Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

erikasadek
22. sep 2009

zuzka nedavaj, uz ked daj, len klasicku MMR, prosim Ta... ☹

zuzka1.
22. sep 2009

preco myslis erika??
sme to rieisli s kamaratkou, ta dala malu, problemy ziadne. konzultovala to s troma lekarmi, ona je veeeeelmi opatrna mamina a doktorka je povedala, ze dala vlastnu vnucku. to ju presvedcilo.
tie hororove dokumenty a podobne nestudujem, v dnesnej dobe je mozne dostat vsetko zo vsetkeho.

danciacik
22. sep 2009

Zuzi no ja ťa nechcem odrádzať ale ja by som kiahne nedávala - tá vakcína je len na 15 rokov a vieš aké je nebezpečné keď dostane kiahne v dospelosti. Na to sa aj zomiera 😔 .
Ja som dnes zobrala od doktorky recept na pneumokoky na očkovanie - máme mať druhú várku.

erikasadek
22. sep 2009

zuzka; aj keby som ti dala neviem kolko argumentov, tak mi neuveris, asi tazko..
pozri. tu napriklad 4 vakcina nepresla, proste nechcu ju velmi v fr.. ak daj samostatne.. 4 zive vakciny naraz je palka..pre organizmus..
je to zataz. neber to ze sa moze nieco stat, vzdy s amoze nieco stat. ale je to palka..

osobne by som nedala..
nechcem ta niako ovplyvnovat , neber to tak.. len som skusila, ci nezmenis nazor..
je to tvoje dietatko nema pravo ta vobec posudzovat..
bola to len priatelska rada..

ak by si chcela, vidiet co psravi niekedy vakcina, u deti, dala som pred nedavnom dokument prave o tom , co sa deje u niektorych deti, a dospelych.. to percento nestastne..
dieta ktore dostane, par vakcin naraz v jeden den a ine, len blbe DTP;;
je to canodsko francuzsky dokupmentarny film, kd eje vela vedcov, lekarov a obeti.. velmi poucne, co je za tym vsetkym..

zuzka nehnevaj sa namna preto , nebolo to niako myslene zle.. 😉

zuzka1.
22. sep 2009

nehnevam erika, citala som par diskusii o tom, odbornych clankov a podobne, dokonca zlozeie vakciny, ktora nas caka.
je to vec nazoru, ale zase nedam a budem si vycitat. tu MMR dam, pretoze musim, kiahne rozhodneme s manzelom, ale skor ano ako nie. uvidime este, mame tyzdenc na rozmyslanie 😉

erikasadek
22. sep 2009

http://video.google.com/videoplay?docid=8503852...
zuzka, nebude stomu rozumiet tu je tento dokument, isiel u nas v telke..
$ale daj si to na 3 minutu.. co dokaze spravit taka vakcina, teda niekolko naraz v jeden, den..
nie vakcina je problem, ale to co je v nej... 😉
priprav si servitku n aslzy.. kratko ale , mna to vzdy rozbuli..

danciacik
22. sep 2009

Erika pozrela som si to, chcem sa spýtať vieš mi preložiť čo to sa stalo tomu bábätku? ☹

erikasadek
22. sep 2009

danka, dostalo v jeden den 6 vakcin..
inak tam je viac ludi, ak chces pozri si , v teme odmietnutie ockovania, dala som linky , uz som prelozil a3 casti s dokumentu.;prelozene na kolene, a rychlo, ale su, aby si vedela o co kraci.. 😉
aby si vedela, o com hovori, vedec lekar a profesori... 😉

zuzka1.
22. sep 2009

citala sm parkrat tie diskusie o ockovaniach, urcit ena tom nieco bude, ale zase to beriem tak, ze to nebude az take vazne, kedze s au nas stale ockuje a dokonca sa propaguju niektore vakciny.

z 200 deti 1 dieta ma neprimerane reakcie, mozno aj z viac. moj lekar, ked sme sa o tom bavili povedal, ze je mozne, ze niektora vakcina zafunguje na dieta nezelanym sposobom, ale podla neho a seminarov, ktore neustale navstevuje, musi mat dieta predispozicie od rodicov, st.rodicov, generacii pred nimi.
Dokonca tvrdil, ze spajat ockovanie s autizmom je nenormalne. cukrovku prijal, je to mozne, niektory druh a este nieco mi hovoril, ale to mi uz vypadlo.

