Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

myangels
13. feb 2010

Ahojte 🙂 Tak som tu medzi Vami nová 🙂Minulý piatok sme zistili ze budeme mat bábatko.Sestrička povedala ,že sme tak v 3-4 tt a o 2 týždne máme ísť na krv a prvý ultrazvuk.V kolkatom týždni začne bábätku byť srdiečko ?A kedy ho prvý krát uvidíme ?

janka1302
13. feb 2010

Vitaj! a gratulujem. už v piatom týždni, keď som bola na sone bolo vidno dutinku.... a srdiečko začne biť v siedmom týždni.tak držím palce 😉 😀 😀 😀

myangels
13. feb 2010

Ďakujem 🙂Už sa neviem dočkať,kedy už budeme niečo vidieť alebo počuť.Zatial je to len o tom že mám potvrdené krvné testy a 5 domácich testov 🙂 Ale tým že ešte nieje nič cítiť tak mám stále obavy či je všetko v poriadku...

elko69
13. feb 2010

ahoj vitaj medzi nami,to srdiecko veru zacne bit okolo 7 tt a tiez mi robil sono v 6 tt a bolo vidno len dutinku

jaruska8
13. feb 2010

No, varj od 18tt je počuť srdiečko aj pomocou fonendoskopu, tak ešte si trošku počkáš. 😉

xpetka1x
13. feb 2010

caute baby co vam robili na prvej poradni?, ja mam prist rano na siedmu tak asi mi bude brat aj krv no neviem?, to musim byt na lacno??

jaruska8
13. feb 2010

Zoberie ti krv, ja som aj moč doniesla, odváži ťa, zmeria tlak. Ja som bola o tretej poobede, takže som nebola nalačno. V tomto ti neporadím. 😒

xpetka1x
13. feb 2010

a to ti brala krv o 3?

jaruska8
13. feb 2010

Hej, môj doky ordinuje od 3. 🙂)

matulka1323
13. feb 2010

dobry den prosim poradte mi.som v 5+4 tt.moj problem je v tom ze mam bolesti na pravej strane,ako keby ma bolia vajecniky.ale nekrvacam.bojim sa hlavne koli tomu ze raz som uz potratila.poradte mi

simonka28
13. feb 2010

xpetka1x to sa vzdy chodi na lacno na prvu poradnu.aj potom v 16tt sa berie krv a neskor neviem kedy.

simonka28
13. feb 2010

matulka to sa ti roztahuje maternica ale ak mas obavy radsej si zajdi na pohotovost pre istotu 😉

matulka1323
13. feb 2010

dakujem za odpoved, tie bolesti mam hlavne ked stojim,alebo chodim,ked lezim tak je to v poriadku

mojalili
13. feb 2010

MAtulka, pokial nekrvacas, tak si lahni a odpocivaj...mternica robi svoje...ale pokial nekrvaca, tak je to OK. 😉

matulka1323
13. feb 2010

nie nekrvacam,mam biely vytok...

janka2112
13. feb 2010

matulka,hlavne v klude,ja som cele tri mesiace mala pocit,ze dostanem menzes alebo ze mi zostreli vajecniky,niekedy ked so m zakaslala alebo kychla bolest bola strasne ostra......preslo to,vraj je to u niektorych zien normalne,zvacsuje sa maternica,meni sa svalstvo.......pokial nemas strasnu bolest,krvacanie alebo silne vytoky tak bud v klude....

kiwi82
13. feb 2010

ahojte, dnes som si farbila po troch mesiacoch vlasy, naschval som si dala farbu od loreal bez amoniaku, ze setrne.... no tak to aj vizera.... rozdiel korienky a konce je dost vyrazny. no je to zaujímaveee 😅
inac, aj ja ked som si teraz kychla, tak normalne som dostala az krc do vajecnika.

jaruska8
13. feb 2010

Pri kýchaní som to aj ja mávala a teraz asi dva posledné dni ma bolelo podbruško, taká ťahavá bolesť, ale hlavne, že nič iné. No a tie vlasy, no aspoň viem, čo ma čaká, aj moja kaderníčka používa Loreal, tak uvidíme. 😝

dorik
13. feb 2010

ahojte baby je tu niektora z vas tehu po kyretazi? ja by som podla tehu kalkulacky mala byt v 5tt + 2 ale mam strasny strach ze nastane ta ista situacia hlavne sa moc pozorujem a to tiez asi nie je moc dobre. ale keby vsetko prebiehalo na zaciatku tak ako pri prvom tehu tak by som to asi tak neriesila. ide o to ze ani prsia ma nebolia a nerastu tak ako vtedy ani spatne mi nebyva a s este vacsim strachom chodim na wc (ktore to prezili si asi vedia predstavit...) neviete mi poradit niektora co je podla vas v norme a co nie?
janka 2112 pisala ze pokial nie su vytoky tak je to ok ale ked ja mam s tymto problem stale takze to by som asi neodhadla co je a co nie je ok...
privitam akekolvek reakcie 🙂

jaruska8
13. feb 2010

Dorik, neboj, zle nebývalo ani mne, mňa síce prsia trochu pobolievali, ale nie nejak extra. ja som nebola po kyretáži, mal som len biochemické tehotenstvo a aj to mi stačilo, aby som sa stále sledovala, či náhodou nešpiním alebo niečo podobné, takže ťa úplne chápem. Neboj, bude to dobré. 😉 Držím palce, už ti to aj lekár potvrdil?

