Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

blau
26. feb 2010

😀 😀

erikasadek
26. feb 2010

ty potvorka jedna ved ty sa mi normlane posmievas;. 😀 😀
no ja idem off treb adat josha spat; ak bude spat ako vcera tak to bud egol od 14 vcera spal do 18 45 presne;; 😀

blau
26. feb 2010

wuaa tak to si prespal teda riadne, stvrtku dna... 🙂

amatula
26. feb 2010

erika a potom co robil do rana,nehovor ze spal..booze zlate to deti
erika ocuj a normalne akvarko by si mu nedopriala,len take virtualne 😅

mne je tak do smiechu len nemam sa s kým smiat tak idem sem za vami 😀 😀 😀 😀
predala som choditko na 99% a mm smutny z toho ze on ho nepreda lebo este chce dievcatko 😀 😀 😀 😀

blau
26. feb 2010

neveriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, tak mati sak kupite nove mu povedz, ze toto je chlapcenske.

No eri take zive akvarko....
Inak sila, tebe deti dobre spinkaju to je fajin.
No ja idem vecer na zatah tak fajin.
Dnes ide Mariova Oma do starobinca. Ale do takeho krasneho noveho a 5min peso od jeho rodicov bytu.
Bola aj v nemocnici, nieje na tom vobec dobre ☹
Co uz ta staroba je taka smutna, ked ste aj chory aj vsetko 😒

amatula
26. feb 2010

jaaaj jarka ono je neutralne nie chlapcenske 🙂 ..ale v tomto mám ja jasno..chcem ist zasa po 6 rokoch medzi ludi nie len medzi mamicky 😀 a Bobo pojde do prvej takze sa mu chcem venovat na plno..takze ziadna dalsia materska ...mozno neskôr....nikdy nehovor nikdy.....

aspom ze oma bude blizko...staroba je dan za zivot.....ale si zober ze niekto trpí este mladí .... 😒

erikasadek
26. feb 2010

ama no spal o 21 uz spali obaja az do rano 8 uz boli hore.. 😀
a aby som uplne zatala zaspali teraz obaja.. v jednej posteli mi v naruci.. 😉

no zive aquarko.. nie je miesto a nehorozi ostane vsetko na mne ako vsetko v tomto byte..
nie , staci mu aj take, stara sa a hlaven ho bavy ako si davaju pusinky ryby a j josha.. a potom spadne vajicko. a farma mu pomaha, ma tak zvierata a rad sa stara , stromy , zacal lepsie komunikovat.. 😉

tak mu to nechavam zbytok uz polaystation riesi.. 😀

mam to odporucane aj lekarmi mamm mu to nechat.. a je pravda z emu to pomaha.;; 😉
doma mame macku to staci.; 😉

ama chces dievcatko?? jej ako ja, a muz zdubkal.; 😠

amatula
26. feb 2010

erika ja ani nejak nechcem..to mm stale o nom sniva 😀 😀 😀
mne stacia moji dvaja zlobri 🙂

erikasadek
26. feb 2010

ama. 😉
vidis a ja chcem a moj vycuval teraz. 😠
no zbojnici spia, ja ma pohov ako uz davno nie.. 😵

amatula
26. feb 2010

nikto.. 😕 tak sem dačo hodím,nech máte čo čítať 😀 😀 😀

amatula
26. feb 2010

Kocky, ak sa tam nahodu najdete, alebo ste sa niekedy v tom nasli, tak vitajte v klube 😀

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

norik1
26. feb 2010

cauko mamule 😀

idem citkat

erikasadek
26. feb 2010

ama, super.. 🙂

norik1
26. feb 2010

jaaaaj AMA jak som sa nasmialaaaaaaa daco neskutocne he heeeeee 😀 ze rodim buchtyyyyyy

no ja som ficala na mangovom a ananasovom dzuse v robote, stiahla som dva litre aj s kolegynou, namiesto obeda sme boli na nakupy v centre - sme sa smiali ze ideme pozerat o cislo mensie veci 😀 😀 😀

Blau Ome bude lepsie, bude mat starostlivost a aj kamosky si najde, mozno aj frajera... nasa babka sla do domova v zlom stave zdravotnom a velmi sa jej polepsilo, prave vdaka tomu ze su pod naustalym lekarskym dohladom. To ze mozog odchadza, to uz je druha vec...

