Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

blau
19. aug 2009

Ahojte, no veru uzivame posledne dni tepla a leta. Uz to citit, ten august je taky bezovy. Vcera sme boli na huspeninu, ale nemali az dnes. Bracho mi povedal, ze som tu pribrala a veru ma pravdu, no a co pridem dom a zas schudnem ...ked mami tak dobre vari. Dnes pride kamoska s malym Matuskom, tak si budem hoviet vzadu na terase. Uz finisujem so strojcekom spodne mam uz rovne, len sa to musi zdlahovat aby to zrastlo do kosti a este mi musia obrusit zuby a prerobit retencnu platnu( to je ten vyberaci strojcek co mam na hornych zuboch). A potom, ked pridem, tak hadam mi to daju uz aj dolu tento rok. Ja budem taka happy.
ama veru uz sa aj tesim, uz mi chyba a mrnci furt ako mi mu chybame, tak sa tesim domov. Idem ja ahoooj

zuzka1.
19. aug 2009

ahojte mamuse,

nikto nepise????sa opekni, otepli a vsetky fuc.

my sme boli v meste s malym, na stretko s dvoma mamickami, dei maju ta stare ako ja, tak sme dali kavu za behu, maly doobeda nespal(prvykrat), nevie on spat v kociku a stale baby behali, tak kukal na ne drobec.

teraz spinka nieco vyse hodiny, ja som sa hodku slnila, zajtra zase, nech dozeniem "staru" farbu. dala orat, poskaldala pradlo, pohoda den.
zajtra sa budem slnit, asi pojdmee na kupko, uvidime teda, ak sa mi bude chciet.

lamada181
19. aug 2009

ahojte mi celyt den prec z domu vonka pekne tak uzivame teplo jaj a zajtra ideme na vylet aj z mjs tak sa majkajte zatial prajem pekny vecer

norik1
19. aug 2009

juj baby mm na sluzobke hura mozem tu sediet cely vecer ak sa mi bude chciet he he 😀

zuzka1.
19. aug 2009

norik seruvs, ako sa dari??
ved sem prides vzdy len kuk a zmiznes!!

mna vcera nasral mm, samorejme som do rana zabudla preco, ale urazenu hram stale 😀 😀 😀 😀 😀

zajtra sa budem slnit som sa rohodla, rano kratky shopping a potom hura na slnko🙂

blau
19. aug 2009

Ahoj zuzi si ma pobavila, ze zabudla som preco:::::: to je dobre. My sme mali tiez pekny den, prisla kamaratka s chalanom rovnako starym ako Luca teda o mesiac starsi. Bolo zaujimave ich sledovat aky su rozdielny a predsa typicky chalani. Sme sa zabavili. Zajtra mame oslavu, tak tu nebudem. a v nedelu robim ja oslavu aj s mojim ocinom, tak zas tu asi nebudem. zajtra neviem ako zacnem den, prvvdbp. zubarom 😅

norik1
19. aug 2009

som tuuuu

musela som dat teraz trochen pauzu lebo mm uz penil ked ma videl za pc...

vcera sme boli u doki na prehliadku poslednu, mame 11,5 kg a 80 cm, schudli sme z tolkeho behania asi kilo a pol he he. Rovno sme dostali uz aj davku hexavakciny - poslednu a aj tu porazenu MMR co sa picha na 15 mesiacov... tak teraz sledujem maly ma cele stehienko tvrde a spuchnute trochen, tak natieram o 100 600. Teraz vecer mal 37,4 tak dufam ze do vyssich teplot ani nepojde, davam mu na noc aj Nurofen, aj proti zubovej bolesti aj od teplotky... 😔
Inak este stale len dva zubale....

zajtra mi pridu montovat digitalnu telku od operatora pevnej linky, tak som zvedava, budem musiet vecer odpratat stolik s pc a vsetky bludy okolo toho, strasne plno blbosti tu je

norik1
19. aug 2009

no my uz spime, vytahal bananovy Nutrilon 240 ml a sniva sladke snicky....ani nepamätam kedy naposledy tak skoro zaspal anjelik moj 😉

zuzka1.
19. aug 2009

my uz tiez spinakame, asi hodku.

