Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
4. dec 2009

kriste ved to je hrozne, neviem predstavit. je mi to luto ☹

Jarka ty mas aky nazor asi ako moj brat, ten aj ked robi vo vyskach si neda nic, lebo povedal, ze on nebude nikomu nic platit, ked mu poviem, ze sa mu nieco stane a co potom, som krava, lebo prihanam zlee 😠
alebo dalsi argument, nikdy mi poistovna nevpylati tolko, kolko im ja nasukam. no ved dobre, to beriem, musia z niecoho fungovat aj oni 😀 😒 😠 ale, kvalitna poistka je dobra vec. len treba niekoho kto poradi dobra a nielen zistne.

my platime aj malemu poistku do 25 a tiez svokor mu setri na ucte, ktory mu zriadil

erikasadek
4. dec 2009

listok, boze tam je chyb ja neviem ale ked to pisem tak to tam nie a ked to pustim tak ano.. 😅

zuzka no ano jedna vyplata nestaci moja.. ale zatial sa inac naozaj neda..

ale inak bud rada ze nemas, take starosti moja.. len nech sa vam dari moja;. 🙂

erikasadek
4. dec 2009

😠 zuzka jedinu poistku co si platime, naviac je zdravotna sukromna;; inak s aani neda 200€ mesacne..

a to este raafatovy stahu , s paltu 300€ za statnu..

zuzka1.
4. dec 2009

dakujem, snad to tak zostane a nebudem take veci musiet riesit tak ako doteraz. mm sa stara klop klop 😀 😀 ale tak ma dobry manazment doma 😀 😀 😀

norik1
4. dec 2009

Zuzi ja mam balicek na rukach 😀

Ja mam poistku, vlastne ani neviem poriadne aku ale mam, na 14 kritickych chorob.... a je v tom aj moje dieta aj deti buduce do 1/3 poistene...aj nemocka, aj neviem co... ale ja to prdim, ani ked som bola tyzden s filom v nemocke tak som si to nedala preplatit lebo som nemala nervy to vybehat s dvojmesacnym dietatom v naruci....

netvrdim, ze poistka je blbost, ale ak na nu v danom momente nemam, tak si ju nedam a slus....poistovne sa aj tak vykrucaju, lebo ty im roky platis a ked sa nieco stane a musia to preplatit, tak pre nich je to SKODA.... cely poistovaci biznis je grc, ale zasa treba aj plan B 😉

malemu neplatime zatial ziadnu poistku, ma ucet sporiaci a na ten mu davame prachy aj cela family 😉

norik1
4. dec 2009

Matka, myslim na teba viem ze mas strasny pocit z toho co sa stalo, ale tvoja chyba to nie je, verim ze vsetko dobre dopadne a daj vediet potom lebo ja tu zosediviem z toho... este ze ste nestratili duchapritomnost 😉

erikasadek
4. dec 2009

zuzka aj moj sa strara, ale tu je zivot drahy..
ja viem aj na slovensku je..

al ej etu jeden rozdiel, na slovensku su mensie platy a idu zarabat , mimo kde je viac tu, s aneda kde ist zarobit viac.; na francuzske pomery ma moj mluz dobry plat.. , min 1200€ ale vies, vsetko stoji a je kriza a tu ju citit poriadne;. a bojim sa o slovensko, kedy vas to zasiahne mozno to est eneako umelo u vas vydrzi, ale , bojim sa;.

zuzka1.
4. dec 2009

ja som si dala, bolo na to treba len potvrdenie z nemocky, a zaniest na poistovnu, za mesiac boli prachy na ucte.

najhorsie je, ze poistky robi kazdy debil kto nema inu pracu a potom ti odporucia najdebilnejsie produkty 😠 chvalabohu sme natrafili dobre, jednu co som mala zle spraven som zrusila aj mm, aj ked sme stratili asi 70 litrov, ale tie uz mame vratene.

norik1
4. dec 2009

babulky idem ja chrniet lebo zajtra velkou lyzicou a o deviatej ranou uz musim byt v kvetinarstve zbalena a pripravena na family day.... woooow 😕

zuzka1.
4. dec 2009

nas kriza?mylsim, ze na SR je riadna, nezamestnanost hovori za vsetko.
tu sa da dobre zarobit, len tu robotu treba najst a mat,

norik dobru, uzi si to. my pjdeme na mikiho v nedleu, pride nam navsteva, znami s dvomadeckami podarenymi, tak bude pekna nedela, na obed pride mm stara mama, teta, ujovia a neter 😖 nuz co, ved chodia pomaly jazdu druhu nedelu

erikasadek
4. dec 2009

zuzka, ja si dovolim nesuhlasit ver mi.. ako som pozorovala tak , vele ludi si uzive fakt ze pracuju v zahranici; ale tu je to poriadne citit. , l

a hlavne n avychode, by ta asi , zadusili. ze roboty je. nie j emoja, vsetko minimalny plat a musi prezit.. a bratislva tak , tam j eto bude, chudaci, co prezivaju,len,, alebop nova, skupin abohacov co nevie co so sebou.;
ale to uz j eo inom.. 😉

