Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

danciacik
16. sep 2009

Blau, Larka mala od minulého týždňa nádchu, cez víkend ju chytili dosť vysoké horúčky, potom grckala a na to hnačky. V pondelok sme dostali antibiotiká - polepšilo sa a dnes som prišla na to že ich neznáša, je po nich bledá, vyhádžu sa jej vyrážky a dnes dostala aj kŕče a hnačku.
Joooj Zuzi mala som čo robiť aby som dnes pri nej nerevala. Dala som jej smectu a sa polepšilo, tak sme išli trošku vonku a som ju chcel apotešiť tak som jej kúpila nové vodové farby a voskovky lebo si svoje už vyničila tak s nimi teraz spí v posteli 😀

erikasadek
16. sep 2009

ahojte baby ,

zuzka moj azlata ja sa ti musim ospravedlnit...
ja som sa ti ozvala, tak hnusne ale nechtiac porepca 3 deti a amam na telefone, a este som robila tie testy. prepac mi.. vet aco nerozumies a potom bola tak rychlo napisana, ze som si neuvedomila silu slov , az po precitani..

prepac mi to..;

je to ine ako hovorene slovo.. takze prepac mi...

ale vychadza mi zatial na90% sedi len ten mesiac..
vyskusal asom na 7 ludoch.. a 14 deti.. okrem, danky , sedelo na vsetkych...
ostatne boli na ho hlavne ten cisnky , trafil sa len raz.. 😀

erikasadek
16. sep 2009

teraz va smusim docitat.. 😉

lamada181
16. sep 2009

no ahojte
dani skus moja jej dat ak by zvracala a bolelo ju to brusko 2 mg diazepan mame to odporucane z nemocnice a tiez jej mozes dat homeopatika alebo probiotika,diazepan ja na vela veci moja jedine zajtra chod k dr s nou
jarka dakujeme dakujeme a tiez som rada za to ako to povedala starkej
erika aspon raz mi nieco vyslo a teraz ti to vysvetlim ze ako viem ze presne 13 obidvoch
svagor je 13 decembra narodeni boli sme na chate tak sme splodili paulinku a patrik to bol jediny den v mesiaci kedy sme sa milovali nakolko sme boli u babky v pp a tam su tenke steny asi tak nejak
janka to snad nemyslis vazne to co mas za buchticku
no nic deti mi pomali uz spia su prejedeni ako buchty boli sme u babky a dedka gratulovat mu k narodeninam a babka nosila na stolli a mali s kazdeho ochutnat aj viac krat tak teraz mi zostava dufat ze nebude im zle
no snad som na niektoru z vas nezabudla inac baby mam super recept na jablckovu tortu s piskotami akurat som ju dokoncila deti ju maju strasne radi mnam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka1.
16. sep 2009

erika nic sa nedeje, sak som nechapaala a viem ako si to myslela 😉 ok?

erika to tak vlemi chces to dievcatko?

erikasadek
16. sep 2009

lamada 13 😀 😀 super ...

este vas docitavam..

lamada181
16. sep 2009

tak teraz som mimo erika
dani inac mozes dat malej aj colu namiesto smecti

erikasadek
16. sep 2009

lamad ten den 13 ze je to super vec.. 😀

teda ja som sa pozosmiala, obe deti 13 decembra.. ved je to pre stastie;.
nechcela som sa rozpisovat.. chcem vas docitat.;

zuzka som rada moja, bala som sa;. 😉

strasn echcem dievcatko... 🙂

lamada181
16. sep 2009

jaj no vidis sedim na kabli si erika vyskusaj aspon to tvrdi moj mm ze dievca sme robili s ponozkami a maleho bez ponoziek
som hrozna viem 😀 😀 😀 😀 😀

danciacik
16. sep 2009

Jani a Diazepan je na predpis? Lebo doma nemám. A colu? To som ešte nepočula? Nebude mi do rána z nej tancovať? 😀
Erika ja som furt výnimka tak sa ani nečudujem že ti to pri mne nevyšlo 😀

zuzka1.
16. sep 2009

danka hej, to aj nejaky lekar pisal, ze ako prva pomoc od bolesti brzcha je dobra coca cola normalna

lamada181
16. sep 2009

dani ano idazepan je len na predpis pitaj si 2 mg
cola sa dava ked dieta zvracia to je taka prva zachrana nam to zabera a aj vedciene mojim znamim ona nieco obsahuje a nezatazuje tak to brusko ako smecta laebo nieco ine ale tiez len tak polizickach ako sa pije cajik

lamada181
16. sep 2009

DANI JA SOM MALA pri paulinke 4 kociare a pri patkovi mam teraz 2 ale videla som jeden kociar taky uzasny len no neviem napriklad u nas v mt som sama kto ma tento kociar co mam teraz aj ked sme boli v pp tak sa na mna ludia divali ako keby som mala neviem co 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
inac ta cola je super

danciacik
16. sep 2009

Jani no a akú značku kočiara máš? a aký si videla?
No tak skúsim popýtať doktorku ten Diazepan a asi kúpim aj tú Colu - joooj baby ste zlaté.

lamada181
16. sep 2009

baby ja som vam chcela uz minule napisat znama robi body hocijaku velkost s dlhym alebo s kratkym rukavom a pise nan mena poslem zajtra foto cena s tim napisom a kvalitnymi bodami je 3,50 eur

erikasadek
16. sep 2009

takze zasiahnm..

