Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
23. sep 2009

mne to je jedno, aj slaninkou by som, aj bryndzou, ved toho s aasi robi vela, nie??
to s ajedia same pyrohy ci neico k tomu??neivem prestavit. to mi neorbime take.

norik ty vies preco 😀 😀 😀 😀

lamada mne nestacili maturita, vyucny, medzinarodny barmansky certifikat, statnica z anj, medzinarodny certifikat z anj, tak mi treba este skolu.

Ale dost uz, lebo ked tu napise norika, tak pojdem do kuta plakat 😀 😀 😀 😀 😝

norik1
23. sep 2009

co moje certifikaty???he he ta ši me pobavila..... no par ich mam, ale mam aj o par rockov viac 😉

pirohy na sladko: naplnis cim chces - lekvarom alebo tvarohom, orechami, makom, a posypes struhankou oprazenou na masle. a polejes roztopenym maslom

pirohy na slano: spenatova plnka, zemiakovo-bryndzova, navrch lyzica kyslej smotany a oprazena slaninka. Ja ich ale kupujem hotove mrazene, su super, nechce sa mi s nimi babrat. Ale ked narobis vela, strcis do mrazaku a je to 😉

zuzka1.
23. sep 2009

norika ja potrebujem recept aj na ten pyroh, sak ja neznala 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

de to kupim???? a mrazene kupujes s plnkou, ci ako???len take a dorabas doma, neviem predstavit.

hej norika, ve dja ta dobehnem s papiermi co dame na starobu do vitriny 😉

norik1
23. sep 2009

neeeeee kupis hotove aj s plnou 😀 uz len hodis do vriacej vody a varis par minut. a navrch smotana a slanina.
Tie co kupujem, sa volaju Od starej mamy alebo tak nejako..
pohladam ti dobry recept

norik1
23. sep 2009
zuzka1.
23. sep 2009

fuuu, tak toto musim spravit, mnam, taketo ja mooozem 🙂 boze uz mi tecu sliny,

ok idem ja do hajan, mm uz otravuje, tak idem,.

norik dobru 🙂 hybaj spat, zajtra dalsi perny den pred tebou 😒

norik1
23. sep 2009

ja uz spim pa paaaaaa 😎

danciacik
24. sep 2009

Dobré ránko babulky. Ako sme sa vyspinkali?
No ja veeeeľmi krátko. MM prišiel až okolo polnoci ale zachvíľku ho idem budiť - to bude riadna bolesť hlavy 😀

zuzka1.
24. sep 2009

ahojte mamuse,

dani esteze ta mame, ty vzdy napises skoro rano.

idem tej kadernicke, synator bol hore dnes uz o pol 6, o 7 striedacka s mm, som spala doteraz pomaly. idem sa namachlit, a sup ho k nej, nech som na par dni krasna 😀

co vy dnes??
my dnes nevarime, mame este karfiol, kapustnicu, budeme dojedat.

amatula
24. sep 2009

dobre ranko dámy

varim na ruskom plyne, domacu bravcovinku s cinskimi sampinonmi ako priloha bude cvikla z polska a polievka bude z húb nazbieranych mojim otcom 😀
a zajtra asi toho pangasiusa s vietnamu..co je v marzničke!...my moc rybe nee obcas z ruky rybara pstruh a kapor a ked z obchodu tak len pangasa 😉 ten je naj asi tá chut s tych spalskov a kanalizacie 😀 😝
erika co ty vlastne doma varís..???moji rodicia dlhe roky chovali vsetko...a mna nepresvedcis ze tie kurata co ty kupis v parizi v hypermarkete,vyhnane na zmeske a čoske su zdravéé 😉 🤐

baklava vyzera uzasne ja take zubolepy mozem milujem!! 😵

zuzka norik aj jarus sklanam hlavu a idem plakat do kuta 😒 😢 😔 toto keby sa mi vratilo....hold mala som smolu a nemala som nikoho kto by mi povedal studuj to sa ti raz hodí 😒 zivot je pes..... 🤐

papa idem dovarit ten moj bio obed 😀

lamada181
24. sep 2009

no dobre ranko no ste vcera este popisali vcera
zuzi mne to tiez nestaci ale nevladzem nabuduci rok chcem skusit detska budu vecsie mamka sa potesi jaj prosim ta o barmanskom radsej ani nehovor ma tak ojebkali certifikat co mam jeden tak si s nim mozem utriet ritku na zachode lebo je neplatny a to sme si cela trieda robili no to bolo tedy jaj ale tak mam este dva uvidime a tie su uz europske jazyky nemam hlavu takze nic s toho ale rustina mi isla tak mozno este ten hej a
ama nezdas sa no toto ja dnes nevarim ( mas s reklami co )
dani mne mm prisiel domov bolo pol 1 bola havarka pod strecnom takze tak nejak
zuzi holubky alebo stredoslavacki povedane plneny kapustny list je mnam ja ho nerobim s mletim masom ale davam lanchmid a to ti je mnam a original su bez paradajkovej opmacky a kyslej kapusty to uz je taka uprava nas ostatnych ludi a co sa tika tich piroh bud ich kupis hotove v sacku nasladko su najlepsie s prazenou struhankou a na slano s rozpustenim masielkom a ked das na tanier tak das si k tomu udusenu kyslu kapustu so slaninkou mnam sice mm len na masle a dost cesto je zemiakove a plnnoku aku chces ale vlastne ti to napisala aj norika
no ved zuzka a norika su sikovne ale tak vi mate len teraz deti takze ste mali cas studovat ked to tak vezmeme a zuzi uz viem ze niesu homeopatika bola som jej kupit ten lipovitan ma to len na dvadsat dni a idme na krv ja si myslim ze to bude nasledok tej choroby mozno keby sa zobrali neskor krvy jej tak ich by mala v poriadku no som sa nejak rozpisala
jaj dani a ako to dopadlo teda

