Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
2. dec 2008

JEEEEJ SUPER ze mame takuto temu 😀 Dididi dobreeeeee 😵

Zuzi bola to normalne akcia v materskom centre, prisli z foto studia na objednavku a maminy sa fotili s detvakmi na vianocne foto - urobia taku pohladnicu ze Merry Christmas he he a foto... Filipko ma taku rozkosnu v polohe "sfinga" (lebo sme boli jedini co nesedeli sami) so svojim plysovym hafkajuci psikom...este aj fotograf sa vytesoval ze dobre foto...tak som dala urobit A4 a zaramujem 🙂 Potom pridam do albumu ak sa mi to podari 🙂

mame za sebou dva dni intenzivneho kriku a bolesti zubkov a zuby stale nikde... niezeby mi tie zuby chybali, len keby ho to uz tak nebolelo....

No a idem dnes o 11 pod noznice, este ani neviem ako, ale nakratko! lebo budem total plesata 😀

zuzka1.
2. dec 2008

tak ti padau vlasy??aj mne zacali po 3 mesiacoch kojenia, potom som , 3,5mesiaci prestala kojit a prestali asi pred 2 tt padat uplne.Norik ty este kojis????
My sme tiez mali uzasnu noc c.2!!!dufam, ze tie zubiska konecne vidu, lebo aj mne je ho luto chudiatka, ked vidim ako by strasne spinkal a musi sa jedovat zo zubkami, calgel je o nicom, vobec to nepomaha.
Erika ake mate homeo???chamomilu???musim to zahonat aj ja, lebo je to priserne!!!

norik1
2. dec 2008

dokojila som 10 tyzdnov po porode vdaka salmoneloze...no a vlasy zacali padat po 4 mesiacoch po porode...nepadaju uz tak desne, ale padaju...Zuzi mne normalne vidno kozu, to neprehanam ze potrebujem aby ma niekto lutoval, ale ja bez copiku nemozem ani na ulicu vyjst....rozpustene vlasy? zapomen.... uz mio sice zacinaju rast take minkate vlasky, ale to kym dorastie a zakryje plesinu.... 😝 😝 😀 😀 😀

zuzka1.
2. dec 2008

chuda moje!!neskusala si ziadne pripravky??urcite skusala, mne ked predtym padali zacala som brat zinok a na vlasy lopuchovu vodu. To uz bolo sice davno, teraz su aj sampony na to. Mne to chvalabohu prestalo.Nemoze ti chybat nejaky vitamin????

erikasadek
2. dec 2008

ahojte kocky, zuzka vysiel nam zubok, cez noc , bez kriku a placu,a bez teplot tak mame konecne 3 zuby..... 🙂

ano chamilla vulgaris, 9CH, ale ja ju pouzivam stale, ak chces vysledky treba pouzivat , kazdy den, tri krat denne, aby to nao

nozaj malo ucinok, to ti, hovorim so skusenosti, teda dve deti, ale neviame, co je to problem zo zubkami....

norik, to mi je luto, to prejde, ja mam osvedcenu vec , vzdy po porode som zacala brat panthenol tabletky, nie je , nad....
aj po porode som nepoznala velke padanie vlasov, aj kockam , v mojom okoli co zacali brat, super , zareagovalo..
a to skusali vsetko mozne....

po mesiaci uz vidis prve ucinky zastavuje sa pad vlasova po troich mesiacoch zacinaju rast vlasy....
slubujem , funguje....
ale daj sa ostrihat...

norik1
2. dec 2008

panthenol tabletky aj mam doma, lebo som ich brala na hlasivky... ako casto denne Erika?
Baby idem na to, ked to bude stat za to, pridam foto 😀 😀 😀

PS. Revalid, zinok, zelezo, multivitaminy.... a teraz Panthenolovy sampon - po nom mi zacali rast tie malicke vlasky... tak drzte palce 😵

erikasadek
2. dec 2008

norik denne, je mi luto, za krasu treba trpiet... 😀 beru sa rano a na obed.... v urcitych pripadoch aj tri krat denne, skus neobanujes...

zuzka1.
2. dec 2008

drzime a potom daj foto, nech vidime tu dracicu!!!
Erika 9CH???? ok, mamina moja isla do mesta, tak som jej kazala nech to zisti a zozenie, zabera to hned, alebo treba par dni caakt???ake to ma vlastne ucinky???a oco to vlastne je??
len som citala, ze to pomaha na zubky, ale neviem nic blizsie.
Gratulujem k zubku!!!!
Nam sa nalial dasienka este viac ako vcera a predvcerom, zdaju sa mi aj horne akesi vacsie, neviem, snad nie ako ano.
Kolko to moze este trvat, ked je to uz tak moc naliate????cca???neviete????lebo si neviem predstavit, ze by sa aml takto trapit dlhsie!
Ked vyjde, bude dobre uz ????

