Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

viliva
23. aug 2010

@slniecko4 😎 ty si dáky tajny agent...ale pochopila som 😵 !

viliva
23. aug 2010

Pekný večer, dievčatá a dobrú nocku! 🙂

petrahy
23. aug 2010

ahojte to je super ako sa tu rozmnožujeme vítam nové mamičky 🙂 veru je to zaujímavé študovať s deťmi, ale ide to aspon prvy rok som zvladla a teraz v druhom budem aj ja nastupovať do práce, ale až v januári takže chcela by som skusky dovtedy porobiť 🤐 😀 no uvidime aka bude realita v druhom ročníku v prvom my na januar ostala len jedna

viliva
24. aug 2010

😉 ahojte študentky! Chcem sa vás opýtať, ktoré študujete sociálnu prácu, máte nejaké knihy z ktorých čerpáte múdrosti a ak áno aké, poraďte?! 😨 Ďakujem 🙂 🙂 🙂 .... aká som rada, že som vás našla!

tatolu
24. aug 2010

@viliva Na knihy k sociálnej práci je macherka Maruschka 😉 Niektoré sťahuje z int. Ale predpokladám, že to riešiš príliš skoro. Každý vyučujúci vyžaduje niečo inšie. Pri niektorom stačí vedieť jeho prednášky, niektorý uvedie literatúru - ale každý to povie pri prvom stretnutí čo a z čoho sa učiť 😔
Ešte chvíľu oddychuj 😉

jalao
25. aug 2010

ahojte studentky, takze cestu do Presova som v pondelok v zdravi prezila, akurat tym, ze som vstavala rano pred 4, som bola uplne grogy a mam pocit, ze som to stale nedospala... 😎 😎 Stretnutie s dekanom bolo velmi prijemne, korektne a odisli sme od neho v nadeji, ze stale nasa sanca zije a on nam moze nejako v tomto pomoct...ze este bude jednat a zasadat atd atd. Dufam, ze to neboli len prazdne reci a sluby...Dokonca nam dal aj svoji vizitku, ze keby nas este daco napadlo sa ho opytat.. 🙂 Odovzdali sme mu poziadavky, peticie, podpisy...a musime byt trpezlivi.
Zapis mam uz hotovy a dokonca nam dovolil skolne na splatky!!! 😉 😉 😉 😉
@petrahy no ako to asi tak potom bude, ked budes robit?? No blazninec, nevyspata a v byte chaos....ale clovek prezije vsetko 🙂 🙂 🙂

juliagregor
25. aug 2010

@jalao držím vám palce 😉

mucka1985
25. aug 2010

tento rok koncim dosť sa bojím ale dúfam ze to dobre dopadne 🙂 😀

grettka
26. aug 2010

jalao, aspon nejake ustretove kroky od nich, super 🙂

jalao
26. aug 2010

ahojte dievcata, dakujem vam moc...julka, ty ako so skuskami? gretka, kedy sa zapisujete? Mucka, zdravim ta tu..trema podla mna musi byt... 😉

juliagregor
26. aug 2010

@jalao zatiaľ fungujeme, diplomku ma už straší a inak štátnice nemám ani vytlačené otázky a tobôž vypracované odpovede 😝 , totálne to flákam 😔