my pojdeme az presne na 15.meisacov, maly ma nejakych 10kg uz hadam, zubkov stale 8, ziadne dalsie nevysli, ale ma tie lozka stolicky pripravene.

hexu nam davali pred 2-3 mesiacmi, uz len to mmr, som zvedava ako to budmee zbladat.

norik aj tvoj maly je teda taky liliput ako mpj, hadam 80cm mame 😀

blau
19. aug 2009

unaveny je z tej injekcie to aj maly bol. Vzdy ked neposluchal som sa mu vyhrazala, : pojdem ta dat zastepit! som ja ale hnusoba, ze? Dva zuby no a co, aspon sa mu tak skoro nepokazia.

vzdy ked ockuje daj na to hned po vpichu mokry studeny kapesnik. Maly nemal nic po ockovaniach, klop klop a to sme ich mali fakt asi uz milion,Boze ved aj tie meningokoky mame ked sa vratime fuj,,, ale no ...no fuj, ja tie ockovania tak nenavidim.

norik1
19. aug 2009

no mam taku mast od doki co mam po ockovaniach mu mastit tak som ju dala na gazu a prelepila na nozku, nech posobi celu noc... uvidime, zajtra je treti den, na treti moze mat teploty po hexe a na desiaty po tej MMR-ke, vraj nejake vyrazky a nepokoj, celkovy diskomfort... tak uvidime, dufam ze nic vazne to nebude...

Zuzi to 80 cm hadam aj akurat, ni? 😀 😀 😀

amatula
20. aug 2009

cafte

norik tolko si popisala 😉 😀

ja ani neviem ze nam mmr pichli..uplne bez vedlajsich ucinkov 😎 prvy raz v zivote som to zazila....

tak idem dat ranajky a do mesta so svgrovou na kafčo 😵 papa.....

vcera sme sa boli kupat na kritu a Bobco sa odvazil do toboganu...4 krat jaj aky bol uneseny 😉 😵 😎 😀 uz je z neho divoch 😎

amatula
20. aug 2009

este som vam chcela...v tescu je akcia na plienky....2+1 zdarma...a su dake nove tesco essentials--takmer-uplne ako pampers...prave sme vyskusali aku naloz vydrzí 😀 😀

zuzka1.
20. aug 2009

dobre ranko,

norik vsetky decka v okoli maju daleko cez 80, nas drobec je najmensi v okoli, ale najkrajsi 😉

idem ja s malym von na hodku, pojde hajat, ja slnit.

erikasadek
20. aug 2009

ahojte, nestiham, stale;; NORIK DAKUJEM POZDRAVILA SOM HO;; 🙂

vonku je cez 38°C uz 3 dni, takze sme stale prec mimo byt neda sa vydrzat.....

ockovanie mi ani nespominajte...
norik, tak tvoj drobec je velky chlap.. na svoj vek.. 🙂 ziaden drobcek.. 😉

drzte sa mi , slubujem o tyzden uz tu budem stale, este ma budete mat plne zuby..

norik1
20. aug 2009

No vidis Zuzi, a to ma tvoj len o kilo menej, takze ziaden drobec!!! Chlap ako ma byt a este k tomu taky neodolatelny!!!

zuzka1.
20. aug 2009

mne sa zda straaasne malinky 😉 ale co je male, to je mile(ako jeho mamina!) 😀

dzanka by mala zajtra prist, zeee?
som zvedava , pocko mali krasne, matko s amhol na dovre kupkat, my sme sa prave dokupali, mm etse maleho sprchuje, ja som vonku dooblievala aj mm, in mna, jak Miazgovci, sme pistali, maly sa tesil. ideme na prechadzkus.

krasny den za nami, osm sa kupala, opalovala, nechty lakovala, lustila krizovky, driemala......