zuzka1.
4. dec 2009

no vychod je kapitola sama o sebe, to berem, etsze zijeme na zapade.
a vyhodnare cetuju o 106, kezde tam nie, ale zarobky v zahranici uz davno nei su co byvali, to ver ty mne. vzdelani ludia mozno, al obycajny clovek zarobi v zahranici pri obycko praci tolko co od BB po BA 😉

erikasadek
4. dec 2009

no vzdelany, al eco ty co maju len, strednu, a co taky 40 ved ti najviac trpia ved som to videl aplno znamych , kazdy , ma jedneho s rodiny vonku,dceru, otca , aby prezili.. a to je naozaj tak..

preto a najviac , vonku ludi je , vychodniarov.. ☹
je to hroza.. ked som videl aceny tak som plakal docerta ako mozte vyzit.. no, neviem..
predsa len zuzka aj ked zarobi, len 1000 € tak j eto stal eviac ako, tych poondianych 200 euro co davaju na vychode.. a robota ziadna;

vsetci nemozu ist byvat do blavy ani pracovat.. 😉

takze, ono je to tazke, a preto ked tu pocuvam ako sme na tom zle, ako krajina, teda celkovo, myslim FR a tak ako moze slovensko dlho prezit. ako hovoria su krajiny co sa budu , musiet vzdat € a moze byt ze to bude aj slovensko ak sa nestane, zazrak..

pozri moj mama robi v cehach na slovensku nema sancu; ani , keby chcela v presove , upratovacku robit tak taku robotu neajde apri tom vzdelani ema...
je to naozaj tazke , tam.. 🙂 😉
a stve ma to..

erikasadek
4. dec 2009

este jednu vec ti poviem , tu je taka kriza..

ze ani ludi aco maju, velke skoly za sebou nenajdu pracu, lahko a dokonca, studenti prava uz rok dva nenajdu pracu a tak , s adavaju , na staze, pekar, cukrar , lebo tieto zaamestnania treba.. a ine, vysokovzdelani, je to kata..
kazdy den s ao tom hovori.. takze je zle.; neviem co bude s touto generaciou.. 😒

zuzka1.
5. dec 2009

dobre ranko damy,

Mati aka bola noc???uz je dobre??
Jarka dnes vyjazd, ja tiez
najskor vsak utekam do skoly, Norik krasny den.
co ta danka, uz maju vysledky??

Erika pravdu mas, ale to my tu nevyriesime a mylsim, ze tazko aj na inych miestach 😠 😉

erikasadek
5. dec 2009

ahojte dobre ranko// 🙂
zuzka jasne moja, ze my , nie len som konstatovala moj strach vies.. 😉 😒

trochu s abojim ako to bude;; 😉
ALe MY TO URCITE NEVYRIESIME; 😉

a politika ma uz davno nebavy

ama tak ako?? to vcera dopadlo.????

lamada181
5. dec 2009

baby noje ahojte no boli ma hlavka vcera bolo fantasticky juj vlastne aj dnes rano teda ale od pol 7 makam jak fretka

erika nebudem ta preklinat
nemam preco robim chyby ale kto nerobi nech sa ozve teda

idem dovarit a doupratovat lebo pride mikuls k nam to zas bude mala sa vcera tazko dsostava zo stresu co jej spravili skolke mikulasovi id recitovala basnicku ju pochvlail nie aj anielik a 2 certy ju tak nastrasili ze ucka musela volat domov aby som ju prisla upokojit alebo cosi nmo horor 😠 😠 😠

blau
5. dec 2009

Jeej ahoj, ja nemam cas vas citat idem k zubnicke, precitala som iba zaciatok o tej poistke.

Ja som ju mala vytiahli zo mna peniaze 20 000sk, chcela som byt poistena proti urazu, ked som robila na lodi- havarovali sme.- Bola som v nemocke na pozorovani. Tak som chcela, aby ma poistili proti urazu. POvedali, ze nepoistia. Tak som tu poistku zrusila, samo nic mi nevratili... 😒
A odvtedy som povedala nikdy viac. Ked sa mi nieco stane tie peniaze ma mojim blizkym nevratia. A ked sa nieco stane hmotna skoda- na to mam. Aby som mala kde hlavu sklonit. Na tom som aj drela, aby som zila a aby som mala. Peniaze im ja veru pchat nebudem. Mm je poisteny aj maly ten ma dokonca aj stavebne poistenie od narodenia.

Ja nic- ved ja za nic nestoji 😝 😅 zo srandy.
Idem babulky moje....krasnu nedelu.
Maly sa tak tesil z M, ze nechcel spat tak horkotazko az teraz. Idem pridem papap

ama ako???

zuzka1.
5. dec 2009

ahojte,

mam po prednaske, teda ja mam, som tam driemala, tak som isla dom. maly spinkal len pol hodku , tak skusame zase, aj ked chodi uz len raz za den, ale kto by s nim vydrzal do vecera potom a ani sa nebranil, tak snad pospi chvilku.

