Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
23. dec 2008

gabi, tak gratulujem k urobenej skúške 😵 😵 😵

Segra čaká tretie, včera bola na prietokoch a všetko ok, aj keď je už na skoro 3 prsty otvorená, malý má 3 kg, takže ak porodí na termín, bude to riadny macko..

Ja tiež želám všetkým študentkám, konečne pokoj od skúšok aspoň cez sviatky, jasnú myseľ, krásne vianočné sviatky so všetkým čarovným, čo k nim patrí.. A čo zaželať do Nového roku??Len veľa zdravia-fyzického a psychického, veľa šťastia doma, v práci a hlavne pri skúškach, veľa lásky a nech sa vám splní aspoň polovica všetkých predsavzatí a tajných želaní.... 😵 😵 😵 Teda želám všetko naj-naj-naj-najlepšie... 😵 😵 😵

tatolu
23. dec 2008

Ahojte, tiež by som sa mala učiť na skúšky a nie takto surfovať 😒
Našťastie už 3 mám a čakajú ma ďľšie 4. Ak skončím tento rok budem Bc.

janka46
24. dec 2008

Tiez sa pripajam a zelam spokojne vianocne sviatky ako aj uspesny cely rok 2009!!!!!!Hlavne vela síl pri studiu a vychove nasich pokladikov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
25. dec 2008

Ahojte,
konečne som si prečítala všetky príspevky.
Ako vidím, som tu sama s oborom, ktorý študujem 😀
Som 3tiačka na Bc štúdiu na TU vo Zvolene. A teraz sa podržte Aplikovaná zoológia a poľovníctvo. Najhoršie na tom je, že poľovníctvo vôbec nemusím. Ja som sa zamerala na tú zoológiu. 😀 😀 😀
Ale teraz to už nenechám. Sme super kolektív...

Čo sa týka skúšok, tak skúšky (v pred termíne) bolo možné urobiť iba týždeň pred Vianocami, takže som rada, že mám tie tri za sebou.

A čo sa týka bakalárky, tiež to nie je ružové. Zatiaľ mám iba tému. Nebola som ešte ani za konzultantom... A to má byť odovzdaná do 17. apr. 2009. Mám čo robiť.

Všetkým, ktoré máte skúšky za sebou GRATULUJEM a tým, ktoré ešte nemajú všetky, veľa šťaaaaaaaaaaaastia.

maruschka
25. dec 2008

tatolu, vaááááááááááááááááu, tak to je teda zameranie...Máš moje sympatie-a môjho muža tiež, lebo ten aj keď nie je poľovník, tak je veľký obdivovateľ a milovník poľovníctva 😉

tatolu
26. dec 2008

Ahoj Maruschka,
vieš čo je najzaujímavejšie? Že až dovtedy, kým som nezačala "navštevovať" túto školu, tak sa mi tak pošovníctvo nepáčilo. Mala som dosť skreslené informácie 😀 😀 😀
Teraz sa mi to síce páči viac, ale streliť zviera by som asi nevedela...

tatolu
26. dec 2008

Ahoj Petka,
info, čo študujem je o pár riadkoch vyššie.
Vieľ pýtala som sa aj preto, že mám pocit, že som Ťa stretla v knižnici. Ešte som Ti vravela všetko naj... Pamätáš, alebo si to nebola Ty?
Študujem diaľkovo, ale nedala som si individuálny plán. Keď som o to v marci žiadala, odpísali, že to ešte nie je možné, tak som sa dohodla s profesormi a vyhoveli mi, aby som nemusela aspon na prednášky. Teraz to riešim za pomoci mojej maminky. Hlavne, keď je skúškové. Pred sviatkami bola tu na 3 týždne.

petka_s
26. dec 2008

no ahoj,tu som 😉 len uz budem musiet odist,
lebo ideme na donovaly na prechadzku,
a inac u nas su vsetci polovnici,brat,otec a starky,akurat teraz sa maju vratit
zo spolocnej.. 🙂

tatolu
26. dec 2008

No dobre nejdem zdržiavať.
A všimla si si, že aj Gabika študuje? Teraz budú študovať dve aj s Lilianou 😉

petka_s
26. dec 2008

ano pisala ze aj ona,no je to tazke,ty si to ako zvladala?
boli k tebe v pohode?

tatolu
26. dec 2008

No to vieš, sme super kolektív. Ten ma tam drží najviac 😅
A profáci, veď to poznáš. Ako ktorí.
Okrem toho, povedala som si, že keď ma nevyhodia, ostanem. Sama odchádzať nebudem... A to tiež niekedy pomôže, hlavne, keď nevyjde skúška 😵

petka_s
27. dec 2008

no to je fajn,ja sa tiez velmi nestazujem,
spoluziaci su super,a inac ako mavas skolu?
soboty o 9-tej?
som zvedava ako sa to bude dat ked tu bude malicka..
asi tam bude so mnou aj priatel a ja budem odbiehat dat malej papat,
ked bude hladna 🙂

tatolu
27. dec 2008

Ahoj Peti,
škola býva každý duhý víkend piatok, sobota.
S najstarším som 2.semester chodila aj na prednášky - sama. Skoro stále spal a neplakal, tak sa dalo.
V druhom ročníku už mal malý 3/4 roka a vtedy som už musela doma pri ňom niekoho mať. Kojiť som nekojila, tak sa dalo. Potom som však znova otehotnela a nedalo sa mi už v škole sedieť a to som sa už dohodla s prednášajúcimi.
Teraz, keď idem do školy, prehadzuje si Janko smenu v práci a býva pri nich on.
Skúškové bude ťažšie...

