Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
11. jan 2010

dnes spapal 150g polievky, vody popil dost, snad to bude ok,

mam doma ten pikovit, tak na to spolieham.

Dani to sna dani mozne nie je, ved ona nema ani roky na to, kolko uz bola u lekara, krista pana, budem na vas mysliet.

danciacik
11. jan 2010

Neboj on sa rozpapá určite. 😉

No veru ja už neviem ako s ňou ďalej a trápi ma to ale nejak to musíme dokopať, je mi divné že má zúbky pokazené, keď čistíme poctivo aj ústnu vodu používame no v Smokovci mi povedali, že to je príčina nejakej choroby (keby aspoň pitomci povedali že akej)

amatula
11. jan 2010

cafte

mamuse ved ja som mala dnes jazdu apotom na navsteve,,ved som to pisala vcera 🙂 😎

a uz sme s mm dlho boli za dobre tak dnes bol ten naj den to prerusit 😝

dala som si vinka a je mi dobre a idem spat...

chceeeeeeeem sa znova narodit...alebo vydat 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bru noc...
zajtra mám skolu ale snad sa do obedu ozvem..mrknem vas..len ked mi táto mrcina stale nejde 😕

amatula
12. jan 2010

😕 ...no a kde ste ???? hmm 😅

zuzka1.
12. jan 2010

ja tu, idem varit, maly spinka, upratovat treba, ucit sa. a nic z toho sa mi nechce 😀 😀

uuz mas po skole???co noha?

amatula
12. jan 2010

nie zuzka skolu mám az 16:30 🙂 ..ale chodim o pol druhej na bus,sa mi nechce s tou blbou ortezou a bez nej to bolí 😝 🙄

ja dnes nerobím nic len som trochu spratala bordel a cumim do knihy na krizovatky 😅 ..tie mi trochu v reale robia problem 😨

erikasadek
12. jan 2010

ahojte..
ama tak tiez som s achcela spytat ako noha teda koleno nestastne.. 😉

drzim palce na skusky na vodicak neboj zvladnes.. 😉

amatula
12. jan 2010

no noha moja nestastna..vsetko mi kazí teraz 🙄

ako ste na tom s nocnikmi???? spravny cas zacat ak ste este nezacali 🙂 nam sa obcas rano zadari na nocnik ked stihneme 😅 ale moc nechce...tak ide za uplatok..lentilkovy 😀

erikasadek
12. jan 2010

ama moj uz ani na nocnik nejde, sadne ale nic viac nenutiml zatial, ale zacal s apytat sam pred tyzdnom na zachod, ze chce pipi ale na zachod, takze z ajeden dan aspon raz s amu podari, som rada nechvam to tak, ale inak reflex nema, skusala som stale pocikany tak to nechavam tak , do leta.; dovtedy uz bude ok.. aspon tomu verim , ze to pojd eako u pata, hladko za jeden den bol na na nocniku a uz nikdy sa nepocikal.. 😀

teda dufam.; 😀

ty podplacas lentilkami hej.. 😀

zuzka1.
12. jan 2010

Mati ja pockam tak do marca, nebude taky naobliekany, bude sa dat aj vonku, zacneme cvicit doma, potom postupne vsade. obcas sa vypyta na zachod, rozlisuje cikat a kakat. nocnik v ziadnom pripade, iba na zachod..

inak vodu s pikovitom vypil, aj kako rano aj jogurt, lentilkovy, ale ok, co s nim. idem varit konecne, uvidime co povie na obedik, snad to bude uz len lepsie a lepsie. v pikovite su B12, takze to musi zabrat.

blau
12. jan 2010

Ahoj. My sme boli v hrackarstve vyse 2 hodin. Zlaty bol. teraz varim mnaam uz som taka hladna ze sa na to tesim

Zuzik neboj rozje sa.
No ja ked dam L na nocnik tak sa vycika, neni problem, ale on sa nevypyta a ani ocurane pancuchy mu nevadia, prve minuty chodi so zlepenymi nohami a potom v pohoooooo. Kakat nejde na to on potrebuje klud ( ako ja) inak by drzal aj tyzden, keby ho nenecham. Nenutim nehavam tak...

