriabem.. 😖

tatolu, hlavne hlavu hore..Ja som sa takto vystresovala pred týždňom. Učenie mi išlo dobre a zrazu mi preplo v hlave a taký stav som zažila fakt prvý krát počas štúdia, že mi bolo do plaču, povedala som si, že sa to nenaučím, prečo tam vlastne idem..Ešte keď nám rozdal papiere, tak som povedala manželovi, že odchádzam domov, že pôjdem na opravák-na čo mi on povedal, že aspoň to vyskúšaj, hádam si na niečo spomenieš..No fakt stav na nervy. Ale som si ho zapríčinila sama, mala som si povedať, že pohoda, nejako bolo, nejako bude, svet nepadne. Lenže tak som si stále opakovala, že to neurobím, až som tomu naozaj uverila a zložila som sa. Výsledky skúšky ešte nevieme, ale predpokladám, že to bude jasný opravák.. 😉 😉 😉 😉 😉 Tak nezúfaj, buď pokojná, v kľude zvládneš viac vecí a problémov, ako keď budeš v strese..

jalao
1. feb 2010

Majka...aka mila novina! 😉 😉 😉 Gratulujem...kedy mas vlastne termin? Tak vravis, ze pipik 😀 😀 😀
maruschka, ty si ale pracovity clovek, a k tomu stresu...aj ja sa dokazem takto samovystresovat...ale nastastie to nie je casto. 🙂

majka35
1. feb 2010

tatolu ... si pamätáš, aký blok a stresy som mala ja? nebyť vás a vašej podpory, tak sa zložím a na školu sa vykašlem ... my ženy zvládneme veľa vecí a ty si silná až až ... 😉
ja som na 100% presvedčená, že zajtra zvládnem len jednu skúšku a tú druhú si zopakujem ešte raz, ale povedala som si, že sa nad tým trápiť nebudem ... a dnes som sa dozvedela, že z práva mám C, čakala som lepšie, aj keď som sa učila asi 3O minút 😎
jalao ... termín mám 15. augusta, ešte sme len na začiatku,ale bola som na scríningové testy kvôli môjmu "vysokému" veku 😅

jalao
1. feb 2010

Majka, ano, veru, sme uz babicky... 😅 😀 😀 😀 A drzim palce na zajtra.. A s tym pravom, si dobra, ze 30 minut...nas stalo pravo riadne nervy a nastastie tiez za C, takze ja som bola veeelmi spokojna 😝 😝 Ja cakam od zaciatku decembra na vysledok z anglictiny...a pani ma casu a casu..hlavne, ze sa v piatok system MAIS ma zatvorit.. ☹

maruschka
1. feb 2010

majka, tak to bude chalan..Paráááda-tak je tu medzi nami malý študent..Ja som bola v 22 rokoch na amniocentéze s Julkou-po týchto testoch. Tiež mi tie výsledky vyšli hraničné-ani nie zvýšené, ale predsa som sa rozhodla, že chcem ísť..Prežiť sa to dalo v pohode, aspoň som si oddýchla.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sisa.b
1. feb 2010

ahojte,

majka, gratulujem k pipikovi 😵 a aky ze vysoky vek 😕

a ze 30 minut... 😨 😨 😨 kurnik, uz si pripadam uplne blba, ze ja to neviem za dva tyzdne natlacit do hlavy ☹ 😢

jalao, super, ze si si tak zaplesala. mna MD nikam nezoberie, akurat na silvestra, co som sa na namesti vytancovala trosku. aj to ma potom deti domov odtiahli 😀 😝

tatolu
1. feb 2010

Majka gratulujem k chlapčekovi. Nech sa pekne držká a Ty tiež 😉

majka35
1. feb 2010

baby, ja nie som žiaden právnický fenomén 😀 ja som len vias času na učenie nemala, keďže som sa musela učiť na iné zápočty a skúšky,dokonca som ani na prednášky nechodila ... naša skúška sa väčšinou týkala vecí, ktorými som prechádzala od vzniku našej firmy, v ktorej pracujem už 1O rokov a všetky právne problémy som musela prejednávať s našou právničkou a následne ich pretlmočiť šéfom, keďže sú cudzí štátni príslušníci 😵 preto tá moja istota, že právo zvládnem ... takže musím sa tešiť aj tomu C, keďže som sa k nemu dopracovala len skúsenosťami z práce
sisa, ja mám už po 35 - ke a tam je povinná amniocentéza, no povinná nie, ale lekári ju odporúčajú ... a ja sa jej trošku bojím, tak som bola na 3D ultrazvuku, ktorá je vraj úrovňou a perentom spoľahlivosti porovnateľná s amniocentézou ... brali mi aj krv, ale výsledky budem vedieť až o týždeń ... ale lekár nás potešil, že môžeme byť pokojní, že UZV dopadol veľmi dobre
ja sa mám teraz učiť, ale len snorím po nete ... ja som strašný lenivec 😖 🙄

majka35
1. feb 2010

baby a ďakujem vám všetkým 😉 🙂

sisa.b
1. feb 2010

majka, tak z tej malickej fotky sa neda posudit, kolko mas 😉 ja som bola na amnio pri synovi v 22 r., lebo MM bol vazne chory. chodil na chemoterapie, tak som sa bala, aby to neposkodilo aj plod. nebolo to nic strasne, len mi potom z toho do konca tehu tvrdlo brusko ☹ tak drzim palce, nech to zvladnete.

kamilka12
1. feb 2010

Ahojte,

chcela by som sa začať postupne už pripravovať na prijímačky, kde okrem iného budem robiť aj test z AJ. Som presne 10 rokov zo školy vonku, takže moje vedomosti - hlavne teda gramatiku treba RIADNE oprášiť. Neviete mi poradit, kde na nete by som našla nejaké "stručné" vysvetlenie všetkých časov a tak... Veľmi by mi to pomohlo..ďakujem.

norikk
1. feb 2010

Su tu nejake buduce maminy,ktore studuju este na strednej ??

maruschka
1. feb 2010

kamilka tak do toho, budeme ti držať palce..A čo takto orange čo má tú stránku pre školákov? Je tam učivo až po maturitu www.oskole.sk 😉 😉 😉 😉 😉 A to, že si 10 rokov zo školy-moja zlatá, to nie je prekážka-väčšina z nás začína na vysokej neskoro po ukončení strednej..Buď si dopĺňame vzdelanie z vlastnej iniciatívy alebo kvôli zamestnaniu.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

maruschka
1. feb 2010

norikk nie sú..Ale bola tu janulle, ktorá si dorábala maturitu, ale už sem nechodí..Ale tento rok práve nastúpila na školu, tak ju skús osloviť..Ale kľudne sa pridaj k nám. Tu sa podporujeme a radíme si. A je celkom jedno, či si na strednej alebo vysokej.. 😉 😉 😉 😉 😉

norikk
1. feb 2010

da sa zvladnut studovat dialkovo maturitny rocnik??