petka_s
27. dec 2008

a vy nemate skusky pocas semestra?
u nas je to tak,ze dve soboty prednasky,a tretia je skuska,a ides na dalsi predmet 🙂
takzte takto sa mi dalo pocas tehu urobit 6 skusok,
aj dva projekty teraz a polkiu francuzstiny,
mam to torksu tazsie,lebo som ako denna a mam indiv.tak musim splnat
kadeake kredity a musim si navolit vela zbytocnych predmetov ☹
som zvedava ako napisem bc pracu.. 😒

tatolu
27. dec 2008

No Peťka, nám začalo skúškové iba 17.12. Skôr neskúšajú. Ešte máme určené aj dokedy musím ísť na riadnu a 1.opravnú skúšku. Ak prešvihnem, strácam termín...
Vidíš jedna škola, ale iný odbor...

petka_s
27. dec 2008

no to mas teda riadne tazke,joj,ale tak ako vidim tak to zvladas..
a pises aj ty bc pracu?
ci vlastne kolkacka si to?

tatolu
27. dec 2008

No už som tretiačka - Bc prácu písať budem, máme ju ale odovzdať do 17.apr. a to mám ešte nejaké skúšky, ešte som nebola ani za konzultantom. Ešte dobre, že mám vybratú tému 😀
A teraz máme ešte aj internet... Chcela som ho z dôvodu školy a teraz je dôvod, aby som sa neučila - chacha

horallka
27. dec 2008

Dievčatá- študujúce maminy- potrebujem od vás pozitívne nakopnutie- začalo mi skúškové a mne sa do toho tak desne nechce- nemôžem sa prinútiť- vyhováram sa, že nemám čas, že nie som psychicky v pohode, že mám dve deti a malý mi dáva zabrať, musím sa mu venovať a neostáva mi čas na učenie, že mám domácnosť atď- ale keby som chcela, tak podľa mňa sa to dá, ale problém bude asi niekde inde, v tom, že sa nemôžem naštartovať, že som z toho všetkého už otrávená a vystresovaná- neviem- asi potrebujem nejaký trik, poradiť, ako sa naštartovať.Mám pocit, že tieto dva roky už nezvládnem.

tatolu
27. dec 2008

Horallka, zvládneš, neboj.
Ja sa tiež nakopávam.
Prišla som na to, že dnes mám zase po dlhom čase radosť zo života. A myslím, že je to vďaka týmto diskusiám.

Vieš čo urobíme? Dohodneme sa spoločne na nejakej hodine, kedy sa začneme učiť a po tej hodine, resp. hodinách sa spojíme a povieme si, čo a ako kvalitne sme sa naučili.
Moje hodiny kedy by som mohla (ak nepíšem cen int): 11.00 - 14.00, 15.30 - 17.00, a po 20.00. Čo Ty na to?

horallka
27. dec 2008

Teda tatolu- ty si to vzala pekne od parády. To chceš tomu venovať toľko času? Chi? Tak u mňa by to prichádzalo do úvahy o 11 do 14 a potom v tom rozmedzí od 15:30 do 17:00 ale po dvadsiatej sa mi už tak desne nechce. Dobre, ale ako si potom zadelíme čas v domácnosti a s deťmi? Mám pocit, že niečo budem aj tak zanedbávať.
A ty čo študuješ- ťažké?A ako to zvládaš pri troch deťoch- jeminenku... 😲

tatolu
27. dec 2008

Horalka, ja som napísala iba časy, aby sme sa mohli v jednom zladiť 😀
Var si nemyslíš, že teraz zradím tieto diskusie...
Čo takto 15.30 - 17.00? Vtedy sa už aj manžel chystá k PC ak je doma a to mi dupká za chrbrom, že kedy už skončíš?
Domácnosť, deti a internet si necháme na tie ostatné chvíle. Čo Ty na to?
Ináč, chodím na TU vo ZV odbor Aplikovaná zoológia a poľovníctvo. Ušíme sa latinské názvy stromov, zvierat a hlavne bylín 😒 . Tie mi tenda idú najlepšie 😉 A teraz potrebujemtie byliny zaradiť do vegetačných pásov, kde rastú, podľa toho určím podložie, na ktorých rastú, to dáva súvis k tomu aké stromy tam treba zasadiť (aby neboli kalamity ako v Tatrách... 😅 ) a podľa toho zase viem, aké zvieratá (jelene, srny, divé svine ... - poľvná zver) sa tam má nasadiť...
Zatiaľ som stále iba pri zaraďovaní rastlín do vegetačných pásov 😀
9.1. bude skúška...

tatolu
28. dec 2008

Horallka, ja teraz na pár dní odídem, keď sa v novom roku ukážem, chcem počuť čo si sa naučila 😅
Beriem si učenie zo sebou, takže dufam, že nebudem lenošiť.

