Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
14. dec 2008

No a najlepsie je je mala teplotuje od vcera 😠 ☹ ☹ ☹ 😔

janulle22
14. dec 2008

holky jak vam jde studovani....?

bibinka
16. dec 2008

babule- tak ja to mám za sebou, včera som mala dve skúšky,ale tretiu mám zajtra 😖
chcem vám popísať tú "hrôzu" čo som včera zažila. Organizácia tej skúšky bola katastrofálna. V ročníku je nás cca 129 a dennistov je 50. no a milý pán prof.si zmyslel, že vyskúša písomne všetkých, ale treba to rozkúskovať po 40ks. no na tom by nebolo nič zvláštne, keby namiesto 20min sa neskúšalo viac ako pol hod. takže jeden predmet odskúšal za 2 hodiny(časový sklz viac ako 1h) a druhý predmet podobne. No ale najzaujímavejšie bolo, že "mieste" študentky sa rýpali do triedy ako prvé a cezpoľné boli na konci( potom museli čakať na vlak viac ako 2 hodiny práve kvôli tomu, že ich miestne nepustili urobiť testy ako prvé) . a to nehovorím o takej tlačenici,ktorá mňa vyšupla a doslova hodila do plnej triedy na stoličky 😠 😠 😠 , že som skoro spadla. Ja nechápem,a nedali si povedať aby sa netlačili, to bolo doslova ako stádo. 😠 😠 😠 😠 Máte aj vy takéto skúsenosti?
Mne sa toto stalo 1x čo chodím do tej školy a bola som teda znechutená. a to , že som kojaca matka nikoho nezaujímalo, ani to, že boli v tej hustej tlačenici aj tehuľky, ktoré radšej odišli z "masy". Proste každá videla len a len seba, že MUSÍ sa dostať medzi prvých 40 ľudí, ktorí sa odskúškujú ako prví 😠 😠 😠

Tak ja len čakám aká hrôza ma bude zajtra čakať, lebo na tento predmet pôjde zase všetkých 130 študentiek(žiadna si nechce nechať skúšku po novom roku,bŕŕŕŕ.) Som zvedavá kedy sa znovu dostanem domov, aby som mohla nakojiť môjho "ročného " syna 😅 😅

maruschka
16. dec 2008

bibinka,u nás to je v pohode,,v triede je nás 100-teda v našej skupine, inak druhákov v PN je nás 550..Každá skupina má svoju triedu, kde má každý svoje miesto..Takže nehrozí tlačenica..Ale keď sa skúša tak, že nás pri písomke rozdelia na skupiny, aby sme sa rozsadili, tak sa ide podľa abecedy...Pri ústnych je to tak, že kto skôr príde, skôr odpovedá- a to prídeme vždy aj hodinu pred skúškou a už tam je kopa ľudí..Ale raz sa nám to podarilo tak, že som išla druhá, lebo tam ešte nikoho nebolo a profák prišiel skôr/to sme prišli tiež hodinu pred/..

Niekedy sa nám zdá/chodíme traja v aute/, že keby sme prišli aj 2 hodiny pred skúškou, tak tam sedí už polka triedy... 😅 😅

Podstatné je, že ti skúška dopadla dobre..
😉 🙂 🙂

maruschka
16. dec 2008

a ešte niečo..Minulý rok sa nás na 3 skúškach profáci normálne pýtali, ktorá má maličké deti-tie kočky išli prvé..A pri vyhodnocovaní písomiek, nemuseli čakať 2 hodiny na výsledky,len odovzdali a ona to hneď opravila a išli domov...Sociálne cítenie je sociálne cítenie... 😎 😎

bibinka
16. dec 2008

maruschka- neviem či mi to dopadlo dobre, budem čakať , či mi náhodou "pedelka" (hovorkyňa nášho ročníka) nezavolá, ale hádam nie, zo 40 otázok bolo treba na "hrabličky"-E tých 21. a to verím tomu mám.
Ja som sa vehementne nehlásila, že kojím--teda na tú prvú skúšku, ale na tú druhú by som sa už zahlásila.
Veď aj prof.povedal, že môže prísť kto chce, on vyskúša každého. Lenže asi nepočítal s tým, že VŠETCI to chcú mať za sebou už v prvý termín. Ten druhý decembrový zrušil deň pred skúškou 😠 .
U nás je viac učební, a vždy máme skúšku v tej, ktorá je práve voľná, takže nikto nemá stabilné miesto- no majú, "miestne" študáčky a my cezpoľní sme fakt vždy až na konci aj s termínmi aj v inom, ale to ma už netrápi, končím štúdium a už chcem mať svätý pokoj so školami.
Ešteže som schopná chodiť autom, bez vodičáku si to neviem predstaviť.

