Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
14. dec 2009

dobre ranko,

vsetky zaneprazdnene, ja som bola u kadernicky rano, krasna som, zabijem sa?? 😀 na kafco u kamosky v bare a pre maleho u nasich. treba mi upratovat, ucitsa hlavne na piatok, este som to nezacala , takze upratovat az , ked nieco budem vediet.

co vy???Mata nestihacky, Norik v praci, Danka uz ste ok??Lamada nechcel spavat v normlanej postielke??

Jarka ako??

blazka24
14. dec 2009

ahojte baby po dlhom čase sa hlásim, pohmkávam si tichú noc lebo je to v poslednej dobe uspávanka krpcova a konečne zase zaspal, kúpali sme teraz doobeda lebo včera sa dovalili naši a malý zrazu začal priam vrieskať od hladu a už sa kúpať nedalo..........

inak na očnom super sme dopadli, dala kvapky a ak bude očko karpinavieť máme prísť - očko je v poriadku takže kľud..........

s lekármi sme však neskončili teraz neustále grckáme a nonstop aj dve hodiny po napapaní vypľujeme už spracované mlieko aspoň 20 ml - porazí ma...........

zuzka1.
14. dec 2009

blazka co co to???? zeby reflux?neviem ci to byva od zaciatku alebo nastava aj neskor, to skor maminy, ktore to poznaju.

Super, ze je ocko ok, ked zabrali kvapky neni o com. 😉

blazka24
14. dec 2009

zuzka reflux máme od narodenia ale to ma netrápi to boli šable jak svet ale to poblinkávanie stále ma štve 😠

som otvorila okno nech sa malému lepšie spí a reku nebudem malého budiť tým že mu natiahnem čiapku tak som mu prehodila len jeho svetrík na hlavičku a teraz prídem k nemu a on sa mrví lebo si to natiahol na ksicht a nevedel si to dať dole 😀 ešteže naňho vidím xiixi ale už pekne dudlujeme ďalej tak snáď ešte hodinku potiahne, už som naobedovaná a aj čaj pomaly stiahnutý.......

zuzi a vy ako sa darí? napečené? darčeky pokúpené??? a čo skúškové ako sa začalo?????

zuzka1.
14. dec 2009

Skuskove fici, v piatok mam 3. skusku, vsetko ok, len sa neviem dokopat ucit a je toho moc.

Darceky vsetky, buduci tyzden upracem, piect len nepecene, inak pece svokra a mama. pohoda, bez stresov 😀

blau
14. dec 2009

Hojte kocky moje. Ja som si poumyvala tie obrovske okna v obyvke a tak kachlicky este kupelku. Maly nestel spat, lebo dnes som sa po dlom case zobudila pred osmou a som si povedala taaaaaaaaaak dobre som sa uz davno nevyspala- Aj maly no a nechcel spinkat, iba oddychoval. Tak Vas pozyvam vsetky vecer na cervene pridete?

Ama my sme vo Villachu uplne sami. M dnes isiel do Viedne a byvat bude v Grazi az do piatku.
Chcela som ist na nakup do mesta, ale snezi tak sme boli len tu v obchode a maly na zahrade, ,pytal si loptu, tak si v snehu kopal.
NOrik veru tie cesty su uz o nicom a ked snezi, tak by to bolo aj voci malemu nezodpovedne cestovat v takom pocku.a
Maly je zlaty, ked vykruca a poviem mu nech prestane, hned posluchne, lebo ma tu iba mna nema sa ist komu zalovat.
Krasny den Vsetkym 🙂

blazka24
14. dec 2009

zuzik tak držím palčeky a gratuľujem ku skúškam.........
ja pečiem, moja mamina to nikdy nerobila lebomala svokrušu ktorá piekla a moja svokra je 250 km vzdialená 😀

blau ja sa chystám na generálne upratovanie cez víkend, malý bude preč, mm v robote má službu a ja ešte nemám prostriedky na umývanie okien, na kachličky na dlážky a kúpeľku som práve minula tak treba generálny nákup 😀

norik1
14. dec 2009

blazka my sme poblinkavali do osmeho mesiaca, tuhou stravou sa to pomaly spravi, len vydrz... ano, aj dve hodiny po jedle 😵

Zuzik si super student. bude notebook pre dobrych studakov🙂

zuzka1.
14. dec 2009

Norik 😉 snad 😉 dakujem, uvidime, ked zvladnem toto, tie 2 budu ok.

