Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

blau
18. okt 2009

Mame nevar: chod na obed ku svokrovcom...
Malemu daj sem tam Hippku a ty si vyloz nohy na stol a vobec, ked sa k nam pridas uvidis, ze ten zivot na materskej je super ako dovolenka 😉

lamada181
18. okt 2009

blau dik
akurat som dopiekla kolace tak nakoniec som urobila ten struhany tvaroznik, piskotovy kolkac s hruskami, a pernik
som ko idem upravit obocie nechtiky osprchovat a idem do prace jaj som ko esteraz som ko
vraj nedela kopec upratovania,z ehlenia, ja som proste super zena asi
ci vi
no nic peknu poobednu siestu prajem alebo krasne vylety

zuzka1.
18. okt 2009

Jani a kam do prace???? 😕

ide na mna nejak unava, ideme pre maleho, pak pisnem. kuknen Sie bitte fotos na facebooku, ale az vece, ke dmaly zapsinka.

no my sme boli stara chatova zostava, chlapik co robil striptiz bol kamoskin priatel, mal 36 rokov, ale teda vam poviem, ze vyzeral snad najmladsie, sme sa z neho isli dostat. Ked sa prespal pokracoval, no nemal chybu.

chlapi v kuchyni, my v jedalni, aj tak sme sa prekrikovali. ozaj zabava, zima velika, vnutri zase vykurene jak v pekle, potom nech ti to neudre do hlavy 😀 😀 😀 😀

lamada181
18. okt 2009

no caute uz som doma bola som robit 70 tku s 80 ludmi som ko vyhodila obed kavicku urobila barmansku sou a som v prdeli uz som vysla z cviku co uz starnem jak to citit a hlavne co spravi s vami materska
zuzi posli nan ho cislo ak jedobry aj mi chce,me nie baby 😀 😀 😀

lamada181
18. okt 2009

kde ste ktora halo hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllllllllllllllllloooooooooooooooooo
co sa venujete mm no tak sa venujte aj ja s a pojdem bllllllllllllllllll 😀 😀 😀

blau
19. okt 2009

Ahoj Krasny den vam zelame z Villachu. Dnes je tak slnieckovo a zima Viedni...ziadna kamoska na obzore s ktorou by som mohla dat kafe...nevadi dam si ho s mojim synom niekde v meste alebo pri rieke.
Vcera sme boli na tej navsteve, chlpy vsade, macka spala v maleho posteli skoro som sa posrala, ked som ju tam zbadala, tak som sa zlakla. Ale maly bol spokojny, lebo Philip ma tolko hraciek, ze aaaaaaaaaaz...
A ked sme isli domov odfrkol kamen z druheho auto a do mojho predneho skla. No mam tam bodku , porazilo ma skoro, zacala som pindat, ze co sa tak nanho M lepi, no....ved nasralo ma to. Ale ked len to...ze?
Tak uz to neriesim.
Inak Norik som tu cakala na ten receptik.... 😅
Amamtulka je kde? Zuzka? erika? atd....
idem ja na tu kavu asi...

blau
19. okt 2009

ta prva veta: M je vo Viedni ( to malo byt)

zuzka1.
19. okt 2009

Jarka aj ja aj Mata sme cakali, ze kto napise prvy. Neporiadnice, ale na fejsi vo velkom od rana.
treba nas vyhresit.

mna by z tej macky porazilo, ted amacku skor zo mna, pri tom skereku co by som pustila.

u nas tiez krasne, slnecno a clekom teplo oproti ostatnym dnom poslednym.

idem dat aj ja kavu, mam tu kamosa, robi mi nieco s digi, tak ked odide vybehneme s malym von, ked je tak krasne.

lamada181
19. okt 2009

ahojky no ja mam dnes praci den dovitahovala som zimne veci potriedila co je male a tak a ponachcadzala som kopec veci ktore paulinka nemala ani raz na sebe ma ide vyrutit a uz je to male boze mi tu rano -5 a teraz leedva 5 stupnov no horor bola som chvilu s patkom vonka nech sa trosku vyvetrame a paulinka s ockom no vcera prisla segra s pol,ska doniesla detskam sladkosti to skor pre maminu ale doniesla im chrumky ja to volam hovienka a vrecia vedcsie ako patko a polka z jedneho je uz fuc mali sa od toho ani zasvet nechce odtrhunt no nic idem makat pa
a kdes te kdo

danciacik
19. okt 2009

Ahojte kočky.
Viem že tu absentujem ale ešte musíte vydržať.
Larku sme dali dokopy, už aj pekne papá, len do škôlky ju zatiaľ nedávame.
No ale Paťko dostal minulý týždeň hnačky a nevieme si dať rady, nič nezaberá už som z toho zúfala no a aby toho nebolo málo tak v noci to chytilo mňa ale aj so zvracaním ☹ . TAkže ledva žijeme. 😢

erikasadek
19. okt 2009

ahojte...
tak po prve pisem strasne;. 😠

ospravedlnujem sa...

