Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

sisa.b
27. jún 2010

ahojte dievcata,

tak ja zas musim povedat, ze ked bola mala u svokrovcov, tak som sa nenaucila o nic viac, nez ked bola doma. ba prave naopak - zname sa ma pytali, ci mi to stoji za to, ze musim dieta odkladat, tak som to mala cely cas v hlave, na nic ine som nevedela mysliet (este ze som len matiku pocitala). tak som si bola na dalsi den pre mladu a uz som spokojna 🙂 aj sa s nou cez den zahram, aj sa v noci cosi naucim 🙂

sisa.b
27. jún 2010

a nedam ju uz ani za nic. tak je teraz umaminkovana, ze si vycitam, ze bola prec ☹ nikoho nechce, stale na mne visi, ked zbadala dedka, tak mu buchla dvere pred nosom a nechcela ist k nemu. akoby sa bala, ze ju zas zoberie ☹ takze v nasom pripade to bola chyba davat ju prec 😔

akzuzs
27. jún 2010

Ahojte ako prázdninuejte??????
😀

janka46
28. jún 2010

Sisa , tak to si viem predtsvait, psychika robí svoje a to odlucenie od malej poznám, tiez si ju radsej nechavam doma...aj v najtazsich skuskach, lebo tie výčitky 😔 😝 potom.....

Akzus, gratulujem, aká krásna novinka, tak preds si ste sa dali na TO 😵 😵 😎 😎 SA NáM TO TU "BRUSKATIE" 😀 😀. Ako sa inak cítiš???

akzuzs
28. jún 2010

jej, @janka46 Ty si si to všimla????? 😀 No čo už keď už, asi mám málo starotí keď si pridávam, že? 😀 Ale o tom to je aby bol arodinka o niečo väčšia a cítim sa tak ako počasi raz slnečno raz oblačno ale negrcám 😀
No ale ešte že nieje škola lebo to by som všetky prednášky teraz prespala 😀

maruschka
28. jún 2010

jejéj, tak tu máme už dve študentky s malými študentíkmi.. 😀 😀 😀 to bude radosti a my sa tešíme s vami.. 😵 😵 😵

sisa, bez detí je to ťažšie ako s nimi..Ale pred štátnicami mi pomohlo, keď malá týždeň spala u babky a dedka a mladšia tam chodila počas dňa na merkovačku..Najskôr som si na to nemohla zvyknúť, ale potom som si tak nejako uvedomila, že mám šancu sa v noci vyspať a učiť sa cez deň, že to musím jednoducho využiť..Tak som išla do toho, ale učila som sa aj v noci..Ja by som jednoducho už fyzicky nezvládla učiť sa iba v noci-tri roky som to takto ťahala a potom celý deň pri deťoch, ale bohužiaľ, nedá sa to ťahať stále, keďže sa mi zhoršil zdravotný stav a cítila som, že by to nemuselo dopadnúť dobre... 😉 😉 😉 😉 😉

lenkove
28. jún 2010

ahojte
o sa tam dialo nechcite vedieť sprostý program (openoffice) mi nenačítal všade čísla strán, tak som musela volať mm, že čo mám robiť (po vytlačení prvého exempláru vo Fax and Copy).. som si nejako predstavovala, že sadne za môj notebook, vloží tam strany ešte raz, uloží ešte raz a pošle mi to mailom na môj notebook, čo mám so sebou... A mm na mňa necitlivo, že notebook mám ja, nech si to urobím Páni, mne to nenapadlo!!! tak teda dotlačené (ani neviem nakoniec ktorú verziu som vytlačila ) a dávam viazať... cestou tam mi asi 6krát zdochne auto (!) čo sa mi bežne stávalo tak pred 12-timi rokmi, keď som si urobila vodičák, odvtedy nie..
A teraz ja doma stále za compom a píšem autoreferát a mm (ako jediný chlap na Slovensku podľa mňa) nepozerá futbal ale venčí naše dieťa -D
a nad takou drobnosťou, že školiteľka mi poslala návrhy na zmeny v závere s vetou "čiarky sú opravené" a ja som sa potešila, návrhy zapracovala, ale do tej mojej verzie, nie do jej . Takže záver mám bezčiarkový... Mm ma ale utešil, že to nevadí, že mám v práci isto veľa chýb aj tak

lenkove
28. jún 2010

jemine, mi vypadlo, že som dnes tlačila prácu 😉 😉

grettka
28. jún 2010

tak, nakoniec tu sociologiu mam za C.. co ma to stalo nervov, cakat na vysledok vyse mesiaca... 🙂

