Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

duskaf
8. apr 2008

Kočky, ste šikovné, veru, mnohí nerušia aká sila sa skrýva v žene a čo všetko dokáže. ja sa tu mordujem nad matematikou, nie je to moja najsilnejšia stránka, pripravujem portfólio, ktoré musí spĺňať veľa požiadaviek a učím sa na skúšku - čaká ma v piatok, veľa sily posielam aj Vám.

aktak
9. apr 2008

strasim strasim 😀 prave som dorysovala tak ze vas pozdravim, zajtra nebude cas kedze mam tie obhajoby, dufam ze v zdravi prezijem 😅 🙂

yasminelle
9. apr 2008

No tak verul s tymi citaciami to je pravda. Mne najviac casu zabralo dostat to do akej takej formalnej podoby a vzdy ked si to po sebe citam, tak si najdem este nejaku chybu. A tiez mi moj veduci povedal, ze tam mam dat nejaky graf. Ale neviem aky a neviem ich ani robit. Tak ho tam nedam, snad na to zabudne 🙂

horallka
9. apr 2008

Baby, poraďte ako stihnúť dopísať bakalárku do 23. apríla? Už nemám na ňu nervy - a 23. je posledný termín-predtým to teba dať ešte zviazať, napáliť na CD a priložiť kadejaké vypísané tlačivá. Mám pocit, že to nestihne. A ešte mi moja konzultantka povedala, že to píšem moc esejistickým štýlom.
Poraďte.

bibinka
9. apr 2008

horalka- a koľko ti ešte chýba?Ktorú školu končíš? teda ak smiem vedieť? ja som spíchla bakalársku za cca 2 mes., to bol starší syn 9 mesačný, šli mu zuby, samý vírus, do toho sa mi príšerne nechcelo,za konzultantkou som chodila skoro každý deň, no hrôza, tiež som si nemyslela, že to stihnem. skús si dať deň dva úplnú pauzu, skús nemyslieť na toto. a ked si trochu odpočinieš, napíšeš veľmi veľa-mám to vyskúšané. a potom to už ide ľahko, dať zviazať-to je do 3 prac.dní-na pohotovostnej tlačiarni-medzi kníhkupectvom a zdravotníc.potrebami pri neografii( si z MT).Potom si to napáľ na cd, v kľude vypíš tlačivá. a hlavne nestresuj sa!!! Veď keby čosi, priprav si aj žiadosť o posunutie termínu odovzdania práce. Určite tým nič nestratíš- a v septembri v kľude odštátnicuješ.Urobila to tak kamoška a nič je fakt neušlo. 😉

horallka
9. apr 2008

Bibinka,
ďakujem za radu. Študujem na ZU - Dokumentácia kult. dedičstva. Ja sa s tou bakalárkou paprem už tri týždne, predtým som nemala na to čas- boli samé skúšky, chodila som po doktoroch a tak. keďže píšem niečo z oblasti svojej práce a materiály som si zbierala ž dlhšie počas roboty, tak som si myslela, že ju spichnem tak do mesiaca- ale asi som sa sekla. Ak ju neodovzdám do 23. apríla, potom môžem ísť ako píšeš až v septembri. Ale to by som nerada- chcem ísť teraz v júni so svojimi spolužiačkami.Ja to už vlastne napísané mám, ale teraz len po sebe čítam, a dopĺňam a vymazávam, čo sa mi nezdá. Najväčší problém mám s citáciami a prílohami, neviem kde ktoré napasovať.Ešte ich musím naskenovať.A zviazanie už mám zabezpečené na piatok budúci týž. Tak dovtedy to musím stihnúť, len sa mi toho zdá strašne veľa, čo všetko ešte k tomu treba

verulka
10. apr 2008

Horalka, v pohodicke mas este dost casu...pirnajhorsom existuju viazarne, ktore to spravia na pockanie...nie raz sa na sekretariate odovzdavaju este teple prace 😀 My mame deadline 25.4. na komplet odovzdanie, ale tiez to chcem urobit bud. tyzden. Jo a mne sa najvia cosvedcilo pisat, riesit veci jedno cez druhe a potom to upratovat...ono sa to potomtak vyjasni v hlave 😉
No formalna uprava je uplne otravna vec ,ale uz som vyrazne pokrocila, len cakam na popis 1zdroja, lebo mam ofotenu knihu, ale bez tej uvodnej strany

miriam17
10. apr 2008

ahojte chcem sa znovu na vas obratito pomoc,viktorkavseptembry bude mat 2roky u nas v Kosiciach na Tahanoviciach je sola do ktorej beru od 2rokoch tak som rozmysla ci ju uz nedam do skolky,len sa bojim aby som timto nepirsla aj o matersku nevete my poradit?
a ajja by som chchel ist dokoncit skolu
chodila som na strednu skolu do 1 rocnika ptom smom odlozila a teraz chcem ist na inu studovat individualne nevkete co my treba vybavit?aka paiere? a taaak...dakujem

verulka
11. apr 2008

miriam, ak das malu do statnej skolky o rodicovsky prides. Co sa tyka studia na skole- to si tam musis zavolat a zistit, kazda skola to ma inak. Ale kazdopadne ti navrat do skoly odporuca...No ak chces dstavat rodicovsky, mas 2 moznosti- ak studujes individualne, tak sa mozes v pohode starat o malu a vtedy ti rpispevok ostane. Ak das malu do skolky a ty pojdes externe studovat, mozes popri tom pracovat a budu aj korunky...

