Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
15. jan 2009

ideme teraz na 11:30 na kontrolu, dufam ze uz poslednu 😀 potom na nejaky nakup (kym predavacky chodia este do prace) a potom k mame lebo kupila v Pandorfe malemu nejake Adidy tenisky, tak si ich ideme vyzdvihnut 🙂

norik1
15. jan 2009

Vies co, spytam sa mamy, ci mas vysadit maltofer alebo mozte papat obidve... poobede ti potom napisem .-)

zuzka1.
15. jan 2009

super norik, ty si superzena!!!!!!

dzanka3
15. jan 2009

ahojte
ako sa mate??
baby aj vy ste niesli od maleho moc doktorke?
lebo kamaratke kazala Dr. a nic mu nie je len tak pozriet....ci aj vy ste to robili?

maly je stale nejaky uvrndzany - ci to tyma zubami....asi som ho prechvalila ze sa sam pekne zahra 🙄

zuzka1.
15. jan 2009

dzankaaj my mame umrncane dni, hrozsa, neviem sa ockat, kedy pride vecer mm, nech si to uzije aj on.
My sme tiez nielsi moc, 1-2x, neviem presne. na preventivku.

erikasadek
15. jan 2009

ahojte baby, tak co mate nove?

dzanka3
15. jan 2009

zuzka a to si kupila tie sacky v lekarni?
my ideme 22.1. na ockovanjie a poradnu tak tiez sa natlacim ze chcem vysetrit matkovu cikanku 😀 😀 😀

erika my nic noveho - vetra si prave ritku..a ideme zase von - nejak sa mi nechce ale idem...lebo ked zostanem doma budem hladat v spajzy a v chladnicke 🙄 🙄
ty sa pochvalim - napis to cislo nech zavidim...???

erikasadek
15. jan 2009

dzanka nenapisem uz sa nevazim zatial ide mi to na mozgy.. uz budem len raz za mesiac..

dzanka3
15. jan 2009

😵 😵 uspala som zase maleho v mojej posteli na cajiku 😵 😵 ...som leniva - ale ved doobeda sme uz boli 2hod vonku..a teraz som mu otvorila okno na mikrovetranie nech sa citi ako vonku...

erika ticho ti zavidim aka si vytrvala...

zuzka1.
15. jan 2009

dzanka ja som cez tie mrazy s malym ani nechodila a ked sa mi nechce, maleho dam do koca na dvor a ja spim vnutri, na miesto prechadzky. strasne som leniva!
tie sacky mi dala sestricka v ordinacii u lekara, je to velmi jednoduche pouzitie, najskor, ked mi povedala, ze mame malemu doiest moc, som s azacala smiat, pri predstave ako chytame moc, ale pootm mi dala ten sacik a vysvetlila ako, ide to jednoducho.
ved to ti ked pojdete do poradne urcite povedia, mys me mali, ze ked bude mat 5-6 mesiacov, neviemu presne, tak vtedy, aj som si to bola sama zaniest do nemocnice.

dzanka3
15. jan 2009

no uz sme vyspaty - ja som pri nom len lezala a mozno na chvilku zadriemala...zuzka a vidis ked boli tie strasne mrazy sme chodili poctivo 2x von...a teraz som leniva....
ale chcem chodit - ze je to dobre na jeho imunitu a asi aj na moje sunky 😀 😀 len nie pre moju penazenku 🙄

zuzka1.
15. jan 2009

je to dobre, treba ist kazdy von, maly nebol len 2x, kazdy den je aspon 2 hodiny, ale ked bolo viac ako -8 sa nema ist, ved dospelym sa zle dycha, co to este baby, to mi vravel lekar. tak sme neboli.
ale teraz uz zase normalne. poctivo pekne kazdy den na 2 hodiny peken pospinkat vonku, aj tak to tam ma najradsej.

norik1
15. jan 2009

Aj my sme preventivne niesli moc a tiez do piskacieho sacika - je to very easy... aj ked pre chlapcov je to asi viac easy ako pre dievcatka. Ale my tu mame chlapcensky pokec, takze pohodaaaaa 🙂

dzanka3
15. jan 2009

len tu cikanu asi treba rano doniest nie??my ideme az na 12.15hod na poradnu - tak ci to uz nebude neskoro na vysetrenia ak by som ho doniesla bez opytania?

