Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
3. feb 2010

ahojteee mam tu kamosku co zije v Praze a je jej tam blaze a vinkujemeeeee 😀 mnam mnam

Moja a bratova izba je uz viac mamina pracovna, ale postele tam mame obaja, aj knihy a zvysny bordel 🙂 to sa asi tak skoro ani nezmeni 😀 😀 😀

norik1
3. feb 2010

mnam mnam vinko fajneee bolo, ale uz asi zalomim schlafen 😀 😀 bru nocku

erikasadek
4. feb 2010

ahojte , otvaram.. a idem vas docitat.. 😉

blau
4. feb 2010

Bryy den, ja som dnes zehlila zas prala varim Zuzka( sosovicovu) a bude aj spenat, lebo sak je stvrtok.
Pride M, tak jeho oblubenu, ale on to aj tak zabije tym, ze najradsej ma aj tak rizzoto. No co zabijem ho cil, alebo az zachvilu 😅

Jaj Noricek by som si dala s Vami toho vinciska. Cera som, ale kukala nemecku superstar, podala som lotto nic ani jenno cislo, nevadi hlavne, ze sme zdraviiii 🙂

Zuzka, ked uz budu uschnute vsetky, tak nachvilku vonku, ale ako pises uz svrbia, tak pozajtra by ste mohli kuk von. Aj ked podla mna keby idete na 20-30min aj teraz by sa nic nestalo, ale radsej by som pockala. Nunusik uz sa mosi aj nudit doma.

Ama tebe sa tie skusky blizia, tak budem fest na Teba mysliet, neboj jazdu zmaknes raz dva tri a je potom.

Erika co si sa docitala? 😉 Budes lestit tu tmavu stranku?? 😀

Poobede mame rande s kamoskou a malym Samkom. A vecer pride M, tak budem asi aj off a mozno pojdeme zajtra k svokroFcom na vikend. Lebo M v sobotu robi...

blau
4. feb 2010

Jaj Zuzi ty si sa pytala na tu masku. No klasika olivovy olej vajca a citronova stava. Ja si to, ale nerobievam. Ja radsej tu chemiu v tegliku a akurat som si kupila loreal (ale v kadernickych potrebach) tie v drogerkach su slabe odvary, vlastne aj skoro o nicom. Je vyyyyborna ta maska je viac druhov ja mam na melirovane vlasy, ale strasne sa po nej mastia.

A z domacich a to ti povie asi aj maminka, ked stes aby ti vlasy rastli, tak zihlava ta robi zazraky. Normalny odvar z ususenej. A brezova voda na lupiny a tiez robi vlasom dobre.
Vlas je svina jemu skodi aj ked sa ho chytas, ked mas vlas v gumicke a vsetko cesanie. Ty mas huste vlasky pekne, tak kura je na mieste, lebo asi mas aj suche konce, ze?

Som ti vlastne ani neporadila, len to, ze ja domace recepty vobec eee...

zuzka1.
4. feb 2010

Jarus ja chcem tu chemiu 😀 😀 nechce sa mi doma zarabat, radsej si kupim.

Maly spinka, uz lepsi dnes, zavolam dokimu, ma to pekne, mzne to, snad to buduci tyzden pomizne uplne a cez vikend pojdmee na chvilu von.
ty mas jasne plany, ja neviem co, zajtra zumba, v sobotu skola a zabava, idem vyskusat nieco s vlasmi.

nemam ich moc siche, ked som sa dala ostrihat pred rokom skroo na kratko, vtedy som ich mala znicene jak hovado, zatial je to ok, len cchem tomu predchadzat,

blau
4. feb 2010

No prave to je na to ten balzam je vyzivnejsi ako kondicioner, davam foto na FB.