Norik ako maly??vsetko ok??

starka sa nechysta na navstevu, zeby si dala nejake vesele prihody? 😀

lamada181
14. dec 2009

zuzi nie nechce spavat lebo ako kopol do postielky tak bol momente hore vies s

blazka mi sme mali reflux ked sme mali 5 mesiacov asi trval nam cca 2 tt lebo som skusala vsetko mozne a nic nepomohlo ani svatojansky chlieb takze dei s toho musia vyrast
kamaratkin syncek ho mal od narodenia a skusali vsetko a nic prosim ta jedine pomalicky papat pocas papania viac odgrgvat a tak moja

babi moje ja som ko mm je v praci ma poobednu co vam poviem
😀 😀

blau
14. dec 2009

Na zdravie moje mile. Odpadol mi odpadlik uz o pol siedmej.
Tak pijem.
Reflux? Babulky na to sa pytajte mna. Do 1roka a potom este sem tam a ked aj teraz naskakuje a pil volaco mu vybehne. Ale tak ozaj do roka. Ten sa nagrckal a priberaaaal- ale ze aj ja ako mala som ho mala, a pytala som sa dr. a kludne sa to moze aj dedit. Ten nevyvinuty pazeracikovsky trubkovsky system.

Dnes sme s tou ruskou odvolali kafe, lebo ona mala nieco a aj ja som sa musela aklimatizovat, tak zajtra doobeda ideme k nim.
v stredu idu oni do Viedne. Baby ona je ruska a on nemec. Ziju tu v at a este nikdy neboli vo Viedni.
Tak, ze idu na zajazd 😀

blazka24
14. dec 2009

norik tak super, už som myslela že ako sme dali arkový nutrilon /zahustený/ tak sa to zlepšilo, nehádzal to prúdom už sa to zlepšilo a teraz znova ale také to malé poblinkávanie........

zuzka bude notebook???? neboj tie najťažšie skúšky sú najväčšia sranda až niekedy šok 😎

lamada mi to máme od narodenia ale teraz sa to vracia ale iným spôsobom........

blau takže to je dedičné????

blau
14. dec 2009

ano moze to byt dedicne. Neboj dobre bude. Ja som ho po case uz nedala ani odrgavat nejako extra, lebo hned ako som ho zdvihla hned mu vybehlo., Aj ked odgrgnut je velmi dolezite, ale ja som uz nemala naladu sto raz ho prezliekat a aj seba. Ja som len prala zehlila, prezliekala aj jeho aj seba miliooon podbradnikov ( teraz keby mu jeden dam tak mi da facku) Inak kazda fotka s podbradnikom....fakt..

zuzka1.
14. dec 2009

Jaaaj nas to snad obide aj pri druhom 😖

Blazka bude, jeden osm dostala pred 3 tyzdnami, jeden dostanem este 😀 😀 zavislost, no co ti poviem 😀

pojdeme maleho ulozit apridem kuken

blazka24
14. dec 2009

blau tak mi máme 6 ks podpradníkov v priebehu dňa ošablovaných a to len trochen vyjde ale už to periem, tak mám ruky jak do mláťačky keby som ich vopchala.......

zuzka takže načo toľko notebookov ja som ten svoj šlahla o zem otvorený presne na obrazovku - no čo ti poviem xixixi

lamada181
14. dec 2009

ahojte tak mi okupany a pripraveny spat som zvedava kedy mi odpadnu
blazka ja som pri dcere nepoznala skoro ziadne choroby no nas patulo je pripat pre samantu furt cosi ale hlavne ze je zdravucky a peknucky milucky atd taky maminkin cicik no co vam poviem konecne sa zacina zas rozkecavat krpec jeden uz bolo nacase od toho septembra uz som sa bala ze nebude vobec kecat ze nam to nieco sposobilo
teraz je taky zlati pride ku mne trosku ma pomlati a povie mama kakal som
a chyti si nos ze smrad no chapete
a nie a nie mu vysvetlit ze sa ma pitat
aj teraz ma bucha a ja ze co je a on mama hajat tak sa oprel o mna a uz drieme no snad zaspi krpcek dneska same slova nove juj
a paulinka perfektus mobilus
uz mi hovori mamina a co ide me varit na vianoce a kedy pride ten jezisko a tak
nevie sa dockat dora nasa a to este nevie co sme pre nich pripravili nebudeto take lahke dostat darceky na stedry den
a vi co nove
jedna ma po skuskach dobre spravene ak som pochopila ze zuzka
druha tu pije
ama studuje jak ja testy
norik nezvestna a tiez erika nezvestna no teda 😀 😀 😀