zuzka1.
15. jan 2009

fuuuh, to neviem, my sme museli priniest prvy ranny, ale u nas by vysetrili aj vtedy, beru myslim do 1.
az teraz, ked to norik napisala som si uvedomila, ze mi tu mame len chlapcov!!!!a didi jedinu bbau

norik1
15. jan 2009

hej Zuzi aj ja som si to uvedomila pri tom ciki sacku he he... Aj Erika ma dvoch chalanov, aj Amatula...este Monkula ked sem tam nakukne, tak "kazi priemer" s Chiarkou 😀 😀 😀

Zuzi pytala som sa mamy, ona radi vysadit Maltofer...potom by nebolo jasne, co mu vlastne zabralo... aj ked Maltofer asi nie, ked ste sa pri poslednej kontrole nepohli 😒 no a k tomu veku - musia kvoli legislative pisat ze od troch rokov, lebo pod tri roky su uplne ine normy a chape sa to ako dojcenska strava - ak ti maly toleruje synteticke zelezo, v prirodnej forme v Narosane mu rozhodne neuskodi. Navyse by ste nemuseli papkat ani kyselinu listovu a Pyridoxin, lebo vsetko to uz je v Narosane - a navyse v lahsie vstrebatelnej forme.... takze ja som sa rozhodla pre toto, moja lekarka celkom podporuje takyto druh podpory imunity.... rozhodne to nie je horsie ako ta chemia, co som trepala do maleho tri mesiace - a k nicomu to neviedlo...

monkula
15. jan 2009

čo? čo? čo? očom je reč? 😀

zuzka1.
15. jan 2009

no norikc my to davame uz 4 mesiace, len by som to mala povedat asi aj nasmu detskemu, ze?
monkula ahoj, o zeleze, moj maly a norikin mali su chudokrvni. a norik ma zazracny liek, nie hnusny maltofer, co davame, ale prirodny liek. tak o tom.
moj maly uz spinka, okupkany, napapkany

monkula
15. jan 2009

ta kto zapadám do partie.. aj moaj Chiarka mala málo železa a brala maltofer a pomohol jej ,už má železo v norme... 😉

zuzka1.
15. jan 2009

no monkula kolko ste ho brali??v akych davkach?

monkula
15. jan 2009

raz denne 20 kvapiek

zuzka1.
15. jan 2009

my davame 2xdenne po 7kvapiek, predtym 2 mesiace sme brali 2x denne po 5 kvapiek. Teraz nam to zvysil o 4 kvapky teda, papame ako to norik vola"zelezne"potraviny, ale vraj sa to moc nezlepsuje, len na zaciatku a teraz je to na jednej urovni. A teraz nam predpisal kys.listovu a Pyridoxin (B6)

monkula
15. jan 2009

zuzka, v lete alebo na jar si skús zohnať čierne ríbezle.... tie sú plné železa...

zuzka1.
15. jan 2009

no musim zautocit na nasho detskeho, lebo toto nema konca kraja!!!!malemu je to v podstate jedno, on pekne otvori pusu, ked mu poviem ham, a zje ten maltofer, ale je to asi zbytocne takto, ked to nema ziaden vplyv

norik1
15. jan 2009

Urcite o tom povedz dokimu, ale jeho postoj zavisi od toho, co si mysli o alternativnych a prirodnych liekoch...ved uvidis, ak by mal zasa hodnoty rovnake ako pri poslednej kontrole, tak navrhni dokimu inu formu...ved sa spytaj a uvidis...

norik1
15. jan 2009

aj mak ma nehorazne hodnoty... len s tym by som este asi pockala he he

dzanka3
15. jan 2009

haloo uz spite???

baby ten moj maly ma uz ale 4 vecere po sebe ked mu meram teplotu v ritke 38,2 - ale neodcitala som 5 takze v skutocnosti ma 37,7°c.....je to v poriadku? za tie zubky by to az tak mohlo byt?
lebo inak sa mi nezda ze je chory....ale obcas kasle ale vacsina z toho ako keby narocky kaslal 😠

norik1
16. jan 2009

No Dzani, to mozu byt zubky, ale aj dajaka viroza - my sme to mali pred vianocami...taketo teploty a kaslanie ako keby naschval sa tahalo tyzden a pol a potom bum - za hodinu skoro 39, kasel tuberacky a dusenie...a boli z toho antibiotoka... nechcem ta strasit, toto su aj typicke priznaky zubkov, ale to som si myslela aj ja pred vianocami 🙂

norik1
16. jan 2009

Pri zubkoch mozu byt teplotky, mozu byt sopliky - ale kasel velmi nie...

zuzka1.
16. jan 2009

dzanka zavolaj svojej destkej, ved tam nemusite hned letiet, ale pre istotou zavolaj.co ti povie, 😀
inak dobre ranko!