Ta kura stala 15,50e, ale mne vydrzi fakt asi aj 2roky, je silno kocentrovana a staci malinko.
Ani mne sa nechce zarabat a vlasy potom su ble a nevonaju... 😉

Ja si myslim, ze bud.week uz budete oukej, podla toho hovoris, ako sa to krasne hoji.

zuzka1.
4. feb 2010

ja si tiez myslim,

no radsej menej, co som malaa dala som viac, tak boli hned mastne. taku co moc nemasti, ozivi a pdobne

blau
4. feb 2010

no tato co som si kupila, je teda neuveritelne mastna a vlasy su po nej tazke, tak staci len kililllincek na prst. Ale maju viac druhov ja mam na tie melirovane vlasy to je ruzovy obal a potom je este zlty to je na suche vlasy a taka tmava seda, ale neviem na ake je to vlasky. Staci sa popytat.
Loreal je fakt najlepsi aj ked je drahy, ale tou kvalitou sa nevyrovna a hlavne ono sa vlastne aj usetri, lebo staci malinko....

zuzka1.
4. feb 2010

ja pouzivam aj sampony loreal, aj pletovu kozmetiku od nich, je to super znacka

blau
4. feb 2010

yes v tomto su ti francuzaci dobry...dufam, ze to cita aj Erika 😉

erikasadek
4. feb 2010

takze docitane;;..
danka;..budeme na teba mysliet 😔

blau ty potvorka jedna;; 😀

norik ty chlastas vinko aj ja vcera som si dala po dlhsom case.. 😉 takze n azdravie;

ama tak ako uz ste zdravycky..

zuzka, osobne mam rada olej , vajce, alebo rovno majonezako to robia modelky.. 😀

ale tu su suepr , ale v na baze rastlinnej drahe jak slak , ale vlasy jeden uzas;. habke kao hodvab.. 😉

norik1
4. feb 2010

mamule caute, doma z prace, idem navarit lebo o polnoci doleti tato a uz avizoval darceky londynske, vraj aj pre mamku sa uslo tak musim daco fajneeee ukuchtit 🙂

ze sunkove fliacky som vymyslela

amatula
4. feb 2010

ahojte
ja som dnes do druhej poobede brazdila zasnezene chodniky v TN a hlada usneho ktori zoberie Boba 😝 som zhnusena s nasho zdravotnictva ale ved to nic nove ze 😒
bola to fuska pretlacit ten sneh a uz sa to aj odzrkadluje mám teplotu a vsetko ma boli 😔
koleno lepsie dostala som malu bandaz a idem rehabilitovat

zuzka aj ja mám suche vlasy,ale rastu ako blaznive ani by tak nemuseli..
jarka aj ty davas lotto 😀 aj ja a nic 😒
norik ja zboznujem ked mm ide zo sluzobky a avizuje darceky 😵 😀

pekny vecer

zajtra cumak nevystrcim z domu lebo uz mám mesta plne zuby a dam s vami kavu 🙂

pekny vecer 😵

blau
4. feb 2010

Ahojte mamulky. Ako sa maly zlepsil ( v biti), tak to zacalo znova.
ON sa hra hra a potom zautoci...

Malemu Samkovi( nechcel nic dovolit drzat v ruke) a ked sme mu to davali naspat( Samkovi), tak ho kopol!!!!!! do tvare( lebo maly S sedel) neudrel ho velmi, nedociahol dobre, ale aj tak.
Uplne som zostala v soku. Kam sa to v tom decku berie.
Ja uz neviem ako mu to mam vysvetlit?????

Niekedy mu mam chut urobit varacou na riti take klobasky, ze ani Matinej zabijacke by sa nevyrovnali.
Idem pohladat do batoliat temu s mamickami co maju take deti. Lebo ja uz neviem kam z konopyii ake yi?

