Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
19. sep 2009

erika asi myslis zmensenim zaludka, robia to aj u nas, ale spravia to iba ludom, ktori maju obezitu na papieri.

inak ahojte, boli sme v meste, jarmok koncil pomaly, ale sme sa presli s mamou a svokrou, maly spikal doma, tak sme posedeli na kave este, presli sme, poklebetili s mamou a MJS, ale dobre bolo.

pojdeme grilovat, kupili sme taky hlineny dzban a pohare k nemu, takze pijeme z nich, hodi sa to na zahradne posedenia aj grilovacku.

erika a to mozte hned snazilkovat, pokial viem, niekde som to citala, u nas po spontannom aborte az po 3-6 mesiacoch myslim 😕
inak krasnu sobotu prajem, je nadherne, teplucko.

maly papkal aktiviu a este dojeda nektarinku a ideme von, sa tesim, ze je krasne, etse ma byt posledny tyzden krasne a teplo, tak to musime vyuzit naplno

erikasadek
19. sep 2009

zuzka, ano.. mozem, nie je dovod preco nie... bolo to len 2 tyzdne, toni eje ako 3 mesiace.. a odobne.. 😉

ano urobia mi to tu.. v sukromnych klinikach jedine, a za podpory mojho gynekologa ano.; abude to ja preplatene;. 😉

zuzka1.
19. sep 2009

tak to je super a ja tu hladujem 2 tyzdne, aby sa mi stiahol zaludok , aby som nejedla ako chlap 😠
ale uz je dobre, len na zaciatku som myslela, ze mi odbije posledna hodina. 😀

erikasadek
19. sep 2009

zuzka ja ti erim, al emna uz nebavi a ani nezabera, dieta, cely zivot som na diete. bohuzial..

takze moje telo uz nereaguje vobec..

a tak som zacala s orlystad.; vy ho poznate pod alli liekom; ale arly je 120Mg a alli je 60mg a zabral super pretoze som vobec na slovensku nepribrala, napriek tomu z esom jedla vsetko maste;

lamada181
19. sep 2009

ahojrte mi sme sa az teraz vratili od svokrovcou s oslavy konecna som ko je mi blbo vsetko ma boli hlavne chrbat a vaajcovody budem uzasne prechladnuta
dani mi mame podobny problem mali patrik zaspi sice hlavne len pri ockovi pri mn emalokedy ale horsie je to ze o 10 vstane a pride k nam do postele a to podotikam ze decka maju vleástnu izbu aleboi po novom vstane postielke zacne skakt revat a musime ho ist zobrat lebo mi pobudil aj cely barak no a samozrejme potom spi pri nas
dani nesli vam zubky nahodou ked mal taku teplotu
zuzi tak to gratulujem tunak fakt nic takyto jarmok som este nezazila
baby idem sa pochvalit susued doniesol prihlasku do autoskoly takze si idem robit vodicalk bacha na cesty cestny pirat je na ceste snad
prajem pekny vecer idem sa liecit nejako 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

lamada181
19. sep 2009

erika vy mate v sobotu gynekologov aj ja chcem do certa aky luxus 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danciacik
19. sep 2009

Ahojte, tak my sme dnes boli celý deň preč, boli sme zbierať gaštany a potom sme boli v štiavniku. Celkom super deň. S manželom sme už ok.
Jani vieš že neviem, aj ja myslím že zo zúbkov lebo jeden už je takmer prerezaný.
Tak gratulujem k úspešnému začatiu robenia vodičáka. 😉

zuzka1.
20. sep 2009

dobre ranko damy,

ako sa dari??
my sme vcera grilovali, klabosili v zahrade, popijali, taka pohodicka, mi to bude chybat cez zimu posedenia a grilovacky.