My ústne nemávame,lebo nás je ozaj dosť.ale terajší 1.ročník -ich je len 50 externistov a tí majú možno aj ústne. joj, mám jednu ústnu-poslednú v štúdiu,ale až koncom januára a vraj je to v pohode,taký viac menej rozhovor, či rozumieme problematike.Takže nato sa nebojím ani nestresujem. 😉

inak- to sociálne cítenie by malo byť aj u nás, lenže prevažuje akýsi druh "hyenizmu" sorry za výraz, ale včera sa to na hyenizmus podobalo. fakt som nečakala, že sa masa ľudí tak rýpe na skúšku 😅 😀

bibinka
17. dec 2008

čaute- hlásim, že mám poslednú skúšku v tomto roku za sebou, verím, že úspešne. ešte ma v ročníku čaká posledná,ale to sa už neľakám, hádam dobre dopadne. Takže dievčatá, ja začínam "žiť" predvianočný zhon,pečenie a kupovanie darčekov pre mojich miláčikov. 😉 😉 😉

juj, hneď mi je ľahšie na duši, že sa nemusím už zaťažovať skúškami 😀 , verím, že som niektoré z vás "nenahnevala" 😅

maruschka
17. dec 2008

bibinka, tedááááááááááááááááááá....to je nikomu sveta žiť...to je super, gratulujem.... 😀 😀 😀 😀

bibinka
17. dec 2008

ja vám všetkým prajem, aby ste ľahko porobili skúšky. maruschka dík. 😉 😉
už som to aj "oslávila"- miska vianočných koláčikov od mamy a bezkofeínová kávička 😅

ness
17. dec 2008

ahojte maminky, az teraz som objavila tuto temy a hlasim sa k studujucim mamickam, ja som mala v sobotu tiez posledne 2 skusky v tomto roku a v januari ma cakaju este 3. takze som od pondelka uvolnenejsia a hlavne som si konecne napisala zoznam veci, co budem piect a co treba nakupit.
tento semester je dost tazky, ked bude za mnou budem veeelmi rada, a maly bude mat pol roka, takze to bude o trocha lahsie.
dufam, ze som spravila obe skusky, o jednej uz mam info, o druhej este nie, a nemam z nej dobry pocit, takze uvidime
tak vam gratulujem k uspesne zvladnutym skuskam a pekne vianoce

mata25
18. dec 2008

caute,
aj ja sa k vam hlasim. momentalne som v poslednom rocniku na vyske a neviem ako dalej, lebo som priserne leniva a na vsetko kaslem, takze aj tie 3 skusky co mam urobit som si nechala na januar, okrem toho do septembra som mala mat prvu kapitolu diplomovky, no zatial nemam ani nadpis. proste som lajdak. doteraz som sa vyhovarala na maleho, lebo pokial sme nemali predosvojitelsky sud tak som mala nervy a nevedela som sa na nic sustredit a teraz ked by som sa mohla ucit tak aj nadalej na to kaslem. no hroza, co vam poviem. zavidim vam tie zvladnute skusky. ja mam len jednu tazku tak to hadam nejak doboxujem. len tej diplomovky sa bojim jak certa, to mi vobec nejde. nie som schopna dlhodobejsej systematickej prace. radsej sa venujem malemu, mam ho len 3 tyzdne tak sa na nom realizujem, a manzel nejak nepomaha, lebo teraz maju moc prace a chodi domov ked maly uz spi. este ze mam kopu vyhovoriek, hahaha. uvidim co moja konzultantka, hadam mi neodkusne hlavu, sak to ma byt hotove do marca. 😒

ness
18. dec 2008

neboj Mata, to zvladnes, ja tiez nechavam vsetko na poslednu chvilu, ale potom 2 dni pred driem ako nikto iny, mna zas cakaju tento rok bakalarske skusky + bakalarka, mam len zadanie, ktore sme museli odovzdat a zvysok este neriesim, to bude v poho, nakoniec sa k tomu dokopes. 🙂
drzim palceky

duskaf
18. dec 2008

Bibinka, tešíííím sa s Tebou, gratulujéééém, oddychuj, užívaj pokoj.

maruschka
18. dec 2008

čaute nové mamičky-študentky.. 😵

mata25-ťažká pohoda..Podstatné je, aby sa skúšky urobili a prešla si ďalej 😎 😎

ness, ty bývaš neďaleko od nás-asi tak 10 km 😀 😀 😀 Na akú vyšku chodíš??

Ja má ešte dve skúšky 17.1 a....neviem kedy-nedali termín a zimný semester mám za sebou..Jáááj, ešte ročníkovú-taká drobnosť 😕 😕 😅 😀 😀 😀

lubicanoemi
18. dec 2008

jej baby, vyhýbam sa tejto téme ako čert krížu, lebo pri ňom musím myslieť na diplomku, z ktorej nemám ešte ani škrt:-P

maruschka
18. dec 2008

lubicanoemi 😀 😀 😀 takže je to tu ako zlé svedomie, že? 😀 😀 😀 😀 dokedy ju máš mať??A koľko strán 😕 😕 😕

ness
18. dec 2008

caute studentky,

maruschka, ja chodim do trnavy na ucm - marketing a ty ?