To fakt nieje sranda, ked zena vychovava chlapca bez muza. Chalan toho otca potrebuje ako sol...
Norik moj M tiez hlasi prichod a ziadne darceky neavizuje. Nedovoli si , lebo sa boji, ze ofrflem.. 🙄 🙄
Inac super pokec vsetko, ale ten moj vyvrhel ma tak nas...al---------------------- POradite?

amatula
4. feb 2010

jarka da z konope 😀 😀 😀 a nemusis davat i-y

ja by som ti aj poradila ale neviem ako..máme v rodine jednoho vyvrhela ale nic s nim nerobia takze sa nezlesuje ani jeho spravanie 😒
snad len ho kresat neviem 😕

lamada181
4. feb 2010

ahojte dankavas podravuje aj ja zatial sa maju fajn starky zije tak este sa da vraj
a ja uz ako tak horsie je to ze uz v utorok mam skusky dufam ze spravim lebo ma picne uvidime
citala wsom len tak vaws sporadicky
no mi sme spolu chodili ani rok a otehtnela som asi tak chceli sme sa bbrt az na jesen ale kvooi tehuvsme to urychlili na april a teraz v aprili budeme mat 5 rokov juj
mali je uz zdravi konecne a mala ta chodi do askloky jedna basen taka je stastna a chodime do velikanskej triedy tak teraz sme tam kde by mala byt som spokojna ja aj ona
babky drzkajte sa a ja sa ozavem co najskor slkubujem moje pa

blau
4. feb 2010

Akoze s nim nic nerobia a kolko ma rokov??

Kresat a to ako bitkou? Sak mi to neda, ved on sa nevie tak branit a ked mu ukazem, ze ho bijem, tak aj on potom bije...

Dala som mu pod zadok a hanbila som sa a hned som sa mu ospravednila. Len ostal kukat a ja sa ho pytam, ze sa na mna nehnevas?? NIE!!! mamii mojaaa 😅

norik1
4. feb 2010

cafteee polnoc a darecky sa blizia nebezpecne, hmmm ja asi nezaspim 🙂

Blau to ma mrzi...to Lucovo bitie...ale vidis, ty ho nebijes, cize nema to odkial vidiet a predsa to robi.... nemyslim si, ze ak capneme dieta po zadku (nie zmlatime do krvi), tak z neho vyrastie zarucene bitkar...a nemusi to fungovat ani naopak, jednoducho to zavisi od povahy a asi z toho budemusiet vyrast a ty ho mozes jedine ak usmernovat...

pozri, moj brat dokazal znicit aj neznicitelne, rozsruboval vsetko na marne kusky, jednoducho maly kazisvet, ked mal 2 roky, trepol si hlavu o sklenenu dosku na stole a mal 7 stichov tam kde bola fontanela, mama sa s nim musela ucit az skoro do osmeho rocnika, pretoze si na druhy den nic nepamätal a ucka ho podozrievala ze sa nic neuci. A on chudak 4 az 5 hodin doma bifloval....
Vsetci boli nestastni (az teraz to chapem) a jednoducho z toho vyrastol. ZS ledva skoncil s trojkami, strednu skoncil s vyznamenanim a dokonca dokopal aj vysku....uvidis, aj Luca z toho vyrastie. Len si preboha nemysli, ze je to tvoja chyba!!

erikasadek
4. feb 2010

blau moja zlata zbitocen ho budes bit bitk az abitku nic nevyriesi moja;.

a hlavne sa neospravedlnuj za svoj akt. stoj si za nim aj ked ta to boli a stve neviem co... vypomsti s ati to..

bud diplomat tak ked to spravi znova tak mu oznam ze uz na buduce sa nebude hrat s dotycnym dietatom a ze bude sam.; a potrestaj ho tym ze mu nedas co ma rad alebo ho potrestas do jeho izby.; aby si uvedomil ze to co robi ni eje dobre.. a povies mu ze tam ostane 5 minut a az potom moze vyjst a ospravedlnit sa, na prvy raz necakaj zazrak ale neskor to funguje ver mi..

ama moj amas to tazke..