petrahy
28. jún 2010

grettka super už si vydýchni a bud v pohode 😉
lenkove ked sa zacne kaslat tak poriadne, ale niekedy byva vysledok prekvapivo dobry 😉 zazila som to tiez raz idem na skusku a soferak ako keby som mala jeden tyzden nervy su nervy
akzuzs pekna novinka len si to uzivaj vsak treba aby sa rodili dalsi studenti 😉

grettka
28. jún 2010

a teraz sa mi podarilo zistit poslednu znamku, z metodologie, mam D, takze tento semester mam zase takmer kompletnu zbierku 😀

jeej, zase som ako slepa :o) ... tuto pribudaju buduci studenti a ja si to nevsimnem, ...akzus, gratulujeeem 🙂

grettka
28. jún 2010

petrahy, no ved dnes som si to vychutnala, so spoluziackou sme isli na zmrzku 🙂
jooj, teraz uz vsetkym mozem s cistym svedomim zazelat pekne prazdniny 🙂

emily3
28. jún 2010

@lenkove ahojko..no chyby, maja diplomovka mala neskutocne chyb..este som pisala erratu...na dve strany to vyslo a to som neopravila vsetky chyby 😅 ..boli tam preklepy, ciary a pod...ale nakoniec som dostala A..ani neviem ako..tiez som ju pisala po nociach so zatvorenymi ovami, ledva som na to videla....tak sa nevzdavaj..bude to ok.. 😉 aspon budu vidiet ze si to nekopirovala
@grettka tak si uzi prazdniny 😉
my sme mali tuto sobotu stretavku ( exspoluziaci..teda uz bakalari) bolo nam super..nechelo sa mi odtial..najprv navrhpvali ze kazdych 5 rokov sa budeme stretavat..ale sme to skratili na rocnicu 😀 ....chvilu som uvazovala ze pojdem na magisterske...ale uz som si to rozmyslela....nechavam vsetky skoly a vrham sa zatial na rodinu a potom uvidim co bude...ako spravna mama na materskej mam trocha depku z toho kam pojdem po materskej.... 😅

emily3
28. jún 2010

a novym tehulka gratulujem a prajem nicim nerusene tehulkovanie a zvladanie aj deti aj skoly 😉

lenkove
28. jún 2010

@emily3
Emily, ty si zlatááá, ďakujem.. aj brat ma utešuje, že komu sa to bude chcieť teraz cez prázdniny čítať 😀 rozmýšľam, vložiť aj ja errata, či nechať tak? 😕
inak, to písanie po nociach - to sme asi všetky 😅 😅 teším sa, že je to za mnou, ale "naplno" asi až keď podpíšem žiadosť na obhajobu (a dostanem posudky a obhájim 😀 ). tak si teda nechám radosť na promócie! verím, že budú 😔 😔
a aj ja rozmýšľam , či by sa nejaké učiteľstvo nehodilo dokončiť, nech od hladu nepomrieme 😀 😀

emily3
28. jún 2010

@lenkove mala som velmi pedantneho oponenta..este som s nim sedela tri hodiny a isli strana po strane a a vsetky chyby mi tam vytkol a este aj po obsahovej stranke..tak som mala obhajobu pred obhajobou... 😅 ......ale uz je to za mnou a som rada ze je konec, len teraz akoxi si neviem zaradit program ....ucim sa hrat so svojimi detmi 😅 😉

lenkove
28. jún 2010

@emily3
aj ja som dnes dumala, že ako zvládnem malú sama 😀 😀 (mm sa už hotuje na brigády) a pritom som na ňu bola dlho sama, keď chodil mm na týždňovky 🙂
ale zvládla si to všetko,blahoželám 🙂 🙂

grettka
30. jún 2010

ahojte, moju kolegynu prijali na Alzbetu, ma sice nieco cez 40, ale povedala, ze to skusi, tak sa rady studentiek u nas v praci zase o nieco rozsiria 🙂 trosku ma obavy, ale sme ju upokojili, ze to zvladne
🙂

maruschka
30. jún 2010

lenkove, sú oponenti, ktorí ti opravia ešte aj chyby a vypíšu - jeden fanatik profesor dokonca znížil známku kvôli chybám študentom...Takže, ak nie si si istá finál verziou (ak tam nájdeš pár chýb a trápi ťa to ), tak tam vlož iba errata a potom dopíšeš, že si tam čosi našla...Inak ja som si tam našla tiež dve chyby - ale nie hrúbky, takže som tam ten papier ani nevložila (môj názor je, že netreba zbytočne upozorňovať 😀 😀 😀 😀)

