Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
12. jan 2009

Noooo mne olivy moc nechutia... su slane a horke... ale je to jedna z tych chuti, ktore bud milujes alebo neznasas, nepoznam nikoho kto by povedal ze hmmmm celkom sa da.... Takze ja som kategoria Neznasas... a vsetky olivy vydelujem z pizze manzelovi, on je kategoria Milujes

Zuzik vyskusam!! Dobre to znie!

erikasadek
12. jan 2009

dzanka gratulujem je to sikulka....
zuzka, len mi tu chute robis...
kocky ja koncim muzicek sa mi vratil....... dobru nocku;;; Vam prajem...

dzanka3
12. jan 2009

idem aj ja asi sa osprchovat a spat - ved rano potom maleho este dusim v posteli lebo mne sa este nechce a on uz je vyspinkany 😕 😢

inak ja varim len stare slovenske klasiky - ani neskusam nejake ine kuchyne - muz by to nejedol...

a norik olivy ani ja nemusim...a raz som si dala kaviar a keby ze sa nehanbim to hned vyplujem 😨 ale bolo to v nejakej nobl spolocnosti nedalo sa 😔

zuzka1.
12. jan 2009

ja tiez kaviar nemusim a este je dobre, to vzdy kazdeho ohuri ako keby nepoznali lososa v pohariku co predavaju asi za 40,-Sk.
to zmiesam z maslom, asi 3-4 velke lyzice, natriem na rozky, kao jednohuby a dam rozkrojenu olivu, nech pekne vidno papriku v strede co je a sparadla,a vsetci hykaju, lebo nepoznaju losossa, alebo poznaju, ale nejedia, lebo ani nevedia ake je to dobre!

dzanka3
12. jan 2009

jaaj baby ratujteeee
ja som vosla do sprchy a vlazna voda - a ved hadam odtecie a pojde teplucka...cela som sa napenila a zrazu ladova voda!!!!!taka som ako rybycka teraz svieza 😅 😅 😅

zuzka a ten losos dostat kupit nnormalne? medzi rybami?

norik1
12. jan 2009

Inac Zuzi, k jedlu pri porode:

Jedla som naposledy v sobotu poobede. O desiatej vecer prisli bolesti, celu noc som knucala pri telke a uz som nejedla nic...maly sa narodil v pondelok o pol desiatej sekciou (ten cas medzitym som bola na porodne sale - od nedele pol siestej rano)... v pondelok sme so spolubyvajucou uprosili sestricku a doniesla nam vo vode namocenu gazu, aby sme si potreli pery - my sme ju vycucali!!!! v utorok sme dostali cez slamku caj. No a ked som v stredu dostala na ranajky suchare, myslela som si ze som este nic chutnejsie v zivote nejedla!!!! a na obed vyvar - bez nicoho... bozskejsiu chut som v ustach nemala!!!!

dzanka3
12. jan 2009

uz nech nam pustia ten plyn a nech sa potom hadaju a robia co chcu...len nech nam ubohim ludom pekne kuria a vodicku ohriavaju...ved poctivo platim - - a aj teraz som z horuceho kohutika studenu mala ale zaplatim za horucu ...spiny jedny su to 😢
tak som sa postazovala...

dzanka3
12. jan 2009

jezisi norik to si taj dlho rodila? tak dlho ta nechali trapit a az potom sekciu???ved to preukrutne dlho .... 😢

zuzka1.
12. jan 2009

no to teda, ja som mala bolesti od pol 4 nepravidelne, etse sme sa s mm prechadzali, ale ja kontrakcie 120 normalne od 8 mesiaca, ani dom ma nechcel pustit dr!!ale pustil, ved som musela kuchynu dozariadovat.
A normalne bolesti od pol 23 do 6,30, potom zistili, ze rodim a nikto nevie, a bolo, ja som nevedela, ze uz to ide, ked som mala kontrakcie dlho predlho, so sestrickou sme prekecali celu noc, lekara mi neodporuclaa volat, aby ma nedal uz len lezat, porod rychly, krasny!!!!Bolest ok, ma chvalili, ze taka mlada a bez jedneho vykriku ci niecoho podobneho.
Ja som mala nastudovane hororove scenare, tak som cakala na ten horor a kuk to, bolo hotovo. a to sme cakali dievcako, ten sok , ze chlapec!!!!!!!
oslava 50 ludi, 20000,- fuc,!!!!!svokor besnel, nasi detto!!!

zuzka1.
12. jan 2009

inak norik asi ti nebolo vsetko jedno, coo?preco ta nechali tak dlho??
jednu kocku nechali tiez, voda odtiekla v noci a nechali ju do rnaa, lebo dr bol niekde mimo a prsluzba ozrata!!!!dobre, co??chudiatko, ta bola hotova, este 2 dni lezala.Mala cisarsky.