idem varit, maly uz zaspava, dvor upratat. krasna nedela. mm na polovke aj so svokrom. 😝 ale okolo obeda pridu

erikasadek
20. sep 2009

dobre ranko vsetkym..;

zuzka, to ti verim ze Ti to bude vsetko chybat.. 😉
tu je dnes obrovska hlmla uz to zacina, prave jesnene ranajsie hmly.. 😒

lamada, skoro vsetci lekari tu pracuju aj v sobotu... 😉 az na vynimku..
aj pato uz chodi , ku logopedovy v sobotu...

mas pravdu, verim ti ze by si to brala... po skusensoti doma som spokojna co mam tu.. 🙂
pohotovost 24H a nie kao doma od 15 hodiny a o nicom ziadne starostlivost.. je to rozdiel.; zelma vam cim skor aby slovensko nabralo tento smer.;p^re vasu spokojnost.;
no j as aidem dat do bytu, oni ho zmasakrovali.. 😀

zuzka1.
20. sep 2009

my mame asi stastie, lebo lekar, aj ked za poplatok, ale pride kedykolvek, ordinuje v ZM, ale on ak byva u nas v dedine.

Erika pohotovost je preto od 15h, pretoze normlani lekari dovtedy ordinuju, takze sa ma clovek kam obratit dovtedy, od 15h iba pohotovost, ale aj to to ma kazde mesto inak podla mna. No a na vychodze to asi neni ako na zapade SR podla mna, na vychod sa vzdy vo vsetko m zabuda, nic nie je rovnocenne. 😒

v nedelu upratovat???MJS by ti dala, esteze je v praci a nebude pindovat, ze kosim v nedelu a upratujem aj ja 😝

danciacik
20. sep 2009

Baby ja sa vám musím pochváliť - dnes som si našla IP od kočky s ktorou sme pred vyše troma rokmi začínali Popradskú diskusiu - stále výborne vychádzame ale ona žije v zahraničí tak sme veľmi nemali možnosť sa často kontaktovať lebo ona už chodí do práce. Juuuj ale som sa hrozne potešila.

zuzka1.
20. sep 2009

danka ja uz viem 😉

citavam tie vase kocky v teme PP, tak osm rano citala. su to zlate baby podla mna. inak cakam kedy napise zase vinka nejaky zaujimavy recept.,ta dava dobre 😉

tesiiim sa s teobu, snad sa to vsetko vrati do starych kolaji, ale Boh ta ochranujem ak k nam prestanes chodit 😠 😖 😎 😀 😝 😅 😕 🙄

erikasadek
20. sep 2009

zuzka, ja viem
je to ine....
tu taktiez lekari ordinuju do 19 hodiny , zvatssa a viac ale , co sa tyka, ked zavolas moj syn ma silne horucky, alebo nieco ine, je zbytopcne ist k lekarovy bud ta ani nezoberie, pretoze je , plny na cely den, tu sa len objednava;; nezapisujeme sa ako na sklovensku 😉
a potom ti povie, cim skor pojde do nemocnice na pohotovost tym lepsie;.

aj tak bude lepsie o neho tam postarane;..
hned ta zoberu, teda je tam asi 6 sestriciek naraz, v momente ako prides, preistranstvo otvorene, ziadne zamykanie, nic take neexistuje pristup a pohyb volny vsade..

jenda berie dietatu teplotu hned druha s ata pyta , co je dietatu presne apise do PC, a takto to nemusis stale opakovat ako papagaj.;
lekar ked ho uvidi ma vsetky informacie uz precitane...
berie s atlak, moc dietata.; hned do masiny ktora vyhodi vysledky za par sekund..
a pripravia ruku dietatau , na pripadnu, infuziu, alebo odber krvy.. to je , ze znecitlivia.. mu ruku...
a ked toto vsetko skonci co trva max 10 minut ; daju mlu pit; co potrebuje podla diagnoizy a cakas na volneho lakara zvatsc aje ich tam 5.. a niekolko ordinacii volnych.. teda ziaden lekar nema tu istu ordinaciu ktora je volan tam s aide..