cola je super pre 3 a vysie deti.;ale pozor s cukrom nie light.;
aby ste chapali...
ked vraciate , vy alebo deti tvory sa , aceton v zaludku a cukor ho neutralizuje..
takze cim viac vracite tym viac acetonu, taky zacarovany kruh..

takze staci, sladka voda. nemusi byt kola..
pokial vracia, nemate nieco , proti vracaniu, berie sa to aspon 1( minut pred jedlom a pitim.. tu sa to vola primperon...
vyborna vec..

smecta je len na hnacky.. 😉

a hlavne vela pit a v malych mnozstvach,; to jest kadu pol hodinu max 30 ml nie viac...
zvysok telo neprijma; a ide len do urin..
takze treba aj ten, rozok u vas kulisok..
ak nemate doma vyrobte si..
jedn alyzicka soli , a 5 lyzic cukru , na 1 liter , citej , vody, kojeneckej, bez mineralov.. 😉

dohovorila dr erika;. 😀

erikasadek
16. sep 2009

lamad ja si sedim denne na kabli.. 😀

lamada181
16. sep 2009

jaj teta dr erika vidis ti nieco ine a mne zase nieco v nemocnici povedali ze cola ano ale klasika ak neprestava treba dat diazepan 2 mg na lyzicku rozdrvit a zapit lyzickou vody a najlepsie ciernym horkym cajom vidis to je take zacarovane ano smeca je na hnacku ale vraj dokaze zastavit aj trochu zvracanie napriklad malej urobila este horsie
baby mam doma noveho maroda a mam po romantickom veceri mm je mu priserne zle asi to dostal od deti zatial nastastie nezvracia ma len hnacku no ujvidime som hnusna zena dala som mu hilak kvapky erika dobre co pani dr

lamada181
16. sep 2009

tak to sme viacere erika asi

erikasadek
16. sep 2009

no, ano, klasicka kola.. nie ligt, bez cukru to nema zmysel.. 😉
pre male deti , davaju sa sirupy , do vody.; cokolvek ale s cukrom..
tazko dam 1 rocnemu colu.. 😉
ale taku , dobru , malinovo , ribezlovy sirup, to je super vec.. 😉

diazepan s anevyjadrujem to je slovenska specialita.. 😠 😉

lamada181
16. sep 2009

je ale pomaha ani nevies ako ja som rada ze nieco zabera
erika viem rovćnemu decku dat ale dam ked je zle dam ked to ma pomoct mali mi pije stlale vodu zo sirupom cajik sosladeny on sa mi ti na horky vykasle
ved dr nam povedal ze mali ma strasne zle vysledky s krvy malo cukru a neviem co
no nic tunak nik neni alebo tu nechce byt ke dsom tu konecen ja tak sa majkajte 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😔 😔 😔 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danciacik
16. sep 2009

ja som ešte tu ale si mi nenapísala tie značky kočíkov Jani, - ty, ty, ty. 😀
ďakujem za rady babule, všetko somprečítala a uložila do hlavičky-makovičky.
Už mi trošku šibe asi som unavená 😀

lamada181
16. sep 2009

dani tie epaulinkine ani neviem uz a pri patovi som mala V3 baby point a teraz mam craco modry a teraz neviem ak by sa mi tento podarilo predat tak za 300 eur zo vsetkym plna vybava sportova tak by som chcela ani neviem a ti mas aky 😀

zuzka1.
17. sep 2009

dobre ranko, ale ste toho popisali vcera, tak by to malo byt stale dievcnece, tak sa polepsite 😀

idem k nasim s drobcom, mm isiel na skusky, svokor ma zaveze.

pekny den vam prajem, pekne piste co ste dens zazili, robili a pdobne.

erikasadek
17. sep 2009

dobre ranko.. 😉
druha... 🙂

danciacik
17. sep 2009

Dobré ránko. Tretia... 😀
No ja mám jednu dobrú a jednu zlú správu, dobrá je, že som volala s doktorkou a ona hovorila že tie antibiotiká čo brala Larka stačí brať 3 dní takže už žiadne nemusíme, a zlá, že Paťko mal v noci 38,5 ale nič iné mu nie je tak musíme čakať.
Ale sa cítim ako po opici, do polnoci som nespala a od pol štvrtej som lietala okolo Paťka. No nič idem si urobiť ďalšiu kávu.

danciacik
17. sep 2009

Ta kde ste kto?
Jani ja som mala pri Larke Neo Nato Piuma a ešte jedne Neo Nata a Cam Portofino - to všetko okrem hlbokého jooj a ešte Dema Step Lux
A pri Paťkovi som mala Bambino World, ABC Design Take Off a teraz mám Sprint. 😀
no čo ti poviem - mánia 😀

erikasadek
17. sep 2009

danka, ahoj.. tak to je naozaj zla sprava.. ze mal znova teploty. ☹

danciacik
17. sep 2009

Nooo chvalabohu že Larka je ok a nie sú obidvaja v teplotách ale teraz som ho dala spať, lebo zase vyskakuje teplota.
Erika čo dnes varíš? daj tip na zajtra lebo ma nič nenapadá.

erikasadek
17. sep 2009

jaj tak ja ti nepomozem dnes ..
prave pripravujem, hovdzie, telacie masove gulky.. s cestovinami, v paradajkovej omacke.
nic vynimozne, ale deti zboznuju. a je tam 4 druhy zeleniny takze parada.. zdrave.. 😀