joj diplomovky, ale aspon to uz budete mat za sebou celu skolu, ja tot len bakalara, tiez sa mi s tym nechce ani hnut, ja ju zacnem pisat asi az vo februari, ked zacne letny

ale teraz mame vianoce, takze od skoly pokoj 🤐

bibinka
18. dec 2008

čaute babule, vítam nové študentky 😉 😉

duskaf- ďakujééém. a ty si dúfam urobila excelentne? lebo s inou známkou u teba ani nepočítam 😉
lubicanoemi- mňa tiež "desila" táto téma, lebo mi pripomínala "ten kríž",ale postupne som tu videla, že všetky sme na jednej lodi a veľmi ale veľmi mi pomáha vedomie, že v tom nie som sama a že sa tu chápeme a podporujeme 😉 A ty kde končíš ? dokedy musíš odovzdať diplomku?

ness- chápem tvoje uvoľnenie, ja tiež relaxujem pri upratovaní a pečení a pod....super pocit 😉

mata25- neboj, časový pres ťa pritlačí a všetko stihneš!!! ti ručím. moja kamoška začala písať dipl.vo februári a do konca marca to v pohode(ak sa to dá tak nazvať) odovzdala. 😉

andulkaavetrelec
18. dec 2008

http://www.promoce.cz/index.php?sec=foto&school...

promoce: UK 5.12., ta v těch zlatých šatech, magistra filologie

ness
18. dec 2008

juj, to musel byt pocit, stat tam po tolkych rokoch s diplomom v ruke

gratulujem !!!!!!!!

andulkaavetrelec
18. dec 2008

to byl, studovala jsem opravdu dlouho:9 let...

maruschka
19. dec 2008

andulka gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

Ja si tento pocit neviem ani predstaviť..Keď som bola segre na promóciach, tak som skoro revala od šťastia-ako keby mňa promovali...Samozrejme, ak odrátam ten trápny pocit, keď moja dvojročná dcéra na celú aulu cmúľala hašlerku a prehadzovala ju pred všetkými v ústach...Tak to bol horor..Cirkus na koliečkach..Ale už som nevedela, ako ju mám zabaviť, tak som jej ju dala, a až potom začala tragédia 😀 😀 😀 😀

gabii83
19. dec 2008

bibinka to ti závidím, ja zajtra idem indi - vindi na nemcínu, no vela som sa neucila na to, mala ma nenecha, len nech to este par dni vydrzi, musim este jednu seminárku napisat a odovzdat. a potom v januári mam este jednu, ale to uz zvladnem, samozrejme ak táto nemcina - ústna sa mi podarí. aspon z lutosti na E 😀 😀 😝 😔

ja som len 2. ka, este rok mam pred sebou, zvladneme to, vsak? da sa to??

janka46
19. dec 2008

Caute studentky...teda samozrejme aj tie no,ktore vitam§§§
Ja sa pripajam k Bibke.....tiez mam uz prazdniny ...dufam,ze si ich uzijem aspon 2 mesiace 😀 😀 nebudem o skole a skuskach ani pocut 😵 😵 😵

Vsetkym ostatnym drzim palce!!!!!

Andulka gratulkujeme!!!!!

gabii83
19. dec 2008

juj janka46 tak to je super, ja zajtra budem sa tesit, aj ked spravim aj ked nespravim.

a potom si idem trosku upratovat, a pernicky robit, a chystat sa konecne na Vianoce, a behat po obchodoch, ale len tak s mierou, nechcem esete rodit... sa z toho bojim, ale to je normálne

tak vsetkym pekne a vesele......

maruschka
19. dec 2008

gabi, máš také isté problémy ako moja segra..tiež má začiatkom januára termín a ak nechce prísť o 25 tis.+4tis od obce, tak musí sekať dobrotu 😀 😀 😀 a neboj, skúšku urobíš,to je viac, ako isté 😉 😉 😉 ...

janka46
20. dec 2008

Gabiii drzkame palce!!!!Aj vsetkym ostatnym studentkam 😵 😵 😵

bibinka
20. dec 2008

andulkavetrelec- gratulujeeeeem 😉 😉 😉 😉
gabi- neboj, urobíš, v pohode. a hlavne nech sa bábika v tebe držká až do termínu 🙂

super pocit mať chvíľu kľud od školy 😀 😀 , i keď v podvedomí to stále drieme. tak si užívajte všetky všetko čo k Vianociam patrí. 🙂

gabii83
20. dec 2008

dakujem baby ste zlaté, a mali ste pravdu spravila som to na C, co je u tejto celkom dobre, polovica triedy kvoli nej vypadla odisla a nechala tam skolu v prvom roc. a to 50 ludi cirka.

a teraz ako to vy písete klud a pokoj aby som aj ja dostala viac v novom roku, uvidime.

maruschka a tvoja segra caka druhe dieta?? tak to ona ozaj by mala vydrzat, ja dostanem "len" o 5 tis. menej co je vela, ale v porovnaní s tými ktorí čakajú druhé bábo, a nedostanú nič len v novom roku, to je "len".

dobru noc vsetkym

bibinka
22. dec 2008

všetkým maminkám -študentkám prajem krásne pohodové Vianoce a šťastné vykročenie do Nového roku 2009 🙂