zuzka1.
2. dec 2008

ozaj baby, poradte neico na natiahnutu kozu na bruchu!!!!Lebo obcas vyzeram, teda pred menzesom na taky 4-5mesiac 😀

ekia
2. dec 2008

Ahojte babky pridávam sa k Vám - padanie vlasov - katastrofa, už somsa dala aj ostrihať, lebo moje vlasy boli po celom byte. Ešte kojím tak nemôžem brať ani žiadne vitamíny okrem tých čo som brala počas tehotenstva. Snáď neostanem plešatá 😠
Zúbky - už tri týždne poriadne nespíme a aj cez deň je mrzutý. Včera nám vyliezol tretí zub. Všetky tri sme zvládli za posledné dva týždne - chúďatko moje ☹ Tak dúfam, že sa to už konečne upokojí a aspoň na chvíľu si oddýchneme.

zuzka1.
2. dec 2008

chudiatko, hadam na chvilu staci, nech sa trosku upokoji!
Dufam, ze u nas to tak dlho trvat nebude, aj ked viem, ze to moze trvat aj dlhsie!

Ekia no vitaj!!sa tu zozobierame pomaly 😀

Plesata nebudes, malo by vypydat iba tolko kolko narastlo navyse pocas tehotnwstva, aj ked u norik to asi neplati a u teba tiez nie, ked ste s a museli uz dat ostrihat! 😖

ekia
2. dec 2008

Ja viem,že je to normálne, ale aj dosť deprimujúce, že koľkokrát si prejdem rukou po vlasoch toľkokrát v nej mám vlasy 😠 Ale oni narastú 😵 Dúfam že čoskoro

zuzka1.
2. dec 2008

no urcite narastu, len treba asi cakat!!!!
u mna to prestalo 2 mesiace potom, co so prestala kojit
😖

dididi30
autor
2. dec 2008

ahojte neskor si vas precitam,
vitam nove mamulky 😀

dididi30
autor
2. dec 2008

hehe ekia a odkial si z michaloviec, lebo ja som tam byvala na ibvecku 😀

norik, tak viac pokecame

zuzka ako ucenie?

lucia 31 no diky, zastav sa tu hocikedy 😵

zuzka1.
2. dec 2008

didka ahoj, vcera z toho nic nebolo, maly stale plakal, ani ten calgel nepomohol, asi kazdu pol hodku son k nemu musela ist, tak som to nehcala tak, dali sme si ho k sebe do postele a bolo, asi od polnoci spinakl celkom fajn, iba 4x sme boli hore, lepsie ako noc predtym, zajtra bude chamomila, hadam to bude mat aj hned nejaky ucinok.
Teraz sa nieco ucim, este mi zostava nejaky 150stran do piatku, tak uvidime!
😖 😖 😖 😖 😖
vy ako???co papkate????

norik1
2. dec 2008

Fuuu Zuzi ta obdivujem ze popri tomto vsetkom este aj ucenie musis stihat... dobra si 😵

No ja mam po, nakoniec to skoncilo asi ako ma Viki Rakova v panelaku len trosicku dlhsie, nie hned pod usi... no a nedala som si scvaknut ofinu, by som sa zblaznila... nevyzera to zle....len kadernicka ma 10 minut presviedcala ci je to fakt nutne ostrihat tak nakratko he he 😀

dididi30
autor
2. dec 2008

zuzka veru norka ma pravdu, fakt sila 😉 ale tak to ma byt, sikovnica 😉

ja som pocas tehu tamarky robila vodicak, boze to boli stresy a bola som v 4 mesiaci tehu 😀

baby ja mam dnes synarora v novinach, totizto tu je taka sutaz dieta roka, ale sak viem,ze nevyhrame, len tak som sa chcela potesit, potom to odfotim 😉

inak riadnu kosu tu mame a rano lialo ako z krhli a ja v meste 😠

a norika hod foto sme zvedave ako vyzeras 😉

zuzka1.
2. dec 2008

dakujem baby 😀 😀 😀 len ma chvalte!!!! 😀 😀 😀 ked som bola tehu stihala som si aj statnicu aj certifikat spravit aj skolu!!!!teraz je to trosku zlozitejsie, ale ide to!!!a na jar ma caka ta statnica este!!!inak oosm s aprihlasila este do jednej skoly, co sa studuje cez net!!!!zase raz anglina!!ja too zboznujem!!!!!!!raz sa hadam podari aj babinka vyucovat!!!!to by som velmi chcela!!!alebo aspon nejake doucovanie paradne!!! 😝 😝 😝
norik daj tu foto!!!urcite si kocka!!!ve dmy sme vsetky, nie???? 😝 😝

