Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
12. jan 2009

ved ked je dietatko na to zrele, ide to lahko

zuzka1.
12. jan 2009

monkula to je ok, ved je jasne, ze ju tym nekrmite denne a na kila!!!! 😀
nech vie na co sa ma tesit 😀

monkula
12. jan 2009

ani ja ešte nedávam Chiarku na nočník... raz sa naň posadila, vycikala sa, ale odvtedy nič....
Dieťa samé vie, kedy to dokáže... Jarko mal na noc plienky ešte keď nastúpil do škôlky... potom asi o mesiac nato sa začal buudiť so suchou plienkou, tak som mu nedávala a ozaj by som mohla spočítať na prstoch, koľkokrát sa pocikal... väčšinou, keď bol prechladnutý, alebo toho veľa na noc vypil...
Preto sa mi nepáčo BKM metóda, akože nútiť novoredenca nad umývadlom, aby sa vycikal....

zuzka1.
12. jan 2009

no to nenutis, ale je to pritiahnute za vlasy, ani mne s anepaci!!!!ANi AP s anepaci, supermatky to prehanaju o 106

monkula
12. jan 2009

no, AP...
moja malá so mnouu spinká, ale len keď sa v noci zobudí, že chce ceci ham, vtedy si cucne a zaspí... ale neprekáža nám, máme veľkú posteľ a ona tak krásne hreje...
veru, niektoré to preháňajú...

zuzka1.
12. jan 2009

no to je ine, ale presne dodrziavanie Ap je chore podla mna, vwed tie deti budu nesamostatne, bojazlive a tak

amatula
12. jan 2009

nutit novorodenca nad umyvadlom aby ssa vycikal 😕 😕 ???,to co je??to som este nepocula
baby a co je to to AP?,ja som taka neznala tychto skratiek 😀

zuzka1.
12. jan 2009

attachment parenting-vztahova vychova, je tu taka tema, niekedy si to precitaj, hruuuuuuuuuza 😝
no to cikanie je zase bezplienkova komunikacna metoda, dalsi vymysel supermatiek

monkula
12. jan 2009

Atachmen Parenting, vzťahová výchova...
zuzka, ja neviem o čo presne v AP ide, ale dovolím si s Tebou nesúhlasiť... ja som Jarka nikdy nenechala plakať, aj on so mnou spal v posteli, a to bol už veľký chlapec, mal asi 3 roky, a vždy som sa mu snažila všetko vysvetliť a nie je bojazlivý, naopak... aj s čertom by odišiel 😀
Naopak, deti, ktoré sú od narodenia zvyknuté, že si maminkovsképoláskanie musia "vyplakať" sú v neskoršom veku ustráchané a bojazlivé, pretože sa boja, že raz mamička uurčite nepríde...

amatula
12. jan 2009

no to je hruza 😝 😝 .....idem sa ja s mojimi polaskat.......

zuzka1.
12. jan 2009

ja to nemylsim tak, ale byt nontop s dietatom, amt ho na sebe v satke, upokojovat len ceckom a mnoho inych veci sa mi nepaci. my sa laskame stale, to nie je len o otm, v tej teme hned na zaciatku su napisane hlavne principy Ap, tak to kuknite, ked budete mat cas, mne sa zobudil asnjel, tak pojde papkat

erikasadek
12. jan 2009

monkula mas odpustene, ta klobasa bola uvarena, aspon to.... 😀

no zacina to ze sa este pohadame..... 😒
ale nie;; ja som zastanca, kazde dieta vo svojej posteli,a vo svojej izbe..
u mna to funguje;;; deti my spia same, a bez placu,zobudzaju sa mi okolo 9 rano a niekedy aj o 10 😉
chodia spat o 8 vecer... bez placua cavikov....
pato nie je bojazlivy , normalny, ani viac ani menej..a drobec to je cislo uz teraz vidim, z eto bude betar...

kazda matka podla mna robi ako jej vyhovuje...chapte ma, ak koji a nevadi jej a potrebuje byt castejsie s dietatkom tak preco nie...
ja som rada ze spim celu noc... 😉
kazdy si vytvara svoju rodinu, na svoj obraz....

avsak davat dieta teda batola, curat nad umyvadlo a podobne , pre mna uz chore...

pato napriklad zacal chodit pekne na nocnik ked mal 2,5 roka, tu nerobia caviky, problem zacina ked ma 3 roky a viac...
zvladol to za tyzden..... abez jedineho problemu doteraz.. ak je dieta pripravene tak to ide samo.......