Všetkým vám prajem krásny nový rok a veselého Silvestra

ness
28. dec 2008

aj ja sa musim ucit, ale tiez sa mi nechce ☹

dufam, ze zacnem aspon 4.1., ale ako sa poznam, tak ostane len pri chceni 😖

bibinka
28. dec 2008

baby, ja mám na zajtra "vražedný plán"- idem robiť úpravy do diplomovej práce-v každej kapitole čo-to preriediť a dopísať niečo nové a rozšíriť to. Som zvedavá sama na seba, koľko toho urobím. Muž berie staršieho syna ku svokrovcom a ja budem sedieť pri literatúre a "korigovať" 😒 večer vám dám vedieť ako som dopadla, či som sa vôbec k tomu dokopala. Pekný večer 😉

natashkaa
28. dec 2008

Ahojte ak by ste mi niektorá vedela pradit bola by som rada. Tento rok v juni som skoncila Bc. na pedagogickej fakulte UK v Ba. Otehotnela som a tí kreténi mi nechcu umoznit ziadne dialkove, individualne ani externe studium. Tak som musela prerusit na 3 roky. Tak som nastvaná. Neviete o niakej skole kde by som si mohla dialkovo dorobit Mgr.? mala som odbor pedagogika vytvarna vychova. Alebo mam zacat niekde uplne odznova na Bc. externe jaaa neviem 3 roky sa mi cakat nechce

janulle22
29. dec 2008

to jeste vseci spite...? 😕 😕 ... tak ja jdu taky... 😀

maruschka
29. dec 2008

natashkaa a na našej VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v BA???Jááj, ale ty chceš pedagogiku, že?A Mateja Bela v BB??

baby, to čo už sa učíte?????????????????Veď sú sviatky pokoja a mieru ešte 😀 😀 Ja mám 16.1 antropológiu a tvárim sa, že nič sa nedeje-a pritom 40 ľudí už vyletelo..

U nás sviatky prebiehali nasledovne-v utorok v noci sme išli s mladšou na pohotovosť do NM, odtiaľ nás poslali s podozrením na zápal obličiek alebo slepého čreva do TN na chirurgiu, odtiaľ nás poslali na detské do nemocky, kde nás chceli hospitalizovať, lebo nevedeli prísť na to, čo jej je..Ani lieky jej nedali,že idú Vianoce a keď jej bude horšie, máme sa hoci aj na druhý deň vrátiť, že si nás tam nechajú na infúzky..Tak malá 4 dni 39,5, tak sme sa vrátili a celkom iná pani doktorka-stará škola- povedala, čo robili také obštrukcie, že malá má zápal priedušiek..Dala lieky a malá je fit..Čo sme si zažili, cez tieto sviatky-horor-všetci sme chorí..A tak sme sa tešili, že sa riadne vybláznime.A toť, vidíš ho koťuhu, choroba nás kvári 😀 😀 😀

Ale od 2.jan. sa učím-už teraz si to sľubujem..A to nehovorím ešte o ročníkovej-moja nočná mora 😕 😕 🙄

bibinka
29. dec 2008

natashkaa- čo je to za blbosť??? prečo by si mala čakať 3 roky?????to je vtip? ved čo koho zaujíma tvoj stav??? to som ešte nepočula. Skús aj Ružomberok- v pohode sa tam dá externovať a dorobiť si Mgr

horallka
29. dec 2008

Tatolu, dobre- tak aj mne vyhovuje ten čas 15-30-17-00. Vtedy je priateľ s malým na prechádzke, takže mám voľné pole. A kedy teda začíname? No teda- to čo študuješ ty, o tom nemám ani páru - ja študujem z celkom opačného súdka- dokumentáciu kutlúrneho dedičstva. Niektoré predmety sú super, ako napr. Dejiny umenia, alebo Slovenská literatúra ale niektoré by tam ani nemuseli byť- napr. taký Znalostný manažment- bŕr-načo mi to kedy bude?
Tak kedy teda začíname? Hneď po novom roku?

petka_s
29. dec 2008

natashka,ja si tiez myslim ze je to riadna kravina!!!
ja mam denne,a v pohode mi dali indiv.plan,
ten sa dava sportovcom,kt.reprezentuju slovensko,alebo region 😒 to uz neviem,
a mamickam do neviem akeho veku dietata..
ja tomu nechapem ako je to mozne co si pisala ze je na tvojej skole.. 😠 😠 😠