norik1
26. feb 2010

a basnicka ssssssuper 😀

zuzka1.
26. feb 2010

ahojte babulee,

tak tulanie sa dnes nekonalo, kvoli pocku, ale bola tu kamoska, boli sme na kafe, aj decka sestrine prisli, potom zumba, aj neter bola s nami, nadsena vlemi. bolo super, sme pokeclai, s takou 13 kecat, co to ma problemov, ludia moji, osm sa nasmiala 😀 😀 😀 😀

mata take buchty by som si dala, ale len doobeda, poobede sladke ee, blee, nemozem pri chudnuti.

Jarka ja som tiez pocula vela pripadov, ked starcekovia pookriali v domove.
neboj sa, urcite sa polepsi.,

isla si zit, ja pojdem zajtra asi z bracohm ako za starych cias, rano mam budik na hokej, potom pojdem na prednasku.

tatik sa nam vrati asi v nedleu, vlemi tesim, ma asi 3kila belgickej coko a pifco belgicke, to ma netankuje a uvidime ake darceky este donese 😀

norik1
27. feb 2010

juuj dobreee tatik donesie 😀 belgis coki mnam mnam 😀

mz dnes sme plavat rano boli, clup clup na nakupy, dnes dosli nasi z Thajska tak vecer skocime pre darecky, som zvedava, co doniesli 🙂

Teraz vegetikujeme, maly spi, ale gracko-rimske zapasy kym sa nam to podarilo 😀 😀 😀

blau
27. feb 2010

Ahoj. Baby tak vcerajsia akcia taka, ze som sa o 16tej vyzliekla z pyzama.
Pila som fernet no a strasne vela, cize mala som rano aj rozhovor so zachodom 😀
Dede maleho zobral na trening, tak ja som spala a potom som si aj s malym pospala. Ale dobreeeeeeeee bolo joj ruka hore, tak sme sa nasmiali.
Na FB som dala foto z oslavy maleho...

A oma rovno z nemocky do domova, a zevraj dobre. Len jej sa uz nepolepsi, S nou to pojde dole vodou, povedal aj doktor. Ona ma alzheimra a bolesti furt, ale je pravda, ze tam jej bude lepsie ako doma to na sto pro. Ta jej dcera sa z toho volako zrutila, tak je v spitali. Cakala na nu v domove moja svokra, lebo sesternica nemohla, ze jej to srdce trha. Ale uz za nou bola. 1.3 bude mat narodky 83rokov aj tak pekny vek.

Ja som vcera bola u babicky lebo prsalo a umyla som jej okna ona byva na 7posch. tAk tam ani nefrkalo a spravila som jej vlasy a tak.
Luca je zlatinko uz aj papa, len rano sa mi zobudli, ze ho bolia tie zuby nepodarene... 😒
Jaj ze z Thajska tam by som hned isla do teplucka

zuzka1.
27. feb 2010

ahojte zenuchy,

ja dnes v skole, predtym ranna kava u kamosa v bare a denna tlac, 2 hodiny posedeli na prednaske a spoluziak pozval na obed k nemu do restiky, tak sme pobudli zopar hodin tam a sup domov 😀 😀 😀

boli sme s malym na prechadzke a na nakup mensi podvecer, potom vyjasit a sup spinkat.

ja pojdem do sprchy a spat, rano treba vstavat na hokej 😉
😉 Jarus tak ruka hore, odo mna palec hore, aspon si zresetovala hlavu, super. my sa chystame buduci tyzden von, snad to vyjde. chceme ist zo spoluziakmi.

mm rano vyrazaju odmov, uz sa ho neviem dockat, ani ja ani malinky, ani sovkrovci, ani nasi. 🙂 to bude zvitavanie, no ale ma zakazku na dalsi kamion, tak pojde zase niekedy o nejaky mesiac, dva, tri

januska24
27. feb 2010

Ahojte baby 😅 ,prave som sa tu prvykrat zaregistrovala.V juli mam 22 rokov a mam 10 mesacneho synceka.Idu mu vrchne zubky,no je to katastrofa ☹ ,ale nieako to zvladame.Aspon ze nema horucky. 🙂

norik1
28. feb 2010

Ahojteeeee som hore lebo mam vstavaciu sluzbu tak vam prajem kraaaaasnu nedelu 😀

blau
28. feb 2010

😉
Ahoj Zuzik, tak to bude radosti super.
Norik chudinka vstavacia sluzba, to dnes budes aj dlhsie hladna, ze? 😀

My mame stretko neoficialne na bud. tyzden zo ZS, tak zas bude ruka hore.
Oma je uz v domove a ze sa jej lubi, dnes ide M za nou. Tu vyvolava ako mu chybame, Ale sak aj on nam, len tu na to tak nemyslim ako doma.