maruschka
26. aug 2010

oooo tatolu, ďakujem 😵 😀 😀 😀

viliva..takže tie knihy..takým absolútnym základom je Slovník soc.pracovníka, Tokárová Anna-Sociálna práca 2007, knihy od Levickej, Strieženca, Oláha, ...atď (titul nepíšem pred autorov)..ak chceš sťahovať, pár dobrých kníh vrátane Tokárovej, ale vydanie 2003 je na www.ulozto.sk..treba vyhľadať podľa autora alebo názvu kníh..A ešte: knihy vyberáme podľa zamerania-teda či to je všeobecné, história, SPODaSK, či to je NRS alebo konkrétna kniha k téme bakalárky, diplomovky..Pár kníh ti môžem poskytnúť aj ja (mala som viac, ale pokazil sa mi počítač a všetko išlo do večných lovíšť)..
Ale ak by sa ti podarilo zohnať Tokárovú 2007, tak to je základ všetkého (určite tam nesedí napríklad tá 195, tá bola novelizovaná-ale ty sa určite učíš už tie nové 448/2008 a iné, takže tam sa dá z tej 195 zobrať hlavná poučka, čo je soc.práca a učiť sa ju iba v historickom kontexte..) Potom je www.zbierka.sk, kde nájdeš pdf všetkých zákonov, čo je tiež základ..Čerpaj aj z MPSVaR, UPSVAR, rôzne organizácie ako je Návrat a ak sa budete učiť prevenciu, tak tam je kriminalita, taže aj stránka MV a aktivity polície..Sociálna poisťovňa je na Zabezpečenie a tam treba sledovať zmeny, dávky, nároky na dávky, zvýšenie dávok, dátumy..A čo ešte dodať, že ak budeš potrebovať pomoc, tak sme tu... 😵 😉

grettka
26. aug 2010

jalao, zapisujeme sa 9.9 😀 potom napisem viac 🙂

monkula
26. aug 2010

študejete, aleb oštudovali ste niektroá prekladateľstvo - tlmočníctvo?

maruschka
26. aug 2010

aj ja chcem ísť na zápis...a už nemôžem.. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 je mi smutno...no, musím počkať rok.. ☹ ☹

viliva
26. aug 2010

@maruschka 🙂 🙂 🙂 ĎAKUJEM moc, moc! Si super! Ty si asi typ, čo zvláda všetko! Všetko si pozriem čo si mi napísala, a keď tak sa ti ozvem! Si poklad! A prečo ....už nemôžeš?

maruschka
26. aug 2010

viliva, ale nie..vôbec nie som taký človek.. 😀 😀 😀 Sociálna práca ma zaujíma a baví, to je všetko (asi)..A rok mám prestávku preto, lebo tento rok som ukončila Bc. a potrebujem rok na zosúladenie činností, premýšlanie, atď..aby som mohla pokračovať ďalej na Mgr..s manželom študujeme obaja a tento rok budú nejaké pracovné zmeny(hľadám prácu), rodinné(drobec ide do škôlky), atď, takže potrebujeme priestor na prispôsobenie sa týmto situáciam...A mala som taký pocit, že by sme to nemuseli zvládať na 100% všetko dokopy.. 😉 😉 😉 😉 😉 Najskôr som to brala športovo a teraz ma chytá ľútosť..Ale čo, rok ubehne ako voda a ideme ďalej..Ale už sa vážne teším.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ešte jedna rada..ak sa ti dá, vygooglovať si rôzne študentské fóra - sociálna práca, dá sa aj tam posťahovať nejaká literatúra a ešte časopis Sociálni práce http://www.socialniprace.cz/ je tam archív čísel, tam nájdeš naozaj všetko k rôznym témam-použiješ aj pri seminárkach, záverečnej práci, atď..Je to naozaj kvalitný časopis a dosť som z neho čerpala pri písaní, ale aj učení..Ak nepoužiješ, nájdeš tam názvy kníh a autorov, ktoré ťa nasmerujú ďalej k hľadaniu.. 😉

jalao
26. aug 2010

@maruschka ty si riadna encyklopedia - šikulka 🙂 🙂 🙂 Fakt škoda, že plynule nepokračuješ na mgr, ked si takáto namakaná, ale máš pravdu, nič ti neujde, aspon si poriadne porozmýšľate, kde pokračovať, lebo vidíš, situácia sa môže zmeniť v priebehu pár týždňov ☹ Nový minister schytí novú metlu a povymetá všetko, čo sa mu nebude pozdávať... 😝 😝 A škôlky sa s malou neboj, ved ona je šinter a šikulka, zapojí sa rýchlo, nie?