maruschka
11. apr 2008

miriam,v každom prípade sa musíš informovať na sociálke a na škole.. 😉
Držííííme ti palce,aby to dopadlo len a len dobre 🙂 🙂 🙂

jana3
15. apr 2008

Ahojte:
poradte mi prosim:
Bola som dnes u doktorky a ta mi dala papier so ziadostou o matersku od 19. aprila... ze ho mam odniest do skoly.
Studujem denne a 7. maja mam statnice, teda prestanem byt studentkou.
1. Mam vobec narok na matersku, ak som student a neplatila som nic do socialnej poistovne?
2. Ak nemam narok na matersku, kde a kedy si mam narokovat o rodicovsky prispevok? Potrebujem na to ine tlacivo?
3. Mozem byt zaroven na materskej a byt aj studentka, (potrebujem spravit statnice)?, Resp. Je mozne nejakym sposobom upravit nastup na matersku, tak aby som najprv skoncila skolu a az potom nastupila na MD?
Poradte...
Dakujem

horallka
16. apr 2008

Baby, podla mna je to dost náročné zvládať aj materstvo, domácnosť a ešte popritom aj študovať. Ak nemáte pomoc zvonka, tak sa radšej na to ani nedávajte. Ja som napr. teraz v treťom ročníku, končím bakalára a podarilo sa mi ootehotnieť v septembri. Čiže termín pôrodu mám okolo štátnic. Posledný ročník bol dosť zabijacky, aspoň teda dva predmety ma dosť potrápili. Teraz zas dopisujem bakalárku, na ktorú som mala ledva mesiac, lebo človek chodil popritom ešte aj do robotya až do marca sme mali sprpáčením nasraté skúšky, ale už mám študijné voľno. Do toho mi prišlo ešte sťahovanie, takže je to také všelijaké. Keby som nemala rodičov, ktorí mi opatria staršiu dcérku a partnera, ktorý nebazíruje, aby som mu teraz vyvárala a starala sa o domácnosť tak ako by som sa zta iných okoloností starala - ja si neviem predstaviť, ako by som tú bkalárku napísala, alebo sa pripravovala na štátnice. Ale sú mamičky, ktoré to zvládajú v pohode, aspoň tvrdia, ale podľa mňa musia mať pomoc buď od partnera, alebo od rodičov, ináč same by to asi nezvládli. To je môj názor.

verulka
16. apr 2008

horallka,podpora z najblizsieho okolia je nevyhnutne, o tom si mylsim, nikto nepochybuje...jasne, ze su kocky, kt to zvladli sami ,ale s oporou je to lepsie...Je to narocne, ale zvladnutelne 😉
Inak sme na tom podobne, len ja koncim uz definitvna a neplanovane sa nam zadarilo 😀

Jo a dnes som uz stihla kopu veci vybavit: diplomovka zviazana, odovzdana, prihlaska na statky vyplnena a podpisana.. Moj den D je 12.5. hned rano...uz je to kruto realne :?
No a promocie mam 30.6. 8) tam sa tesim :lol: na studijnom bola na mna teta strasne mila, mam super komisiu. A ponukla sa, ze mozem dojst k nej nakojit, aby som nemusela len tak na chdobe 😉
drzte sa krasky

maruschka
16. apr 2008

jana, nárok na materskú máš...Ale koľko to je,už neviem..Ale-s týmto všetkým sa musíš poradiť na študijnom oddelení-určite s tým už majú nejaké skúsenosti.A potom ísť na sociálku-a tam pekne všetky možnosti prebrať,preskúmať-ako by sa to dalo vybaviť..Takže ti držím palce.. 😉

verulka,tak sa to blíži míľovými krokmi...Chytila som trému aj za teba 😀 😀 Budeme ti držať všetky palce, ktoré máme.. 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

horalka,my máme dve malé deti..starám sa o domácnosť, manžel má fakt náročnú prácu-chodí domov až večer-tým myslím okolo 21,00-takže je totálne vyčerpaný-niekedy nemá silu zjesť ani večeru ☹ a do školy chodíme..Naše učenie/na vysokú chodíme obaja-ja aj manžel/ pred skúšami prebieha následnovne-ja sa snažím celý den zúfalo unaviť deti chodením po horách,športom...takže večer,ked príde manžel domov sme rovnako decht obaja..Samozrejme decká nie a nie zaspať-ako na potvoru to vždy vedia vystihnúť, kedy majú byť hyperaktívne..A ked konečne zaspia,tak sa začíname učiť-23,00 do takej 3,00 rána..Ja si niekedy pre istotu už ani nejdem ľahnúť,už by sa mi to ani neoplatilo..Sestra,rodičia a svokra nám pomáhajú s deťmi len v den prednášky a v den skúšky..Takže aj za to im patrí obrovská vdaka a ja dúfam,že to dotiahneme aj s pošramotenými nervami aspon na toho bakalára-obaja 😀 😀 😀 😀 😀

janka46
16. apr 2008

Verulka si fakt dobra,perfektne si to stihla a verim,ze tak super zvladnes aj statnice,ved komisia bude "namäkko"uz len z toho,ze tam budu mat take babätko vonave 😵 😵 😵

Drzim palce,teraz uz len dobre porodit zdravucke babetko!