Aj my Vam zelame krasnu nedelu. My ju budeme mat ufucanu, totiz strraaasne fundziii 😨

erikasadek
28. feb 2010

ahojte ja som hore pozerala som hokej;;

balu super z eto zvlada..

januska vitaj.. 😉

norik tak a drz vstavacia sluzba... 😉

aj t fuci ale uz 3 dni ale teraz doslova som sa bala na balkone vsetko zdvihlo hlasili 100km vietor.. 😒

peknu nedelu vam zelam.

blau
28. feb 2010

No veru hrozne. Ja mam stale pocit, ze ten koniec sveta je, ale tak postupne, Chile, Haiti atd,, to nie je s kostolnym poriadkom.

POzerala si hokej. Je mi tiez luto, ze sme nevyhrali. Ale dobre aj tak, lebo by sa to nedalo uz pocuvat. Aky sme super atd. Bola som v krcme ten piatok to boli hlasky....no na zaplakanie ako si niektory Slovaci nevidia na spicku nosa. Najlepsia hlaska bola: v sobotu si vytrieme rit javorovym listom!
A to si ho vytreli oni asi lipovym, ci akym?

🙂

erikasadek
28. feb 2010

blau. 😀 no mali sme supert team moja a som na nich hrda;. mali sme smolu ze nam rozhodca vsetko posral s prepacenim.. co on nam stvarl tak to bolo neskutocne.. 😠

zuzka1.
28. feb 2010

dobre ranko, ja som si dnes pospala do 10
pozerala som hokej v noci, tatik je uz na ceste domov, tak sa tesim, su niedke v nemecku.

Jarka tak ides zit zase, snad to aj nam vyjde.

norik dnes sluzba???teeda, v nedelu?sa striedate ci ty vzdy v nedleu?

ja si idem dat kupel, vlasy spravit, maminka vari, veget jaaaj 😀

amatula
28. feb 2010

cafte mamuse

my sme vcera varili upratovali..bla bla bla..
dnes sme boli v kostoliku a teraz vetci 😀 chlapci spia a ja kavickujem

jarka tak zabava dobra vravis..jaj my tak planujeme vyrazit niekam do noci s kamkami..len ked stale niektora koji a nechcu ist..to budem mat 40 az sa pohneme 😝

hokej noo co ja viem ..blbeee..no ale aj tak si myslim ze slovensko hra dobry hokej..a som na nich pisna..nie 😅

blau
28. feb 2010

jasne, ze hrame dobry hokej....paradny.

No aj ja som bola taka, ked som kojila. To ti mi nejak nedalo a cil sa na mna stazovali, ze pri mne nestihali 😅
No a buduci tyzden vikend nabity, dufam, ze to prezijem.
Dedo mi maleho zobral na bicykel....ja sa z domu asi nepohnem...valam sa tu ako prasa. Nesmiem ani jest, lebo sak ...no viete maminka, ked vari---------------------------------------------------------------------------------- 😵

norik1
28. feb 2010

ha he my si delime vikendove vstavanie, jeden v sobotu a druhy v nedelu, kto ma sluzbu kedy sa rozhoduje v sobotu cca o siestej rano, ked Ananas skace v postielke a tatik sa pyta: maminka, chces este pochrumkat? ale zajtra vstavas ty 😀 😀 😀 😀

norik1
28. feb 2010

no hokej...ja som nevstavala, ta co ste, to by bolo po spanku... a tusila som ze to bude o placi dnes...skoda, stvrte miesto je najhorsie zo vsetkych.... skoda lebo olympiada je raz za 4 roky a jednu medailu sme si urcite zasluzili...hlavne po tom, ako Amici vyprasili Finov, mali sme ich vystrielat na nulu...