kazdopadne tam zajtra zavolam, prekonzultujeme co a ako a potom budeme riesit s mm.

norik vy ste uz mali 15.mesacne ockovanie MMR?
Jarka? vy ako?
Danka vy ste s kamoskami v tmee nedebatolvali o MMR+kiahne??

erikasadek
22. sep 2009

zuzka, ak by si si viac sadla, a videla deti pred ockovanim a po.. tak by si trosku zmenila nazor..

inak v tom dokumente; ti vedci prave vysvetluju , ze vo vakcine mmr je zlozka, ortut.. a ta je vysoko toxicka; 25 micro g v jednej vakcine..
a ta sposobuje poruchy obliciek a inych amimo toho neurologicke problemy, a autizmus.
ked boli pred kongresoml, proces v 2000 roku a tam sa pytal senator a ci sa robili neake testy od roku 1927 ako sa po prvy krat pridala, skonstatoval, ten zodpovedny ze nie!!
tak ako mozte povedat a vsade tvrdit ze nie je skodliva a nie je preukazane,; z eje skodliva..

mna ten dokument dostal uplne ver mi.;
a hlavne viem aky bol patrick pred ockovanim a ky bol neskor..
na rozdiel od nasich slovenskych lekarov tu su lekari , ked osm si to davala za otazku, odpovedali ano je to mozne;.. 😉
ale nechajme to ni eje to nasa tema..

danciacik
22. sep 2009

Zuzi ale áno ale len tým štýlom že či očkovať proti kiahniam alebo nie.

Erika zajtra si to prezriem.

No babulky ja tu večer nebudem dostala som pozvanie do kina v Maxe na Babskú jazdu - neviem či to bolo aj u vás je to film ale je tam aj tombola, aperitív,... tak som zvedaváčo to bude. Zajtra zreferujem. 🙂

lamada181
22. sep 2009

no caute baby mi sme teraz prisli domov boli sme cely den na vylete troska odreagovanie pre nich aj pre mna boli sme sice bez taatina ale nevadi musi niekdo driet na nas nie takze mi sme unaveny decka su okupane teraz momentalne tncuju ak sa to tak nazvat nas patko ma maniu na tocenie sa a mne zostava upratat a dala som prat to je horor tolko pradla spinaveho zas no nic vecer sa vam ozvem musim sa venovat no inac pekna tema ockovanie ja uz mam na to svoj preveliky nazor
inasc baby poculi ste vcera o tej materskej koho ideme zbyt ci ako ideme protestovat nie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

erikasadek
22. sep 2009

ahoj lamada.; ja som vam zabudla povedat jednu pikosku, niekto tu vyhral 100 000 000 euro v euromilionoch.. clovece ved ten sa musi tera zzblaznit s tolkych penazi.. 😀

lamada181
22. sep 2009

aj ja nic no do kelu ale to uz je moc taky lovek je uz chudak cely zivot sa ukryvat ale brala by som tak 2-4 mil eur ale som skromna kruci co ste dne svarili alebo co zajtra idete varit
aaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhoooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj eeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkaaaaaa

zuzka1.
22. sep 2009

my sme sa s mm bavili o lote, ked bolo u nas 230milionov, zistili sme, ze nam by bolo aj malo, takze sme to ukoncili tym, nech to radsej vyhra niekto iny 😀 sme my nenazrani 😀

danka pekny vecer, potom zreferuj.

lamada daj nazor 😉

danka ako ste to ukoncili tu debatu o ockovani?

lamada181
22. sep 2009

jaj zuzi nou koment akurat som kukala nejake body s dlhym rukavom pre maleho ale som sokovana ako niekto moze tolko pitat za kusok handry este ze mam dovoz oblecka ze nemusim tu kupovat lebo tunak je nejak vsetko drahe
no a co ste varili alebo co idete varit zajtra hmm

danciacik
22. sep 2009

no ahojte, ja som už naspäť manžel išiel po pivo tak rýchlo píšem.
Jani prečítaj si v téme Poprad čo som tam dnes písala ohľadom rodičáku až také veselé to veru nie je ale už sa mi to dnes nechce rozpisovať.
No zajtra vám napíšem viac. Dobrú nocku.

