Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

aktiz
4. jan 2015

Ahojte...aj ja som študujúca mama. Do školy som nastupovala, keď mal syn 6 mesiacov. Povedala som si, že na materskej si urobím školu (a to som nastupovala 10 r. po maturite). No a dnes som už v poslednom piatom ročníku. Zvládli sme to všetko v pohode, aj štátnice. Pomáhal manžel, rodičia. Dá sa to zvládnuť, len treba chcieť. Tento rok ma čakajú magisterské štátnice a chcela by som druhé dieťa. Len neviem, či ešte počkať, alebo sa na to dať už teraz. Ako ste to zvládli tehotenstvo a štátnice? Bojím sa, či ten stres neublíži bábu..

kawasaki17
11. jan 2015

@aktiz ja by som počkala.... predsa len, štátnice sú istotne dosť stresujúce.

bejanka14
11. jan 2015

Hlásim sa do skupiny 😊 po 15 rokoch od strednej som sa dala na VŠ -UKF . Fakt to chce kopec času a pomoc rodiny , našťastie to mám pod nosom ,v meste ,kde bývam.

lafleurmonika
14. jan 2015

ahojte 🙂 nemate niektora skusenosti s externym studium na FHI EUBA popri praci a /alebo popri dietatku? zvazujeme tuto moznost aj napriek financiam za externe studium...obavam sa vsak ci budem schopna dochadzat do BA kazdu sobotu, ako zvladnem skusky popri praci a neskor popri dietatku... dorobit si chcem len II. stupen studia, cize 2 roky.

cowboyka1908
20. jan 2015

ahojte, nepísal niekto náhodou bakalárku resp. diplomovku na tému súvisiacu so správnymi orgánmi pôsobiacimi na úseku zdravotníctva vo verejnej správe? potrebovala by som nejakú inšpiráciu, čoho sa chytiť v praktickej časti diplomovky - ďakujem

lullu86
25. jan 2015

Je tu niekto,kto studuje FF Ukf slovenský jazyk-história ucitelstvo??

michaela1711
29. jan 2015

ahojte dievčatá ako to zvládate pri detoch študovať? A aké je to finančné náročné? Deti vám aj niekto strážieval? Ja by som chcela ísť na VŠ ale neviem či by som to ešte zvládla finančne a aj po tej materinskej stránke. Ja by som chcela konkrétne študovať elementárnu pedagogiku je tu niekto taký?

misulikes
29. jan 2015

Dievcence pisete niektora zaverecnu diplomovu pracu?? Ako oklamat system do ktoreho sa nahravaju prace. Poculi ste uz?? Ze bud davat medzi slova nejake cisla a tie zabielit, system to uvidi ale nikto iny nie. Nehovorim ze skopcit od niekoho celu pracu a tam to pouzit. Ale tak len sem tam, ked siclovek neni isty, ci to nahodou od niekoho neopisal, alebo ked neni dostatok literatury...
Ake mate vy skusenosti???podelte sa prosiiiiiiiiim

misulikes
29. jan 2015

@aktiz ahoj, ja som mala pred dvomi rokmi Bc.statnice v pondelok a v stredu sa maly narodil 🙂 da sa to, je to ale individualne, kazdy zvlada stres inak. Tento rok mam mgr statnice a potom by sme chceli druhe..
Tak vela sil prajem 🙂

duun
29. jan 2015

@misulikes.. drsne sa to neoplatí skúšať. Inak je s tým viac práce a zväčša si myslím to nefunguje. A prečo opisovať a nepriznať sa? veď vedecká práca - diplomovka tu patrí, aj keď tu nie sú nejaké výrazne prínosy a objavy (a možno aj áno, nechcem ťa podceňovať) - je o tom, že staviam na tom, čo vymysleli iní a niečo svoje pridám. Čiže bez obáv použijem cudzí text (samozrejme v primeranom rozsahu), ak je príslušne citovaný (aj internetové odkazy, linky, majly všetko sa dá citovať, pozri si normu).