lamada181
24. sep 2009

zuzi dakujem akurat mi to postarka doniesla este raz dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀

erikasadek
24. sep 2009

ahojte, dobre ranko..

lamad, nechcem ti velmi do toho radit prepac... je to dost vazna, vec.. pochopis ze?? prepac.;
ale inak mylite sa na , to su homeopatika ale , len podl avysledkova dane lekarom , je to bud specialna zmes a odobne, teda nie samoliecba, a trva to dlhsie, , posobi , detoxikacne... 😉

ale na slovensku velmi ti neodporucam, vel aby si s toho co potrebujes , nenasla, ale cenovo by ta to vyslo namajetok, kedze nie je preplacana , na slovensku.. 😉

baby , budem tu trocha menej, aj tak som uz na konci s nervami , co s aukazuje aj na koniku ..
$takze budem trochu pozadu..

dzanka kde si???

danciacik
24. sep 2009

Erika ta čo sa deje? Stalo sa niečo? 😕 Povedz pomôžeme.
Jani no čo myslím - MM? Od rána ho preháňam, teraz sme obed dokuchtili a chystáme sa vonku.
Amatula 😀 nemáš chybu.
NO ja som už tú rybku zohnala tak tiež ju idem zajtra robiť. 😉

erikasadek
24. sep 2009

danka, nestalo nic; si zlata, ale uz stresujem, pato zacina testy v pondeloka v poslednej dobe ma co robit co sa jeho tyka, ma dobre chjvile zle, vecer som grogy strasne ma vycerpava, a citim sa ze naozaj potrebujem odbornu pomoc; uz neako nestacim....

je to komplikovane... ja uz letim po pata, pa.. pekny den, vsetkym.. 🙂

blau
24. sep 2009

Ahooooooooooj, tak my sme boli dnes po prazdninach v kindergruppe, maly bol marfuskaanjelik 😀
popytala som sa ako davaju svoje decka ockovat: 1mi hovori, maleho som dala vcera na meningokoky, rozhodli sme sa tak, lebo boli teraz pripady v Klagenfurte.................. 😒
tak na jednej str. som aj rada. Od toho to deckeho odidem co mame a pojdem tu k nam na ulicu. Je to detsky aj vseobecny lekar a ze je strasne super. Tak a hotovo. Ze na toho mojho poculi tiez 😒 nic moc.

a inak: vsetky decka usoplene a jedna so 7mes. dcerou, ze zapal stredneho ucha!!!!!!!!!!!!! Mna z tich mamiciek tu slak trafi 😠 Ale teraz mi to bolo jedno, lebo aj Luca je soplavejsi 😝

Vcera sme boli kuk maleho Samuela aj ten je soplavy. No darmo pocasie horuco zima, tak sa to lepi ta het na vsetkych.

Pangasiusa papame aj my na masielku: lubime.
Dnes varim spenat a zeleninovozemiakovu kasu. Vcera sme mali spaghetti bolognese.

lamada181
24. sep 2009

erika drzim palceky viem je to velmi drahe ved sme boli s malim sle to si uz netrufam ist s paulinkou fakt je to moc drahe a vadcina veci tu fakt neni tak ako ten sirup mi objednavali a prisiel az po troch tyzdnoch no nic drzim palce nech vam to dapadne dobre moja
dani hej
no ja som nevydrzala musela som si spravit tekvicove placky a zajtra idem robit pirohy mm si rozkazal bryndzove este ze ich mam v mraziaku namrazene a ja s patkom budem mat jahodove knedle mnam chcela som robit spenat ale co uz rozhodla vedcina co bude na obed
idem s malim vonka zatial ahojte

amatula
24. sep 2009

zuzka aj mne prislo aj mne 🙂 vecer pokukam s mm a ak to je ok.(ja som taky "neveriaci tomaš"")..budem sa ti revanžovat 🙂 a dik za to oslovenie.."Martinka 😝 😀 😀

jarka ja som sa tot aj s mm bavila o tom vasom ockovaníí...som zvedava co povie kamka v nemecku teraz sa im narodila dcera..nam sa to zda vela furt cosi cpat do decka 😨
ozi mám ta pozdravot od mm......videl minule fotky ...Luca skoro skolaboval..ze to je ten bad boy 😀 😀 😀 😀