zajtra stretko s maickami a potom kupenzi doma a opalenzi tiez. inak hlasia krasne aj na buduci tyzden, takze pochytam etse bronzu apson do konca septembra

dzanka3
20. aug 2009

ahojteeeeeeeee
sme domaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
musim vybalit a dat na poriadkok vsetko a hlavne si zvyknut zase v dvojizbovom byte 😅 ...preda v dome bolo veru lepsie - hocikedy na dvor...potom dnu a zase von...a tu co 🙄

vecer vas snad docitam co noveho..
a aj erika uz doma... 😉

norik1
20. aug 2009

Cafteeee mam tu kamosku z Prahy, teda zije v Praze - ideme si otvorit vincisko mnam mnam a prave som upiekla cesnakovu bagetku.... ked sa mi v dalsom prispevku budu pliest prsty, tak viete, co v tom ma prsty he heeeee 😀 😀 😀

zuzka1.
20. aug 2009

dzanka vitaj, konecneeeee
vsetko napis
to je najvacsia vyhoda domu, dvooor, ja si to neviem vxynachvalit, preto sme clee dni vonku, ci prsi alebo je horuco. dnes sme sa kupali vseeetci traja.

lamada181
20. aug 2009

ahojte baby ja som upne vyzizena este periem oli sme so svokrou na vylete s deckami mysleli sme ze sa unavia no myl mi sme ko prisla som domov rychlo navarit upratat upiect kolace mnam mnam 🙂 🙂 😝
inac janka vsetko najlepsie zajtrajsim meninkam vela stasticka zdravicka atd zajtra nebudem mam plane ist von s detmi no neviem kde este dorana vyhutam majkajte sa drzkajte sa inac mi mame norik na ockovanie aj homeopatika a tie su super tie mu dam den pred ten den a den po a ziadna teplota ziaden opuch no proste pohodicka ahojky 🙂 😉 😎 😲 😀

blau
20. aug 2009

My sme prisli z party bolo dobre, ja som musela ist ale vecer o 18.30 k zubarke, mi to zas dotiahla dnes uz druhy krat. mam zlu spravu, ale len pre mojho M. Zubarka ma nepusti domov, dokial nebudem mat zuby tak ako maju byt aby mi to mohla zdlahovat. Takze pojdeme domov az prvy septembrovy tyzden. tak to odhaduje, dufam, ze zuby budu posluchat a robit to co maju. M mi uz povedal, ze si teda najde druhu, ked nepridem ☹ 😒 😖
No nic ked chce mat zo mna krasavicu musi daco vydrzat aj ja. Do kelu, len maly bude zas z neho hotovy, ked ho uvidi 😲
bruuu noc 🙂

norik1
20. aug 2009

Ahooojte
ja utekam do postele lebo veeeela hodin, balkonova zurka skoncila a si predstavte ze som stretla vonku pred blokom o pol jednej rano aj Ericienku, pamätate na moju susedu? Ja zo zurky, ona zo zurky....Ericienka, sa uz neozyvas, halo halo???

Boooooze zajtra by som brala dovcu, ale obavam sa ze Fil rano o 5:45 zacne spieeeevat tak pa pa 😉

zuzka1.
21. aug 2009

dobre ranko kocky moje,

norik vcera zurovala, ja som uz o 22 spaala, normane tvrda!

lamada na teba som vcera myslela, ze si nepéislaa aspon 2-3 dni urcite!

Jarka ale budes mat krasne zubky, tak pride nova zena, bez strojceka, to bude radosti doma🙂 ale ozaj ste uz dlho bez seba, nu ale musi vydrzat . Co s malym?ako to bere, ked rpide domov? od znova si zvyka na tatina?

ozaj ved ericienka k nam chodievala!

a danciacik ma asi zase svoju partiu, ked nepise!!!dostane po usoch!

erikasadek
21. aug 2009

ahojte, pozeram ze vsetky zurujete, 😀

my sme sa vratili tiez neskoro, o 1 rano s disnyelandu , som znicena....
napisala som par mojich , nespokojnosti.. tak vam to kopirujem... tu, nabuduce bude co sa mi pacilo.. 😉
erikasadek • 2d, snž • Dnes o 09:21

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš na tyzden som chcela napisat......
takze kedze pijem kavu, kto si da so mnou????
asi nikto , kedze tu nikto nie je...

trocha mojich poznatkov a zazitkov so slovenska...
celkovo som rada , bola to pre mna velka zmena, po 5 rokoch, a predsa, domov je domov;;;;

smola je ze ja nemam rodinu, a tak som bola s detmi sama ako tu.. este aj ku kadernicke som isla s detmi...
mama bola vseho vsudy , s nami necely tyzden.. potom uz musela ist do ciech..