poradie, podla coho deti idu ako prve dav pocitac, podla diagnozi a nie podla poradia prichodu..
co je dobre, ked mas naozaj chore dieta..

inak s pohotovosti neodides pokial nie su vsetky vysledky urobene krvne, rontgen..vsetko..
co je vyhoda;, oproti normalnemu lekarovy ten ta len posle na testy, do labaku ale vysledku su neskor..
kdezto tu vyjdes kompletne vysetrena.. 🙂
takze toto mi chybalo ked som bola na slovensku..
a hlavne ludsky pristup.. tam chybal mi ludsky pristup k detom...
beru ich skor za body, a za peniaze ako za deti. 😠

juj ale som sa rozpisala.. 😅

danciacik
20. sep 2009

Erika to máte jakú perfektnú pohotovosť. Aj my chceme na Slovensku.
Zuzi si čítala hej? Super. Vieš keď človek vyše troch rokov niečo dáva dokopy tak sa mu ťažko odíde - ja to tiež nedokážem. Obidve moje deti som ,,vychovala na koňovi" je to moja súčasť.
Jooooj a vás kočky moje zlaté opustiť nedokážem - veď ste skvelé baby - s takými som sa ešte nestretla. To nejde už sem nepísať, rýchllo som si na vás zvykla 🙂

erikasadek
20. sep 2009

danka, nieje dokonala././ ma daleko.. aj my nadavame.. ale podla mna kazdy francuz co nadava ma ist na jeden tyzdne k nam a bude spokjny co ma.. 😀

boh nech mi odpusti tieto slova;... ale proste sa neda bola som s toho dost nastvana, a potom sputna;..

opovaz sa nas opustit..

danciacik
20. sep 2009

Erika nieeeee čosi vy ste moje zlatíčka 😀 . Ja som už závislák na vás 😀 . Ale teraz idem ku našim a neberiem Pc takže prídem až ku večeru. 😉

danciacik
20. sep 2009

Ta kde ste? 😕 My sme už doma, len sme ešte stavali zvieratká z gaštanov čo sme včera nazbierali, len dúfam, že Larka nepovie v škôlke že tatik hádzal topánku na strom aby zhodil gaštany, lebo doteraz do povedala každému 😀

erikasadek
20. sep 2009

no co by stalo ak by povedala;. 😀

ja tu varim znoav, moji vsetko pojedia; 😀

danciacik
20. sep 2009

Erika, no neviem čo by na to povedali učiteľky - asi že ma šalených rodičov lebo ja som skákala zase po zábradlí a hádzala palice 😀

erikasadek
20. sep 2009

no co mali by srandu, vies kolko toho musia denne pocut od deti.. 😀

lamada181
20. sep 2009

no ahojte mi sme dne srychlo navarili a hybaj k nasim na dzezinu pre deti parada a pre mne stres som sa musela povadit s takou pizdou tetkou susedou prisla ze ona nesuhla si s tim aby nasi mali okna k nim do dvora a ja hned do nej nech ide kadelachsie nie ze majitel pozemku nieje ani spoluvlastnik ze ked vlaastnik a starostka s im suhlasi stavebne povelenie atie ostatne veci maju na papieroch notarom overene z e si moze ist piskat a predsa kvoli nej nebudeme zamurovavat okna no diery a robit nove diery na okna jaj taka som bola rozculena ale dobre som jej dala a ja papula nevymachana som jej povedala ze nech taha do ba tak teraz som zvedava ci neposle na mna policajtou za urasku na cti ale len nech
dani dakujem pekne no ved chcem co najskor aby som do pp isla uz ja za volantom aby som zistila co je to ist 130 a trosku viac ked sa da po dialnici
erika mi v mt mame pohotovost az od 16 hodiny nastastie detska je furt aj dospelacka ale zubarska ked sa dr chce tak pride ked nie mas smolu v nemoicnici ta neosetrenia oni niesu pohotovost oni len na odporucania proste fakt zavidiet
zuzi a uz nieco mm so svokrom chytili nejakeho toho jelena bratrancovi a ostatnym sa vobec nedari ale hlavne ze janicka ma objednavky na 70 az vyse 90 kg diviny no horor