Dzanka normalne v takych poharikoch to maju aj v jednote, aj plastovych aj sklenenych. Take krasne oranzovo-ruzove a vyborne!!!!ved udene!!!!!!!

norik1
12. jan 2009

nooo kontrakcie od soboty 22.00 a od polnoci kazdych 5 min az do pondelka rana.... Vsetci sme dufali ze sa to nejak rozbehne, ale mne vsetko spomalovalo....dali mi klystir, ze "potom sa to uz urcite rozbehne" a mne to zastavilo.... to iste s plodovou vodou, aj s epiduralkou... az pri cisaraku sa zistilo ze maly bol sice dolu hlavou, ale zle narotovany a nemohol dobre naliehat na vchod - to vobec nebolo na usg vidno. Doki mal taky blby citak, preto som si aj robila predporodne vysetrenia...

Inak nebolo to take hrozne, ako to bolo dlhe.... celu noc som prechodila na chodbe, vsetci kamosi, rodina trpli lebo nic nevedeli - iba to ze este furt nic.... a potom som uz aj mikrospanky chytala na porodnom stole a mm na fitlopte oprety o stenu tiez.... a ako vravi Zuzka, cakala by som ze po sekcii odpadnem a zaspim ako ruzenka do dalsieho rana... a nic, tolko adrenalinu bolo ze az!!!

zuzka1.
12. jan 2009

Pre tie pocity, co boli po porode a pri porode, by som rodila kazdy mesiac!!!!!
Ked mi povedlai, ze rodime, zacala som sa smiat aj triast, no parada!!!!!!krasna vec, porod, krasna!!!!
aj kojenie, pokial som nemala krvavu bradavku a bolest priserna, normalne, ze som plakala,ked som kojila.
A zapal prsnika???tiez zaujimava skusenost!!!etseze sme to hned zahnali.

norik1
13. jan 2009

jaaaaj ne preporodne ale preoperacne vysetrenia... boze moj asi mi uz sibe alebo co...

erikasadek
13. jan 2009

ahojte kocky, tak ked vas tak citam, mali ste hororove porody...

zuzk aty bojovnicka, bez kriku....si silna, nezdas sa 😉

ja som mala dve cisarske, prvy po 16 hodinach , asi tak ako ty norik patrick pozeral smerom hore , nie dolu, hlavou takze mi len narazal do bedrovych kosti.....
8 hodin som sa otvarala na tych poondianych 4 cm aby mi dali peridural, v tom momente by som brala hocico, uz som nezniesla tu bolest.... naozaj vracala som od bolesti a pri tom znasam bolest po cisarskom som odmietl a, morfium, aj lieky od bolesti a na nohach som bola hned na druhy den..isteze lietat som nelietala, len pri kazdom kroku plakala, ale bola som na nohach..
a oni boli so mna hotovy , ako mozem byt bez jedineho lieku... 😕

mywiel
13. jan 2009

My sme sa narodili (prirodzenou cestou bez episiotomie) po 22 hodinach, dobre jej bolo v brusku u mamicky. 😀 😵

erikasadek
13. jan 2009

22 hodin, boze moj...... 🙂 si chlap...

zuzka1.
13. jan 2009

mywiel 22 to je aj na kona vela, kriste dievca, zijes,???
mna strihli, ved ten gyndos mi povedal, ze je sam zvedavy ako porodime, ze zacneme normalne a ked to nepojde spravime cisarsky, osm mylsela, ze ho zaskrtim!!!nevedel ci sa zmestime ci nie, bolo to natesno!!!maly ani nebol taky velky, mal 52 a 3850g ale na mna, kedze som byvala, podotykam byvala drobna bol dost velky,

dididi30
autor
13. jan 2009

ahojte

myw to tak dlho si rodila 😕 inak ani v anglicku sa neseru, tu nechaju zenu rodit aj 2 dni, aj ked voda odtecie.prostoste priroda je priroda 😖

chvala bohu ja som rodila 2 hodiny, hrozne bolesti ale naplno otvorena a bez nastrihu a sitia 😉

erikasadek
13. jan 2009

a zas tu ked odtecie voda, tak nie, tu, hned na atb, a ked nemas kontrakcie tak hned sa vyvolava....

