Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
19. feb 2009

Amatulka ten facebook si vies dat potom do cestiny a tak je to v pohode 🙂

norik1
19. feb 2009

mna dnes moja doki potesila, ako so mnou moja poistovna Dovera vybabrala:
Nemohli sme maleho ockovat, lebo mal kontraindikacie (salmoneloza), takze nedostal ani Prevenar proti pneumokokom - ved ma do dvoch rokov cas, nie? No a teraz k 1.1 vybehli poistovne s tym, ze preplacaju Prevenar uz len detom narodenym v 2009. Absolutny nezajem, ze moje decko nema ani rok a tak malo este dost casu na takuto vakcinaciu.... Niektore poistovne (Vseobecna) aspon urobili tu vynimku, ze deti ktore nemohli byt ockovane v 2008 z dovodu kontraindikacii budu mat vakcinu preplatenu aj tak. Ale moja Dovera, s ktorou som bola spokojna 8 rokov, sa na mna z vysoka vys....la a tak si mozem celu vakcinu preplatit sama... ma to vytocilo dnes...

amatula
19. feb 2009

nooo predpokladam ze uz je na ceste domov........... 😕
norik sa ti pise,,,ja som rada ze viem zapnut pocitac 😀
ale zajtra sa stym potrapim.........

amatula
19. feb 2009

aaaaaaaaa muzik prisiel.idem do sprchy a musim mu povenovat 😵 lebo sa stazuje ze ho zanedbavam 🙂

bru nocku 😵

zuzka1.
19. feb 2009

aj moj tu frfle, pojdem s aaj povenovat, nech nevypne net 😀

norik1
19. feb 2009

napodobne damy, mm je urazeny na cely svet 😠 idem sa liskat

caute zajtra 😵

dzanka3
19. feb 2009

ahojte - mne skoncil serial a pozeram ze tu nikde nikoho?
ja sa nejak naprd citim - uz cmulam cotyzaliu - snad pomoze...ako keby ma chcelo hrdlo bolie...
no ten facebuk je dobra sranda - postretam tam vsetkych byvalich studentov 😀 😀 😀

norik a Filipko ma z coho zvysenu teplotu?...snad uz to bude z tych zubkov nie?
lebo nas Martinko ma uz 2 masiace kazdy vecer 37,5.... ☹

dzanka3
19. feb 2009

erika videla som ta v inej teme....no snad tu nesedis a sa venujes 😀 😀 😀 to bude krasne udobrovanie 😵 😉
a dufam ze aj u nas poistovne obkukaju ako sa to robi inde..... 😠

norik1
19. feb 2009

no ja uz som tu 😀

norik1
19. feb 2009

no nase poistovne toho vela neobkukaju, doki mi dnes vravela ze musia dokazovat, ze HA mlieka ktore predpisali pre nedojcene deti su z nejakeho dovodu - priklad - my mame odporucene HA mlieko v prepustacej sprave z nemocnice... a vraj za pacientov, ktorym predpisala HA mlieko bez "dovodu" budu platit pokuty!!! No chapete to??? Az so strachom sa ma pytala ci som mala to mlieko od niekoho odporucene....

Dzani doki dnes Filipka vysetrila a vravela ze to budu na 99,9% zubky lebo nic ine mu nie je... takze ockovanie az po teplotach 😵

norik1
19. feb 2009

Ozaj Eri a vy dobiehate tichu domacnost? Ked sa tvoj mm dozaduje tvojho venovania, asi uz bude sekera zakopana 😀

Zuzi a vy co s domom? Aku cenu vam hodili?

norik1
20. feb 2009

Ahojte mamusky 😀 krasne slnecne ale mrazive rano to mame co? U nas -8,5 😵

Amatula tak ked si das facebook.com este predtym nez sa prihlasis, kukni do laveho dolneho rohu a tam uvidis Language: English (US) a vedla toho sipky hore a dolu. Tam si klikni, vyber si cestinu a ked sa prihlasis, uz bude vsetko po cesky 😵

amatula
20. feb 2009

ahojte ☹
no norik u nas aj 38,5..............Dalibor celu noc v takej teplote,mato soplik a ja ako po opici 🙄

dnes som zufalááááááááááá ☹

norik1
20. feb 2009

Amatulka tak drzim palce, dnesny den budes mat perny... 😔

zuzka1.
20. feb 2009

Ahojte kocky,
amatulka pekene sa liecte. Uz nech je mm doma s prace, nech pomaha, coo???
Mne je tiez zle, v noci som mala aj teplotu, maly nechcel spinkat asi 2 hodiny, mm sa s nim jeodval, namiesto toho aby ho prebalil ho nalieval cajom a maly mal 100kg plienku.
Tak osm mala nervy este aj z neho!
no zufalstvo!
dnes idem do ksoly, mam ist aj na teori, mm na polovny, do tej novej oroboty namiesat napoje, co som im vyymslela, nech vidia ako sa to robi, aby boli pekne.
Stuhnem z toho askurta tak skolu na poar hodin, potom budem utekat domov pri maleho. Autoskola nevadi a restika pocka, ine im neostava.
Norik pytala si sa na dom, maju sa na cenu vyjadrit o 2 tyzdne, co bude uz teraz v opndelok, tak osm zvedava, je to svokrova sestra, p.ca na entu, tak myslim, ze povie, ze ho nepreda, POdla mna nema ten dom hodnotu ani 600000, ale mm jej povedal, ze viac ako 800000jej neda. Tak uvidime ako sa rozhodne trubalka!

