Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

kvixa
17. nov 2008

ahoj, aj ja chcem mať už za sebou štatnice🙂 ja mam slovinu- ruštinu a soc. pracu🙂

danielkapo
17. nov 2008

ani sa nenazdas abudes...a potom ti to aj bude chybat;) znie to ako klise, ale fakt...uvidis 😉

kvixa
17. nov 2008

no neviem. už tam chodím s odporom 😒 chcem to mať s krku- hlavne tu sl-ru, soc.praca sa da.

bibinka
20. nov 2008

všetkým čo porobili skúšky záááávidím. Ja mám zajtra jednu, že vraj dosť otrasnú a stále verím, že ju urobím. "až 2x" som si to prečítala, viac nestíham. držte mi palečky,pls 😅

janka46
20. nov 2008

Bibinka budem na teba mysliet,ja som cela happy,dnes som vobec nedufala,ze spravím....tiez len parkrat precitane som to mala 😝

janka46
20. nov 2008

danielka tak to nas je tu viac...socialnych prac 😀 a vitaj medzi nami!

sonnya
21. nov 2008

baby aj ja mam dnes skusku zo socialnej politiky, nie som si 100% ale tak druhy termin to isti 😀 😝

petrahy
21. nov 2008

Ahojte chcem sa len spytat je tu niekto kdo studuje osetrovatelstvo,alebo psychologiu? Rada by som vedela ako to chodi rozmyslam ci mam ist studovat alebo nie. Ja sa na to moc necitim, ale keby som to skusila mozno by to islo. Potrebujem vediet co vsetko vyzaduju na skuskach prijimackach ake su vlastne poziadavky. Zo skoly som uz vysla pred 8 rokmi tak neviem.
Dakujem za kazdu odpoved

adetka
21. nov 2008

ahojte studentkyyyy... a gratulujem su spravenym skuskaaaam 😀 .... aj ja uz makaaam na skole... ani nemam cas se nahliadnut... prednasam, hodnotim prace a aktivit studentov 😉 , nahadzujem udaje do univerzitneho informacneho systemu, spoluorganizujem medzinarodne sympozium, pracujem na vlastnom prispevku, zhanam si kredity 😖 ... a slecna sa zapracovava v jaslickach... z necelych troch mesiacov bola sest tyzdnov chora...

drzim vam i nadalej palce 😉

andy333
21. nov 2008

ahojte studentky! ja mam dve skusky za sebou, z obidvoch A, ale nechcem sa chvalit a este sest pred sebou! 😠 Vsetky zdravim a drzte sa! 🙂

bibinka
22. nov 2008

ahojte, hlásim, že mám skúšku za sebou. ako som uribila, neviem, hádam áno, mám taký pocit 😀 😀 😀 . dnes som zase nešla na prednášku- to je úplne posledná za celô štúdium- baby mi zapísali termín skúšky -8.12.-patopsychológia deťaťa. Fest som chcela ísť, ale technicky sa mi nepodasrilo zabezpečiť drobcov. no tak som to teda riadne odflákla s mojou účasťou na prednáškach 😀 😀 😀 😀
janka -ďakujem, že si myslela na mňa 😉

petrahy- poď k nám do krúžku študujúcich. Je to aj drina(fakt),ale aj kopec srandy, prídeš na iné myšlienky, rozšíriš si obzory. a že si zo školy 8 rokov? ja mám spolužiačky 50-tničky 😀 a ide im to vcelku dobre.
Ja študujem ošetrovateľstvo-konečne už končím mgr. A ty si zdrav.sestra? ak sa chceš uplatniť v zdravotníctve ako sestrička, tak áno, je to vlastne už nevyhnutnosť. ale ak ťa láka aj iná sféra, tak sa daj na tú psychológiu- predstava, že budeš mať niekedy vlastnú psychol. prax je dobrá 😉

janka46
23. nov 2008

Petrahy,alebo ak planujes so zdravotníctva utiecť 😀

Ja si tiez robim "zadne dvierka" ale momentalne zdravotacka a s tým vekom budes patrit urcite medzi tie mladsie studentky ako pisala Bibka!

Adetka tak ste na tom podobne ako my so skolkou,tyzden tam a dva tyzdne doma....jasne ,ze rovno cez skuskove 😝 drzim palce!

petrahy
23. nov 2008

ahojte ano som zdravotacka a robila som v DD a DSS, domov dochodcov a dom socialnych sluzieb.