lamada181
20. sep 2009

dani a to si myslim z esme tvoje zlatinka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
aj ti si nase zlatinko alebo slniecko co poviete baby
inac erika prosim si radu porad mi prosim pekne
su nejake homeopatika alebo nieco na spanie pre deti mali sa noci o 10 zobudi a furt skonci pri nas ja uz neviem co je to poriadny spanok skusala som mu davat homeopatika chamomilu, sedalia a nic dala som mu aj vyburcol no proste nic ja som uz normal sneho ko ale lepsia sprava je to ze aspon ze nejde k mamine ale len k ocinkovi a fakt len ocinkko jaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a kde ste kdo

zuzka1.
20. sep 2009

jani, ahoj.
jasne, mm mal tento rok srnca, diviaka asi za posledne 2 mesiace, dne smali srncie, ale netrufal si stirelat.

svokor ten ma toho viacej, nejake diviaky, srnce mal. celkom s aim dari, ale ony chodia skoro kazde rano a niekedy etse aj vecer.

inak ahojte, spali sme cleel poobedie, ptom sme boli na prechaszke,
mali sme urazovy den, maleho postipala vcielka, potom 2x dost blbo treskol a zaklincoval to pred hodinou, treskol na kolienka na dlazbu, ale tak, ze to az zaprastalo, ale ok, natrela spom mu to ibacovou mastou, uz je dobre.

idmee kukat vsetci do zahrady superstar, tak pekny vecer.

norika a vy etse na vylete, ci kao?

lamada181
20. sep 2009

no alesa im dari mna ide s toho picnut ze sa im tak nedari ale uz vraj maju vyhladnuteho len ho zastrelit no som zvedava ja sivće divinu nemusim ale objednavky sa mi na nu sipu poslala som ti ip

lamada181
20. sep 2009

baby nieco na zasmiatie mm isiel do vane ale najprv uspal maleho nie napustil vanu vliezol a zrazu len pocujem tresk tresk co sa robi a mali sa dobijal do kupelne ked mu otvoril skoro dostal sok mm ze co ten tam nie a nas krpcek mu tam nahadzal hracky co ma on do vane a ze ide aj on este stastie ze nevlezie sam do vane mm sa rozculuijeme lebo ani zavet ho s kupelne nemozem odniest ak ho idem zobrat momente spusti taky rev ze ho musim polozit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dufam ze som vas aspon trosku rozosmiala tak ako som sa zasmiala ja

lamada181
20. sep 2009

aha danka ma novu fotku baby teraz mu smaril ovladanie od telky do cvane a nenaramne sa na tom rehoce krpec kratky

zuzka1.
20. sep 2009

danka a ty si odkedy kratkovlasa???
ale kocka teda, dani s anezdas 😉

danciacik
20. sep 2009

Ahojte kočice moje.
Ďakujem za pochvalu, no krátkovlasá som už nejaký ten týždeň asi dva 😀 a vrátila som sa k farbe ktorú som nosievala predtým.
Ale ste ma pochválili sa budem červenať 😀 .
Ale kvôli vám som urobila narýchlo tu jeden album z fotiek ktoré som nafotila tento víkend - tak ak máte záujem tak si pozrite.

danciacik
20. sep 2009

Jani náš Paťko ma tiež problém so spaním a rozmýšľala som že mu kúpim taký sirup volá sa Spánok a pokoj, niekedy som ho dávala Larke ale ešte som sa neodhodlala.

zuzka1.
20. sep 2009

dani co to mas za nocnik, splachuje???
znacka???

maly je krasny modroocko, to mame vsetky deti s modrymi ocami???
larka chudiatko musela byt hotova, take male ocinka mala uslzene, dufam, ze uz ste sa z chorob aspon na tento rok vystrabili