emily - nezvyk, že? Hrať sa a oddychovať (teda pri deťoch sa oddychovať veľmi nedá), ale myslím ten relax...Naša má už prázdniny, povznesená nálada..Tak ideme večer oslavovať... 😵 😵 😵 😵 Nech ten školský rok nejako rázne oddelíme od prázdnin.. 😵 😵 😵 A začínajú sa večné hádky, bitky, nervačenie. Naše baby, keď sú spolu doma, tak je to hrozná ponorka... 😖 😖 😖 😖 😖 😖

grettka..to zvládne, aj keby nechcela..Ono, ak sa raz dá na štúdium, tak to pôjde hoci zubami-nechtami, aj za jedno rebro, ale pôjde to..Investovaný čas, voľné chvíle s rodinou, peniaze, úsilie sú dosť veľkým motívom na to, aby sa nevzdala... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lenkove
30. jún 2010

@maruschka
ja to už neriešim.. sú to hlavne štylistické chyby, opakuje sa mi tam sloveso dvakrát a tak 🙄 ale hádam sa to nikomu nebude chcieť strašne podrobne skúmať na toľkých stranách, uvidíme 😔
a ja som dnes sama s malou, po strašne dlhom čase a šťastná ako blcha 😵 😵 😵

emily3
30. jún 2010

@maruschka presne si to vystihla.aj my sme oslavili koniec roka, Monika doniesla same jednotky aj zo skoly aj z hudobky a vytvarky..vymyslela si ze chce ist na kupko..bola som sama so vsetkymi, tych dvoch starsich som ani nevidela, len som sa modlila aby sa neutopili..obcas sa prisli ukazat a uz zas leteli do bazena alebo na smyklavku...a potom sme isli do mekaca....tak a teraz zacina to hastrenie, kricanie, trhanie vlasov.... 😅
ale mame nabity program tak snad to zvladneme,...a to balenie na dovolenky sa mi moc nechce...ale nejak to oohadzem do tasiek a bude ..aj tak budu chodit v jednom....
pekne prazdniny 😉 😀 😀

lenkove
30. jún 2010

@emily3
krásne prázdniny!!! veru, veru aj ja by som mala baliť 😀 zajtra idem k našim, juchúúú! Od Vianoc som tam nebola!
Monika šikuľka, blahoželám 😵 😵 😀

petrahy
1. júl 2010

Tu sa už prázdninuje jedna radosť aj naše deti už majú prázdniny a doniesli domov samé jednotky 😉 my sme si robili v nedelu opekačku a teraz cez víkend sa chystáme na chatu takže huráááá prázdniny

sisa.b
1. júl 2010

ahojte,
tak sa hlasim k prazdninujucim 😵 vcerajsia skuska za A, aj ked som profesora po prvych dvoch prikladoch ukecavala, ze mi staci E, nech ma uz pusti domov 😀 a vraj nie, lebo mam vysledky zatial na A, tak ma prinutil ostat sediet a dalej programovat 😝

sisa.b
1. júl 2010

@maruschka s tymi detmi ti verim, ze si mala klud pred statnicami 🙂 ono to bude asi trosku o inom, ked su deti vacsie. ja malu este stale dojcim, tak aj preto mi bolo smutno ☹
ja akurat riesim prestup na inu skolu, lebo nasu fakultu idu uplne zrusit. stratim sice rok, ale vybrala som si skolu na 5 rokov, tak by som koncila v rovnakom case. a hlavne stu ma lepsiu povest ako tnuni

juliagregor
1. júl 2010

@sisa.b ahoj tak predsa...a kam ideš do TT a odbor?

sisa.b
1. júl 2010

@juliagregor idem sa v prvom rade poradit, co a ako. druhe kolo prijimaciek maju az v auguste, tak by som to stihla. chcem chodit sem do dubnice, aspon kolko sa bude dat. pozdava sa mi kvalita produkcie 😀 😀 😀

juliagregor
1. júl 2010

@sisa.b 😀 , chodil tam kolega kamošky, ale museli prejsť na denné a s individuálnym plánom... 😝
keby si niečo potrebovala daj vedieť....

juliagregor
1. júl 2010

hlavne sa popýtaj na akreditácie...čo sa už teraz deje .... 😝

sisa.b
1. júl 2010

@juliagregor ta studijna referentka mi hovorila, ze oni tu externe ani nemaju, ze to je denne distancno-prezencnou formou 😕 a vraj keby som si vybrala pribuzny odbor, tak by som mozno rovno pokracovala. v kazdom pripade sa idem popytat, nemam co stratit. ked tak si zaplatim ten jeden rok, co som uz studovala. skoda, ze ma to nenapadlo skor, hlavne, ze som bola 7 rokov dozadu na tu skolu prijata 🙄