Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

danciacik
23. sep 2009

Erika ja aj tak ochutnám 😀 , pôjdem zajtra kúpiť dúfam, že stihnem.
Skúsim najprv nakuknúť v Sintre a Hypernove (tam platia stravné lístky - he) a keď nie tak Kaufland alebo Lidl.
No baby ale máte tu toľko vedomostí na mňa, že sa budem musieť začať vzdelávať
🙂

norik1
23. sep 2009

cafteee kuriatka moje ako vravi moja kolegyna 😀

no rychla som lebo dajak rychlo zijem, sa mi zda he heee

tlacim do hlavy baklavu, strasne sladkeeeee je to, ale co uz ked je to take fajne mnam

danciacik
23. sep 2009

Bože ja som asi fakt blbá. Norik čo tlačíš? 😕

norik1
23. sep 2009

baklavu he he nie si blba, len to nepozna kazdy... je to turecky zakusok, ale robia to na celom jadrane az po turecko.... mm mi to nosi zo sluzobiek, teraz to mam z Ciernej hory.

Je to vlastne vrstvene: plat listkoveho cesta, hruba vrstva orechov, listkove cesto, orechy, cesto, orechy, cesto. Poemdzi to este mozu byt hrozienka. Cele sa to upecie a da do sirupu z cukru a citronovej stavy s vodou.... len toho cukru je fakt moc 😎

a strasne dobreeee to je

lamada181
23. sep 2009

no norik teraz nechapem ani ja co papas
ja som hotova dnes dani ti vravi mmali mi ju zje len vyprazanu v torjobale ale raz za cas moze zhriesit ale ked ju je tak zje svoj plat a este je nam
no proste je to jedns najlepsia rybka na svete mmmmmmmmnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmm
zuzi do akej skoly co studujes ved nebud sprosta ze skola ffffffffffffffuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjj ale nie len pri prestave ze zase skola ale treba stale studovat nie furt je vela veci ktorych sa treba ucit

zuzka1.
23. sep 2009

ja to tiez nepoznam, nie sme blbe teda 😉
ale podobne maju aj Greci, este s medom to roiab, mne to chutilo, ale len kusok, lebo to ozaj moc sladke.

Dani daj ty tipy na nejake rydzo slovenske jedlo, od vas od popradu???

take tradicne ja mozem, ak robit enieco kocky, alebo norik co mate na vychodze?

nejake, slaninka, zemiaky, syry a podbne???

danciacik
23. sep 2009

Norik waw vyzerá to dobre. 🙂 .
No už som sa zľakla že som fakt blbá a to som dúfala, že možno das-raz ešte výšku spravím 😀
Jani no skúsim zajtra pohľadať tú rybku a dám echo ako chutila 😉

zuzka1.
23. sep 2009

lamada som tretiacke na Vysokej ksole ekonomie a manazmantu cerejnej spravy. Je to sukormna vysoka skola, velmi ma to bavi. ja som vzdy chodila rada do skoly.
Ja som si po skole robila este statnicu z anj, aj certifiakt. v marci idem spravit etse jeden z obchodnej anglictiny.

lamada181
23. sep 2009

norik vau dobre to vyzera ale to musi byt priserne sladke to je ista cukrovka nie no dobre niesme same s dankou
dani asi tie vase bryndzove pirohy nie so slaninkou a mozno aj kyslou kapustou ci nie

norik1
23. sep 2009

hej hej sladke jak fras toje, das si kusok a staci ti na tri dni he heeee

Pangasa nekupujem ani ja, priznam sa, malemu kupujem zubaca a mm kapra a mne je to vlastne jedno, ak je to prpiravene dobre tak kazda ryba je fajn 🙂

Cierna macka, biely kocur - to je neskutocne cool film, tam sa Zuzi narehlis od zaciatku do konca, ani neverim, ze povaha ako ty si to este nevidela 🙂 kuknite aj s mm, bude sa vam pacit, to je kultovka film... Bubamara je hlavna pesnicka co ju potom Kmetoband prespievali 🙂 IT´S A MUST!!!! 😀 😀 😀

norik1
23. sep 2009

Vyhodnarske??? no ta holubky, ne? mlete mäso v kapustovom liste a paradajkovo-kapustovej omacke.... to tradicija jak sviňa, na každej svadbe muši buc.... a rizky so šalatom he heeee 😀 😀 😀

erikasadek
23. sep 2009

he he,n norik, nie egyptska specialitka;. 😀 baklava..