No s ortezou to nieje bohvieco Mati rychlo sa vyliec.

zuzka1.
12. jan 2010

takze sa k kakavku a jogurty, pridalo 80g pilevky, par zemiakov a maska. gumeny mackovia mu chutia tiez 😉

amatula
12. jan 2010

teda vy ma tu neserte jak malo pisete 😕 nebudem ani ja 😝 😠

ja som si dnes presla mesto mala som cas pred skolou ..a fajn bolo 🙂 po skole na kaficko na práádu den 😎

erikasadek
12. jan 2010

ama nerozculuj sa.. 🙂

no j ama problem zase , kem s joshom , pred hodinou mi volali z epato zacina pozrorovanie v pondelok.. a kazdy den a teraz kde dat josha mna porazi, aj musim byt prvy tyzden s patom .; tam.; co som komu spravila.. 😠

blau
12. jan 2010

Ahojte my sme boli vonku s kamoskou a s jej malym potom sme sli knim na kavu. Maly sa drzal bol dobry ( neutocil), len ked sme odchadzali Maurice mu isiel zobrat jeho vetrovku( asi mu ju chcel podat) a Luca mu vypalil.
Bol tam aj jej muz o to viac som sa hanbila. Boze...co mam robit?

S M som sa dohodla, ze vecer budem volat ja, lebo vzdy mi tu vyzvana mobil, ked maleho davam spat, alebo uz spi. Zas volal, tak sme sa oduli, lebo som ho pucovala, ci nevie vydrzat. Ze dobre, ze tak mi nezavola do piatku.
Nech sa str....

Jaj taka som zas nastvana na toho mojho maleho, preco to robi??? A vacsie jedy nemam, ked mi Natalia povie, ze on potrebuje ist do skolky. To ako co?

zuzka1.
12. jan 2010

ahojte,

ja som upratovala jak zerava , navarila, napiekla, krasa. maly bol s babkou poobede, veget cisty. 😉

pracka mi pere, zajtra este 2 poprat, zajtra robim rizoto, mnaaaam sa tesim, ze ma to nenapadlo skor.

Jarka ja si nemylsim, ze by skolka bola riesenie, urcite jedno, ale ked ma proste taky temperament, tak s nim nenarobis moc. Len donekonecna vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat.

Mati tak si si uzila den, cooo???

idem ja nachystat papiere na zajtra, co treba obehat, bud pojde len mm, alebo obaja a krpcek pojde k nasim doobeda sa vyspinkat, uvidime, nechce sa mi tulat, ani kafickovat nejak extra, uvidime.

norik1
12. jan 2010

Ja vas hladam na tvarovej knihe a vy vsetky hijoooo

Blau nas maly teraz cez silvestra fackal jedna radost. Jedna teta, nasa znama co tam bola s nami, je ucitelka v skolke a ma 3 rocnu vnucku, mi vtedy radila, ze prave ze sa nesmie dieta pokarhat, potrestat ani kricat, lebo to bude robit naschval zas. Ze jej furt zabera toto:
Ked maly/a da facku alebo zbije, treba povedat " ty si mi chcel urobit moja, moja? no este urob moja moja" a takto plynule prejst do hladkania.
Fil sice nie je velky bitkar, ale sem tam flasne a az teraz som si uvedomila ze po Silvestri to skoro uplne obmedzil... ved za skusku nic nedas, mozno sa to zmierni 😉

blau
12. jan 2010

Presne aj ja si myslim. Stale mu o tom hovorim, ze deti su kamarati a naozaj to funguje ako hovoris Zuzka, len vysvetlovat. Moj brat bol od 9mesiacov v jasliach a potom skolka a hryzol deti. Presne je to temperament..

Ja mu to vysvetlujem snazim sa....fakt...viete kolko mna nervaka to stoji nervov? Esteze ste tu vy, dik ze si to precitate a poviete mi na to svoj nazor.
Uz to asi na mna dolieha, ze som sama To je fakt na depku. Zuzka to mi ani nepis take ze maly bol s babkou poobede ( take ja nepoznam) hinta priondiana ( sorry za vyraz) ani nezavola , to uz musi byt. A nech ani ja jej nezavolam..

blau
12. jan 2010

Norik vyborne foto , maly je cely ty. Uz sa mi prestal podobat na mm a ty si cely otec, ze?

Jaj tak by som si s Vami vypila alebo co... ☹

blau
12. jan 2010

Robila som aj to. Lebo sa zahanal a prekrucala som to na to, ze chce podat ruku. Nezabralo....

Jemu pomoze, ked mu do nemotu opakujem, ze sa mi jeho spravanie nepaci a ze nikto ho nebude mat rad, ked ublizuje...
A hlavne, ze to donho hustim, ze nesmie, ze deti mame radi...