Viem, ako ten systém funguje, stačia tri slová, tri reťazce písmen vo vete a už to označí ako možný plagiát, na ktorý sa má školiteľ/komisia pozrieť, či je dobre citovaný, čiže tie biele nuly v medzerách vôbec nepomôžu. A len na okraj, poznám 3 študentov, ktorých po nepríjemnej disciplinárke vyhodili zo školy rovno v záverečnom ročníku. A opakovať školu = výrazné výdavky na predĺžené štúdium a podobne. Vážne neodporúčam.

grettka
29. jan 2015

@misulikes tiez neodporucam spekulovat, ziadne zabielene nuly ti nepomozu, pracu odovzdavas v elektronickej podobe v pdf formate. Aj ked pouzivas text niekoho ineho, tak si aspon daj pracu prehodit slovosled, alebo parafrazovat, teda napisat to volnejsie a uviest zdroj odkial si cerpala. Nemozes pouzit cesku literaturu? Pri preklade do slovenciny to este parafrazuj a moze to pomoct. Myslim, ze ti co pisu poriadne maju navacsi strach, a ti co skutocne robia plagiaty sa nevzrusuju ziadnou zhodou. Nestresuj sa tolko, bude to v poriadku.
Ja som mala kopu slovenskej a ceskej literatury parafrazovanej, temu stokrat omielanu v inych pracach, aj nejake citacie, tiez som sa bala, ze nemam tam co noveho priniest, ze vsetko tu uz asi bolo. Pomohlo mi však, ze polovica literatury bola z anglickych textov, lebo skolitelka trvala na najnovsich zahranicnych vyskumoch z tej oblasti. Takze tam som to volne prekladala, ale to bola drina.
Povolena je zhoda do 30%, mala som tiez velky strach, a nakoniec som mala 0,42% zhodu s jednou vetou s mojej vlastnej bakalarky.

kaculiatko88
29. jan 2015

Ahojte ... som tiež študujúca mamička na Jesseniovej lekárkej fakulte v Martine, odbor ošetrovateľstvo. Pol štúdia už mám za sebou. A pred sebou pôrod druhého drobca do našej rodiny. Bojím sa či to zvládnem, ale kým neskúsim tak budem ľutovať. Podľa mňa dá sa všetko ak sa chce a mať za sebou obrovskú podporu.

aktiz
31. jan 2015

@misulikes No vyzerá to už tak, že na štátniciach budeme dvaja 🙂

sisa.b
31. jan 2015

@kaculiatko88 dá sa všetko zvládnuť, len treba chcieť 🙂 Ja som tiež čakala dieťa (štvrté) počas štúdia. Bola to riadna záťaž, lebo ja zvyčajne učím len v noci, keď mám kľud a počas tehotenstva som skutočne nevládala v noci ťahať. Bolo aj pár odplakaných večerov od únavy a stresu, ale zvládla som a neľutujem.
Skôr ma teraz mrzí, že budem štátnicovať v čase, keď mi bude končiť materská - každú jednu som preštudovala, žiadnu som si neužila ako mamina s dieťatkom. Tak už som mala myšlienky, že si to odložím, ale nejak to neviem. Mám strach, že by som to už popri práci a deťoch nedala. (ďalšia MD už nepripadá do úvahy 😝 )

sisa.b
31. jan 2015

@kaculiatko88 ja som to mala dokonca tak, že sme sa v máji sťahovali do nového domu - mesiac pred pôrodom. A to som chodila aj steny maľovať, drhnúť celý dom, sťahovanie, vybaľovanie, do toho letné skúškové... no fakt celkom o nervy, ale tá úľava potom! 😀

misulikes
1. feb 2015

@aktiz gratulujem. Tak vela sil prajem. A z nicoho si netreba robit hlavu, nejako bolo, nejako bude 🙂

kaculiatko88
2. feb 2015

@sisa.b je to dosť náročné ale snažím sa najviac ako môžem. Ale bez podpory manžela a mojej mamky s priateľom by som to asi veľmi ťažko zvládla.

oblivian
7. feb 2015

@michaela1711 Ahoj, ja Ti síce neviem poradiť, ale som na tom rovnako... 🙂 Teraz končím bakalára (učiteľstvo pre MŠ), porodím dieťa v júli a v septembri idem na externé magisterské štúdium (učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ). Bývame ďaleko (6 hodín cesty) od rodičov, súrodencov, kamarátov, platíme prenájom, manžel chodí na pracovné cesty... no som zvedavá, ako to budeme zvládať, ale skúsim, chcela by som školu dokončiť... 🙂

michaela1711
8. feb 2015

@oblivian to je dobré je to dobre vyskúšať vo fabrike sa mi nechce robiť tak by som si chcela spraviť tú vysokú školu a budem učiť na MŠ. Je to stále lepšie než fabrika veď stále ma odtiaľ prepúšťali. už som tak dve vystriedala a potom som išla na brigádu a potom na materskú a teraz zase čakáme bábo a bude tiež v júli. Ja sa zároveň teším a zároveň bojím že ako tú školu zvládnem ale hádam hej veď aj priateľ ma povzbudzuje tak hádam čosi s toho bude. Teraz som si knihy začala zháňať a budem si to pomaličky študovať. A ty ako si si knihy zháňala ak sa smiem spýtať. Keď neboli v predaji. A na akú školu chodíš? Ja by som chcela ísť do Nitry.

