Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

silvika100
2. jan 2011

Ahojte kočky. Vmysleite mi prosím ako funguje kontrola diplomových a bakalalárskych prác, teda systém. Ak si vypíšem nejaké vety z inej diplomovky, teda citát a použijem autora, nájde mi to zhodu? Je pravda že systém kontroluje 8 po sebe nasledujúcich slov? Ďakujem

grettka
3. jan 2011

silvika, pri citacii z knihz, ci casopisu nemozes prehadzovat slovosled, lebo citujes. Neodporucam pouzivat inu diplomovku ako zdroj, ale skor knihy, odborne casopisy. Inou diplomovkou sa mozes akurat tak inspirovat. Ten, kto uz pisal diplomovku na podobnu temu ako ty, tiez musel pouzit nejaku literaturu, skus teda pouzit literaturu z jeho zoznamu.

juliagregor
3. jan 2011

@silvika100 mne osobne našlo zhodu s nejakou diplomovkou a o ktrorej som ani netušila, že existuje, neviem akú máš temu ale ja osobne ti odporúčam všetko dávať do použitej literatury, nemenovať iné diplomky, menovať literatúru, knihy, net..teoria je väčšinou daná a nikto nič nové nevymyslí, neodpisuje z inej diplomky, ako píše grettka, nechaj sa inšpirovať literatúrou...kolko slov kontroluje, to ozaj neviem, dala som z vlastnej hlavy a celý odsek sme mali rovnaký...žeby rovnaké zmýšľanie 😕 😅

silvika100
3. jan 2011

juliagragor, a kde ti našlo ten rovnaký odsek? Ako si na to prišla? Alebo ti to našiel ten systém? Ako si to obhájila?

juliagregor
3. jan 2011

@silvika100 to až vo vyhodnotení, nikto to nekontroloval, to som si len ja v správe prečítala, kt. nám dali týždeň pred štátnicami do AISu, zhodu som mala 3,6 max. vraj 30 môže byť, moje spolužiačky mali aj 0 😉

tatolu
3. jan 2011

Keď vás tak čítam, hádam aj na čase začať písať diplomovku 😕 😀 😀 😀 😀 - no ale ešte ma čakajú 3 skúšky, tak možno potom začnem 🤐

denne73
3. jan 2011

No ahojte babenky. tak ja asi už ani tie skušky nestihnem 15.1 a 18.1- Dnes mi asi začala odchádzať hlien.zatka tak uvidime čo bude. zatial žiadne bolesti. seminárka nenapisana a nič som ešte nepozrela . Super. 😝

tatolu
3. jan 2011

@denne73 Požiadaš si o predĺženie skúškového - nemboj 😉 Všetko sa zvládne, hlavné, že bude Nelinka OK 😉 Ostatné nie je až také dôležité 🤐

denne73
3. jan 2011

@tatolu moja a kedy mámo to požiadať ?? ked ja netušim kedy sa nám to rozbehne???

tatolu
3. jan 2011

@denne73 Ja som si pri dvojkách žiadala asi vo februári, že chcem letný semester predĺžiť do septembra 😉 . Na študijnom mi povedali, že bežne to dávajú študenti pred skončením skúškového obodia ak ho nestíhajú z nejakých zdravotných alebo rodinných dôvodov 😉 ,

tatolu
3. jan 2011

Rodila som začiatkom apríla,no do nemocnice ma zobrali začiatkom marca - na pozorovanie 😝 😉

jalao
4. jan 2011

@denne73 tak nech sa ti to vydari, ak to ma uz byt...to vies, babo sa chce ucit s tebou..ale uz v postielke 🙂
Prajem vam dodatocne vsetkym vela sily a vytrvalosti do noveho roku 2011!!

adetka
4. jan 2011

@silvika100 ... nemusis sa bat... velke cisla ti urcite nevyjdu... minuly rok mal jeden nas student 6,8 ... a velku podobnost na priblizne pol strany ... a nik mu to pri obhajobe nespomenul ... okrem toho sa prace zatial porovnavaju iba s pracami nahratymi do systemu za posledne dva-tri roky... knihy este v systeme nie su... takze urcite to bude v poriadku...