lamada ahoj.. 😉

norik ty budes mat dnes jeziska.. 😀

amatula
4. feb 2010

nie jarka bitkou nie!!!!!bitkou na deti co nejmenej-vobec.b...aale vymysli na nanho trest...zakaz mu nieco co ma rad..da sa rone...v skolke to napr.robia tak ze ked je dieta zle daju ho bokom od ostatnych.je sam za to ze je zly....ten nas vavrhel je tam casto ale malo kedy zaberie 😒 má 6 rokov...
su rozne knihy..kde sa opisuju kamaratia zle deti.....Luca uz bude chapat...u nas to vie zabrat na Boba..ale uvedom si ze nikdy nebude vzorovy...a niekedy cim viac sa budes snazit aby bol za dobreho on bude horsi 😒 poznam podla Boba..vtedy ho treba nechat vychladnut a pripomenut mu to neskor..neviem

erikasadek
4. feb 2010

ama 🙂 a inak , luco este nem avek na kamaratstvo nechape to.. 😉 to zacina az po 3 rokoch az 4 je to take , ako tak.. 😉

blau
5. feb 2010

Dakujem Vam moje mile, za rady.
M je doma, tak vychovava on. 😝 😅 😀 😵
No ja to pripisujem aj tomu, ze nerozprava, ma velmi deti rad a je tak pretazeny situaciou, ze od dobroty nevie co tak kopne buchne.

Ja verim, ze on z toho vyrastie...ale niekedy si myslim, ze : to snad nieje mozne!!! 😒
Vies Ama to je tazko dat ho nabok on ma neposlucha a medzi detmi sme na verejnosti. On ma ma na haku akokeby, lebo mu je jasne, ze kricat tam po nom nebudem a ked mu vysvetlujem bud uteka, alebo ma buchne 🙄

Erika ano on je este maly, ze kamarati a hrat sa spolocne, on este tak sam pre seba a samo ked ma poziciat hracku, nerozumie tomu, ze sa mu vrati naspat. Lakomy je tak normalne aj sa podeli aj da, ale ked nechce dat, ak to riesi skrabancom...aaaaaaaaaaaaach.

amatula
5. feb 2010

ahoj
moje mile..ja som to nemyslela ze sa ma hrat s kamaratmi..myslela som ze su rozne knihy teda aspom tu na slovenksu kde sa opisuju a ilustruju kamarati a deti ktore su lakome.biju sa a pod....u nas teda zabera ..Luca tak za dva tri mesiace bude tomu chapat...a Jarka ked ho nechas teraz neskor snim uz nepohnes...ja neviem aky je ale videla som ho raz a podla mna mozes sa aj nahnevat ..teda nemusis 😵 😀 ..on má moc dovolene lebo k nemu vsetci pristupuju ako k milacikovi dede ho zboznuje,mamina má len jeho on vie ze vsetci mu vsetko prepacia...to zasa má uz na to vek aby to chapal...a bude to len horsie....
chapem to lebo sama viem ako to je..Bobo bol ukazkove dieta lebo sme boli nanho prisny obaja..on bol ako med kde sme prisli tam ho chvalili..ale narodil sa MAto Bobo siel tak povediac bokom..a uz to bolo zacal si dovolovat ja sa priznam uz som nemala tie nervy co predtym a tak to aj dopadlo....spravanie sa zhorsilo a o Matovi ani nehovorim je ovela horsie jeho spravanie ako Bobove....

ale moje mile robte si ako chcete 🙂 😵
ja mám dnes predpisany klud od mm..lebo som chora 🙂 😀

blau
5. feb 2010

Ano suhlasim....a to si ho videla pred polrokom. Ani nevies kolkokrat som sa pohadala za to s otcom, co mu vsetko ukazal a dovolil. Aj sme sa kvoli tomu nerozpravali. Na druhej strane beriem, to ze nebyvame spolu, tak nech, ale potom mam pantu ja s nim....

Tu som nanho dost prisna a M co poviem ja plati, nikdy sa pred nim nehadame kvoli vychove.

