Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

erikasadek
23. okt 2009

lamada no mame zacinaju od zajtra a koncia 3 , novembra..

ved to je to dobre na francuzsku vela prazdni.n 😀
ale nie , oni su kvoli chorobam, teraz a potom v na jar.. teraz je taky pik, choroba tak n, uz davnejsie to vymysleli aby sa nemuseli velmi deti vtedy stykat .. a tak to je.; a vies co funguje to.. 😉

lamada181
23. okt 2009

tak to hej neviem preco to nevymyslia aj u nas tolko deti bolo u dr

zuzka1.
23. okt 2009

no ahojte,
volala som s norikou, filipko krasne vykrikoval, hral sa, som sa pytala ci to on a ze ano.
porobili mu vysetrenia a oblicky aj moc.mechur je v poriadku, neam nic v hrdle, nose, uskach. este zajtra spravia nejake vysetrenia. sa tam cuduju co to za dieta, ked sa tam jasi, ze tam vlastne robia.
takze relativne ok. uvidi sa zajtra, ak nezistia, pravdepodobnou pricinou su zubky nestastne. 😖

erikasadek
23. okt 2009

super sprava zuzka dakuejme.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

blau
24. okt 2009

Ahojte...co to tu citam.
Norik a Fil rychlo pridte domov. A posielame cmuk, nech je Fil zdravy a ´´Nech´´ su to len tie zubky nestastne.

M pride na obed domov a potom ma predlzeny vikend, v pondelok tu je sviatok, tak sa budem venuvat.
Majte sa krasne a budte zdravi 😎 😉

lamada181
24. okt 2009

ahojte dobre ranko
norika drzkajte sa nech su to len tie zubky nzbedne snad vas aj dnes pustia domov
co mate nove
co idete varit poradte ja uz vobec neviem 😀 😀 😀

zuzka1.
24. okt 2009

ahojte zienky,

no ako???
ja som bola v skole, noc som mala stransu, som mala neormalne krce celu noc, som spala asi 2 hodky do kopy, neviem co sa zas dialo. sna dje uz dobre, aj do ksoly som prisla s 2 hodinovym meskanim,.

vy ako?

erikasadek
24. okt 2009

zuzka, co s aTi stalo; moja.. 😕 😨 😢

tak len si davaj na seba pozor.. daj vediet co to bolo ak to vies. 😉

zuzka1.
25. okt 2009

dobre ranko,
neviem erika, podla mna to je zo stravy, od porodu nemozem jest vsetko hlava-nehlava ako predtym, bud hnackujem hned alebo ma boli slinivka ci zlcnik. Ale take lieky mi zabrali, tak je ok. bola som aj v skole, aj na nakupy vecer v NR, takze pohoda.

Jarka si uziva predlzeny vikend s M,, Matka ti kde si???
Norike dnes zavola, mze co a ako. dam vediet.

erikasadek
25. okt 2009

zuzka ty si ranostaj.. 🙂
juj tak len pozor co papas.moja.. aby si to nemala casto..

juj tak len pozdravuj noriku.. 🙂

lamada181
25. okt 2009

dobry vecer ako sa mame dufam ze filipko s norikou sa uz maju lepsie no nic baby idem ja som ko zajtra napisem viac
dani kde si

norik1
25. okt 2009

Cafte mamuchy 😵

dakujeme ze ste na nas mysleli, uz sme doma 😀 ach jo, home, sweet home.... tento vikend by som dala aj 500 eur za hocijake ockovanie proti akejkolvek chorobe kvoli ktorej sa ide do nemocky.... a asi aj viac by som dala.... ☹

erikasadek
25. okt 2009

norik anjleik , super ze ste uz doma..
jasne ze sm en avas mysleli.. 🙂 🙂

tak len si teraz uzivaj sladkeho domova.. 🙂

amatula
25. okt 2009

ahojte dámy
my sme s mm podlahli dakej chripke 🙄 uz mne ostava trosku lepsie ale mm nic moc 😒
tak pa zatim zajtra dam s vami cafee 😉

norik1
25. okt 2009

no hej... DAKUJEME 😉 a special thanks tete Zuzke ze vas za mna informovala 😉 Zuzi dufam ze ti to nikdy nebudem musiet vratit 😉

Bol to brutal teda, boli sme na tom istom oddeleni ako minuly rok, hned na prijme kukla na mna jedna sestra a vravi - neboli ste tu uz niekedy? 😀 no nic, sme stara znama firma 😵

takze tak ako Zuzka pisala, nic nam nezistili, este zajtra pojdem pre velku prepustaciu spravu lebo az zajtra budu vytery , tak dufam ze tam nic nezistia....esteze doki je spoluziak zo strednej, chcel ma pustit az zajtra, ze "pre istotu", ale myslim, ze doma bude pindurovi lepsie...