lamada181
22. sep 2009

baby nepotrebujete fusak kurna objednala som si a dnes sme dostali dalsie dva totiz jeden objednala moja mama a nepovedala jede kupil mm a ja mam tiez objednany ako chcem ja ide ma s toho picnut no horor
dik dani kuknem

zuzka1.
22. sep 2009

danka ja to splnm, ale dufam, ze to potiahnu aspon na tie 3 roky.

lamada mame, dikes-
danka co kino???

danciacik
22. sep 2009

jani a aký fusak? 😕 nemáš foto?

danciacik
22. sep 2009

aj ja by som mala splňať teda ak to budú rátať ešte od Larky lebo odvtedy ťahám súvisle rodičák, no zišlo by sa na tie 3 roky ale je to diskriminácia pre tie ktoré skončili školu a otehotneli
Joooj v kine bolo super, tombolu somsíce nevyhrala ale bolo parádne a po filme tam prišli baby z Maxfactor že zadarmo nalíčia - he ale som nechcela lebo načo na noc?

lamada181
22. sep 2009

neni zac aj ja dani splnam ja som robila baby ja som mala presne odpracovane 269 dni takze to potesi ze mi chybal 1 posratgi den aby som mohla dostavat matersku od zamestnavatela no nic idem ja na kute
ale mas pravdu zuzi len nech to potiahnu na tie tri roky

danciacik
22. sep 2009

Jani si mi nenapísala aký ten fusák?

lamada181
22. sep 2009

dani hodila som ho tu na kona ale mozem ti ich poslat na mail len neviem mailovu adresu posli poslem ok

danciacik
23. sep 2009

Dobré ránko babule. Tu saešte spí?
Jani máš IP

zuzka1.
23. sep 2009

dobre ranko,
dani nepsi, ale nikto nepise.

ja som upiekla pangasa+opekane zemiacky spravila, vlasy hotove, nechty tiez, idem etse do sprchy oholit tu hrivu z noh 😀

zajtra idem kadernicke, dne smam taky volnejsi den, tak sa venujem sebe, etse aj obocko uz ma vysklbane.

maly uz hodinu rozprava v postielke, hra s a anie a nie zaspat. hlavne, ze sa pytal. snad zapsinka, 😅

vcera tu bol sused s vnuckou, ma 2,5 roka, krasne sa hrali s malym a vecer s ami potvdilo, co hovirm, nas maly sa boji seberovnych deti, alebo ho vobec nezaujimaju,
Na vecer tu boli susedia, ti co cakaju stvrte, maju maleho tak stareho ako my, a nas maly s anajskor bal a potom ho ignoroval. susedov maly to iste.

ta suseda ma uz krasne brusko, babinko budu mat v januari. rozdiel medzi tymto 3. a 4. dietatom bude vacsi ako ked mala deti predtym. tak sa nicoho neobava. podarena baba, ma 30, je vlemi pekna, vzdy v tehu priberie 20-25kilov a nestattna, ze jej aspon 10 neostane po porode.

lamada181
23. sep 2009

ahoj dani posielam ti mail ok a dani ja ked som cakala paulinku tak som chodila do skokly a nedostala som ani korunu a ani ked som uz bola oficialne na md az ked sa paulinka narodila tak az o mesiac takze viem ake to je pre tie baby ked takto otehotneju a nedostanu nic no hore sedia tsky ludia ktory nepotrebuju taku almuznu ako mi nie idem ti to poslat ina cprajem pekny de

zuzka1.
23. sep 2009

Erika inak potesim ta, nedam proti tym kiahnam, sme to rieisli aj s mamkou aj s jednou maminou etse, nechame to tak, aj tak moze tie kiahne dostat, ale so slabsim priebehom, ale nedam, bude mat dost uz z MMr, nebudem ho trapit.

lamada181
23. sep 2009

zuzi a naco by si ho davala to je zbytocne ja ti terz nieco poviem doteraz som kiahne nedostala a to som bola s hocikim v kontakte to je co kazde dieta si tim prejde ja akurat dovaram sosovicku na kyslo, kuraci perkelt s cestovinkou ale pangasa az v nedelu zmena bude konecne 🙂 🙂 🙂 🙂

danciacik
23. sep 2009

No čo babule zase ste zdúchli.
Zuzi podľa mňa ste sa dobre rozhodli. 😉