davam kafco mnám milujem kavu!! 😵 😎

erikasadek
24. sep 2009

blau ahoj.. 😉

lamada , preto ti to pisem, lebo viel ze je to drahe, dam ti priklad, len pato liecba na alergiu ktora je fakt za tych par mesiacov uspesn,a na mesiac vyjde , na 70 euro!!a josh skoro 80 euro!! na mesiac.. je to napredpis a na telo..
a nehovorim osebe, odkedy beriem na herpes uz sa mi uz od vtedy nikdy neukazal a to som s auz vyhodila aj na bruchu!!!
lenze treba brat dlhodobo.. 😒 takze pokial to nie je preplacane tak radsej ti to neodporucaml ako alternativu.. 😉
ak chces su bylinkove caje, dobre na vycistenie, pecene , teda ak chces??

zuzka1.
24. sep 2009

ahojt ekocky,

uz mam novu hlavu, bola som u kadernicky, super mi to spravila. Sikovnica to je, JArka aj tebe by sa to pacilo.
By si mi to odobrila. MM povedal, ze takto super so to este nemaal, asi nieco chce 😀 😀

Lamada lipovitan pomoze, nic neboj, ja som to mala z liekov zle pecenove. Ja som mala na studium casu tolko co ty, aleboo o rok menej., ja som rok 1986, ty si tusim 85, nie???
tak sme na tom rovnako, len u nas ma moja mamka hnala, nech makam na sebe, lebo potom nebude kedy, a nech mam na vsetko papiere a este ma to aj bavilo, tak to bolo clekom fajn, ziadne nutenie.

Maly ide spinkat, teda zaspava, ja si pojdem lahnut, lebo ma boli priserne hlava.

Amatulka prepac, ja som si to zas neuvedomila, clovek chce dobre a je to opacne. Tie testy si treba vytlacit, vysledky som vam poslala a mozte veselo testovat. alebo to netreba tlacit a robit si ich za pc, tak to robila svagrina.

lamada na jahodove knedle pridem aj ja 🙂 mnam, mam v mrazaku tvarohove s cucoriedkami, ale to je polotovar.

spravim zajtra asi alebo az v pondelok tie pirohy, asi sa nimi zadrhnem, co budem pazrava.

idem si daj aj ja este kafe, lebo mi roztrhne hlavu

danciacik
24. sep 2009

ahojte, ja len tak narýchlo. večer tu nebudem tak robím kukuk teraz. Zuzi hoď foto aká je z teba kočica.

lamada181
24. sep 2009

no zuzui kludne prid vsetko domace prave origos mi sme akurat prisli akurat domov boli sme sa s patkom flakat baby dobre sa ochladilo este dobre ze som mala jesenny fusak brr kosa no nic idem dat maleho do kopy potom sa ozvem

danciacik
24. sep 2009

Jani veru riadna kosa je, my sme tiež teraz nedávno došli domov ale brrrrrr. A ja som chcela ísť len v tričku - našťastie som zobrala sveter.

lamada181
24. sep 2009

no damy mali spi a ja idem dat prat kociar a idem zehlit vobec sa mi nechce ale uz musim taky plny kos pradla som pekne dlho nemala jaj horor ☹ ☹ ☹
co mate noveho no co zuzka prides revancujem sa ti za cd hmm zuzka aku velkost vi nosite

zuzka1.
24. sep 2009

lamada my 86, nieco este 80, niektore veci len na 9 meisacov, ako co, preco????
ja neznasam zehlenie!

maly poobede nepsinkal, tak som sa bala, ze bude jak sto certov, vraj bol dobry, ja som zaspala na hodinu v zahrade, normlane , ze ma enchali spat, ako fajn.

lamada181
24. sep 2009

no ti je revanc nie nieco pre maleho ked nechces prist na knedle alebo viesco chces mat napisane samuel alebo inak na bodykoch idem odfotit tie nase a kuknite v albume fakt su pekne

lamada181
24. sep 2009

zuzi kuk uz to tam je v albume

norik1
24. sep 2009

cafte, aj ja idem dat prat kociar 🙂 dnes golfac po dovolenkovom najazde a ked vyschne, tak Jane sportak. A asi zatrhnem babke kombinaciu pieskovisko + kociar, lebo vyzera ja po styroch detoch a na taketo nieco bol dost drahy...

dnes bol Filipko v jaslickach od deviatej do tretej, vobec neplakal, asi len 10 sekund kym presiel zo satne do herne a ked uvidel detvaky a hracky v herni, zasmial sa a uz ho nebolo... naobedoval sa tam, vyspinkal, zjedol chlebik s maslom a nastruhanou mrkvou (!!! no napadlo by vas to??)... ucitelky ho zboznuju, ze vraj idealny jaslickar he heeeee vsak ma dobre geny no nie???

norik1
24. sep 2009

Lamada ja cem take bodyyyyy ty robis? za kolko??

erikasadek
24. sep 2009

norik.. ahoj.. 😉

super , je zlaty... ze tak pekne sa tam drzi... 😉

nehnevas sa na mna za vcerajsok ze nie??