Jarka dnes vyrazas???My hej, teda ja , mm bude strazit.

Inak dnes je sobota 😀

Matula no ako???uz hadam nieco viete nove, daj veidet.
Lamada tak si sa vysnatila aj ty 😉
idem do vane, nachystat sa trosku na vecer a mozno podriemat.

lamada181
5. dec 2009

baby potom dam foto no uvidime juj tak sa mi chce spat a moje deti ani zasvet ale ked robim v pohode len uz neveim co robit od radosti 😀 😀

zuzka1.
5. dec 2009

no co baby, nam maly okupkany, zahajil spanok, chudiatko ten sa ulozil aj na zemi, ako velmi chcel spinkat.
bol s mm a svokrom v hore zakrmovat zver a prisiel uplne zniceny po 2 hodinach. Tak sme ho okupkali, vypil flasu a sup ho do postielky. som zvedava kedy rano vstane.

ja sa musim uz len namalovat a mozem vyrazit, ale predtym si este dame s mm sampus, doniesol od Mikulasa.
U nas uz chodil pre nas, maly bude mat zajtra, didi sa prezlecie, ja mam pre nho nachystane. MM mi kupil novy piercing s modrym zirkonom, ze k ociam 😀 😀 😀

zuzka1.
5. dec 2009
blazka24
5. dec 2009

ahojte babule, tak som konečne tu.........
horor za nami - na očnom sú len v pondelok a v stredu, tak v pondelok nás čaká prefúknutie kanálika očného...
idú asi zuby, už dva dni som poriadne nespala tak vypadám jak oprdená, stará zdechlina, ešteže som u našich inak by som sa starému nedivila keby nosil cesnak okolo krku a drevenný kríž 😀

zuzka1.
5. dec 2009

Blazka ty si opica, sa tu smejem, vymachlena, este obliect a cakat na odvoz.

Takze vas idu prefukovat??nic sa neboj,ja som ostala vonku, ked isli na to, poslali von aj mm, nechod tam sama ak nemusim, ja som revala etse hodinu potom, privom maly spinkal 😒 len mne to bolo tak straaasne luto.

blazka24
5. dec 2009

zuzka nie je sa čo smiať, už som vypadala aj horšie ako skonštatoval môj starý......keď teraz sa mi vyhodila okolo huby viroza tak neviem či nemám ritný veniec na ksichte a na zadku hubu 😀

čo sa týka toho kanálika zuzi nestraš ma lebo lekárke dolámem to drievko čo do úst dáva a pichnem jej s ním do oka 😠

blau
5. dec 2009

ritny veniec na ksichte a na zadku hubu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

my sme boli vonku, ale aj s malym. Takze dnes nic a M chce zarabat na druhe. No rychlo som mu to vytlkla z hlavy.

Jaj idem sa teda ja venovat. Dobru noc

blau
6. dec 2009

AHoj tak zacinam, dnes.
Zuzka este spinka. co?
ja som bola u zubarky a zajtra zas. /Poraza ma, maly bol unaveny tak exceloval 🙄 🙄 otras

a buduci tyzden mam aj stretavku zo strednej tak pojdem kuk, lebo sme sa teraz dohodli s m, ze pridem teda az v nedelu, lebo aj on pride az v nedelu.

No tak Vam prajem krasnu nedelu. My mame dnes hody, kacice, kurence atd. zacherova torta, no vizera to peknu obzierku 🙂

zuzka1.
6. dec 2009

ahojte, Zuzka nespi, ale je ko.

navareny obed, polivka klasika, diviacie medajlonky, omacka z vypeku so smotanou, krokety, ryza, torta trasena sa chladi.

bolo vyborne, idem si lahnut, maly spi, obedovat o chvilu

amatula
6. dec 2009

cafte mamusky
ako ste zvladli mikulaaka 😀 🙂 my celkom fajn..tatik bol vcera do vecera v praci tak my u svokry a boli sme v meste na mikiho..super bolo 🙂 dala som pra foto na fb
decka maju tolko balickov 😵
mala uz OK zajtra by mala ist domov...

blau som citala komentar..na fb ..hej hej som to ja 😎 ..ved som sa od leta tak nezmenila 😕

musim vas este precitat..len mm zas varil tak na ho..nic nestiham 😝 😀

norik1
6. dec 2009

cafte🙂
noooo oslava u nas vcera zabavna bola, len co je pravda, chvilami som sa nevedela dockat kedy domov pojdeme 🙂
ale fajne som si kecla so svagrinou, co je jav nie celkom bezny 😵 krasne sme si spolu zanadavali (aj na MJS 😉 ), vnima ju dost podobne ako ja, aj ked pre nu to je mam... dokonca sa spolu chystame poobede na vianocne trhy 😀

maly uz chrni 2 hodky, vcera nespal niiiiic blaznil sa a tancoval, no rozkosny bol 😀 aj s bratrancom sa krasne zahrali, z tohto pohladu bolo velmi fajn🙂