Ja v podstate neviem mam z toho obavy, ale rada by som vedela ake su predmety a ako je to s jazykmi.

Dakujem 🙂

bibinka
24. nov 2008

petrahy- určite si podaj prihlášku a predmetmi sa netráp. tam sa hlásia aj ľudia, ktorým jazyk nič nehovorí,nieje to nosný predmet, tak čo stresuješ? keby som ja vedela aké predmety sú ,tak sa isto nikam nehlásim. 😅 a to viem po nemecky a trochu angl-z rýchlika

záleží na ktorú vš pôjdeš, ale všeobecne je známe, že blava je najľahšia-resp. dá sa. Najhoršie na tom je čo sa týka obtiažnosti je MT, potom RK a potom zbytok. takže ak máš možnosť, šupajdi do Blavy 😀
tu máš príklad rozvrhu hodín pre 1.roč.bc ošetko: http://fz.ku.sk/dokumenty/rozvrhy/1efosebc.pdf

hanculka
24. nov 2008

študuje tu niekto laboratorne vyšetrovacie metody? 😒

sonnya
25. nov 2008

ahojte vospolok
baby co chodite na socialnu pracu - druhacky, uz mate vypisane temy bakalarskych prac? nam ich dali az vcera (a to vraj uz vcera niektori konzultanti odmietali zobrat studenta) tak neviem ako to dopadne kedze nebyvam v mieste kde chodim do skoly - inak KU - stal sa z nej riadny bordel ☹
A ak uz mate temy poradte co ste si vybrali, ja som zufala... 😖

bibinka
25. nov 2008

sonnya- tak to máš dobre, že vám dali predpísané témy. nám nedali dostatočný počet tém(denní aj externí majú spoločne asi 50 tém, a to nás je 50+130) , mohli sme si vybrať a takisto konzultanti už "neboli na sklade" 😖 😖 Všetky ružomberčanky si vychytali pedagogičky a ostatní si môžuj labu lízať 😠 ale každý si našiel, neboj. Vykašli sa, radšej si vymysli vlastnú tému, lebo aj to má svoje výhody- ty budeš vedieť čo asi tam treba písať. a ak vypísali témy, priradení konzultanti majú "istú" predstavu čo tam treeba.

maruschka
25. nov 2008

sonnya, bakalárskych prác??Určite ešte nie..Tento rok máme ešte klasicky ročníkové práce a konzultant je naša prednášajúca-pre všetkých...Znova píšeme 25 strán, len tento rok nám pribudol abstrakt..Inak sa nič nemení..Témy nám dajú tento týždeň, alebo môžeme mať z minulého roka-ďalej rozvíjať prácu-ak sa dá a máme o čom písať..Odovzdať máme 28.februára..takže je časúúúúúúúú...Ja som mala tému Každé dieťa potrebuje rodinu-význam rodiny, výchova, adopcia,detský domov- minulý rok to bolo tak všeobecné a tento rok by som sa chcela venovať tomu hlbšie, ale asi iba adopcii,detským domovom,pestúnstvu,....Aby som to mohla potiahnúť aj na bakalársku prácu-len neviem, či budem mať ešte nejakú inšpiráciu písať 50 strán o tejto téme..Alebo si zvolím inú...neviem, uvidím alebo si vymyslím.. 😉

sonnya
25. nov 2008

No baby tak ja vobec nemam predstavu o com by som chcela presne pisat, teda predstava by mozno aj bola ale netusim co tam budem pisat... a ci zozenie literaturu.
maruschka -tak my nemame rocnikove prace, ale tento rok si uz mame vybrat bakalarsku temu na buduci rok 😅

janka46
25. nov 2008

Sonnya my teiz rocnikovu,musime odovzdat uz teraz do 7.12,alebo ist odprezentovat aj minulorocnu,tak uvidm ako to stihnem....Bc.nam este nedali....ale ako pisali bayb skus si vymysliet nieco.....

