Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

blau
5. jan 2010

Zuzik to by mal byt ako zabal, na bavlneny kapesnicek a nejako to zafixovat bud elastickym obvazom, alebo nieco vymysli.

Jaaj amatula, aj ja mavam take dni mamiiiiiii mamiiiiiiiii a trha mi to usi. Mozu to byt kludne tie ocne zubky, nic len vydrzat. Maju velky koren aj mliecne, preto to aj boli.

Volala mi svokra maju v obchode maxicosi sedacku od 3rokov ci ako, tak ze mi ju kupi. Za 70evri. Dobre budeme mat v obidvoch autach.

No tie dvere uz o nich nechcem ani pocut, 5min predtym ako ma zabuchol som mala otvorene na spalni okno, vzdy mam vyklopene okna nikdy nezamykam a klucik nechavam povytiahnuty, len zrovna ten den som urobila vsetko naopak 🙄

Navarila som fanatsticku sosovicovu kto si da?

erikasadek
5. jan 2010

blau to tak byva;. 😀
ja pridem hned mnam.. 😉

blau
5. jan 2010

uz mas nalozene erika 🙂

zuzka1.
5. jan 2010

ahojte, boli sme u dokiho, chytene dychacie cesty, co ja jasne, ked sopli a kasle. Dal nam atb, spominala som, ze vsetci z dovci maju priedusky chytnee, tak radsej dal, ideme tam zas e vo stvrtok alebo piatok. tak by to mohlo byt dovtedy ok. Len nevieme ci priedusky by boli bakterialne alebo virusove, preto dal tie atb-

Mati necudujem sa, nie ze neznasam slovo mama obcas, ale ide ma jeb.ut,ked pisti cely den 😀 😀

kolko mas este jazd???

blau
5. jan 2010

Zuzik, tak ten zabal bude urcite na mieste ak ho budes davat. Chudatenko male moje..
No take chytlave bakterie kvapockove su svine a ide to rychlo, a na chate bolo dost ludi v jednej miestosti vykurene, to maju virusy radi. Hned rychlo sa uzdravte moje bubatko male.

Mal mu zobrat krvicku, skoda, ze nemaju ten rychlotest krvi, aby neboli podavane antb. zbytocne.

zuzka1.
5. jan 2010

u nas h nema, norikina dokina viem, ze ma. Nevadi, bude to ok, atb zaberu. On nie je ani upistany nejak extra, nai nic, tak sa to da zvladat. Lepsie ako by mal cely den revat

erikasadek
5. jan 2010

ZUZKA tak to mi je luto.. ☹ tu zase by si dostal a, kortikoidy , zaberaju rychlo na zapal; pre mne mensie zlo ako atb..
ale rychlo za uzdravte..

zuzka1.
5. jan 2010

kortikoidy lepsie ako atb??zaujimavy nazor

erika nic sa nedeje, nic vazne to nie je, atb pomozu a bude dobre.

erikasadek
5. jan 2010

zuzka pre mna ano, zaberu za par hodin, nicia imunitu , ako atb, ale davam vela vitaminov takze da sa, tu ti nedaju hned atb.. a na viralne , ochrenie aj tak ti nepomoze. atb takze , pre mna ano, celesten, ano, v pohode..
pamatam s aked som bola na slovensku mala som so sebou a lekarka, sa cudovala ze take balenie ani nevidele ze super vec..
a zabralo hned
vies ked s ati doslova decko dusi , a das 100 kvapiek celestenu a za 4 hodiny uz je skoro ok, len treba dobrat este pocas 3 dni. tak v pohode, kortikoidy tlmia zapal nic viac atb nici crevnu floru a ked to nie je bakterilne co je zriedka tak, su ti atb na nic.. 😉

tot moj nazor, ja im davam , aj citrovital prirodne atb.. zabera ako nic.. 😉

naozaj tu je ina mentalita davania liekov ako na slovenksu a zvykal som si na tento system, mne vyhovujuci.. 😉

inak ak das specialne , cipky tak tiez dokazu zazrak, lenze na slovensku nie su..
dieta ti vonia mentolom , a eukaliptom aj ked prdi.. 😀

zuzka1.
5. jan 2010

No tu sa povazuju kortikoidy za velmi silne. Naviralne nepomoze, nevieme ci je to bakterialne alebo viralne, to som pislaa vyssie. A kvoli atb sa u nas sucasne beru aj probiotika 😉

erikasadek
5. jan 2010

zuzka celesten je pre dieta, robene a nie je silne aver len na virane to robi zazrak , pato je skoro kazdy druhy tyzdne nato haklivy , je to jeho , slaba stranka prieduskya ver mi ked je zle tak len toto.; ani atb mohol by ich brat cele tyzdne aho mu pomozu.. a tak kasel prejde a zapal je vylieceny..
kortikoidy su na zapaly , atb n abakterie..
ja viem ze na slovensku velmi nie, al ezase kvapky do usi , co mi dal ana slovensku boli kortikoidy + atb.. 😉

erikasadek
5. jan 2010

+ kortikoidy su dvakrat drahsie ako atb.. 😉
mne davali pre deti na slovesku len ATB co som len zirala, ked osm jej ukazal aco mi predpisla moja lekarka ak by nieco kedze poznal drobcov..
tak lekarka si vsetko pozrela a povedala mi jedno, takze menime, toto je super vec skoda ze nie ja na sloevsnku a toto mu dajte tiez ak nepomoze tak pridte. pomohlo lenze s kupka dostavali stale daco.. 😀 😀 😀

je to ina mentalita lekarstva tu na slovensku tak ako aj v nemecku, alebo anglicku. chapes ma ze?? 😉