blau zaloz si zivnost, urcite nieco dobre vymyslis.. 😀 😉

bolo super vcera ale , prisli sme neskoro.; kvoli zapcham.. islo nas slak trafit 12KM sme presli za 2 hodiny... 😠
no kata..
dam potoim fotky ak mate zaujem..; vsade vyzdoba haloweenu. 😀
my sme s ana tom smiali a j pato ale josh sa toho bal.. ☹

danak, boze moj tak uz len sa dajte vsetci do poriadku.. a stal eumyvajte ruky, a vsetko dezinfikouj, inak sa stoho nikdy nedostanete.. 😉

lamada uz aj ty triedis.. veci.. len tried urcite je coho... 🙂

inac , predvcerom mi josh cosi spravil s pocitacom, neviem co, ale spravil to ze , uz nechcel vobec ist len vypisoval mi hodiny , not operating system.. normalne som plakala.. ☹ 😖 😀

musela som do toho s apotom dat ja, kedze moj muz tomu rozumie asi tak, ako tela sliepke.. 😀

lamada181
19. okt 2009

no ako vidim kazda znas ma nejak vela prace baby naprala som tolko toho ze mam az po radiatoroch normalne nenormalne vela veci som ponachcadzala normalne som uzase s toho co mi vsetko mame no nic idem si niwco ukuchtit na zajtra lebo zajtra n´budu deti z ockom a mamina ide po dr jaj bojim bojim 😀 😀 😀

norik1
19. okt 2009

he heee Zuzi ta vasa chata to mi silno pripomina vysokoskolske casy 😀 az tisko zavidim 😀

Blau sorac som sa vcera uz k netu nedostala, vecer som varila, zehlila.... proste ako Lamada 😀 romantikus vecer, co ine sa da ked mas Rusov na navsteve....

dnes som bola na utz prsnikov hura hura nastastie nic, mozem kojit dalsich 10 deti 😀 ze vraj 😕

no utekam po ten recept kym je tu MJS a hra sa s malym, mm je este v praaaaaci 😀

norik1
19. okt 2009

Tvarohova dedovka 😀

250g netucneho tvarohu, 150g oleja, 180g prirodneho cukru (ja davam tak asi 120g, stale davam menej), 350 g celozrnnej alebo polohrubej muky, 2 vajcia, 200 ml mlieka, 1 vanilkovy cukor, 1 prasok do peciva, citronova kora, hrozienka

1. olej, cukor, zltky a tvaroh vymiesame.
2. pridame citr. koru, mlieko a muku s praskom do peciva.
3. vmiesame sparene hrozienka, vanilkovy cukor a sneh z bielkov.
4. cesto vylejeme do tukom vymastenej a struhankou vysypanej formy.
5. pecieme v miernej trube asi 45 minut, ked pichneme spajlu, nesmie byt na nej tekute cesto (asi 180 stupnov davam)

Ta babovka je taka vlacna, nie je sucha a to je na nej super lebo aj na treti den je taka ista ako na prvy, vobec neschne.
v sobotu som to este vylepsila, namiesto struhanky som podrvila cornflaksy a s tym som vysypala formu. No a kedze som kupila cornflaksy s javorovym sirupom.... viete jak vonal byt??? a fajne chrumkate to bolo...

zuzka1.
19. okt 2009

ahojte kocky,

co porabate???
my sme boli na nakup.
norik recept super, dne ssom piekla zase normal babovku, ale najblizsie spravim tuto tvoju, mnam.

a dnes prislo to cd,, takze ak stihneme dnes tak to napalim a poslem hned zajtra. tak sa mozte tesit na zasielku 😉

lamada181
19. okt 2009

ahojky ja sa totoalne nudim detska uz idu spat dufam lebo budem potrebovat pozicat nervy nejak
ide ma s paulinky vyrutit
mm je v praci az okolo 11 no co uz som slamena vdova
no nic idem ich uspat a potom si na chvilku sem sadnem a daco vam napisem

amatula
19. okt 2009

ahojte moje zlateee
zajtra si vas pocitam dnes nestiham..
len som uplne v tranze s toho nakupu..boli sme v Zlíne(CZ)no uzas u nas nic nieje a tam sme vosli do intersportu a hned sme tam nechali 6000 korun a ten HM 🙂 😵 boze ze na tri poschodia 😅 som myslela ze tam odpadnem a ostanem naveky 😀 😵 Mato ma tak uzasny medvedkovi komlpet ciapka a rukacicky 😵 🙂 😉 boooooze 😀
a uz mám aj lyziarske nahavky vnove aj Bobo ten s nimi aj spí 😀 😀 😀 😅
tak papa idem si obliect novu bundu 😀 😎 a okukat sa ..kochat 😎 😀 😀 😀

zuzka1.
19. okt 2009

jaaaj mata dobre nakupy, tisko zavidim, ja som sa vysnatila len v drogerke a v potravinach 😀 😀 😀 😀

ale uz je na spadnutie nakup a bude to damska jazda.

