Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

amatula
11. feb 2009

ach norik ale ti zavidim....moj este len zbada ze otvaram kona a uz frfle 😠 ze co je toto za stranku

som ja ale matka....ja tu surfujem a moje deticky sa hraju.............a ja som az teraz zistila ze sa vonku stmieva a oni chudiatka asi moc toho nevidia 😅 ale hraju sa aj po tme 😅

norik1
11. feb 2009

hej he he nahanam maleho po izbe, lozi, stvornozkuje a najviac sa mu pacia gombiky na zosilnovaci....a este postavit sa pri stole a porozhadzovat vsetky noviny... 😀

dzanka3
11. feb 2009

servuste
tak my uz doma - dnes sme boli u kamosky z kocikovania - ma o den starsieho synceka - malinky sa obzerali...kostovali...sranda bola 😀 😀 😀
a ta baba je kadernicka ma nafarbila a ostrihala - som kraaasna 😵 😵 😵 ...len muz frfle 😠 ...jedmu sa rovne vlasy nepacia 🙄

norik aj moj maly si tu lozi - plazi po izbe a ja tu sedim 😀

blau
11. feb 2009

dzanka nezvestna sa ozvala a teraz vieme, kde bola....skraslovat sa. Mne sa rovne vlasy strasne pacia, urcite si kocka aj ja som kadernicka 😉
erika, tak dufam, ze sa ti bude spat uz len lepsie a najsamlepsie. Zuzi kde si? Nakupujes?
amatulka no typ na make-up zas len od max factor ale nie ten najnovsi je strasne drahy, ale nic moc a je ho malo. Najlepsi je ten v tube co sa vytlaca z takou pumpickou aspon pre mna. Keby mame cestu do toho Mullera tak tam hned skocim, ale je to asi 50km a neviem kedy pojdeme. By som vyskusala tu istu znacku ako je ta spirala.
Dzanka, ked tak spominas vlasy ja som s mojimi total nespokojna, bola som u byvalej spoluziacky vychyrena robila v samych dobrych salonoch aj v Anglicku a som si to doma musela obstrihat a zafarbit sama. Total mam nerv, ked sa pozriem do zrkadla, tak to mam stale v chvoste 😒
Norik, to stvornozkovanie je najlepsie ja sa hrozim, toho ked zacne chodit. To mu budem stale v patach. Ma novinku nohy vystrete ruky na zemi zadok hore...chodi okolo steny okien( mame ich az po zem) a pusta sa... 🙂 NO radost. Dnes som mu dala kostnut sunku, a ako mu chutila. Slane to je, tak preco nie. 😅

amatula
11. feb 2009

kuki kuk do mojho albumu!!!!!!! 🙂 🙂 ako je u nas krasne 🙂 dnes fotené!!!
pridite si nabrat 😀 😀 máme dost 😀

zuzka1.
11. feb 2009

caute kocky,nakupy dnes ziadne! 😠
zajtra vynahradim, nebudem tu cely den, idem k nasim aj tam budme spat, mm ide do BA zajtrea nieco montovat a vymeriavat, tak budem cely cas u nasich a vecer na trenazer, mm z BA dojde za nami.
Bola tu kamoska na kavu, potom ja pred trenazerom s druhou na dalsiu kavu!
hadam ani spat nebudem dnes!
ste toho popisali pozehnane, tu sa sneh nieco potopil, neico zostaloi, snezi dalsi! aj davali v telke ako to tu vyzerali a Hornu Nitru!katastrofa!tolko nebol o za celu zimu!

blau
11. feb 2009

No amatulka 😨 😨 😨
Horna Nitra? To sme my, nasi hovorili, ze napadalo a to este stale pada???
Ja by som tiez zniesla nejaku kamosku na kavu, ale budem asi musiet pockat do leta, pokial sa s nejakou zoznamym 😔 😕
U nas sa ten sneh topi hurrraaaa 😎

erikasadek
11. feb 2009

blau tak to sme dve ja tiez nemam kamosku na kavu... cakam az ked pridem v lete na slovensko... 😉
to aby si sa necitila sama... 😉

zuzka drzis ziadne nakupy...
dzanka musis byt kocka, tak ja som bola u kadernicky v sobotu nevie ci som to pisala bolo to fiasko..isiel ma slak trafit..... 😠
no deti uz spia a muz pozera futbal, priamy prenos , argentina francuzsko.. tak si viete predstavit, ani nesmiem ceknut.. a nic.. 😒

ten sneh ten beriem..