@denne73 ... to sa da vybavit aj po porode .. aj manzel urcite bude moct 🙂

denne73
4. jan 2011

@jalao 😉 😉
@adetka 😉 😉 😉
@tatolu 😉 😉 😉

adetka
5. jan 2011

Popznáte to?... mám čas sa venovať dizertačnej práci... dostatok literatúry... dokonca ma občas napadne aj nejaká vlastná myšlienka... len akosi sa nedokážem dokopať k písaniu! 😖 😒 ...

ludka_r
5. jan 2011

@adetka veru to poznám. Presne to isté riešim teraz aj ja, aj keď len pri bakalárke. Vôbec sa mi do toho nechce, až sa mi chce plakať. A hlavne neviem, odkiaľ začať ☹ Joj, ešte to bude veselo.

Dnes máme takú oneskorenú prednášku, aj keď na ňu nejdem. Len som zvedavá, kedy budeme mať skúšku z tohto predmetu, keď je prednáška tak neskoro. A to nám majú už koncom tohto mesiaca začať prednášky k letnému semestru.
Som ja veľmi zvedavá, ako všetko postíham. Bude to natesno 😀
Dve deti sú predsa len zaberák. Obdivujem Vás, ktoré ich máte ešte viac 😉

adetka
6. jan 2011

@ludka_r ... ja obdivujem aj teba... dve tak male deti kratko po sebe a skola... 😕

mariettka27
6. jan 2011

Ahojte kočky 😉 neštudujete niektorá na vsemvs?na výmenu skúseností,prípadne materiálov ku skúškam a tak...ja som v druhom ročníku.,..ďakujem za všetky odpovede

nanulik
12. jan 2011

@mariettka27 ja študujem vsemvs som v treťom ročníku 🙂

nanulik
12. jan 2011

dnes večer ma čaká skúška z teorie, riadenia a organizácie verejnej správy, len názov predmetu som sa týžden učila 😀 ale snažím sa učiť tak že si to čítam tak aby som pochopila učivo a nie sa biflovať. hádam to nejako urobím
@ludka_r ja tento rok tiež píšem bakalárku a v druhom ročníku nás donútili napásať prvé dve kapitoly, moja školitelka hovorí že to nie je až také zlé tak som teraz vďačná že to mám urobené a že toho už nebude tak vela

majus1235
12. jan 2011

baby pomozte mi moj maly ma teraz 3mesiace ale je to s nim tazke vobec mi nechce nosit ciapku ani byt v kociku ani v autosedacke vobec sa s nim neda nikde chodit ci je najedeni prebaleny furt iba reve viem ze dnu nemoze byt furt ale co mam s nim robit ked s nim idem von to je jedna katastrofa ludia po mne pozeraju akoby som ho tyrala alebo co uz s nim naozaj nevladzem to mam cakat do leta aby som s nim mohla ist von alebo co??poradte mi

mariettka27
12. jan 2011

@nanulik držím päste ku skúške,aby dobre dopadla...my sme mali poslednú skúšku minulý týždeň...ako si spokojná na tejto škole?

nanulik
12. jan 2011

@mariettka27 celkom sa mi tam páči, samozrejme že sú lahšie aj ťažšie predmety ale v podstate sa dá, no ale terazma už chytý predskúsková depka. a to sa ešte aj sťahujeme takže pori tom ako sa učím, ešte behám okolo malého a ešte balím veci do tašiek, takže chodím spať okolo pol druhej a vstávam okolo siedmej. ale káva to istí 😀 😀 😀 😝

mariettka27
12. jan 2011

@nanulik no tie depky poznám,čo som ja nikdy nevedela čo je migréna,tak som to už spoznala 😀 aj mne sa tam páči,ľutujem,že som nezačala skôr...tak to sťahovanie nezávidím,ešte aj s malým bábom 😒

mifonka
17. jan 2011

mam zaujem o externe studium na SPU. Fakulta eur. studii a reg. rozvoja alebo Fakulta ekonomiky a manazmentu. studovali ste alebo studujete niektora na SPU? ak ano, zaujimalo by ma ci je studium zvladnutelne. Ja som napr. dost lenivec ale ked ma nieco bavi a chcem to dotiahnut tak zatnem zuby a idem. Chcem popri tom pracovat. Bude sa to dat stihat? Dakujem.

adetka
18. jan 2011

mna z tej dizertacky tiez chyta depka 😀

zuzka2010
18. jan 2011

@adetka kde si robis phd?

zuzka2010
18. jan 2011

@mifonka ja som chodila na fem spu, bolo dobre, nelutujem

denne73
18. jan 2011

Ahojte tak sa hlasim konečne zimny semester v suchu a môžme rodiť 😀 😀 😀 😀