zuzka1.
25. okt 2009

jaaaj norikus super, ze ste doma.
takze nic nezistili???snad ozaj len tie zubiska! 😒
maly to urcte zvladal chlapsky, ved sm pocula v telefone 😀 jak uradoval aj v nemocke 😀

tak nas zajtra informuj.

my riesime lety do Bruselu, mm isiel volat to mu znamemu, mame ist vsetci , ale snad nebude na tom trvat a bude im stacit mm a svokor. uz teraz mam brucha bol z letu kvoli drobcovi 😖

norik1
25. okt 2009

Nie nic nenasli, moc mal uplne cistucky, CRP klesalo....no a vytery budu az zajtra, este tam by daco mohlo byt, ved uvidime....
No maly bol maskot nemocky, uradoval tam neskutocne! Statocne balil vsetky sestricky 😀 , furt lietal jak zmyslov zbaveny po celom oddeleni... ibaze na chodbach bol strasny prievan a on tam furt spoteny lietal. Na izbe sa nedal udrzal, o postialke ani nehovorim, Ked mu mala infuzka tiect 6 hodin, tak som dakovala, ze aspon dve hodiny pospal, potom mu ju musela sestricka zrychlit lebo mm ho nevedel udrzat v postielke... tak som bola rada ze to bola jedina infuzka...
Ale strasne ma sralo, ze ani jest nic nedostal.... Doki sa pytala co je, ja ze vsetko a nutrilon 3 rano a vecer. Ona ze dobre, vecerna sestra pise jedalnicek a poviem jej co ma rad, co nie.... ale nikto neprisiel, ja som zabudla....tak rano prislo mlieko, ok, o desiatej zas mlieko - to uz nechcel.... na obed dosla nejaka polievka (vo flasi dojceneckej!!) humus strasny, hned to vyplul. o piatej mlieko a o deviatej mlieko. CHapete? 17 mesacne decko a takato strava??? este ze si vieme ulahcit zivot a mala som vyzivky a Hippky a ohrievacku... Ozaj, nutrilon som si musela dosniest sama, lebo trojku nemali.... ostatne deti vo FIlovom veku dostavali normalne jedlo 5x denne, len Fil bol odsudeny na vlastne mlieko...
Ja som spala na lehatku vedla neho, bola som rada ze sa mi uslo posledne lehatko...ale uz som nevladala o pol dvanastej (ked konecne zaspal) pytat plachtu a vankus, tak som lahla len tak, v rifliach, tricku... na flisovu bundu a zakryla som sa FIlovou minidekou...sestra rano o piatej ze ci som salena, ale vtedy to je jedno...na druhu noc som si vypytala aspon plachtu, proste mi fliska prirastla k licu 🙂

Dnes rano ma upratovacka zdrbala za osr.ty zachod (bola som najblizsie - vedla v herni), spucovala ma pod ciernu zem ze ako mozu matky takto udziavat hygienu....a pritom ja som tam nebola ani len cikat, kazdy den ked prisiel mm, sadla som do auta a utekala domov do sprchy... a spoluobcianky v tazkej prevahe nad gadzovkami veselo spinili kde sa dalo...

Proste uz nikdy viac...

lamada181
26. okt 2009

ahojte dobre ranko prajem
norika to sm rada ze ste doma az evam je lepsie
no nic idem robit ranajky a prezliest periny pato mi ich cele ozvracal asi vypil vela mlieka pol litra je dost na raz po dlhom case ale co uz ke dje chamtivi

zuzka1.
26. okt 2009

dobre ranko, boooze moj norik jak zo zleho filmu 🙄 😠

ja som chora, boli ma hlava, sople mam. dam paraleny apson 3 dnes, lebo ma porazi
dieta si zmyslelo, ze vstane dne suz o 5, ksoro ma vystrelo, esteze vstal mm, ale , ked oh o pol 6 vybral, moej dieta pozna rano iba mamu, tak ma odokryval, tahal za nos, nech vstavam, ze on chce kakavko 😠 😖

nic, zavolam mame, ci ma cas byt s maym, nech mozem spat cely den.

lamada181
26. okt 2009

zuzi mi sme hore od 4 neveim divna noc sa neuduj ze si chora ked pijes studne musis si dat teple napoje alkoholicke 😀 😀 😀 😀 😀 sranda
ja sa ani necudujem ved toto pocasie ide na nervy aj moje deti mi idu na nervy isla som az o pol noci zehlila balila veci nmp horor toto uz nech mame aspon stahovnie za sebou jaj 😀

norik1
26. okt 2009

cafte, Fil vstal o pol siestej ale uz zasa zaspal, ma teplotu tak som dala Nurofen. Bolia ho ale zuby, kuse si ruky, zuri, joj strasne... budem volat doki ze kedy prideme. Este aj kaslat zacal a soplit.

