Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
23. mar 2009

ja mam vystudovanu Anglistiku a amerikanistiku, nie je to tlmocnictvo ako take, je to taky bordel zo vsetkeho, aj preklad, aj tlmocenie, aj literatura, aj jazykoveda, aj realie(historia, politika, geografia, nabozestva...vsetko)... zo vsetkeho trochu a nic poriadne🙂

Ale diplomovku som robila z prekladu 😀 vulgarnych vyrazov a slangu v anglickom texte 😀 😀 😀 😀 ste mali vidiet tie ksichty na obhajobe he he

norik1
23. mar 2009

...ale priznam sa, som skor na preklad ako na tlmocenie, robila som nejaky cas tlmocnicku ale to bolo na prasky, aspon tu v KE, prijem nemas staly -raz ta nepotrebuje nikto a raz 5 firiem naraz, odmietnut nemozes ani jednu... navyse ak sa nieco pokasle na tom obchode tak je to urcite tlmocnickina chyba...okrem toho je to masaker, mas mozog rozdeleny na dve casti a jedna funguje v AJ a jedna v SJ... je to strasny stress a ked prekladas 8 hodin vkuse...som skoncila lebo som zacinala vyzerat ako zombie 😀 😀 😀
..ako hobby ano, ked si ja vyberam co a komu budem tlmocit, ako prvorada praca nie...keby tu bol smajlik co si klope na celo tak ho sem dam 😀

amatula
23. mar 2009

tak som to zrusila,,ved aj za pekneho pocasia je to s timi mojim zlobrami na prasky 😅
akurat ze nas dala az na 30.4 🙄 uz od vianoc to len prakladame raz dokina raz ja......

idem zehlit he he 😀 😝
kupila som matovi ryzovo pohankovu kasu este ste to neskusali???idem mu to skusit co na to povie 😕

norik1
23. mar 2009

taku som este neskusala, zatial len ryzove a psenicne, ale mam ich doma asi 10 takze tak skoro ziadnu nekupujem 😀

erikasadek
23. mar 2009

ahojte;.. 🙂 norik si sila.. 😉 ale chapem ta, viem ake to je, zabudnut, vlstny jazyk teda sa vykoktat.. 😀

si trieda.. 😉

matula urcite bude chutnat.. 😉

amatula
23. mar 2009

moc nechutila...ani mne 😀

erikasadek
23. mar 2009

tak co uz.. keby si videl a, ake hnusne mlieko pije , josh a pioje, lebo ine nemoze.. naposledy som mu dala, ochutnat s mandloveho, a , alebo gastanoveho mlieka, dieta sa nevedelo dopit ak ato bola pre neho pochutka....
a aja pohankove mlieko, co mi maa poslala, pil s takou chutou... 🙂

norik1
23. mar 2009

no este to mandlove a gastanove si viem predstavit, naposledy som vyliala liter sojoveho lebo tri kvapky na jazyk mi stacili, aky humus to bol 😝 😝 😝 proste ho nemozem...

erikasadek
23. mar 2009

norik, dobre sojove mleiko , je chutne... 😉 ale ver mi oproti jeho mlieku , ake pije, na alergiu proteinov mliecnych.. je este lahodka..

norik1
23. mar 2009

chudacik...
je mi jasne ze to bola hnusna znacka, pila som sojove v anglicku, starsi syn musel a dalo sa... nebola to pochutina, ale dalo sa vypit...
toto u nas co som kupila bol humus 😀 😀

erikasadek
23. mar 2009

inac zabudla som sa ti podakovat minule ze si mi nasla sojove jogurty v kauflande.. dakujem za typ.. 😉

norik1
23. mar 2009

🙂 vidis a fajne boli 😀

erikasadek
23. mar 2009

super aspon viem co mozem kupit... dakujem..;

zuzka1.
23. mar 2009

aohjte zienky,
co dnes porabate?
my vycivceny, idem si lahnut na chvilu, bolia ma krize priserne 😝 😝

amatula
23. mar 2009

musim ohriat nasu temu 😀 lebo uz vychladá na druhej strane 😠

Dalibor tak vyckava tatinka...maju u nas vo WENICE tricka PAT a MAT tak mu ho isiel kupit...a chuda sa nevie dockat 🙂

erikasadek
23. mar 2009

zlaty.. 🙂 moj zase tu stepuje, ze chce hrat playstation. 😠

dzanka3
23. mar 2009

ahojte
maly este spinka tak vas idem kuk
amatula tie tricka by som aj ja chcela zohnat ale neviem kde - ja potrebujem aj malinke a aj xxl - ved mam doma pat a mata 😀 😀 😀 muz je patrik.....
erika a to take male deti uz vedia playstation hrat?...asi ano...len ja to neviem 😅