dorik
13. feb 2010

jaruska8 ja som totizto v uk co je este vacsi problem lebo tu je system zdravotnictva postaveny na hlavu teda oproti tomu nasmu zlatemu slovenskemu nikdy by som nemyslela ze toto napisem ale vidis ;) teraz riesim to ze sa objednam na skory scan (lebo tu mas narok len na 3 no neviem ci dokonca nie len 2 pocas tehu a jeden je v 13tt a druhy v 25tt a do tej doby by som sa asi zblaznila!) len nevim ci mi ho budu ochotni spravit pokial si nenavymyslam ze spinim alebo nieco take ale je to vazne divne bolesti v prsnikoch som aj mala ale nejak ustupuju ani zle mi neni az si pripadam jak masochista ze chcem aby mi bolo zle lebo mi to tak pride ze ked je zle tak je vlastne dobre 🙂 ved uvidim jak to cele dopadne ale druha ciarocka na teste postupne tmavne ale tiez neviem ako reaguje hcg na missed abortion... dufam ze u teba je vsetko v najlepsom poriadku 🙂

jaruska8
13. feb 2010

Jaj, UK, to som už počula, že to tam je o ničom. 😒 😠 No vidíš, tak prsia ťa pobolievajú, tak to je hne´d znak a nemáš taký pocit, ako by si mal mať MS, ja som to mávala. A zle mi absolútne nie je. Koľko si od kyretáže? Kamoške sa podarilo na tretíkrát od a má zdravú dcérku . 😉

dorik
13. feb 2010

ja som si tym presla v auguste 2009 a teraz sa nam podarilo otehotniet na prvy sup ale bojim sa ze radost nevydrzi dlho 😒 no tie prsia su prave najvacsi problem lebo uz skoro vobec nebolia a to je divne a v 5tt+2 by mali prave podla mojej prvej skusenosti bolet uz moc a nie tak jak to mam teraz ja ze ta bolest skor ustupuje. podbrusko ma tiez pobolievalo ale to uz sa tiez nejak utisilo... jaj taka som nespokojna hlavne tak daleko od domu a svojho doktora lebo ved tu take nieco ako gynekolog ze naco... tu az pokial nerodis ani sa nerozkrocis s prepacenim... 😝

jaruska8
13. feb 2010

Počuj, neboj sa a radšej si nič nenahováraj, pozri, minule to bolo jednoducho iné!! Ja viem, kým malé nekopalo, aj ja som tŕpla, či je všetko OK, hlavne, keď som v 12tt začala špiniť (nízko placenta), ale to určite bude dobré, koľko ti už vlastne teraz mešká MS?

dorik
13. feb 2010

jaruska8, 9 dni a vysli mi 3 pozitivne testy teda z testu na test sa jasnost druhej ciarocky zosilovala. to je ale poblazneny ten svet kedysi zeny take problemy nemali jak dnes mi asi sme uz "preslachteni" 😉 viem ze to vzdy bolo aj bude ale dnes je bezproblemove tehotenstvo vazne vzacnost si myslim... dufam ze ty si v poriadku 🙂

jaruska8
13. feb 2010

Veru, neviem, čím to je, ale keď som sa pýtala kolegýň, tak som zistila, že polovica z nich mal problémy. No, ja sa teraz cítim celkom fajn, som na PN, ale dá sa to vydržať. 😉 Tak Ke´d ti mešká 9 dní, tak to je dobré, uvidíš, že to bude fajn, mne meškalo 12 dní, keď som šla k lekárovi, som nechcela ísť skôr, aby tam už niečo aj videla a aby som potom nestresovala ako minule. A ke´d čiarka silnie, tak to je tiež dobré znamenie. 😉 Už len čakať a nestresovať sa.

dorik
13. feb 2010

jaruska8, este raz dakujem za podporu 🙂 nasla som jeden jediny prispevok od istej marry ann.b na inych strankach ktora mala take iste pocity ako ja (ustupujuce tehotenske priznaky) a pri utz v 6tt este nebola zachytena cinnost srdiecka tak bola objednana na dalsi utz o dva tyzdne a na tom uz srdiecko bolo pocut 🙂 aj ked je len jedna ale ved topiaci sa aj slamky chyta 😉 dufam ze aj ked na PN ale o to bezstresovejsie to prezivas 🙂

dorik
13. feb 2010

jaruska8, vidis a uz je aj po radosti som pokrocila trosku dalej v citani a niekolko tyzdnov na to babenka pise ze isla na kyretaz takze najlepsie je asi necitat a ked tak tak len pozitivne veci lebo clovek sa zbytocne len stresuje...

elko69
13. feb 2010

ahojte babule som len na skok,mala som na navsteve kamosku ktora to ma uz za par tak som sa vam nemohl dnes venovat a za chvilu zase letim lebo dojde manzelik domeno z prace,ved zajtra popiseme teda budem sa tesit...

jaruska8
13. feb 2010

veru, radšej to nečítaj, pri mojej diagnóze tu sú tiež všemožné hororové scenáre (odlúčenie placenty, silné krvácanie) a ja už na to kašlem. 😖 A ty sa tiež neboj a ešte niečo, rob si test vždy v tú istú dobu, lebo sa len vystresuješ, ak by náhodou bola čiarka slabšia, OK?