Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

verulka
8. okt 2007

weroni, ja mam 26 😉 a trosku sme sa poponahlali 😉

lidka619
8. okt 2007

verulka - ty brďo, to si fakt dobrá, vyzeráš síce mladučko, ale myslela som, že máš viac - rátala som ti okolo 30-tky /podľa detí som zvažovala/ 🙂 , ale musím ti zložiť kompliment, že naozaj vyzeráš super aj pri tvojich "4" detičkách 😉

weroni
8. okt 2007

verulka - verim ze to nelutujes 🙂 Inac neviem ci ta z videnia od niekial nepoznam, straaaaaasne znama tvar 🙂 Byvala som tam 15 rokov v Ruzinove, teraz tam chodim do skoly, ale fakt neviem odkial by sme sa mohli "poznat"

verulka
8. okt 2007

jaj, no tak je to s nami a diky za kompliment. Weroni ja sa pohbujem po BA, takze poznat sa mame odkial 😉 je to v pohodke mozne, BA je malicka 🙂

weroni
8. okt 2007

to máš pravdu verulka 🙂 ako deticky reaguju na prichadzajuceho surodenca? 🙂 tesia sa?

verulka
8. okt 2007

jasne, vsak oni chceli uz davno, tak ich to dufam tak skoro neomrzi... 🙂 ty mas termin meiac po mne 😉

weroni
8. okt 2007

🙂 juj - jak sa to dobre cita - ze ty mas termin 🙂 mne sa vsetci smeju ze som este ani u gynekologicky nebola a uz mam termin 🙂 ale jaka som na ten termin pysna 😀

jana3
10. okt 2007

Ahojte

Mam jeden problem...

Koncim studium, som piatacka, statnice ma cakaju prave, ked mam rodit...

ste tu niekto taky, s podobnym problemom, co mi viete poradit co a ako, kedy musim prerusit studium... resp. ci sa da ist na statnice aj nejako tesne pred porodom... Alebo musim za kazdych okolnosti cakat do septembra.

Dakujem

ramzesa
10. okt 2007

Ahoj jana, neviem ako je to v realy,ale v nasom studijnom poriadku sa pise:imoriadnych pripadoch (materstvo, nemoc a pod.) moze rektor alebo dekan povolit nahradny riadny alebo nahradny opravny termin.
Takze bud chod za studijnymi referentkami aleb
o priamo za dekanom. Mne zatial porod vysiel iba do skuskoveho a to sa da dohodnut, aspon u nas su ustretovi 😉 .

jana3
10. okt 2007

dakujem

no uvidime, vsak este je to daleko, moze sa stat vselico, teda dufam, ze sa nic nestane...

snad budu aj u nas ustretovy... trosku je problem ze u nas na odbore je nas velmi malo na to aby vypisovali nahradny termin :(

ramzesa
11. okt 2007

jana, podla mna by to malo byt uplne jedno, ci pojdes na opravny len ty sama alebo dalsich pät ludi. Mas na to narok a ked budes v porodnici alebo rodit,tak predsa nemozes byt na riadnom termine, jedine zeby ta prisli vyskusat do porodnici, co by bolo vtipne 😀 . V tom pripade si myslim,ze je uplne samozrejme,ze to budes mat ako prvy riadny termin a nie opravny. Ved zato nemozes, proste sme zeny a je uplne normalne,ze mozeme byt tehotne 😉 , mame na to pravo 😀 .

lidka619
15. okt 2007

žienky, chcem Vás poprosiť a zároveň požiadať, ak máte niektorá knihy týkajúce sa štúdia Sociálnej práce, a nepotrebujete ich už, či by ste neboli také zlaté, a nehodili mi link. Nejako by sme sa dohodli. 🙂

lasenka
16. okt 2007

ahoj lidka 🙂
ja by som ti velmi rada pomohla, ale nemam 🙂
drzim ti palce, aby si to studium zvladla lavou zadnou 🙂 lebo viem, ze aj staviate domcek a mas aj 2 krasne slecny 😵

lidka619
16. okt 2007

joj lasenka, s tou lavou zadnou to asi nebude. Už normálne banujem, že som sa vôbec na to dala ☹ . Za semester máme 14 skúšok 😅 , a mne je už len pri tej predstave zle. Jednu prácu mám síce už napísanú, na druhej pracujem, ale bojím sa, že keď sa budem mať učiť, už mi do hlavy nič nepôjde. Teraz sa mi viac tlačí do hlavy zapájanie elektriky, ťahanie vody, zapájanie kúrenia a podobné veci - ale ak neurobím prvú skúšku, kašlem na to. Nestojí mi to za tie stresy. Keď najhoršie na tom je to, že sa ani nemám z čoho učiť 😅 , no som to ja totálny blbec. Alebo sa ešte potrebujem poriadne zorientovať 😀 😝

janka46
16. okt 2007

ahoj Lidka, taj vidim ze sa ti to riadne zacina "skuskovit"
ja este len tento tyzden zarezavam na prednaskach,ale tiez skusky budu asi dost nahusto.....
rocnikovu pracu mam nastastie odovzdat az januari....ale uz teraz sa toho desim 😀
neboj nie si na zaciatku studia sama,co si pripada ako blbec!
Z knihami ti zatial neviem helfnut...... 😉
pa a drzim palce aby sme to nevzdavali!