dzanka3
11. feb 2009

amatula krasne tam mate...tu mame clapkanicu 😠
erika zeby kocka??? muz ofrflal lebo mam to take rovne a zacesane do tvare - ja ma okruhlu tvar...a jemu sa paci iba nasichorena sopa na hlave... 😵
norik Filipko sa uz takto stava????a ako? sam sa zacal? nas matko zatial lozi - dnes sa doplazil za mnou az do kuchyne a docahoval tam taku ozdobu zavesenu.....a tiez vzdy sa doplazi bud za dvd..alebo vezou...alebo svoje lehatko otaca dokolecka dokola 😀
zuzka tak aspon rano sa ozvy ked potom ta tak dllllho nebude ☹

baby sak povedzte kedy - kazda si doneseme kavicku pri pc a ideme na to nie 😀 😀 😀

norik1
11. feb 2009

ved ja tu aj teraz sedim s kavickou he he

Dzanka maly sa prvy krat postavil sam predvcerom, ja som ho vobec nedavala ani sadnut, ani postavit kym sa mu to nepodarilo samemu. Inac rozdiel medzi stvornozkovanim (plazenie neratam) a postavenim sa bol asi tyzden... no a ked uz na to prisiel tak to veselo skusa od vidim do nevidim...

norik1
11. feb 2009

Inac ja mam podobny program ako Zuzka - dnes po kavickach a zajtra vecer k nasim he he
Idem na kamoskinu oslavu - dnes ma narodky (aj moj brat ma dnes, otec mal vcera a starka by mala predcerom 😵 ) tak som to poriesila takto - kedze je mm na sluzobke, odnesiem maleho k nasim nech sa aj oni vytesia a zduchnem na "chlastacku"...okolo jednej budem skusat tichy prichod domov k nasim, uz len musim vyskusat postup otvarania dveri lebo uz som to daaaavno nerobila he he

norik1
11. feb 2009

Inac amatulka krasne fotecky, tolko snehu...to uz ani nepamätam....kde nic, tu nic 😢

dzanka3
11. feb 2009

jeej norik zlatunky...sa tesim aj ja na dalsie pokroky......
ja s nim "cvicim" tak ze ho zvalim na bok a jednou rucickou potiahnem do sedu a chvilu necham....on sedka a potom sa o chvilu sam da na brusko...

a ty teraz kavu???na noc???? a zaspis? 😨

norik1
11. feb 2009

jaaaaaaj kava na mna nema ziadne ucinky ak neratam utok na chutove bunky... tato konkretne je s vajecnym konakom a pijem ju asi od tretej... furt na nu zabudnem 😀

zuzka1.
12. feb 2009

dobre ranko damy,
norik aj ja pijem kavu cely den, vzdy ju niekde necham a potom si spravim dlasiu, najdem tu staru studenu pijem aj tu, moj pitny rezim je vlasnt ezlozeny len z kavy!
ja som zvedava, co dnes povie neurologicka, ked tam nas saminko v pochoduje!a inak v piatok 13.2. maju 8 mesiacov! didi ma dnes 8 mesiacov, vcera sme si pisali na azete a je chora aj maly, stale sa strieidaju tie choroboy!
a dzanka?didi pride v aprili na svk, tak dame stretko v Nitre, pojdeme kocikovat a na kaficko, ok?
okis idem, vecer sa mozno pripojim od brata, ak necha notebook doma!

norik1
12. feb 2009

Bre ranko holky,

u nas zasa svieti slniecko 🙂 no tak kde je ten sneh co ide z pariza? ci sa nadobro zastavil v Suci?? 😀

Dididi a ty co? zablokovali ti nick ze uz tu nechodis? Malinkemu fsecko naj naj k 8 meisacom 🙂