a blazka pere podbradniky
a danculik ta zas uspava a liecia sa uz konecne prisli dr co im je budu malej larke vyberat mandlu nosnu vsetko s toho no chapete teda 😀 no nic moje idem kuki a deti dat spat 😎

erikasadek
14. dec 2009

ahojte zlate moje, 🙂
ja nestiham od rana lietam, vysledky joshove s patom do skolky a spat.. a celkovo..
neako som hotova atb zaberaju , ale aj tak mala by som lezat a nie stale behat ale neda sa inak

no , blazka , reflux sme amli ajmy zmena mliek apomoze, al enam najviac pomohli lieky co nam predpisala. za 1 mesiac olo , uz , super a prestal tak v 3 lmesiaci.. 😉

lamada mame problem, mne est estale nic neprislo a od vsetkych za tyzden som dostala balikod mammi, od znamej so slovenska kniku a le od teba nic tak , skus reklamovat moja , nie je to normalne;. ☹
nehnevaj sa.. 😉

zuzka1.
14. dec 2009

erika ja ze ti mm zase zakazal alebo zobral notebook. 😖

A ake vysledky s joshom??som nieco neprecitala zase???
Patko ako??aj chodite na tie speci vysetrenia???

norik1
14. dec 2009

lamada ake nezvestna?ja som tuuu, aj pisem dokonca 😉 to ty mas vikendovu vytykacku 😀 😀 😀

No presne Blau, my sme sme tak podbradnikovali do 9. mesiaca, som sa smiala ze je uuuuplne jedno ake body ma na sebe, hlavne ze podbradniky ma pekne 😵 😵 😵 no a ked dogrckal, zacal slintat, takze podbradnikovo poznam velice dobre....
Ja som mu zahustovala mlieko Nutritonom - to bol ten bordel zo svätojanskeho chleba, vlastne ako AR-kovy Nutrilon... toto dost pomohlo, potom sme presli na kase a to uz netrebalo zahustovat. Mal taky mierny reflux, ale ani na gastro s tym netrebalo ist, to mate asi aj vy. Z toho dieta vyrastie, je to nevyvintuy pazerak - teda uzaver pazeraka, tak neviem Eri, ake lieky na to existuju? lebo mne vravela doki - vyrastie alebo sa zoperuje (ozaj tazke pripady)...

norik1
14. dec 2009

inac tipujem dnes Dominiku.... vsetky Bendigove dvanastky hodili rodidla na Smajdu, takze tipujem ju, ale ved uvidime....

blazka24
14. dec 2009

lamada neperem ale trebalo sa malému venovať, furt plačkal a tak sme ho rozosmievali a teraz je holý a ocino ho kameruje že ako kope stále nožičkami, len ruky nechce používať 😠

erika ten reflux musíme zastaviť, zmena mlieka aninemyslím máme nutrilon ar -kový ........

zuzka1.
14. dec 2009

blazka mlieko mate dobre, nutriton sa odporuca tolko viem a tiez, ze prikrmy vela pomozu.

baby vyberam si telefon chcem novy, vonavku si idem este objednat, 3 su mi malo, nenazrata jedna.no ale chcem chcem chcem 😀 😀 😀 mm sa za hlavu este nechyta, tak co 😀

erikasadek
14. dec 2009

zuzka norik 🙂
zuzka , nezobral, ale dobe to nie je , medzi nim a mnou. ale nechame to radsej nechcem si kazit nim znova naladu. 😉
no, josh mal 4 tyzdne teploty okolo 38°C a viac a ja som to brala za zuby , no , lekarka nechcela ked bol teraz , trochu chyteny nechat tak, tak brali sme krv a moc, aby sme vsetko vylucilia vsetko je ok, takze su to naozaj zuby.. ☹
a len je stale, anemicky, a trocha ma blbe vysledky , bielych krviniek ako vzdy ma ich nizske, ale je to zvladnutelne, a stale to pozoruje tak sa robi kazde 3 mesiace odber krvy, ako to vyzera no stagnuje su , nizske ale da sa.. 😉