Ja ho nemlatim, videl to inde a skusa ako budeme reagovat.
On je zivy dost aj to je ten druhy bod, ma vela energie. Treba mu vybeh...
A to s citanim knih a rozpravanim pribehov zabera uz teraz, chce aby som mu rozpravala, len ked je v urcitej situacii na to akosi zabudne ☹

amatula
5. feb 2010

ale neboj len ho treba usmernovat stale....vysvetlovat mu nenechat to naneskor..to nikdy neodkladaj ze az ked bude starsi..
a ver ze vsetky deti to robia....este niekdy viac ked im nieco zakazes spravia to skusaju kde su hranice..a este radsej v spolcnosti....
si predstav ze ja som doma teraz s dvoma a od rana sa len biju..o sladke o hracky...a Dalibor je v tomto na MAta hrozne zly..a je to fuska mu to vysvetlit aby bol nanho lepsi 😒 omielame to sto-krat a verim ze raz to zaberie..lebo ked ho nechame jeho spravanie voci nemu sa nezmení ..on ho lubi vsetko nedal by si ho za nic na svete..ale lakomec je nanho to je cosi strasne

erikasadek
5. feb 2010

ahojte..

amam hovor mi nieco mam tiez doma dvoch a pato k tomu este vela nechape... no je to este dvakrat tahsie..

blau moja nechcem s amiesat ale preco na neho , nebus prisna aj ked ste vonku??
praveze deti toho vyuzivaju.. prave ked ste vonku ze ked ste mimo domu moze si vel adovolit....
zaraz hned a aj vonku bud na neho prisna;. kasli na kazdeho ,.; ver mi neskor aj tak budu po tebe pozerat zato ze je uz velky a co si dovoluje teda vo vela situaciach tak tomu je.. cim su starsi je to horsie ver mi..
za chvilu bude odvravat a ine veci a bude toi len tahsie..
bud silna ty to zvladnes ak pociti ze ty si pan a nie ona, tak uvidi ako skrotne;. bude to tazke ale vitaz budes ty a zaroven aj on.. 😉

drzim Ti palce... 🙂

blau
5. feb 2010

AHa teraz rozumiem, co si hovorila. Mati do nemoty mu to vysvetlujem stale, aj ked je dobry mu pripominam situacie, ze deti su nasi kamarati, ze to nesmie robit. On sa s nimi hra pekne aj da nieje lakomy, ked poviem chod dat chlapcovi piskotku pohladkaj nema problem. POsluchat poslucha nevytrhava sa mi z ruky.

Len potom on sa chce hrat, lebo tam su aj starsie deti a surodenci co po sebe hadzu papuce a mlatia sa a on strrraaasne chce tiez a potom nerozlisuje ci je to babatko, alebo starsie dieta.

Toto ja neodkladam to nie.
No to si viem uplne predstavit ako to mas doma teraz....Mali sme to aj my pri tych nasich babach....
Ale vekom sa to upravilo, len starsej lezie na nervy, ze mladsia vsetko po nej opakuje. POvahovo su UUUUplne ine. Lili posluchala ako mala a Lulu neposlucha ani za svet. Nasi su zhrozeny, ze ake su rozdielne. Ale sami povedia, ze my sme boli 4deti a kazde ine, ale taky extrem az nie. A najstarsi bracho bol zly a bil sa v skolke a hryzol. Tak mozno to je v genoch. Neviem...v kazdom pripade nenechavam to tak a riesim to...

blau
5. feb 2010

Som prisna a vacsinou to riesim oblecenim a odchodom. Ked sa nevie chovat ideme prec.

zuzka1.
5. feb 2010

no ahojte, docitala som.

JArka nas maly ked je zly, zabera, ze sa z detmi nebude hrat, nepojde za nimi, ani ziadne nepridu k nam. byvame pri skole, tak pozeravame deti, ked idu. ked nechce papat mu poviem, ze sa s nim deti nebudu hrat, vsetky deti papaju a samko preco nie a podobne a papka. Tak si nemyslim, ze by to nemal chapat, ked to chape nas mladsi. n ma strasne rad deti, ich spolocnost a toto pomaha.

Ked vymysla, ma nervy a zhadzuje veci, automaticky odpochodujem. na verejnosti sme ziadnu situacii takuto nemali zatial, ale nebrala by som ohlady na ludi, mam ich u prdele, v prvom rade je moje dieta nespratne 😀