zuzka1.
12. jan 2009

pockajte ja vam to najdem, len tie mamky sa tam predbiehaju, ktora ma lepsi vztah s baby!!!!to uz je chore ozaj!

zuzka1.
12. jan 2009

ja ešte pripomeniem tri hlavné piliere AP
- nosenie detí
- spoločné spanie
- dojčenie na požiadanie

... a iné príjemné a krásne veci, ktoré deti a rodičov približujú
ale čo je podľa mňa pri výchove našich najdrahších najdôležitejšie je počúvať vlastné srdiečko a intuíciu mnohokrát poradia lepšie ako tá najlepšia literatúra...
dojcenie na poziadanie je normalna vec podla mna, ale nosenie deti??ja som bojovala proti nadmernemu pestovnaiu, mam problemy s krizami a islo ma porazit, ked svokra maleho rozvlekala nonstop, pekne sme sa hrali bez toho, aby bol na rikach nonstop, laskanie je ina vec

erikasadek
12. jan 2009

zuak, to predbiehanie je vazne chore.... 😒

amatula
12. jan 2009

kaslite na AP.aj tak si ribime po svojom 😉 nie.....idem ja uz konecne zehlit,lebo som sa tu pri vas zabudla 😵 mrknem potom,dufam ze bude krajsia tema.........

erikasadek
12. jan 2009

zuzka, ja by som tu moju klavesnicu tresla... ^prepac....

kocky ja mam 6 kila dolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzka1.
12. jan 2009

amatula 😀 ja ze uz mas pozehlene 😀

amatula
12. jan 2009

no to vies nie a nie sa od tialto odlepit,tiez museli zastavit plyn...nemohli elektrinu....bolo by vyriesené 😀

erikasadek
12. jan 2009

clovece zacinaj s tym plynom vy ste tak na slovensku naozaj spanikarili.. no uzas...
tu len zahlasili ostav nam na 80 dni, ale klud a uz sa o tom viac ani nehovorilo.....

zuzka1.
12. jan 2009

no robia z toho rodeo, ale je to tak vazne, ze to predsa nemoze ostat len tak!!!!!!!no co s nimi, vladcovia si aj tak spravia co chcu

norik1
12. jan 2009

no ja s malym na chvilu do materskeho centra za kaomskami a tu sa to rozbehlooooo...aj dididi donocka sa ukazala 😀 😀 😀

Ja maleho nosim v babysatke vsade tam, kde sa neda s kocikom.... s nami spi asi od siestej rana, dovtedy spi sam (ked zacne mrncat tak ho prelozim a ukludni sa a zaspi), no a cucnut na poziadanie mu nedavam he he lebo vdaka salmoneloze uz nekojim...maly si uz ani na cicku nespomenie, ked po mne lozi... zasa raz u mna zlata stredna cesta...

baby, mate aj vy take hrozne pici pismenka?

norik1
12. jan 2009

donocka => dokonca 😀 😀 😀

monkula
12. jan 2009

ale veĎ sa nehádame.. 😀
A jja dojčím na požiadanie, a jsom j unosila ,ale nie stále, jak oto nepotreboval, on krásne spinkal celú noc od narodenia, ael toto malé blonĎavé, to je strašné dieťa... 😀 😀 😀
A už je hore, princezná na hrášku

norik1
12. jan 2009

aha, tak teda hrozne male pismenka... to co sa s konom stalo? ho vyprali a sa scvrkol????

monkula
12. jan 2009

norik, asi Ti Filipko dačo postláčal.. aj mne to Chiara robila... 😀

norik1
12. jan 2009

Monkula to ti nasi blondaci asi maju v povahe 😀 😀 guli na teba tie anjelske oci a potom zakruti diabolskym chvostikom!!!

amatula
12. jan 2009

monkula ja neviem cim to je aj nas Bobo bol samostanejsi od 6 mesiacov zaspaval sam a ten prcek sa musi len cickat a len pri mne...a tiez mu to rasí blondavé 😅 na tej hlavke

norik1
12. jan 2009

ale nie, vsetky ostatne stranky mam normalne, aj temy mam normalna velkost, len prispevky mam desne male....

monkula
12. jan 2009

veDˇaj jark obol blonDˇAvý a bol normálny 😀 😀 😀