maruschka
27. aug 2010

jalao, som presvedčená, že sa zapojí, lebo len z našej rodiny nastupujú štyria drobci (naraz sme čakali bábätká ja, moja sestra a dve sesternice). Sú zohraná partia, takže sa báť nebudú, len ma trápi viac, že naša sa stala veľkou bitkárkou. Nebojí sa ísť medzi veľkých siedmakov (kamaráti môjho "malého" brata) a hneď z úvodou im dá päsťačku do brucha, od deciek si nič nenechá a keď do nej niekto zapára, tak dostane od nej nakladačku...Mňa to trápi a manžel je na to hrdý (typické pre chlapa).. 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Takže toto učiteľky tolerovať určite nebudú.. 😅 😅 😅 😅 😅 😅

viliva
27. aug 2010

@maruschka 😉 si fakt super! Treba vždy všetko dobre premyslieť! Fakt sa nedá všetko .... a niekedy si človek povie ako to detstvo prebehlo a ani nevieme ako, a sú už školaci! Ale ako vidím, teda zatiaľ, tak vy to zvládate! No ja sa sem tam ozvem! Som zvedavá, som rada že som ťa našla! A čo sa týka malej....v živote sa aspoň nestratí! Vivu som mala také typické dievčatko, za to Lila presný opak! Asi ako tvoja! Tak zatiaľ pekný deň! 😎

viliva
28. aug 2010

😉 😉 😉 moje milé študujúce maminky, ako to riešite s deťúrencami, keď idete do školy? 😒 Kto vám ich baví? Lebo manžel má niekedy v sobotu služby tak nie je doma, v piatok chodí až o 19hod., babička čo nám sľubovala hory - doly, že sa všetko zvládne začala štrajkovať....

tatolu
28. aug 2010

@viliva mne pri deťoch od ich 1 roka bol manžel. Tiež robí na smeny a proste to riešim tak, že si má vymeniť smeny 🤐 , alebo sa dá dohodnúť so spolužiakmi, že Ťa zahlásia, alebo napíšu poznámky, alebo priamo prednášajúci povie, či sú prednášky povinné.

maruschka
28. aug 2010

nám pomáhala rodina (a bude pomáhať 🙂 )..raz boli decká u jednej babky , raz u druhej..Veľkou pomocou je aj moja sestra, ktorá nám ich vlastne "pomerkovala" vždy, keď sme si zavolali.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ak boli choré, tak išiel na prednášky len manžel a ja som zostala s nimi doma..takže asi tak.. 🙂

viliva
28. aug 2010

🙂 🙂 🙂 takto mate super! No som zvedavá, ale myslím, že sa dá všetko! Naše babky dostali druhú pubertu ..... 😖 No uvidíme ako to poriešime, ale dúfam, že to dopadne ok! 😉

viliva
28. aug 2010

@maruschka vy ste chodili spolu s manželom na externú? 😕

viliva
28. aug 2010

@tatolu teraz som si všimla, že my sme asi v rovnaký termín rodili! A ty si ešte zvládla aj školu! Dievčatá naozaj, klobúk dole pred vami.... 😵 😵 😵

kika86
28. aug 2010

Ahojte kočky, mozem sa k vam pridat?
Teraz som objavila vasu temu 😵

tatolu
28. aug 2010

@kika86 Kika ahoj 😉 smelo príď k nám, povzbudzovateliek je stále málo 😉
@viliva Celkom sa mi to zadarilo 😉 V ten rok som urobila poslednú skúšku zimného semestra niekedy koncom februára a začiatkom marca ma prijali do nemocnice - pri dvojičkách berú do nemocnice o mesiac skôr ako je termín, teda aspon tu vo Zvolene. Dvojky sa narodili 9.4. 😉

tatolu
28. aug 2010

@kika86 Kika a študuješ už, alebo ešte iba začínaš? A na čo si sa dala?

viliva
28. aug 2010

@tatolu 🙂 🙂 🙂 lila je 25.4.08 ale pri nej som ani jednu knihu neprečítala, a tobôž že učiť sa!