baby prosim vas este raz mi napiste ake su najlepsie jogurty zo zaciatku davat? dala som mu vcera sladku activiu bielu s dvomi nestle susienkami a celu spapal - chutila mu 😝

erikasadek
23. mar 2009

dzanka, budes sa cudovat vedia.aj josh len pozrel, na pata, ako drizi a hned do ruky a toci.. amy s as muzom sulame.. 😀

doma su len Dve hry, auta, a antigravitacne lietadla.. a to ich bavi.; raz za tyzden ich necham na hodinu hrat..
neuveris vtedt ostanu na gauci bez pohnutia a len drzia v rukach a tocia.. a ja mam svaty pokoj ak nieco vazne potrebujem spravit.. ani neceknu.. 😀

erikasadek
23. mar 2009

dzanka nepoznam jogurty u vas, prepac ale , co najdlhsie len biele nesladke.. 😉

amatula
23. mar 2009

dzanka u nas maju aj xxl 😀 a moj Bobo zboznuje PAT a MAT 🙂 aj mu ho kupil tak sa tesil...

jogurty ja davam zvolensky a take smotanove alebo tvaroh!!! je dobry....mala by si uprednostnovat jogurty s kratkou dobou spotreby tie maju najmenej konzervantov......nie tie co vydrzia pol roka od vyroby 😝 😀

ale mato zboznuje pribinacka ze ho deti do roka nemaju ale aj ja si doprajem co by som nemala 😉

zuzka1.
23. mar 2009

dzanka ja som davala aktiviu na zaciatku, teraz dvaam zvolenske alebo jednotacke, nemaju konzervanty, kultura tam je, dobre su a amlemu chutia

norik1
23. mar 2009

ja kupujem Sabi smotanovy a fajne plnotucny!!! Alebo Activiu, ale nesladku. Mozes mu do toho primiesat domaci dzem - nie z obchodu!! - alebo cerstve ovocie - jablko, banan, slivky...alebo tie susienky, ale neuc ho moc na sladke, potom sa zosalis ako vravime na salenom dalekom vychodze!!!! 😀 😀 😀

norik1
23. mar 2009

Dnes mam Cvicme v rytme na mestskej plavarmni!!! dufam ze bude aj Tatu a Malchik gej bo bez toho uz necvicim!!! 😀 😀 😀 tak pa vecer a zmobilizujte sa tu!!!

blau
23. mar 2009

Hej norik, tak ty si si takto obhajovala sproste slova? 😀
No teba by som teda chcela spoznat ozaj , urcite by sa mi rozsirila slovna zasoba. Tlmocnictvo bol moj sen, ale prasklo to tu v rakusku. Ale ako hovoris to musi byt masaker.
aj my papame activia bielu, aj landliebe baby to su jogurty v skle mnaaaaam idem sa z nich po...(prad) 😀
chutia ako zmrzlina

norik1
23. mar 2009

Jaaaaj Blau myslis z anglickych nadavok? he he no to hej, zopar ich ovladam...

...ozaj ta kniha, co bol z nej preklad na diplomovke, bola o inceste v rodine, pisana ocami syna, ktora sa pozeral ako si to otec rozdava s dcerou (tej to nevadilo), pricom matka bola v deviatom mesiaci.... socialny odraz beznej anglickej rodiny...a ta pipka v gulickach ma bude poucovat o ttom, aki su anglicania slusni a vela sportuju 😀 😀 😀

...a aby toho nebolo malo, v knihviazacstve mi na prvych 5 stran ked fotili original ofotili aj reklamu na sedacie supravy, takze som mala obsah a "AKCIA!! v Dome techniky v Kosiciach!!!" na jednej strane...
si viete predstavit co mi povdala komisia, ked vsetko toto dostala naservirovane na stole??? 😀 😀 😀

erikasadek
23. mar 2009

norik co sa tyk aanglicanov vieme svoje.. 😀

panecku ,nechcela by som byt v tvojeje kozi ked si to obhajovala..

norik1
23. mar 2009

Erika ja sa vela nepamätam, mala som 40 horucky 😀 😀 😀 ale konzultantka stala za mnou, takze som nebola sama proti celemu svetu 😵

norik1
24. mar 2009

Cawteee prva!!!! Dufam ze nie posledna!!! 😀 😀 😀

Co dnes robite?

zuzka1.
24. mar 2009

aojte, my ideme na pohreb, idem s anamalovat, nech vyzeram v hlavnom meste k svetu, prideme vecer, mala by som stihnut aj aerobic, tak sa ohlasim pootm, maly bude s babkou

erikasadek
24. mar 2009

ahojte.......;

zuzka tak chod uprimnu sustrst rodine. 😔

norik tak to mas dobru vyhovorku, aj tam na miestes horucky som rozpravala ani neviem co. 😀 😀

zale nie si dobra 😉