dbnes vas asi budem len buzerovat.... 😀

lamada181
23. sep 2009

zuzi dore klobuk ja sa neviem dokopnut k tomu aby som sla lenze je to tak ja na to cas fakt nemam a ani by som asi teraz nemala neviem no nemozem sa vyhovavar na deti ale je to moja lenivost ale tak snad mozno si aj ja poviem ze nieco uvidime ja som stastna ma ttri vyucne maturu mne to zatial staci ale brala by som aj vysku uvidime no nic dost o skole
co zajtra varite alebo co idete robit

danciacik
23. sep 2009

Jani no trafila si hej pirohy brynzové so slaninkou a cibuľkou alebo ešte syrové alebo bryndzové halušky nie? 😉
Zuzi tak to fakt klobúk dole ako Janka píše.
Erika ta len buzeruj aspoň sa niečo priučím medzi vami. 😀
Jani ja zajtra varím tie palacinky na slano so šampionmi a vypražené.

norik1
23. sep 2009

nie Erika, baklava je povodom z Turecka 😉

erikasadek
23. sep 2009

norik , keby ta pocul moj muz tak uz ta nahana, 😀 original je egyptska, ver mi..
baklava na celom oriente je egyptska, vlastne vsetky ich zakusky su na tejtop baze; a potom su ine, libanon, a , maroko, dam ti super recept.; pridaj aj klincek a uvidis tu chut...

a tuniske..

norik1
23. sep 2009

dobre Erika, verim ti, mas pravdu 😉

lamada181
23. sep 2009

dani tak to mi nesmakuje tie palacinky vobec
ja som vcera urobila mm cesto z litra mlieka baby ja som nemala ani jednu vsetky zjedli jaj no vidis zabudla som na halusky a zuzi a fakt take vychoniarske jedlo este su holubky mnam

erikasadek
23. sep 2009

😉 http://images.google.fr/images?sourceid=navclie...
takto vyzeraju.. baklava.. v ich prevedeni, tuniska, egyptska, apodobne;.

danciacik
23. sep 2009

no Jani popravde ja som to ešte nejedla - zajtra idem skúšať prvý raz tak uviíme
Erika - Norik no čo moje, už dohodnuté. 🙂

lamada181
23. sep 2009

erika pocuj mala paula ma zvysene pecenove testy nevies o niecom co by som jej mohla dat
a deti uz mas v pohode

erikasadek
23. sep 2009

lamada, ja ju len natahujem, neboj hadat s atu nebudeme..
pre man za mna, nech je s kadekolvek, hlavne ked je dobre spravena, tak je chutna;; al eten klincek , tam dava chut..
pre mna ked donesie s egypta je lensladke a bez chuti.. ale ta co mu robim ja, sa ide zabit..

danciacik
23. sep 2009

Erika hmmm možno ho vyskúšam urobiť, keď tvrdíte že je to také dobré. 😉

lamada181
23. sep 2009

ved ja nie to danka erika ja som chcela nieco ine od teba zlatko

erikasadek
23. sep 2009

lamada , ja viem zvysene, pecenove testy.. juj , tazka vec moja,..
do toho velmi ti nechcem kafrat. su detoxikacne kury ,vseliake...

v pohode obaja su zdravucki, dakujem za opytanie..

ked myslis na homeopatiu , tak to je ,,; skor na konzultaciu s lekarom..

ale su aj bylinky , a 😉

lamada181
23. sep 2009

no namdr kazal lipovitan len to su lieky a mala moc nejak neviem no a ake biliny

norik1
23. sep 2009

http://en.wikipedia.org/wiki/Baklava prepac Erika... 😉

aj Poliaci chceli mat pravo na oravske korbaciky a sme sa s nimi hadali, a vyhadali.... tym istym presla uz aj bryndza, aj trdelnik.... ach jaj, kazda krajina vsak ma svoje verzie daneho jedla, napriklad Egypt ma ten klincek - neviem nejedla som (a to som bola v Egypte 3x - ano viem Eri, bola som len v turistickej casti)....

zuzka1.
23. sep 2009

lamada ja som brala lipovitam v 18-tke. pecen jak 40 rocny chlap povedl pan primar. Mala som mononukleozu a este nieco, dietu pol roka, testy kazdy mesiac.

norik aj ja mylsim, ze z turecka, na cypre to robili ako grecku mnamku, ale prebrali to z turecka. ved tam vsetky sladkosti maju, jak rit sladke, ale dobre. 😉 😀

lamada pecen homeopatikami nevyliecis.

baby dajte recept na pyrohy. Tie vase holubky pozname. len to tak neovlame a nerobime rajcinovu omacku. len tu kapustu. a k tomu opekane zemiaky. Volame to plneny kapustny list.

norik1
23. sep 2009

a s cim chces tie pirohy plnit? odporucam zemiakovo bryndzovu plnku jaaaaaaj to je bozskeeee