lamada181
5. jan 2010

baby moje drzim palceky dajte sa rychlo docporiadku mi sme boli na kontrole a ok len mali trosku este kasle ale calciovy vyriesi nie

no dani tesim sa na ozdravovaciu dovolenku nasich deti a vasich xixixixi

dnes ste toho popisali teda 😀

danciacik
5. jan 2010

Ahojte, posúvam nás, nejak sa vám tu večer nechce čo?
Všetkým prajem skoré uzdravenie.
Jani, ja sa teším ako malé decko, len nech nám to vyjde. 😉

norik1
5. jan 2010

no a prave na toto je dobre to CRP (C-reaktivny protein, uz som mudra po dvoch navstevach nemocnice), za tri minuty ti urci, ci su pritomne bakterie a su potrebne antibiotika, alebo ide len o virusove ochorenie... je to super vec 😉

idem sa vychrnit pred telku, mm doteraz okupoval pc a nechcel ma tu pustit, to je hrozne s tymi chlapmi🙂

erikasadek
6. jan 2010

dobre ranko prva strana;. 🙂

lamada181
6. jan 2010

ahojte dobry den prajem
dani musi
norik pozname nasa dr to ma tiez a som rada ked ho robi detom ked sa jej nezdaju len teraz nemala ani dovod kedze to bolo vidno riadne na hrdle aj na prieduskach
erika tie homeopatika na imunitu uz davama parada zohnali mi aj tie co som nemala
no nic baby idem varit cinu a nejaku polievocku a potom sa detick vyspinkaju a hura sa sankovat jupi 😀 😀 😀

erikasadek
6. jan 2010

lamad super tak len davaj nezabudni kazdu nedelu 1O guliciek na striedacku.. 😉

norik1
6. jan 2010

cafte, mne sa morka mori v remoske a chudobnu vajcovu polievku dnes robim, dlho sme nemali🙂

chlapov som poslala von s kocikom, snezi jak najate, mm prave volal ze maly zaspal tak ja idem konecne zehlit 🙂 pustim si nejaky cool film k tomu 🙂

zuzka1.
6. jan 2010

ahojte, aj u nas sa spinka, skocili sme na nakup, pride dnes navsteva a v sobotu este jedna. vcera tu bola segra, mm bol v hore, dobre bolo.

nasnezene je riadne, stale snezi, krasa.

maly sopli trosku menej, sople su priesvitne, kasle lepsie, nechrchli tak, atb mu dat je umenie, sirup na kasel mu davam do caju.

uvidime ako bude, kedze kamaratka je s malou v nemocnici, ma zapal plus, jej to preslo do toho zo zapalu priedusiek, dalsie dieta ide do nemocky asi tiez, este sa caka ci nieco ine zabere, vsetci maju priedusky chytene, bude to zrejme nejaky virus. uvidime, zajtra idmee k dokimu, nech nas pozrie, kazal sa prist ukazat.

lamada181
6. jan 2010

no teda norik pod aj ku mne zehlit aj mne treba ale to az vecer pozehlim ked zaspia krpci
erika neboj myslim na to a mam aj kalendari popisane ktore ktoru nedelu
no u nas konecne prestalo snezit aspon na chvilu ved je kopa snehu ale uzime si ho lebo sa zacne topit a co potom
zuzi ved mi sme ich mali tiez s anginydo zapalu prideusiek si necitala ze
a vecsina kamosiek co maju deti tak tiez angina a zapal preidusiek potom takze nieco musi byt o vzduchu

norik1
6. jan 2010

no aj ja som mala zapal priedusiek pred vianocami a doki sa smial na pohotovosti, ze dnes cely den vsetci s rovnakou diagnozou. A este mi povedal, ze aj ked ma bolia priedusky, mam ich ciste a vobec ziadny zapal he hee
mala som anginu...

morka bola cool, len som ju natrela staroceskym korenim a dost to bolo pikantne, esteze filovi som nenatrela 🙂
ale zasa bola lepsia ako z rury, ovela stavnatejsie mäso, hoci morcacie je dost suche....

viete co? spravim si kavu a idem robit NIC 😉

erikasadek
6. jan 2010

norik vidis som rada z esom nerobila reklamu na darmo remoske, ano morka je najlepsie len v remoske.. 😉

norik1
6. jan 2010

Juj pruser 😀 kava sa zmenila na Pilsner Urquell 😀 😀 😀

erikasadek
6. jan 2010

no co , tak , bude viac vitaminu B 12 😀 😀 😀 😀

zuzka1.
6. jan 2010

ahojte, co porabate??
Jarka a Mata nezvestne zase??

maly spinka, ja pojdem do vane a pripravit nieco pre navstevu. Spala by som jakbesna, nejaka som moc spava posledne dni, mrcha meska ako naposledy, prsia bolia, vecer dam asi vinko, uz nie sampus, toho som vcera vypila az az, mnaam, ale vinko snad pomoze.

ozaj dali ste sa na chudnutie takto zaciatkom Noveho roka???

norik1
6. jan 2010

nieeeee... novorocne predsavzatia nie su pre mna 😀

norik1
6. jan 2010

juj no a spava som bola v prvom trimestri strasne aj ja 😉 ale brutalne, nevedela som sa dockat 16:00 aby som vypla comp a o pol piatej som uz na gauci spala 😀 😀 😀

erikasadek
6. jan 2010

ja somzacala zuzka// 😀

zuzka1.
6. jan 2010

erika fakt, ci?
ja som si odvtedy ako som schudla si to drzala, teraz chcem zase aspon 3-4kila, ideme na ples za mesiac, tak nech som sexi 😀 😀 a nemusim sledovat ci mi brucho netrci 😀 😀 davam si korzet, takze to snad bude ok ak sa mi nepodari 😀