boli ste aj s deckami????

tisko zavidim, ale v dobrom, viem aky je to pocit. juj sak mame dobrych chlapov, ked dopraju a neseru nas, ze?

erikasadek
19. okt 2009

ahojte nakupne maniacky.. 😀

ama zasluzis si , trocha spokojneho nakupu nie..; 😉

lamada181
19. okt 2009

NO TEDA baby som myslela ze vam nieco napisem ale niet casu snad zajtra mam super recept ale az zajtra dne snestiham mozno vecer neskoro 😀 😀
ako sa mate

erikasadek
19. okt 2009

jezisi , norik super recept.. prepac mi.. ja tu tiez varim kuraciu polievku, pecene morka, a masko , na hubach a cervenom vine;.

lamada181
19. okt 2009

eri kde to bbyvate pridem na veceru
mozem

norik1
19. okt 2009

erika a co ti mam prepacit??? 😕

Ama => SSUUPPEERR nakup, musim sa nabuduce pridat dokelu.... Tu macikovsku supravu som videla tu u nas, je neskutocne rozkosna 🙂

amatula
20. okt 2009

bre ranko
dnes som prvaaaaaa 🙂

juj baby ked pojdete nakupovat ..to ten Zlín to som netusila mesto velkké a len obchody obchody obchody...nakupne centra a raj pre mna a mm.....columbia.alpine pro..rossignol....no uzas take boty som si kupila columbia omni-tech ze do -32°C 😎
a u nas same nakupkne centrum a furt dokola len exi-sport...orsay...C A... 😒

norik u vas je velky HM??tam su tak uzasne handry..ja som bola naposledy pred rokom 😅 ..ale este ze u nas nieje 🤐 😀
zuzka aj deti sme mali ..jasnacka my ich vsade tahame so sebou 🙂
idem ja cosi robit..dat kafe minimalne 😉

zuzka1.
20. okt 2009

dobre ranko,

tak mata to obdivujem, s deckami na nakupoch a este si ich aj uzit, ale tvoje su zjavne zvyknute 😀 😀 😀 dobre to vychovavas, zeny z nich budu mat radost 😀

kukali ste superstar??ja spokojna, az na majernikovu, chcela som dat het istvancovu.

co vy dnes??my na obed chicken nuggetky dnes a zemiaky varene, polievka este neviem.

a inak cd odoslane 😉

inak hm aj next majuo zaj krasne veci, len u nas next nenormanlne drahe, ako keby to zas bola neivem aka znacka. ale na nete sa da zohnat celkom slusne.

danciacik
20. okt 2009

Ahojte, dobré ránko.
Tak hlásim že mne je už relatívne dobre. Včera som sa smiala, že jedna noc taká akú som mala ja a je to dobrá odtučňovačka - za jednu noc 4 kilá dole.
Paťko ešte hnačkuje, tlačíme poctivo Smectu snáď už zaberie.
Pozerám že sa tu dávajú fajnové receptíky - mňam mi chúťky robíte.

amatula
20. okt 2009

zuzka aj u nas next nekrestansky drahy..fakt uplne na hlavu 😝 ....a HM nieje....tak lepsi obchod u nas je pre deti..da sa to aj na nete najst pre deti.sk..a tam je tak droho ako v nexte 😝 ..ja nakupujem takto v terene...zhanam next a HM,george..hanna barbera scooby doo 😀 to musi Bobo mat..
aj dnes som mala ist do mesta lebo som slubila synovcovi ze mu zozeniem ciapku scooby doo...ale moc sa mi nechce 😒

zuzka1.
20. okt 2009

ahoj dani, som rada, ze va, je lepsie. este si u vasich???

bobo nech sa dojde k nam pohrat, mame taky stan scooby doo, maly sa v nom rad hra, to mal tusim k meninkam. Ma tam skladacky, auticka, tak tam zaleze a cucu iaj hodinku. som to nasla na nete iekde a padol mi do oka.

lamada181
20. okt 2009

ahojte no ja som teraz prisla od dr som kompletne dopichana a idem na stitnu zlazu normalne sa bojim esre viac ako vcera
dani ahoj konecenvam je lepsie a banan si skusila nam to pomaha a este hylak alebo cucoriedky recepty staej matere ale to si uz asi vyslkusala ze okolo 10 poslem balik ok dani
no nic co varite ja taku zeleninovu polievku s hubami a spenatik so zemaikovou kasou a vajice na tvrdo no nic majte sa zatial 😀 😀 😀

danciacik
20. okt 2009

Zuzi nie od nedele večera už nie som u našim, už sa zvládame sami.
Jani ta čo to ty toľko beháš po doktoroch? Čítala som dobre že máte kiahne? Aj malý či len Paulínka?
Všetky recepty som skúšala ale nič nezabralo.
Ok moja pošli - Ďakujeme.