dzanka3
13. jan 2009

ahojte
tu sa ako bolestivo rodiii jaaaj boliii ale vysledok ohromny 😵 😵 😵

ja som dnes Matkovi kupila kuzelny hrncek tak skusame ako z neho pit - zatial mu to nejak nejde uvidime 😨

nejak to tu nestiham - upratovala som trosku - ved kazdy den upratujem a stale bordel dokelu - a to tym kocikom ze ho musim do chodby nonist a odtial do celeho bytu sa nanosi ked hnes neumyjem 😠

no ideme my zas von.....ze v DM hippky su v akcii - ideme kupit 😀 😀 😀

norik1
13. jan 2009

no ja ked dobre ratam tak od tej soboty 22.00 do pondelka rana 9.00 som bola vkuse v bolestiach a "rodila" som 35 hodin? toto by som si uz nechcela zopakovat... najhorsie je, ze ked by som sla rodit druhe normalne, pre moje porodne cesty by to bol prvy porod... 😝

zuzka1.
13. jan 2009

kocky videli ste tu temu o 70-80 roky, cecka, moncicaky, pedra?????cuduj sa svete kopu veci si pamatam aj ja. segry su 76´a 74´ rocniky, asi aj vdaka im. Jedna depesacka jak hovado este doteraz sa ide kvoli nim zblaznit. som jej kupila na 35-tku bude mat v marci listky na Depeche!!!!ma bude nosit rukach koza stara!!!!! 😀
co ste porabali???ja som upratovala a prevliekala periny jak besna, bolia ma krize, idem lezat, nech ma mm ponatier akremomm proti bolesti, supnem veral a hadam prestane na chvilu!
boli sme u nasich vegetit.
Zajtra ani prstom nepohnem!!!pojdemem asi na kavu s malym 🙂

norik1
13. jan 2009

heeej Zuzi dobry plan🙂 asi sa inspirujem...

My sme boli v nemocke na kontrolu, este mame prist o dva dni a uz bude hadam koniec.... a boli sme strasit kamosku, co ma o tyzden termin a uz sa klepe strachy... hlavne ze je to byvala sestra z porodnej saly he he he

zajtra neplanujem nic, asi tu kavu? A dufam ze sa mi podari predat moje svadobne saty lebo mi je ich luto v spacebagu pod postelou, dnes sa ozvala jedna babenka tak uvidime 😀 klop klop

norik1
13. jan 2009

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum... tu su fotky zo svadby 😀 ked som bola este mlada a pekna he he

monkula
13. jan 2009

norika, krásne fotky, krásne upravené, nápadité... 😉 😉

amatula
13. jan 2009

norik saty si mala krasne.skoda ze uz sa neplanujem vydavt,kupila by som 😀
co ste boli v nemocke???mna to caka asi zajtra ☹ starsi ma si zapal dutin len ho tam nechcem nechat sameho ☹ ja snim nemozem ostat musim kojit... ☹ teraz ako si ulahcit zivot................

norik1
13. jan 2009

dik girls 😀

juj amatulka maly stiahol obrus a prevrhol moju kavu... olial mna aj seba... mojej nohe sa ta kava uz nezdala taka horuca, Filipkovej ano... mal taky pluzgier na nozke, ale uz je to dobreeee... tak chodime na popaleninove na preväzy...

No myslim ze mas narok ostat v nemocke s dietatom, ak kojis tak aj s kojenym... len neviem ci je to presne to, co chces....

Ulahci si zivot, odsavaj o dusu a lietaj medzi nemockou a Matkom na kojenie jak o zivot... tak budes so starsim, aj nakojis... bude to sice o drzku ale na chvilu sa da. A to si ho tam nechaju v nemocke?

amatula
13. jan 2009

no este neviem ci ho tam nechaju.............najradsej by som ho mala doma..........no uvidim idem sa na to vyspat.......papapapapa

norik1
13. jan 2009

tak drzim palce nech ste doma... doma je predsa lepsie ako v nemocke...a aj cistejsie 😀

dzanka3
13. jan 2009

jaj amatula Bobko je este malicky - ako to znasa???...bratov maly ked bol - mal 5 rokov - zobral z domu DVDčka a nateseny ze aj ine hracky su tam - bol spokojny.....ale ako 3 rocny noneviem akoby bolo....

baby ja vytvaram fotoalbum na heysmile studio - mama si kupila fotak a dostala poukaz na fotoalbum zadarmo - tak ja sa teraz hrajkam.....len aby mi to nevratili ze to nieje fotene tym fotoaparatom 😅

a Martinko sa snazi dat na styry - stvornozkovat - ale vzdy padne na hubu a cestou sa posunie o kusok dozadu 😉 az sa cely nacuva pod skrinu nozkami a tam pisti 😵

a kupili sme dnes ohradku tak som zvedava ako sa mu bude pacit v klietke - ale je 120x120cm velka drevena