Zuzi drzte sa u neurologicky🙂 ja sa musim nahlasit lebo mali sme ist tretieho o pol osmej rano, ale ja som na to zabudla.... 😀 😀

dzanka3
12. feb 2009

dobre ranecko..
konecne ma krpec zobudil "az" o 8.15 😀 ...ale mohol este hodinku vydrzat 😵
zuzka no jasne ze pojdeme...ved som na vas zvedava 😉

a to preco chodite k neurologicke? nas tam ani raz neposlali ???

zase fuka ten sprosty vetrisko - mi leze na nervy...radsej keby mrzlo a nefukalo...ale tu v NR stale fuci ako na sibiri...

no musim ist nejaky karton alebo co vystrihnut a vlozit to do skrinky kde je dvd a video - zakial nie je neskoro 🙄 - maly hned len k tomu leze 😠

krasny den slnecny prajeme vam s Martinkom a oslavencovi Thomaskovi vsetko naj - hlavne vela zdravicka ked mu teda strajkuje 😔

co dnes varite???a krpcom co??dajte nejaku insipiraciu...

norik1
12. feb 2009

baby neficite niekto na facebooku? ja som tam teraz nasla polku spoluziakov zo strednej...taaaak sa tesim, niektorych som fakt nestretla od strednej...

zuzka1.
12. feb 2009

tak uz sme doma, neuro hikala jak besna, maly sa poukazoval, polozil, postavil as apri stene, potom sedkal, hrali sa.
Povedala, ze teda co s nim,ked mu to ide, ze to ma dane a este aj preto, lebo je lahucky.
Dzanka nas poslal dr, vacsinou to posielal dr, maly mal taku napuchnutu bublinku na hlavicke a chces vediet, ci to je nieco ine, alebo len z porodu. pokial sme tam isli to zmizlo, boli sme tam 3x preventivne, chcela vidiet ako sa maly vyvija, robila mu vzdy aj sono mozdu, hlavicky a podobne.
na facebook sa asi dam aj ja! vraj je to super

norik1
12. feb 2009

Zuzi len bacha, to ti je cista zavislost he he vcera som tam stravila cely vecer so spoluziakmi 😀 😀

Dzani na neuro ta musi poslat pediatricka kedze na Slovensku fungujeme na vymennych listkoch. Keby ti maly spadol a udrel si hlavu, tak bezis k prvej, povies ze mal uraz a ona ta vysetri... inak na listok od pediatra. Inak nic ti neuslo, presne ako pise Zuzka - ukaze co vie robit, urobi usg mozgu, skontroluje reflexy...a ked dieta zaostava posle ta na Vojtovku, tot vsjo... takze ak tam nechodite mozes kludne spat 😀
Nas poslala doki lebo maly mal po porode syndrom modrej masky, a vraj vela deti po sekcii chodi automaticky na neuro...

zuzka1.
12. feb 2009

co je syndrom modrej masky?sorry za neznalost

norik1
12. feb 2009

Syndróm modrej masky by sa dal definovať ako drobné krvácanie do podkožia tváre dieťaťa spôsobené stázou krvi (sťaženým odtokom) najčastejšie dôsledkom obtočenej pupočnej šnúry okolo krku. Syndróm modrej masky môže vzniknúť, aj keď okolo krku nie je obtočená pupočná šnúra, ale keď tzv. druhá doba pôrodná trvala dlhšie (napr.: veľký plod a hranične veľká panva, slabé tlačenie rodičky, krátke kontrakcie maternice a pod.). Dedičné to nie je.

U nas to bola ta snura okolo krku myslim

blau
12. feb 2009

Ahojte mamuse, kava vypita. Maly spi, nebola som s nim vonku dnes cakam na tatina. Lebo som varila klasika kuracie zelenina a supla som tam zltu papriku a mastil, ze zhltol 380g. Tak to uz dlho tolko nezjedol a je mi jasne, ze pre dnesok stacilo. Brusko mal ako pavucik.
Pojdem do H&M rozdavali poukazky so zlavou a ta plati len do zajtra, tak bud kupim zas nieco malemu alebo neteriam. Mario kupil malemu topanky na jar. Geox boli zlacnene, tak sa vytesujeme. Lebo zimne som mu kupila za 65euronov, pretoze lacnejsie neobul! Taku tucnu nohu ma teda vysoky nart.
Facebook je paradny a hlavne, ked ta niekto vyhlada pod inym priezviskom a ty ho ani nepoznas, lebo si tu osobu nevidela 100rokov.
Krasne nam svieti slniecko len nech sa tie biele ho..a roztapaju 😕 😀
Jaj uz sa tesim na leto, oproti nam byva mamicka s chlapcom hadam mu tak 1a pol az 2roky. Dufam, ze sa zoznamime. Aj ked tu vsetci sa premiestnuju len autom. No nic hadam na jar a v lete to bude veselsie. Pekny den prajem