kamosky , uz ich vela nie je, a tak to bolo cele take vseliake, az na vynimky...
ako je valika.. i ked lutujem ze mala malo casu.. a mohla ostat viac.. strasne mi chyba.. baba jedna..

celkovo s domu som uz 16 rokov a tak postupne vidim zmeny.. i ked ni evzdy najlepsie..
pre mna sa strasne zmenila mentalita ludi su taky, iny... uzavreti,
strasne ma stavalo... ako prikald.. pato sa naucil povedat dobry den, ako sa mas????
po slovensky a tak kazademu sa vzdy pozdravil na ulici v autobuse, aj v obchode.. tie su kapîtoly same o sebe...
ale so 100 ludi mu boli schopny , odpovedat odzdravit tak 2 az 3 ludia..

bol smutny , po case a tak ja som zacala zahanbovat , ich.. ked pozdravil a pytal sa preco neodzdravi nepozries a na neho , tak ako je to zvyknuty tu.. unas.. tak som zacala pustat hlasky typu. ujo nepocul alebo sa tvaril ze nepocuje.., alebo teta....

zazrak , zrazu vsetci zdvihali hlavy a poculi.. a mne to bolo jedno co si myslia... oni , zahanbuju mojho syna, a tak ja ich...
v obchodoch , a inych miestach typu T mobil, O²
clovek vojde a povie dobry den, a oni , pretrhnuti v robote lustenim krizoviek, a pilovanim si nechtov , ani nestihnu chudaci odpovedat a este sa na teba budu blbo pozerat..
tak to som bola upkne na zadku....
kazdy den... to iste.

v sluzbach to iste, v restauraciach az na vynimky , je im dost ukradnuty zakaznik.. no podla cien co mate na slovensku , sa musia mat majitelia velmi dobre..
pretoze ,, kava v parizi je lacnejsia , ako na slovensku..
teda , nepocitam , Champs elysse/ tam je draha, turisticke miesto co je normal...
ale inak , je aj pod 1 euro..
jedla no co povedat za vsetko chcu priplatit este aj za tu som mozno , nabuduce
kecup a podobne... no za tie roky som si odvykla platit za majonezu a kecup.. je to , trochu tak povediac , vidiac to okom trochu vonku , trapne.....

zachody no koment, etse aj doteraz za nich platit.. dokonca aj ked si clovek zaplati vstupne, ako do zoo; tak aj za zachod platit a podobne...
no ako vzdy , kazdy chce neako zbohatnut..

co sa tyka, vyrobkov, teda nepohopim.. plienky.. teda ja pouzivam hlavne teraz bambino mio.. ale vzdy mam , vonku , huggies; alebo pampers...
ale ta cena, ale hlavne kvalita... josh sa mi pocural, v nich cez noc, uz o 5 rano !!!! to bolo po prvy krat ze sa mi pocural, ze bol mokry, az na chrbte!!! a to nai nepil; mlieko na noc, to neviem ako by bol dopadol....

uz chytrenim , bolo vidiet ze to nie je ta ista kvalite, no cenovo... nemam slov..

to iste prasky na pranie.. neda s aporovnat.. drahe ako fras a nevyperie to poriadne..
po prvy krat som mala co robit , aby som odstranila neaku skvrny vzdy to boli nervy...

teda , neberte to ze nadavam, len konstattujem.. vzdy to bude moja rodna zem.. a budem hrda, len ma to boli ze sme neako nabrali taky cudny smer///

dalsie na buduce..

lamada181
21. aug 2009

no toto erika mala si prist k nam na kavu ja by som ti taku dobru kavu spravila jaj a zadarmo moja aj wc by ste mali gratis
zuzi mas pravdu nebola som dlho neni kedy uzivam s detmi cele dni vonka ked je pekne malemu dnes praskla kozka na pipikovi ale az tak ze isla krv uvidim ako zajtra ak bude zle budem musiet ist na pohotovost baby mi sme dnes cely den bez kocika mali je taky zly ze som si musela pozicat od krsnej babysatku dala som ho tam a mali kludny spokojny a vyspinkal sa a ja tiez som spokojna no nic caute

zuzka1.
21. aug 2009

ahojte kocky, my sme sa kupkali a slnili, rano sme boli na kafco s mamickami, v pondelok idmee rozsirena zostava, 5 mamiciek, 7 deti, bowling zrutime🙂

boli sme sa bicyklovat, teraz ideme grilovat.