norik moja, no , josh to mal strasne, od naordenia a az , vrieskal tam mi dala , dve leiky, jeden s adaval, pred jedlom pol hodinu aby pripravil , a ukludnil , zaludocnu stenu, lebo jeho to aj bolelo, teda detoi to boli a pali.. takze to je , na zmiernenie tej kyseliny a palenia.; a druha bol gel, taky ruzovy , chutny. 😀
po jedle, bralo to , 1 meisac a krasne sa ukludnil uz sa nekrutil, nevrieskal a nevracal stale, ale stale, s neho len tieklo..
a neskor este sme davali aj gell dalsi mesiac auz bol pokoj , pokracoval v mlieku, a to uz zabralo samo..
a neskor dostal alergiu , na BKM a boli ine starosti. 😠

blazka24
14. dec 2009

erika tak to mi je ľúto že máš problémy s maličkým, dúfam, že sa to zlepší

idem krpec zase sa poblil starý ho drží.......

erikasadek
14. dec 2009

zuzka ty chmtivka;. 😀

no , norik ale len tazke pripady , tie co , nepriberaju.. 😉

mna to prekvapilo u pata som ziadne problemy nemala. to bolo tich dieta.. 😀
a josh , potvorka jedna, stale nieco by jedol a nemoze a ked moze tak uz nechce, uz sme ochutnali mlieko, kravske, no jasne viac ako 100Ml sa vysypal telo nezvlada takze, sme zastavili mlieko znova, a on , jemu nechutna kravske mlieko , chudak tak si zvykol na svoje horke miecko neocat, ze , vsetko co je horke teraz chce do uzt take, pangamin, je horky ten to do seba hazde ako lentilky bombon.. 😀 😕 😅

erikasadek
14. dec 2009

blazka nemam;, moja uz je dobre , to len na zaciatku tie alergie boli strasne, al e, uz je dobre len to vajicko este nemoze.. 😉

inak to je zdrave dieta.. naozaj, s nim len n akontrolu chodim, ale chory bol len 3 krat zatial,; a stoho raz na slovensku ,nezvladol , sloevenske bakterie;. 😀

lamada181
14. dec 2009

norik nemam mala som strasne vela roboty ja som nestíhala ani cikat detska chore ja som ich davala dokopy vies moja
erika zajtra idem na postu a narobim bordel
☹ 😠 😠 😠 😠 😠
blazka vies co ma napadlo ja si pametam ze nam odporucili este hami pre papacikov to je total huste mliecko ja som mu to davala je tiez na predpis skuste to uvidis moja

baby sorry ja nestiham teraz mam zhon a potomnabuduci tyzden ked budete mat zhon vy ja budem v klude viete moje ja som si tetno rok vymyslela take trosku ine vianoce ako sme boli zvyknute viete no co vam poviem teda

norik1
14. dec 2009

Tak sa drz Lamada, nech mas Vianoce podla svojich predstav 😉

Blazka len vydrzat, zlepsi sa to, uvidis 😉

Erika tak to ste potom museli mat silny ten reflux, chudacik Josh... este ze sa to dalo dokopy 😉

Zuzka ty nenazranec lachvaty, aky phone si si vybrala? 😵 a vobec, bola si dobra? Urcite ti Jezisko nieco najezi?

zuzka1.
15. dec 2009

dobre ranko,

Norik kto by uz posluchal, ked nie ja???samsung taky zensky L330 myslim, neviem, dnes to chcem doriesit, nech pride do Vianoc 😀 😀

Lamada aky zhon??neviem o com hovoris, ja zhon nemavam, naco, ved to su sviatky pokoja 😉 ale tak ako norik pisala, nech ti to vyjde.

U nas kosa hrozna, von pojdmee na chvilu apson, nech vymrzneme a maly lepsie spinka.

a potom hoe sa do ucenia 😠

lamada181
15. dec 2009

ahojte baby erika bola som sa pitat daju mi vediet ze to zistia tak som zvedava co mi povedia ani oni nechapu co sa robi moja este dobre ze som to dala poistit 😝
zuzi vies taky zhon ako autoskola byt deti atd 😀
ani nehovor ze kosa ja som isla rano zaniest paulinku do skolky a potom na jazdu a som myslela ze zamrznem 😵