erikasadek
12. feb 2009

ahojte, norik tak to si ako ja ja tiez mozem litre kavy a coly a spim hned.. 😀
co sa tyka facebook mam som, ale nepouzivam.. ja osm skor skype a messenger.. rychlejsie a praktickejsie...

norik ja som ti neslubovala sneh, tu bol len dvakrat toho roku, a za tych 1à rokov co som tu , to bolo aj po prvy krat.. takze odtial vela sneho nepride, ak tak tak vietor.. 😀 vichrica tu bola super...

blau ja ta chapem, aj ja som rada ked najdem kvalitne topanky za 60 euro... 😉

norik1
12. feb 2009

hej len ten vietor mal zobrat kus sneho od Amatuly po ceste 🙂 No, vietor dosiel, mame tu povestne VKV (vyj.bany kosicky vietor, tuto skratku pozna asi kazdy kosican), slniecko stale ceri zuby...sneh nikde🙂

Inac Eri tiez mi viac vyhovuje Skype, je to o moc rychlejsie 🙂

dzanka3
12. feb 2009

ahojte aj ja si tu sdedim s kavickou...
a papam jogurt a pozrem na maleho a on chudak otvorenou hubou na mna pozera zo zeme - az mi chutit prestalo.... 😕

norik tak mi tu mame potom VNV - nitriansky vietor... 😀

jaaj bola som zase dnes len v mesiarstve a z 50 eur som doniesla 15...a len dve igelitky.....to je strasne... 😠

a to take drahe topanocky aj existulu??? ved to skoro 2000sk????????? a na par mesiacov 😖

blau nas matko spapa asi 200ml zeleninky a ked ma aj masko tak 160asi....tostaci nie?

no utekam lebo krpec mi zdrhol do kuchyne tozuj co tam docahuje... 😉

erikasadek
12. feb 2009

tak si majdi pod erika 767676 aj ostatne ak mate zaujem.; 😉

baby josh ma od vcera cez 39°C doteraz zvalad ale uz ho to zmaha tak som mu dala paracetamol.. chudacik maly, ale okrem teploty nic... tak cakam do zajtra... uz ma to nebavy stale nieco..

no tie ceny masa nehovorim vam tu.. 😉
ale oproti vasim platom je to sila to vam veriM...

no topanky to je este dobra cena... 😉 detske topanky su niekedy drahsie ako , dospelacke..

norik1
12. feb 2009

baby balim kufre k nasim, ak sa mi podari tak sa este od nich ozvem 😀 esteze je ten net v kazdom zadku 😀 😀 😀

dzanka3
12. feb 2009

juj erika nieco Joshka obchadza??? snad to nebude nic vazne....a rychlo sa z toho dostane..
inak aj Matko stale ma 37,5.....snad len s tych zubkov to furt ma....

my sme boli aj teraz poobede vonku...aj ked fuka vetrisko...matko dosiel taky vystipany 😀

norik aj ty ides k vasim? vsetky idete k mame..... 😨 ved treba aj babky potesit 😵

no idem sa teda venovat krpcovy - tapuskat a tak ... 😀

blau
12. feb 2009

Dzanka staci krasne papa. To len tomu mojmu dnes akosi zachutilo. Ano topanky su drahsie ako dospelacke. Dzani tak som sa rozrehotala ako si ho opi´sala ako na teba kukal s tym jogurtom 😀 😀 😀 zlaty moj malinky.
😀 Eri prajeme skore uzdravenie. Idem pozerat pro7 germanys next topmodel s Heidi Klum moje oblubene.
Pijem pivko a je mi dobre.
Eri to je skype?