Inak baby dnes som mala uz 5-tu skusku,ale vysledok budem vediet az v piatok a to by som chcela ist aj na tu Rocnikovu pracu prezentovat.....proste neviem kde my hlava stoji,pohoda v pondelok mam Socialnu Politiku 😝

maruschka
25. nov 2008

janka, nám ešte nedali výsledky z geriatrie a kazuistiky..Geriatria bola ževraj fakt hustá v iných skupinách, že lietali zlé známky...Tak čakám a tŕpnem, čo dostanem 😖 😖

ja budem nad ročníkovou určite rozmýšlať až začiatkom roka, do konca februára času dosť..
😎 😎

sonnya, zajtra by sme mali dostať témy, ak chceš prepošlem ti ich..Môžeš si vybrať.. 😉

petrahy
26. nov 2008

Ahojte co ktora presne studujete a kde? Nech viem o okej skole sa bavite a ked tak vas zavalim plno otazkami 😀

alysea
26. nov 2008

Ahojte, dlho som sa sem nemohla dopracovať, vy ste nejak šikovné, že už máte toľko skúšok hotových. Ja tomu nerozumiem, ale nám vobec nechcú dávať takto skoro skúšky ja mám prvú až 6.12. aj to máme predtermín. Ja by som už mala začať aj na diplomke makať, no ale nejak nehrozí 😅
Tak Vám prajem aby sa Vám darilo a skúšky dobre dopadli 🙂

sonnya
26. nov 2008

maruschka - jasne, ze mozes preposlat a aspon kuknem ci ma nieco viac neoslovi. napisem ti do IP e-mail.
petrahy - ja studujem socialnu pracu 2.rocnik na Katolickej univerzite v Ruzomberku - inak detasovane pracovisko DK

maruschka
27. nov 2008

Tak Geriatriu máme za sebou...je to za A...ale bolo to o držku... 😎 😎 😎

sonnya, máš to v maily..tak vyberaj. 😉

alysea, ja som rada, že nám skúšky vždy rozhodia na celý semester a nemáme to na jednej kope...Takto nemáme až taký hrozný stres 😕 😕 🙂 😎 takže je to "pohoda vánoc"

petrahy, ja študujem VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v BA, detašované pracovisko Piešťany.....takže socka.. 😀 😀 😀

petrahy
27. nov 2008

ach jaj a kdo studuje v Blave, alebo v Trnave?
A studujete denne studium alebo externe? A na tri roky, alebo 5 rokov?
maruschka: A to je akoze katolicka skola? a co chceli na prijimackach aj nejaku prax?

bibinka
27. nov 2008

čaute,
maruschka- gratulujem, ty vždy robíš vietor a pritom dávaš samé áčka 😀 😀 😀 😀 😀
ja stále neviem ako som obstála na skúške, verím, že to bude OK. akurát som si vytlačila matroše na 3 skúšky- po 40 strán textu. no verím tomu, že to do termínu stihnem aspoň prečítať. 😅

maruschka
27. nov 2008

petrahy, niekto hovoril, že sa pýtali na prax..U nás nie,ani skúšky neboli...Tak neviem..
V názve máme síce svätä Alžbetu a každé pracovisko nesie meno nejakého svätého, ale nie sme katolícka škola.Len sa stotožňujeme s myšlienkou kresťanskej náuky a so skutkami svätých...Takto nám to bolo vysvetlené... 😉

bibinka, keď ja sa pred každou skúškou tak bojím, až to nie je normálne..Učím sa vždy aspoň týždeň pred skúškami a keď je večer pred skúškou, tak sa na to pozerám, ako keby som to videla prvý krát v živote..Ja neviem, čím to je, že som taký "chaosák"..
No inak, máš čo robiť..120 strán..hmm-to aby si najbližšie dva týždne ani nespala, len sa učila 😕 😕 🙂

charlinka
27. nov 2008

Ahoj, to máte dobré že dostáváte témy. my si máme vybrat nebo pokračovat ve svých ročníkových pracách. raději bych danou tému abych věděla čeho se držet.
Gratuluju všem co mají zkoušky za sebou, já už mám dvě a jedna těžká rodinné právo mě čeká za tři týdny. ale už jsem si řeklaže je jedno jestli je to za A nebo za D. za celé tři ročníky jsem sice D neměla, ale ted už je mi to fuk, hlavně že to člověk má za sebou a muže se pomaličku připravovat na státnice.
Sonnya, škola kterou studuješ je sv.alžběta nebo jiná univerzita?

mimi
27. nov 2008

maruschka, gratulujem !!!
baby, nestresujte, vy same A-cka a ja budem rada, ak vobec prejdem 😅
ja mam prvy zapocet za sebou, stale neviem vysledok a kvoli tomu nemozem uz cely tyzden spat 😔 😀