Maruschka ,ako idu skusky,mna uz caka len ta najhorsia ETIKA,fakt sa toho neskutocne vsetci bojime...no ved sa utesujem,ze ked nespravim na prvykrat nic sa nedeje 😖

janka46
16. apr 2008

UZ tu dlho nebola Lidka.....

miriam17
21. apr 2008

ahojte ak by som chcela zacat ist studovat na strednu skoluu ,pretoze ako asi viete nemam ju dokoncenu tak ...
ale chcela by som inu ako som zacat ale externe co potrebujem ?a do kedy sato da
neviete my poradit??

duskaf
21. apr 2008

Len chcem napísať, že štúdium sa celkom dá zvládnuť aj keď iste sú dni, keď to zaškrípe, ale potom je zas dobre.

adetka
21. apr 2008

miriam. skus tuto... http://www.svsmi.sk/is/ss/nams/index.asp... su tam stredne skoly po okresoch a mestach...

maruschka
21. apr 2008

janka,nás tiež čaká Etika,už teraz sa potím od nervov...to je predmet bez hlavy a päty 😖 😖 😖 už sa len utešujeme s tými blížiacimi sa letnými prázdninami 😀 😀 😀 Ešte Soc.patologia,Soc.pedagogika,Ustavné a europske právo,Sebahodnotenie,Prax a hádam bude koniec...dúfam... 😉

lyzenka
22. apr 2008

babulky,

neviete kde na internete by som nasla pokus s presypacimi hodinami? 😵

maruschka
22. apr 2008

vau lyzenka 😨 😨 a keby si to dala do vyhľadávača? 😕 😕 nenájde to??Alebo dala aspoň oblasť,s ktorou tento pokus súvisí.. 😉

janka46
22. apr 2008

Maruschka tak ja sa tesim na maj 😀 teda hlavne ked budem mat po Etike,tak mam uz vsetko hotove,prax nejako zbucham 😀 😀
ale ja dufam,ze tu Etiku spravim,lebo od 15.5 nastupujem do robotky,tak by som to chcela mat z krku 😉

lyzenka
22. apr 2008

uz som skusala vselico....

....s kyvadlom mi naslo vselico (aj kyvadlo som zhanala) ale aj presypacie hodiny potrebuem

maruschka
22. apr 2008

janka,tak to ti úprimne závidím. 😎 😎 😎 tak už budeš mať lážo-plážo,že? 😀 😀 A už nastupuješ do práce?Vraciaš sa do pôvodnej,alebo si si našla novú?

janka46
23. apr 2008

Caute studentky,ja som "vynurala" Verulka dnes nad ranom porodila zdraveho synceka 😵 😵 😵 😵 😵
G R A T U L U J E M E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maruschka idem trosku skor 😀 do robotky,vraciam sa na stare pracovisku,len dufam,ze ma daju presne na flek kde som bola 😉 preto som aj rada,ze som tie skusky tak celkom v predstihu porobila,teda este tu poslednu 😝

maruschka
23. apr 2008

Verulka,tak máme v partii malého študenta-huráááááááááááááááá 😵 😵 😵 gratulujeme a želáme všetko len to najkrajšie a najlepšie aj mamimčke aj drobčekovi 🙂 😵 🙂

lidka619
23. apr 2008

ahojte študentsky - čítam, že máme ďalšieho študenta - verulke z celého srdca blahoželám a prajem len to najlepšie, hlavne veľa zdravíčka, mliečka a pokojných nocí 🙂
- ako vám ide škola? ja ani nespomínam
- bola som týždeň chorá, mala som chrípku ako fras s horúčkami 39 stupňov, nakazila som obidve deti
- zajtra mám skúšku, pozajtre tiež, a neviem vôbec nič
- chodím do práce, od rána do večera, keď prídem domov tak padám unavená, zničená, máme kopec roboty na stavbe, treba chlapom variť, starať sa o domácnosť, bože baby, ja neviem, ako to zvládnem. Ale utešujem sa len ťahákmi 😅 , aspon tie si idem narobiť a už sa musím dnes v noci učiť. Strašne sa bojím, ale čo - veď prinajhoršom to istia opravné termíny, nie? 😝

duskaf
23. apr 2008

Aj my Verulke veľmi gratulujeme a vítame malého človiečika na svete. lidka neboj sa zvládneš to, ja sa učím vývinovú psychológiu, v sobotu mám skúšku, nejako sa mi to neukladá, nemám rada poučky, tak som prišla trošku na fórum a o chvíľu späť k učeniu. Držím Ti palce, všetko zvládni.