michaela1711
8. feb 2015

@oblivian ja tiež ešte neviem kde nechám deti či u prababičky lebo moja mamina sa k tomu akosi nemá tak nemôž mi ho pomerkovať jedine u tej mojej babičky a u Dominikovéj prababičky alebo ešte u druhej babičky priatelovej mami. Uvidíme či s tým budú súhlasiť keď nie tak neviem čo spravím len to ešte vyriešiť a všetko bude dobré.

oblivian
8. feb 2015

@michaela1711 No nebude to ľahké, ale viaceré to zvládli už aj pred nami, tak dúfam, že aj nám sa to podarí. 😉
Ja chodím na UK v Ba. Knihy som pred prijímačkami nekupovala, ale čítala som všetko možné na internete, aby som sa nejak pripravila - je tam toho veľa, len treba vedieť hľadať... :P A potom k štúdiu ti ponúknu knihy buď profesori (svoje), ktoré si môžeš kúpiť hneď, alebo je tam univerzitná knižnica, alebo zase môj najlepší kamoš internet. 😀

michaela1711
8. feb 2015

@oblivian no áno aj cez internet sa dá aj ja som si tak sťahovala veci. Napríklad aj tri knižky som si stiahla cez uloz to. A teraz sa to učievam tak šak keď budem môcť kúpiť volaké knižky a budú sa dať tak si ich kúpim lebo to sú neni drahé knižky okolo 3 euro niektoré 6 euro. Ale niektoré ktoré som nenašla si budem musieť pomôcť internetom alebo mestskou knižnicou.

gubikaaa
10. feb 2015

Ahojte maminky! Studoval niekto telesnu vychovu v BB? Dakujem

marosko256
22. feb 2015

Priatelia,
chystáte sa písať bakalárku alebo diplomovku zo sociálnej práce? Určite budete potrebovať mnoho literatúry k jej vytvoreniu. To Vám môže zabrať hodiny hľadania, zháňania a čakania v knižniciach. No ja Vám viem ľahko pomôcť. Mám zbierku 55 kníh zo sociálnej práce v pdf aj s ISBN, ktoré som nazbieral počas štúdia. Kto by mal záujem tak nech napíše správu. Taktiež mám zbierku materiálov z oblasti mediácie, niekoľko kníh o rómoch a iné. Piste spravu ked tak

zuzka_puska
22. feb 2015

ahojky, ja som momentalne v 5 ročniku - pracujem na diplomovke, este mi treba odskočiť na nejake tie skušky, a doma mala 14m dcérka, tak akoze nie je to sranda, ale myslím na to že o nejaké 4 mesiace ma čakajú štátnice, a konečne budem mať pred tým menom titul - a tým pádom dobrý pocit, že aj popri dieťatku som to všetko dala 🙂 Študujem denne, takže to mám o niečo zložitejšie, ale dá sa.

vivika79
30. júl 2015

Ahojte je tu niekto kto bude 2015/2016 stud.3 roc.Bc.v BA externe???

tamuska18
30. okt 2015

Ahojte.Chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s externým 2r štúdium zdravotný asistent v Nr.Chcela by som ho od septemba študovať .Budem veľmi rada ak sa mi ozve niekto kto ho absolvoval .ďakujem

tamuska18
30. okt 2015

@misulikes Ahoj ja som počula že takmer každý píše prácu so synonimnickým slovníkom znamená že to čo by si chcela skopírovať prepíšeš každé slovo za ins rovnakým významom.Alebo prečitaščo chceš skopírovať a svojimi slovami to odpíšeš.Viem že takto moji spolužiaci mali aj 0% zhody!! Je to makačka ale dá sa tožiadne nuly a podobne neodpoúčam ani medzery kde nemajú byť na to sa príde! Tiež píšem tento rok diplomovku 🙂

babymaminka
12. nov 2015

Mamičky ste tu niektorá ktorá študujete na DTI?

zuzka_puska
14. nov 2015

@tamuska18 presne, aj ja som tak pisala diplomovku aj bakalarku. Zhodu som mala vzdy do 3%. menila som vety podla seba, bolo to uplne ok , avsak vyznam vety musel ostat zachovany.