amatula
20. feb 2009

zuzi dik ale muzik mi prave oznamil ze vecer ide do "sauny" 😠 😠 😠 ja ho asi 😠
mam normalne stav na panaka 😨

erikasadek
20. feb 2009

ahojte.... baby..
amatula to mi je luto dufam ze nic vazne to nebude a odide to co najrychlejsie , skore uzdravenie;;; 😉

DZANKA MOJA, on sa snazi len ja robim kamikeri... 😀 , ni eal evazne velmi mi ublizil, takze tak lahko mu to zas neprejde; ale nop aspon som ho zobrala do narucia, to staci zatial.. 😀 😀

baby co sa tyka preplacania mame iny system ako na slovensku... teda ja si vsetko platim.. nie ako doma date karticku a vijdete bez platenia aalebo nemocnica..
tu sa oplati hned doktorovy, alebo inde...
vcera ma stala konzultacia len 35 euro , co na homeo je malo.. ale ona je lekarka a potom aj homeopatka co je vyborne.. takze je aj uznana lekarskou komorou...
za 48 hodin mi pride na konto 65% ceny s tych 35 euro.... a zvysok mi preplati moja sukromna poistovna.. ktora berie ciastky zatahuje; teda , co , statna nepreplati.. tak to tu bezi..
lieky taktiez , vsetky lieky su preplacane statnou, kedze je len jedna.. nie kao na slovensku, je ich vela.. tak lieky idu na 35% alebo na 60% a zvysok si hradi , poistenec.. len ak by mal este , sukromnu tak neplatim nic ta zatahuje.. vcer anapriklad lieky , homoe ma stali teda , poistoivne 14 euro s toho statna zatiahla 5 euro, a 10 euro sukromna..

ta sukromna ma stoji, pre nas vsetkych na mesiac 190 euro mesacne... ale stoji zato...

to len aby ste , vedeli ze to nie je take ruzove, ako vyzera, ale treba mat aj zadne dvierka...

zuzka1.
20. feb 2009

190???to je dost mesacne!!!!!!!!!!
byvate vo svojom alebo podnajme, aleob ako??byt doma?

erikasadek
20. feb 2009

zuzka ako 70% francuzov v podnajme.. malo kto ma vlastny byt... 😉
no je to dost, ale ked mi vsetko preplatia, za mesiac tak je to viac ako ked , ja zaplatim....

nop jo vsetko je tu drahe... 😉
ti co su v zahranici vam povedia, ze este stare dobre slovensko.. to ked povies v zahranici , z eked idesk lekarovy alebo do nemocnice tak neplatis , len das karticku tak na teba pozeraju, ako na blbu, to naozaj take nieco exituje.. a to ani nehovorim za komunizmu, ked sme platili nic len za recepty , jednu korunu..

zuzka1.
20. feb 2009

teraz je za recpet mylsim 5

erikasadek
20. feb 2009

vazne??? 😀

zuzka1.
20. feb 2009

jo jo 😀 😀 😀

erikasadek
20. feb 2009

baby ja idem varit tak neskor sa stretneme... 😉

norik1
20. feb 2009

hejhej a to uz zrusili tych 20 za lekarsky ukon... to bolo dobre lebo aspon babky nevysedavali po doktoroch, 2x si rozmysleli ci im naozaj daco je...ale potom prisiel Ficko, a zrusil to aby ho mal kto volit...a zasa su preplnene cakarne...

...he he sa stale smejem ked sme boli na dovci v Tunise (nikdy viac) a Fica prave zvolili a na CNN sli spravy a tam hlasatelka "ňjú slovak prajm ministr Fiko" he he he 😀 sme sa cely vecer rehlili

blau
20. feb 2009

Dobry dnicek damy, ste tu popisali, vsak ja vas ani nestiham citat!
Norik tak s tym nepenivym kondicionerom si ma rozosmiala a pripomenula si my moju babicku, ktorej som kazala si ist umyt hlavu. Rozkazala si natocit vlasky. Ked som prisla za nou do kupelne , sa divam sampon nepenil len tak na sucho sustal. Pytam sa jej: babi a to si cim umyvas tu hlavu? NO tymto--------a ukazala flasku od CIFU.TI staci? tak to ten kondicioner by bola lepsia varianta 😀 😀
A raz sa napila kvoli mne aj acetonu nasa babi. 😝 Moji rodicia su chemici a otec si nosil aceton z roboty v umelych flasiach od tonicu. A v kuchyni bol tonic a ta flasa acetonu, ktoru som neodpratala. No a mila babi si logla z tej flase acetonu. Len trosilinka a robila ehehehehe. Drhlo ju...Maminka ma riadne zpucovala. ALe to som mala 15rokov a som si riedila zaschnuty lak na nehty.

norik1
20. feb 2009

jaaaaj blau tak tvoja babi je riadny expert 😀 a ty tiez 😀 no ale ved lak na nechty je doooost dolezity, nie? 😵 😵 😵

amatula
20. feb 2009

co babule navarene??????
ja som spravila rychlu cesnačku a palacinky,,joj ale som mala smrtelni pot na cele ked som ich piekla 😝
drobci spia,,obaja,,to je nepredstavitelné ticho 😕 tak idem aj ja na 5min polezat............

erikasadek
20. feb 2009

blau, super , historka clovece vy ste mali ale detsvo.. 😀 😀
a norik 😀

norik1
20. feb 2009

Ama, trochu si oddychni, zasluzis si 🙂

Ja kedze delim a dnes papam rastlinky, uvarila som jazminovu ryzu s kukuricou a brokolicou... to by mi mm dal keby som mu toto dala jest 🙂

amatula
20. feb 2009

aj moj bol takí.............ale dostal sa na váhu110,,,,tak teraz zje aj rastlinky 😀 😀 😀

idem ..................