Zuzi cd prislo, len som uz nestihla napisat, dakujeme 😉 Liec sa kraska, nech si fit. Toto pocasie na porazenie je, hrozne 😠

amatula
26. okt 2009

ahojte

norik no nekomentujem 🙄 😒
zuzka liec sa liec aj ja sa liecim len musim dnes aj prat aj zehlit aj zimne periny chcem dat 😅 aj mm pride skoro lebo je marod..tak dnes tu zas nebudem...
mne je stale na ho....neviem uz co by som si dala aspom ze hlas sa mi vratil a mozem dalibora kotit..ten je este doma nech sa poriadne prelieci..lebo do skolky chodia chore deti a on mi to vsetko vlaci domov..boze pokial nechodil do skolky bol malinko chory a teraz 😒

tak by som si svami sadla na cafe..preco vsetky moje naj kamosky tu sa venuju len detom a muzom a sporaku 🤐 ved aj ja lubim svojho muza aj deti a potrebujem aj hlavu vyluftovat..no nie 😝 😀
pekny den

lamada181
26. okt 2009

ama suhlasim treba ist von bez deti a mm vyluftovat hlavu
😀

erikasadek
26. okt 2009

ahojte.. 🙂 ama uz Ti je mepsie? vcer asi pislal aze ste zalahli chripkou??

zuzaka, tak len sa liec moja, a oddychuj ako sa len sa. 🙂

norik , to sa neda ani vysvetlit ako vo mne vrie krv ked som citala co pises....

je mi to luto.. potvory jedne v nemocnici.. jedna otazka, ? a ty si neposlala tu upratovacku do riti??? zasluzila by si to..

ak som to pochopila to boli spolocne wc, ze? nemate kazada izba samostatny zachod a wc?
aby som len chapala situaciu.... 😉

lamada si pisla zes si s aprihlasila do telky na varenei, kvoli tebe som si pozrel a, aj jednu poslednu epizodu aby som vedela, do coho ides.. 😀 😀 😀

zuzka1.
26. okt 2009

no nejak sa mi polepsilo, tak idem dat prat a popratat nieco, paralen mi zabral, mm som dala zozanm co mi ma kupit v lekarni.

idem sa objednat na gyndu na preventivku, aj tabletky potrebujem etse aspon na 2 mesiace, pak snž.
a najdolezijesie, uz asi meisac ma bli prso, som myslela, ze to mam natiahnute alebo co, no ale boli stale. nic sa mi nezda ze tam je, no uvidime, ak ma posle na mamografiu. 😒

a tiez sa idem objednat kadernicke, potom uz len pred vianocami pojdem.

norikus neochorel v tej nemocke???hajzli jedni, by som vrazdila niektorych ludi, ktori za situaciu v zdravotnictve mozu 😠

a matka pravda je, mamicky, ako v u vas v dedine poznam aj ja a lezu mi nanervy, lebo debata o inom ako o vareni a detoch nepripada do uvahy 😝

norik1
26. okt 2009

jaaaaj Eri, dllllho si nebola v slovevenskej nemocnici.... Samostatne wc ma len nadstandardna iyba, ktore ale bola obsadena, takze jedno wc so sprchou pri izbe matiek (asi 100 km od deti) a jedno wc na oddeleni... to keby si videla fotky tak nepochopis... to ani nie su izby, len take koje s presklenymi stenymi, cize vidis cez sest izieb (co chapem, lekari a sestry musia vidiet co sa kde deje).
Upratovacku som samozrejeme poslala do p-cka jedna radost, nech si ide vrieskat po spoluobciankach, ktore to zapricinili a nie po mne, co som radsej bola 20 hodin bez toalety... potom vyslo najavo ze ona len zastupovala nejaku tetu co odpadla, vobec nemala robit a bola z toho na prasky... to ale nebol moj problem, tak som jej to natrela.

prave som volala doki, tak ideme kontrolne na krv, co sa deje s tym CRP, dufam ze uz nestuplo, lebo teraz to vyzera na anginu alebo take daco....

erikasadek
26. okt 2009

norik, to vies ze to statsie som nikdy nemala,; a dufam ze ani mat nebudem.. ist do slovenskych nemocnic. stacilo mi v lete... 😠

boze moj je mi to luto. jasne aj som cakala ze je top narves. 😀 😀 😀 tava jedna;
mpoj zlaty asi nieco chytil v nemocke;. ☹

norik1
26. okt 2009

to urcite. Terasom mu merala teplotu, nastastie 36,4, ale to je po Nurofene... 😲

zuzka1.
26. okt 2009

norik som zvedava co vam povie, hadam to crp nestuplo 😖

u nas v detskej to zas presklene nie je, wc spolocne, pre matky zvlast pre deti zvlast.
na gynde, porodnici, chirurgii a podobne wc a kupelna smaostatne na izbe, ale to zavisi id nemocky, nasu prerabali.

mne mm nakupil sirup na kasel, paralen hot drink aj nasivin, tak sa idem liecit, nech som fit.

v piatok idem tomu gyndosovi vybavene aj kadernicka. tak uvidime co povie dr

erikasadek
26. okt 2009

clovece dobre si mu to zbila;. 😕