norik1
2. dec 2008

Uz sa na tom pracuje draha 😎

norik1
2. dec 2008

Joooj zuzi ja som ucila anglinu detvaky v skolke, väcsina boli strasne zlate, ale dve-tri individua v triede ti uplne stacia na to, aby si povedala UZ NIKDY VIAAAAAAC 😀 😀 😀

zuzka1.
2. dec 2008

no s tym ratam, dohor s rodicmi, popripade vyradenie s kolektivu!!!!!niektore deti sa spravaju ako kebyx nemali rodicov a vychovavali sa sami 😀 😀 resp,nevychovavali, mam 2 netere a 2 synovcov a 12 a 8rocnych a vidm, ze to ide s detmi dolu vodou, hroza, vea spravi kolektiv to chapem, ale vela prevela rodicia

erikasadek
2. dec 2008

zuzka prepac nebola som tu....
no homeo, lmozes pouzivat na zubky, a aj na horucku, robi to dobre , na jedno a aj
druhe....
najlepsie ak pouzivas stale, a ak idu zubky , a babo je velmi nervozne, a ma teploty, tak namiesto , 3 krat denne 5 granul das , kazdu hodinu 5 granul, cim su , silnejesie priznaky tym, pravidelnejsie sa beru.....
neboj neda sa predavkovat, nejlepsie ich brat stale neprestat, az do posledneho zubka, ja mam dve deti,a neviem co je to problem zo zubamy...
dakujeml za gratulaciu, uz bolo na case...aby mi narastol 3 zub.. a idu dalsie 4 naraz tak uvidime..

norik1
2. dec 2008

Bol tam jeden, volal sa Adam. Robil vsetko napriek a zasadne kazdemu. Ked deti vyfarbovali obrazok, on si vylozil nohy na stol tak, aby ich mal na kamaratovom obrazku. Ked recitovali spolocne basnicku tak vykrikoval po slovensky nejaku inu. Ked sme spievali pesnicku tak pocarbal kamaratovi vyfarbeny obrazok... najprv som s nim dohodla pravidla, vyzeralo to, ze pochopil...asi na dve minuty. Tak sme pridali pravidlo, ze ked ho napomeniem tri krat, pojde do vedlajsej triedy k detom, ktore namali AJ a k pani ucitelke. Siel za dve minuty, lebo robil vsetko pre to, aby som ho 3x napomenula....odpochodoval s vitazoslavnym usmevom na perach... Mala som vycitky svedomia tak som sla za ucitelkou a ona ze nic si z toho nerobte, Adam je taky a iny nebude.... Tak fajn... na dalsiu hodinu neprisiel a potom mi povedala ucka ze uz chodit nebude.Ze prisla jeho matka do skolky a urobila bordel, ze anglicitarka jej dieta bit nebude!!!! a ze on je doma ako anjelik a v skole hotovy dabel, ale to vraj matka nechce verit, ved doma je zlatucky tak to si urcite v skolke vymyslaju ze je zly...a to mal 5 rokov!!!!

dididi30
autor
2. dec 2008

erika a to vam az teraz vysli zubky? fiha, no dakujem pekne, my cakame kazdym dnom , no a mozno sa este nacakame 😝 jaj bozenko sak on stale reve a clovek nevie co, tak hned na tie zubky mysli 😀

dididi30
autor
2. dec 2008

ifha norik, ty si ucila anglinu? a budes v tom pokracovat ci co budes robit po materskej?

erikasadek
2. dec 2008

norik, primomyna my to mojho syna, ale inak, a ver mi drzim ho na kratko, a aj tak ma poondianu povahu je tvrdohlavy

erikasadek
2. dec 2008

boze pisem ako tatar, pripomina, mi to, ta tvrdka ta hanba... 😨

dididi30
autor
2. dec 2008

zuzka aj my sme mali zlu noc, dobre zaspal ale potom po pol noci okolo 3 rano sila, kazdu pol hodinu rev, no vykakal a sa bolo dobre, boze sila......ja uz neverim,ze mu idu zubky, sak furt nic 😒

inak aj mne katasrofalne padaju vlasy, nepripisujem to az tak kojeniu,lebo mne v taky cas padali ak ked som bola netehu....

erikasadek
2. dec 2008

didi, patrickovy vysiel prvy zub, ked mal 3,5 mesiaca, do roka ich mal 10;

Josh, v 4 mesiacoch si kazdy myslel a na cele s lakarkou ze sa historia bude opakovat, prvy mu vysiel ked mal 9 mesiacov.. teraz bude mat 13 a ma len ten treti od vcera..