Ja vam neviem... Nakoniec to tu vyfacka vsetko a nikto sa s nami nebude chciet kamaratit.
Ja by som ho vlacila medzi deti, len ked su vsetko zalezene...Ach jo ☹

zuzka1.
12. jan 2010

sa nacakame na to modre z neba, dali by sme papanicu fajnu, vela vela palenky alebo vinka, alebo bars coho, potancili, pokecali, na dalsi den zrelaxovali v nejakom wellnesse, jaaaaj snivajme kocky moje.

idem do sprchy a pred telku, citat co to za bludy musim veidet na sobotu na skusku.

mm pocita matrial co treba na zakazku jednu do Belgie, najvyssi cas to vyrobit, pojde montovat hadam aj na 2tt, uvidime.

blau
12. jan 2010

Tak tiez budes slamena vdova?

Ale tak nech mu len ksefty idu. A chod sa ucit, ale ty nemusis ty ju spravis, ( viem to)

Aaaaaaaaaaano presne ako si napisala tie prve dve vety, tak by to mohlo byt.
Idem ja sprch a sniiiivat. Bruuu nocku moje mile, tak zajtra 🙂

norik1
12. jan 2010

Jarka, hej vsetci hovoria ze keby som mala fuzy tak som cely otec 🙂 aj tie kruhy pod ocami vecne a paperove vlasy mam po nom 🙂

juj dala by som si aj ja nieco fajneeeee liguere

amatula
12. jan 2010

jarka ked by bol v kolektive bol by mozno este horsí..neboj jeho to prejde 😉 on si len tak brani svoje veci a svojich ludi..takmer vsetky deti to robia

jaaaj aj ja by som si vypila ale dala som si liek 😒

blau
12. jan 2010

mnameeeeeeeees, ze paperove vlasy, Ale mas ich vela, aj ked su paperove. S tymi fuzami to bolo dobre aj sopel mi vybehol ( som si ta predstavila)

tak ligueeere

blau
12. jan 2010

Dakujem, ze ste normalne.
Ja si tu pripadam ako debil, ked som na sk, tak sa mu aj ujde od mladsieho facka a tu sa ho vsetci boja.

Je velky, dnes sa ma pytal Nataliin muz ci ma 4roky, ze si myslel. Ich maly je fakt maly na jeho vek, alebo proste drobny, ale porodnu vahu mal 4200g! Nechce jej ale vobec jest.

Ja si tiez myslim, ze v skolke by bol horsi, lebo tam sa najde urcite jedinec, ktory si to nenecha, alebo este horsi.
Len ona mi to stale opakuje, ze potrebuje deti ( je pedagogicka), ale moc tomu neverim. Ved ta doktorka co nam robila prednasku povedala, sama v ich veku sa oni este nepotrebuju kamaratit, vacsinou sa hraju sami. A to je pravda. Oni sa tak od 3rokov skusaju hrat v kolektive alebo dvaja spolu.

Luca ma rad, ale starsie deti. A Maurice sa napr. s nim dnes nechcel hrat a bol dost protivny, ze ho chcel aj 2x buchnut.

amatula
12. jan 2010

norik Fil je krasny a celi tatino..ze ..podareny je a ake má kukadielka 😵

amatula
12. jan 2010

my sme super partia...a ake máme krasne deti vsetky ze 🙂 😀 😀 😎 chalosov 😀

jarka on má vek kedy ho nezaujmaju kamarati ale hracky 🙂

zuzka1.
12. jan 2010

Filipko je podareny, strasne zlaty, tak rozmne posobi, podoba sa ana oca, ale predsa je krasny po mamnke, povedz norik 😉

liguere, ja som supla zo 3 striky a ozaj sa porucam k ekonomike, lebo tento stat upada, tak nech dostudujem a pozdvihenm to torchen 😀 😀 😀 😀

Jarka robis vsetko spravne, to obdobie prejde, len si uvedomuje sovju osobnost, presadzuje si sovje, chrani svoje teritorium, hracky vsetko. Tie ine deti buds nie su take priebojne, aleb oeste nemaju to obdobie 😉

norik1
12. jan 2010

dakujem 🙂

Blau, kazde dieta je na klektiv pripravene inak - myslim v inom veku, urcite by som to nadavala na nejaku konkretnu hranicu, myslim, ze kazde dieta vie dat najavo, kedy by sa rado hralo s inymi detmi a kazda matka vyciti, kedy je jej dieta na to zrele.
To ze je niekto pedagog, este neznamena ze rozumie kazdej detskej dusicke.... koniec koncov aj ja som pedagog 😀 😀 😀 a mam pocit ze rozumiem prd