verulka
17. okt 2007

jana3, ja mam presne podobny "problem" termin mam 4.5. a statnice od 12.5. Ja absolutne neplanujem prerusit alebo prelozit. Nebude to sice lahke, ale isto to pojde. Pre mna je dolezite porodit tak do 9.5., lebo nechcem ist s pupkom na statky( ale to u mna nehrozi), mam totiz obavu, ze by som im tam porodila 😀 Ak by uuuuplnou nahodou vyskyli nejake problem a nemohla ist na statky, tak potom si ich prelozim ale isto na iny nez septembrovy termin( cele leto budem doma so 4detmi a to nebude cas na ucenie)...
Ja som uz bola na studijnom, mame zlatu tetu, takze uplna pohoda 😉
Lidka, to chce cas a potom to pojde 😉 vidis, ja si tiez hovorim, ze by som mala zaat a akosi sa mi to stale nepodarilo 😅
my uz tiez mame terminy skusok- 5.11., okolo 20.11. a 1.12. Dalsie este musim natlacit v decembri aspon 2 😝

maruschka
18. okt 2007

lidka,jo,jo,jo.Si môj prípad.V sobotu sme boli prvý krát na prednáške a ďalšiu sobotu už máme 1 skúšku z úvodu do sociológie.Hurá,ja som tam zaspávala-nevyspatá od deciek z noci-malej vŕtali zub a manželik písal poznámky o sto šesť.Ten bol čulý ako keby vypil 10 káv.A ešte,prečítať 5 kníh,naučiť sa 100 otázok,to si ako predstavujú?
Ako som sa tešila na vysokú,tak ma to strašne rýchlo prešlo ☹ ☹ ☹
Manžel hovorí,že keď zvládneme túto prvú skúšku,že to už pôjde ľahšie,len sa musíme naštartovať a chytiť smer učenia,ale akosi tomu neverím..No uvidím,ak vyletím,tak papa školička ☹

lidka619
18. okt 2007

maruschka aj ty študuješ sociálnu prácu?
- my sme asi rovnaká frekvencia čo sa týka školy - aj ja si vravím, že ak vyletím z prvej skúšky, tak končím so školou - ☹
- ale ináč už mám napísanú seminárnu prácu z odbornej praxe, na druhej pracujem - tá je zase z Úvodu do sociálnej práce, len veľké obavy mám z učenia sa na skúšky, joj,joj, nechcem si to ani predstaviť

maruschka
18. okt 2007

lidka a ty si prvý ročník,že?A to už píšeš druhú prácu??A z odbornej praxe.Prosím ťa vysvetli mi to,my máme ročníkové práce až niekedy koncom novembra.Trocha si mi nahnala strach,takže ti to ide dobre,tak čo sa bojíš,veď si šikulka.A my máme prvú skúšku formou testu.Dali nám 100 otázok s alternatívnymi odpoveďami-takže nemusia byť tie pravé a 30 z nich dostaneme na teste v sobotu.Že hurá!!!Tri krát sláva!!

verulka
18. okt 2007

lidka, zo skusky sa musi vyletiet 😉 ja som sice prve dve spravila, ale to boli take lahke. Potom dosla matika a letela som ani som nevedela ako 😅 opravak bol presne 56% cize dolna hranica trojky 😉 .

lidka619
18. okt 2007

maruschka - ak ti to nebude vadiť, budem ti pisat mary - lebo je to kratšie 😅 . Čo sa týka mojich prác:
- seminárnu prácu z odbornej praxe máme odovzdať 8.12.07 - tú už mám napísanú. Rozdelili nás na dve skupiny podľa abecedy, prvá polovica píše právu v zimnom semestri a druhá v letnom semestri - ja som v tomto zimnom. Túto prax /16 hodín/ som absolvovala v domove dôchodcov, ak budes nieco potrebovat, tak mi len napíš, môžem ti prípadne meilom niečo poslať, ked ti bude treba, a tak isto ak by si niečo mala aj ty, čo by bolo treba mne, tak mi zase posles
- no a druhá práca je z predmetu Úvod do sociálnej práce - musí obsahovať 5 strán, prvé 2strany vysvetlenie pojmov, dalsia strana vybrať si nejaký konkrétny sociálny prípad z praxe a opísať ho, samozrejme riešenie, ako by si to riešila ty, a posledná strana prečo som si vybrala práve túto školu a práve tento odbor. No a prvá strana samozrejme úvodná, názov, meno, ročník, a pod. ...
- no a vidis, ty si už môžeš otestovať vedomosti v teste v sobotu - my ešte nemáme žiadny konkrétny termín, nám to dajú asi všetko pred vianocami 😅

- verulka, si ma potešila 🙂 , ja som povedala, že budem spokojná aj so samými E-čkami 😝

maruschka
18. okt 2007

jejejej,lidka,tak to si ma potešila,že tu mám spriaznenú dušu v tomto obore.Inak mne úplne stačí,ak to nejako doklepem do konca,lebo mám zlé tušenie ☹

lasenka
18. okt 2007

lidka, maruschka
vsetko zvladnete, nech vas neodradza prvy neuspech, dolezite je najst si system a vsetko pojde ako ma... zaciatky su vzdy tazke 😒

andrea.m
18. okt 2007

ja som tu sama šestra co študuje? 😕 😕 😕

lasenka
18. okt 2007

andrea - ahoj 🙂
ty si zdravotna sestra? 😕

andrea.m
18. okt 2007

hej

lasenka
18. okt 2007

hmmm, to by som nepovedala 🙂 a co studujes?

andrea.m
18. okt 2007

2x hádaj 😉

lasenka
18. okt 2007

nejake osetrovatelstvo alebo co

andrea.m
18. okt 2007

bingoooooo 😀 vyhrali ste 1 cenu