Mamičky mládeže nad 15 rokov. Pridajte sa

roxxxy
21. aug 2007

ahojte 😀 dobraaa tema???

sharlotta
4. sep 2007

Janada, mozem sa nieco opytat, ked uz ta tu mam? Neviem, ci je to normalna reakcia, alebo ako to mam brat...Ale mali sme na skole chlapca, ktory evidentne na niecom fical a na hodinach bol uplne mimo a ked sme si zavolali rodicov, tak nam matka strasne vynadala a potom ho prelozili na inu skolu. Ja chapem, ze je to tazke, ale my sme chceli len pomoct. odvtedy sa uz do problemov "deti" vobec nemiesam. Mam este jednu skusenost, clapec bol dislektik a disnumerik a prepadaval a matka ho odmietala brat na akekolvek vysetrenia. Normalne ma to odradilo...

andrea.m
4. sep 2007

niekedy je pre rodičov asi veľmi ťažke pripustiť že ich dieťa je "iné"

janada
4. sep 2007

no my máme zas v rodine opačný problém,synovec napriek tomu,že je dysgrafik,má problémy s učenim,švagriná s nim obehla psychologické poradne,chodil aj na nejaké sedenia s psychologičkou,škola to vúbec nebrala do úvahy a normálne ho hodnotili.Chalan je hotový,prepadáva,odmieta sa učit a už má problémy aj so správanim.Ináč dnešných učitelov obdivujem,lebo v tejto dobe zvládnut deti,ale aj ich rodičov musi byt tažké.Mne osobne keby takéto niečo škola oznámila,dostala by som strach,že sa mu niečo stane a bežala by som po vyšetreniach a až potom niekomu nadala.Ono to v tých školách potom aj tak vyzerá.Nebavi to učitelov,idú preč zo školstva,a detváky sú zdivené.

sharlotta
4. sep 2007

Ja chapem, ze je to tazke, ani mne by to nepadlo dobre, ale ked sa vsetci ucitelia zhodnu, tak by som aj ja ako matka dostala strach.
Janada, ako ze to neakceptuju? 😠 Na to je vyhlaska, musia to akceptovat!Musi to ale mat potvrdene od psychologa a to potvrdenie musi byt max. pol roka stare, alebo tak nejak.Inak dnes som len tak zo zaujimavosti pozerala a v mojej triede je 19 ludi a z toho len 8 ma rodicov, co byvaju na tej istej adrese. 😒

janada
4. sep 2007

Ono je to tažké,on už má 13 rokov,začala sa puberta a kedže má problémy so správanim nielen v škole,ale aj doma/klame,túla sa s partiou/ a švagriná má bábo, na neho akosi rezignovala.S jeho otcom je rozvedená,druhý raz sa vydala.Andrej tažko prežival ich rozvod,na otca nedá v ničom dopustit,mama je vždy tá horšia,lebo na nej je všetka výchova a teda aj prikazy a zákazy.Zle na neho vplývalo aj to,že bývali u švagrininých rodičov a babka je dost autoritativna,viac ho vychovávala ona než mama,dokonca bola schopná jej dat facku pred vlastným dietatom!!!Ono je tam toho ešte vela,ani sa to tu nedá opisat.

dadoka3
6. sep 2007

scharlotta, klobúk dole pred všetkými učiteľmi detí na druhom stupni a vyššie.
Keď vidím deti , ktoré vychádzajú zo školy s cigaretou v ústach a slovníkom, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani drevorubači, tak nechápem, ako to môžte zvládať Vy, keď to nezvládajú rodičia. ☹

roxxxy
autor
7. sep 2007

dievčence ........ som rada, že sa vám páči téma.....ja nemam 15ročne deti ale celkom ma zaujimajú nazory na nich 😀

roxxxy
autor
7. sep 2007

a hanka je to medzi nami OK vsak??? 😀

hanka274
8. sep 2007

ano, ved sme si to vysvetlili nie?? na prvej strane.
mne len chybalo v prvom prispevku o com by mala byt ta tema, problemy, radosti, starosti a tak....akoze co chces tou temou....chapes...
ale uz sa to tu zacalo preberat, takze tema sa paci a je vhodna, este tu ani taka neni tusim. takze okaaa ako sa vravi. 🙂 papa.

adusa
8. sep 2007

Hanka viem ze uz chapes a je Ti jasne o co tu ide, len pre buducnost, niekedy je lepsie byt trochu v uzadi a neprejavit hned emocialne co si Ty myslis ako to je, lebo nemusis mat ani potuchy a mozes niekoho odplasit 😲 ... a keby bola roxxxy aj len 15 rocna, tym viac som potesena ze ma zaujem o nazor starsich.

hanka274
8. sep 2007

adusa, vsetko je ok tak??

adusa
8. sep 2007

😉

hanka274
8. sep 2007

😉 😉

roxxxy
autor
20. sep 2007

ahojte kočky 😀

mata25
2. júl 2008

caute, nasla som tuto temu a tak ma zaujima ako to zvladate s tymi pubertakmi?

greta24
2. júl 2008

Aj ja mam 17 rocneho pubertaka a 8 mesacne babo, takze super tema. Velky maleho totalne ignuruje, ziarli a ja neviem, co s tym mam robit. Cim viac som sa snazila, tym to bolo horsie, tak som to vzdala a uz to vobec neriesim 😒

mata25
2. júl 2008

nestras ma. my planujeme rozsirovat rodinku a ked som sa pytala nasho pubertaka tak povedal, ze on by mal rad nejakeho surodenca tak hadam si nevymyslal.
inak trocha bojim ako to bude teraz z prechodom na strednu skolu a hlavne ako ho zvladneme, doteraz s nami este nebyval do 12tich zil u svojej mamy a potom s manzelom u jeho rodicov a ked sme sa odstahovali do vlastneho tak sme ho nechali u babky aby dochodil zakladnu skolu. tak teraz zrazu budem mat doma dalsieho velkeho chlapa, mudreho ako radio. 😉