potom sa ozvem

zajtra pracovne doobedie, veget poobede ak postiham, upeciem babovku mm pyta.

dzanka3
21. aug 2009

ahojte
veru som vas ani nestihla docitat....snad nic vazne ste nepisali... 😅 🙄
Matko uz normalne chodi - ked sa neblezni pekne ide postoji a pokracuje..otoci sa a ide...som hoaj nafotila hodim na facebuka potom.....

erika tak mas rozne zazitky zo SR.....no ale co si cakala ameriku 😎 😀 ....nesmis sak byt taka fajnova 😝 .....nam co tu zijeme to staci 😉 ......vlastne ja ani nikde nechodim tak ani neviem porovnat- ale v tescu mame ciste zachody 😵 a zadara 🙂

zuzka a ved na zajtra burka hlasia tak neviem ci sa im predpoved vyplni....snad vam vyjde pocaie a sa vykupate.....ja zatial oslavujem sama...mm este v garazi.....ale zato som si uz naliala fernet s tonicom sak mam meniny neee 😀

asi zato tolko smaijlikov davam 😵

erikasadek
21. aug 2009

ahojte, lamada si zlata..

dzanka, ameriku urcite nie, moja, ale kazdy vy basnil , ako sa slovensko zmaha..
ako si povedala, ze vam to staci.. a to je chyba, kazdy somra ale nikto nic.. typicke slovenske...

nie, narocna nie som , ale aspon, slusnost , u ludi by mohla byt aspon , tak anormal.. a ona neako vymizla... proste su veci , ktore ma sokuju, pretoze ako narod pred , tym sme boli iny....
vies mna sokuje ze je vela, supermarketov na kazdom kroku, a nakupne centra kde sa hraju deti..
!!!
namiesto aby boli vonku v parkoch a podobne to ma viac doraza....

proste peniaze neako su investovane cudne....
teda to je moj pohlad na vec....veci su drahe, a povatsinou nekvalitne;...
ja som sice kupovala len slovensku vyrobu , maslo a mlieko a podobne .. tu este kvalita je.. ale su veci ktore sa zhorsili .. co je skoda , pretoze ako narod mame co ponuknut a neako to nevieme stale.... a to ma skor mrzi vies.. 😉

baby ja tu nebudem tyzden, tak ma velmi neohovarajte.. 🙂

zuzka1.
21. aug 2009

ahojte kocky,
s niecim suhlasim, sniecim nie.

platene wc, ok berem, je to blbost,
majonezy a kecupy??mali by byt zadamro, len u nas je to inak a zadarmo bude, kedy neviem, ale najdes aj miesta, kde to mas automaticky v cene, je ich par, ale su.

ked sm prisla z cypru, usmievlala som sa jak magor na vsetkych, po case som sa vratila do norma,, kedze na mna vsetci pozerali jak na retardovanu. ale u nas to tak je a to sa nezmeni nikdy podla mna. nikdy nebudu ludia mylsiet zapadne , ani keby sa zmeni poloha SR.
A ja som rada, ze nebudu, pretoze je to dobre tak kao to je.

Kazda mentalita ludi je ina, mneit to co tu je, je nemozne. A ako za socializmu to tu nie je. s tym nesuhlaism vobec. Myslim, ze SR spravil oa stale robi pokroky.
Umelo vybudovane parky nam netreba, mame prirodne, ked rodina chce ide tam, ked nie, ide do nakupneho centra. mame tolko prirodneho bohatstva, ze ho mame kde najst, ked chceme, doba pokrocila, ludia potrebuju aj ine veci ako hory, lesy, luky. Aj nakupovat treba slusne. a vyrobky???SR kvalitne podla mojho nazoru, ako co, ale vacsina a kvalita cudzich??ako inde. persil bude persil bude taky ako u vas aj u nas. Technologiu vyroby nezmenia preto, ze je ina krajina.